Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

A tu artykuł, co dla niektórych pewnie ciekawe, z Wyborczej ;) Wrzucę najciekawsze fragmenty:

 

Gospodarka Rosji jak dotąd trzyma się nieźle. Naprawdę trudny czas właśnie się dla niej zaczyna

(...)Rosyjscy wybitni eksperci ekonomiczni biją się w piersi. Przepowiadali wszak powszechnie rychłą katastrofę już w marcu. Potem oceniali, że krach nastąpi latem. Później - że w początkach jesieni. Dziś przyznają, że nie docenili żywotności i zdolności adaptacyjnych rosyjskiego biznesu. 

 

Ale wpadki zaliczyli też politycy. Prezydent Joe Biden 26 marca w Warszawie głosił, że gospodarka Rosji obraca się w ruinę, a za dolara dają już 200 rubli. W tym dniu dolar wart był jednak 96 rubli. Dziś oficjalny (a w Rosji i realny) kurs to 60,3 rubla. (...)

 

(...)Kiedy Biden ogłaszał w Polsce krach rosyjskiej gospodarki, ta miała się całkiem nieźle. W pierwszym kwartale 2022 r. rosyjski PKB wzrósł o 3,5 proc. (w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego). Kolejne trzy miesiące okazały się „stresowe" i spadł o 4,1 proc. Od czerwca do września  gospodarka straciła 4 proc. (w porównaniu z bardzo dobrym trzecim kwartałem 2021), ale okazała się o 1 proc. większa niż wiosną. 

 

W kwietniu oceniano, że roczna inflacja dojdzie do 22,5-28 proc. Te prognozy też okazały się nietrafione. Dziś przewiduje się, że będzie to 12,5 proc. Na tle Europy, która ani nie wojuje, ani nie jest objęta sankcjami, wygląda to rewelacyjnie. (...)

 

(...)Tymczasem realne dochody ludności wcale nie spadły tak drastycznie (w pierwszym półroczu - o 1 proc.). Jeszcze w marcu wielkie państwowe i zależne od państwa koncerny wypłaciły swoim ludziom pokaźne premie, bonusy, dały podwyżki. Emerytury, zapomogi i inne socjalne wypłaty wzrosły o jedną dziesiątą. Skorzystali na tym przede wszystkim ludzie biedni, a tych jest w Rosji bardzo dużo. Dwie piąte obywateli kraju ma dziś dochody mniejsze niż przeciętny mieszkaniec rosyjskiej republiki ZSRR w latach 80 ubiegłego wieku. (...)

 

(...)Według prof. Natalii Zubarewicz gospodarkę rosyjską ratuje „niesamowita zdolność adaptacyjna, agresywność i determinacja" jej małych i średnich biznesmenów. Jak powiedziała w obszernym podkaście nagranym dla magazynu „Forbes", przedsiębiorcy rosyjscy przeszli tyle kryzysów, represji, innych przeciwności losu, że nauczyli się „wyżywać" w ekstremalnych warunkach. 

Teraz stali się niezwykle aktywni. Choć komunikacja z Rosją jest bardzo ograniczona, bardzo dużo podróżują po świecie, nawiązują nowe kontakty. Znajdują możliwości dla „równoległego importu", czyli dzięki nowym pośrednikom sprowadzania do kraju tego, co zgodnie z sankcjami nałożonymi przez Zachód jest dla Rosji zakazane. (...)

 

(...)Z Zubarewicz zgadza się znany bankowiec Oleg Wjugin. Zwraca on uwagę na to, że mimo sankcji wciąż dobrze radzi sobie rosyjski system finansowy. Rosja wciąż tak znakomicie zarabia na ropie, aluminium, kolorowych metalach, że nie musi się starać o żadne kredyty, do czego była zmuszona w czasie kryzysów w roku 1998 i w latach 2008-2009. (...)

 

(...)Federalna Służba Statystyki Państwowej (Rosstad) zapowiada, że już czwarty kwartał tego roku będzie bardzo zły. Eksport gazu spadł już o dwie piąte. Po wprowadzeniu europejskiego embarga na węgiel okazuje się, że zakorkowaną pociągami koleją transsyberyjską nie da się go przewieźć na wschód. Poza tym porty Władywostoka i Nachodki nie mogą zwiększyć przeładunków. Obce statki tygodniami czekają tam na redzie, wiele z nich po prostu odpływa, nie doczekawszy się na miejsce przy nabrzeżu. 

Kolejnym ciosem będzie europejskie i amerykańskie embargo na ropę, oraz wprowadzenie przez Zachód maksymalnej dopuszczalnej ceny na rosyjski surowiec. 

 

Rosstad ocenia więc, że PKB Rosji już w czwartym kwartale ma spaść od razu o 7 proc., obroty handlu hurtowego spadną zaś o jedną czwartą. (...)

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror jestem pod wrażeniem publikacji wniosków do których doszedł każdy dobry analityk już pół roku temu. Jedyne czego mi to brakuje to a) jak zmiana kwotowania surowców na ruble oraz jego kurs wpłynął na ich ceny oraz b) co się stanie w eu jak Rosjanie odmówią sprzedaży po price cap, bo dokładnie taki mają zamiar

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Obliteraror said:

Gospodarka Rosji jak dotąd trzyma się nieźle

Pisałem o tym w pierwszych dniach inwazji w kontekście durnoty ekonomicznej, sankcji nałożonych na Rosję, które de facto określiem jako karne sankcje na samych siebie. Chociaż co niektórzy forumowicze powtarzali medialne brednie, próbując kąsać. Zachód zrobił Pućce prezent w postaci wzrostu cen surowców i kosmicznej utraty siły nabywczej dolara (przypomnę że w tylko czasie tzw. plandemii dodrukowano 20% wszystkich istniejących dolarów). Przy czym Rusowie nie narzekają na brak rynków zbytu. Nie byłoby sankcji, nie byłoby takiego szoku surowcowego dla Zachodu i skoro nie my, tanio finansowali byśmy wojnę na UKR to teraz będzie ją drożej, czyli korzystniej dla Rosji finansowała reszta świata. 

 

Przypominałem również sytuację z któregoś sprzed lat przedsięwzięcia "sankcyjnego". Wówczas okazało się, że na półkach Rusowie nie mają nawet musztardy, bo prawie niczego się u nich nie produkowało. Tak łatwo i tanio mogli importować co chcieli, więc sami nie musieli się w produkcję bawić. Skończyło się to tym, że podczas "sankcji" powstało w Rosji tyle biznesów, że i musztardę zaczęli produkować. Sankcje zadziałały więc stymulująco na gospodarkę. Brak zrozumienia Zachodu, że nie tyle my jesteśmy uzależnieni od surowców z Rosji, ale to właśnie dlatego, efektywniejsze zachodnie gospodarki kontrolują eksportem poziom rozwoju gospodarczego Rosji. Taka sytuacja, którą obrazuje polskie powiedzenie "złapał Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma". 

 

Dodatkowo wycofały się drenujące Ruskich zachodnie koroporacje a te, najprawdopodobniej analogicznie jak w Polsce, praktycznie nie płacą lokalnie podatków, transferując zyski do krajów, gdzie "kapitał nie ma narodowości". :D

 

Zresztą zidiociały Zachód jest mało że głupi i zideologizowany krzykliwymi debilizmami, to jeszcze przesiąknięty ruską agenturą wpływu i masą ruskich "śpiochów". Być może stąd wprowadzono korzystne dla Rosji sankcje?

 

Szacuje się, że przygotowane uprzednio przez RUS rezerwy złota, wystarczą jeszcze na 4-6 miesięcy prowadzenia wojny. Ze sporej ilości się już wyprztykali, nawet odkupując uzbrojenie swojej produkcji z różnych krajów. Bo te, zażyczyły sobie rozliczenia w złocie. Jest tylko jedna kwestia z tymi szacunkami pozostałej rezerwy złota. Otóż Światowa Rada Złota podała info, że Rosja jakoś w 2-3 miesiące letnie, oficjalnie dokupiła 5,5 tony złota ale "ktoś", bo nie wiedzą kto, skupił w podobnym czasie z rynku 200 ton przy całkowitym obrocie w tym samym czasie 300-tonami złota. Pewnie wiadomo kto, bo nic na świecie nie jest dla agentur tajne (po to są) więc ciekawe dlaczego "wiedzą ale nie powiedzą" ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ObliterarorUstawienie dla plebsu podstawowych rzeczy - najważniejsze, że działa. 

 

Na co zwykły człowiek popatrzy? 

- PKB - czy spadło czy nie 

- - Inflacja 

- pełne półki w sklepach czy nie 

 

Wystarczy, że to zostanie zapewnione a idioci już podłapią. 

Coś niesamowitego - albo w sumie może i nie niesamowitego... 

 

I to zdziwienie w ich rozumach bo minelo z 8 mać i wszystko nie upadło na raz. 

 

Tyle razy niektórym tumanom wkleiałem zdjęcia z rurociągami, ile przesyłania mieli i inne takie rzeczy to i tak żyją we własnym świecie. 

 

Jedyne co napiszą, że sobie sprzedadzą do Azji - i piszą do bez żadnego zastanowienia xD. Tak jakby nie wiedzieli, ile buduje się, ilu potrzebnych eksportów, materiałów, ile rzeczywiście można im tego opchnac. 

Ale z resztą po co milionowy raz tym ludziom tłumaczyć. 

 

Dorosłe chłopy, ale...

5 minut temu, Rnext napisał:

Zresztą zidiociały Zachód jest mało że głupi i zideologizowany krzykliwymi debilizmami, to jeszcze przesiąknięty ruską agenturą wpływu i masą ruskich "śpiochów". Być może stąd wprowadzono korzystne dla Rosji sankcje?

Chyba konfederacji się naczytałeś zbyt dużo i korwinowiskich bzdur. 

 

K ciebie też to dotyczy. 

Najważniejsze, że rubel stoi dobrze, PKB nie spada za bardzo. 

 

Jakie to jest dziwne xD. Ludzie piszą z taką łatwością: o! Jak nie do Europy to do Azji! 

 

Rurki to sobie wybudują w pół roku chyba, nie mówiąc skąd części były do rurek do europy, ale po co nie? 

 

Myślałeś kiedyś nad tym, skąd się biorą materiały do wydobywania zasobów ruskich? No zgadnij? 

 

Tam są ściągane PODSTAWOWE części. I podstawowa technologia. 

 

Ale najważniejsze, że rubel stoi dobrze, Pkb w miarę inflacją w miarę to można uznać, że jest pięknie xD. 

Nieważne, że bez technologii z zachodu to by gówno mieli. 

 

Po co ja się produkuje z resztą...

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, $Szarak$ said:

Chyba konfederacji się naczytałeś zbyt dużo i korwinowiskich bzdur. 

Nie mierz swoją miarką. Skoro Ty musisz się czegoś naczytać żeby to potem tutaj przepisać, nie oznacza to że inni też tak robią i coś może pochodzić z własnej głowy, obserwacji i przemyśleń. Zluzuj majty, bo Cię chyba zbyt często pampers uwiera. 

 

Powinieneś łatwo zauważyć, że pisałem te "korwinowskie bzdury" jeszcze zanim Konfederacja podobne głosiła. Więc z analizą tekstów u Ciebie słabo. Popraw się. :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext mam podobne wrażenie ;) Przewidywany czas kolapsu ekonomicznego FR był zdecydowanie na wyrost i raczej formułowany z powodów stricte propagandowych, nie realnych. Tak swoją drogą, pojeździliście ostatnio wieczorem i nocą po polskich trasach i miastach? U mnie jest z tym makabra. Światła w dużej części powyłączane albo wymienione na gówniane, kiblowe żarówki (takie miewam wrażenie), zrobiło się cholernie niebezpiecznie (a jak już deszcz popada i wszystko się zlewa ze światłami innych pojazdów), to już w ogóle.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, $Szarak$ said:

Myślałeś kiedyś nad tym, skąd się biorą materiały do wydobywania zasobów ruskich? No zgadnij? 

Ty naprawdę nie pomyślałeś o tym, jakimi technologiami dysponują Chiny? A pomyślałeś o tym, że "prać zachodni technologię" można za pomocą innych krajów omijając każde sankcje? Coś wiesz w ogóle o realnej gospodarce? Sam "wujaszek Schwab" prał broń, dostarczając ją do RPA i omijając "światowe sankcje apartheidowe". Sankcje są po to, żeby dedykować (przyznawać koncesje) na lewy handel odpowiednim do wypasu podmiotom, bo znacząco poprawia się wówczas marże. Masz pojęcie na jaką skalę handlowano ropą z obłożonym sankcjami eksportowymi Iranem? Oj człowieku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Rnext said:

krzykliwymi debilizmami, to jeszcze przesiąknięty ruską agenturą wpływu i masą ruskich "śpiochów". Być może stąd wprowadzono korzystne dla Rosji sankcje

 

Jestem naprawdę pod wrażeniem działania amerykańskiej propagandy xD wszech obecną ruska agentura 

 

20 minutes ago, Rnext said:

Szacuje się, że przygotowane uprzednio przez RUS rezerwy złota, wystarczą jeszcze na 4-6 miesięcy prowadzenia wojny. Ze sporej ilości się już wyprztykali, nawet odkupując uzbrojenie swojej produkcji z różnych krajów. Bo te, zażyczyły sobie rozliczenia w złocie. Jest tylko jedna kwestia z tymi szacunkami pozostałej rezerwy złota

 

Skąd info? 

 

12 minutes ago, Obliteraror said:

, nie realnych. Tak swoją drogą, pojeździliście ostatnio wieczorem i nocą po polskich trasach i miastach? U mnie jest z tym makabra. Światła w dużej części powyłączane albo wymienione na gówniane

 

Mało tego, komentarze że cvki wysyłają prócz miernot ludzie którzy są dobrymi specjalistami, brak znikanych ogłoszeń z samochodami, trudność w sprzedaniu drogiego specjalistycznego sprzętu, brak projektów w biznesach typu testowanie gier, mniejszy ruch w galeriach, oraz drugi kwartał z ujemnym PKB - tak, jesteśmy już w recesji jakby do kogoś nie dotarło xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, slusa said:

Skąd info? 

Napisałem przecież - z raportu Światowej Rady Złota. Znajdź sobie. Nie przechowuję pierdyliarda linków odkąd istnieją Google :D

 

3 minutes ago, slusa said:

mniejszy ruch w galeriach, oraz drugi kwartał

Wskoczyliśmy z @H w sobotę rano do "Starego Browaru" w Poznaniu. Praktycznie byliśmy sami i pracownicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextNo bo mnie zastanawia skąd wy takie głupoty wyciągacie. 

 

Ah ta wasza ,, chłopska logika'. Jak nie ten to tamten. 

 

W tym najzabawniejsze jest to, że ich sami ekonomiści mówią wprost o tym, że podstawowe części były ściągane z zachodu. 

Praktycznie w każdym czołgu ruskim głupia zwykła technogia jest. 

 

I to piszą ludzie 50 czy 60 letni. 

 

W tym samym czasie na telegramie ich kanały propagandowe narzekają, że nawet nie mają, jak kupić opaski uciskowej. xD

 

Ale najważniejsze, że PKB się zgadza i inflacja. To są najważniejsze parametry a nie te, że tysiące wagonów z węglem u nich stoi bo nie mają podstawowych części do ich ruszenia xD. 

 

A ty pomyślałeś o tym, że w Rosji też istnieje coś takiego, jak V kolumna? A ona niekoniecznie się zgadza na nacjonalizację i własną produkcję? 

To pomyśl. 

 

Ba, nawet sam Putin mówił, że sankcje w nich uderzają. 

 

Więc zostajecie tylko wy którzy tak nie twierdzą. Twierdzi sam Putin, ich ekomosci tylko nie wy. :D

 

Ps zapewne to się sprawdzi tak samo, jak wasz dolar który miał upaść już dawno xD. Bo ruscy świat mieli zmienić. 

Zmienili? Jak tam im idzie? 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, $Szarak$ said:

Ba, nawet sam Putin mówił, że sankcje w nich uderzają. 

Nikt nie twierdzi że są aktualnie bez wpływu. Czy samo wyprztykanie się z większości rezerw złota o którym piszę, to dobre jest? Przemyśl raz jeszcze perspektywę czasową i warunki jakie tworzą. Warunki po obu stronach sankcji, ale też dla tych, którzy na nie gwiżdżą, czyli np. Chin i Indii. I skąd wiesz, że słowa Putina, to nie zwyczajna propaganda w KGBowskim stylu? To jak handel z "frajerem" na którym kosi się gruby hajs ale przy każdej jego wizycie, zrzędzisz mu jak to ci się nie opłaca i w ogóle z litości od niego kupujesz żeby miał na chleb. Dzięki temu "frajer" jest przekonany że i ceny ma dobre i to wyjątkowa okazja. Rosji też jak widzę nie rozumiesz. Ale o tym już dawno pisał Golicyn, jako największy problem Zachodu.

 

14 minutes ago, $Szarak$ said:

Ale najważniejsze, że PKB się zgadza i inflacja. To są najważniejsze parametry a nie te, że tysiące wagonów z węglem u nich stoi bo nie mają podstawowych części do ich ruszenia

A w którymś kraju, jakąkolwiek władzę, obchodzi los i dobrobyt jedwabnika? Jak będzie trzeba to nawet w okopy wyśle o chlebie i wodzie. Zdaje się pisałem o tym, że "sankcje" są celowane bardziej w jedwabnika, żeby ten wywarł presję na rządzących. Ale w Rosji? Tak to jest, jak zachód przykłada do sowietów własną miarkę, ha-ha-ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City of Kraków is giving an award to Ukrainian writer Oksana Zabużko, who is an admirer of Shukhevych and the UPA.

 

Today during a meeting someone asked a question about her opinion of Wołyn, the moderator immediately intervened that such questions cannot be asked, the Banderowska had to evacuate from the room while participants chanted anti Bandera slogans

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, $Szarak$ napisał:

 

W tym samym czasie na telegramie ich kanały propagandowe narzekają, że nawet nie mają, jak kupić opaski uciskowej. xD

 

I to tak przeżywasz? To takie interesujące? ;) Czy Ruscy mają stazy zachodnie, czy nie mają? Nie to, za ile tankujesz, ile płacisz czynszu, ile kosztuje żarcie czy jak wygląda obecnie Twój standard życia i perspektywy?

 

No ja pierdolę. Każdego ganiłem i krytykowałem, jak przy mnie oikofobiczne komentarze wygłaszał, ale to jakiś amok, postępujące narodowe skretynienie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG-20221122-122650-487.jpg

 

Bo przecież wiecie że typ który zachwalał banderowców i został odwołany z ambasady w Niemczech został wiceministrem spraw zagranicznych na Ukrainie? 

1 minute ago, Obliteraror said:

 

I to tak przeżywasz? To takie interesujące? ;) Czy Ruscy mają stazy zachodnie, czy nie mają? Nie to, za ile tankujesz, ile płacisz czynszu, ile kosztuje żarcie czy jak wygląda obecnie Twój standard życia i perspektywy?

 

No ja pierdolę. Każdego ganiłem i krytykowałem, jak przy mnie oikofobiczne komentarze wygłaszał, ale to jakiś amok, postępujące narodowe skretynienie.

 

Ja mam znajomego który wziął tylko ślub cywilny z Ukrainka po kilku miesiącach i ostatnio od niego usłyszałem że polski jest podobny DO ukraińskiego, miałem ochotę go ciężko pobić. Smutne ale tak już jest, wybili nam niedawno z 70% męskiej populacji oraz inteligencję, my już przegraliśmy 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextBo ruscy to są rasowi kłamcy. 

 

Kiedyś myślałem, że to zachód kłamie bardzo, ale w porównaniu do ruskich to jest przepaść. 

Takie głupoty gadają, że czasami sam nie wierzę w to co słyszę. I to nie chodzi, jak u nas, że jakiś portal napisze głupi artykuł tylko tam media rządowe takie głupoty. 

 

Ostatnio była akcja: stop wysyłania żołnierzy Polskich na Ukraine! 

 

Dużo osób zastanowiło się, skąd to się wzięło? Bo przecież u nas o tym cisza była. A no ze sputnika i innych takich xD. 

 

Co tam gadają? Że NASI żołnierze na granicy przebierają się w ukraińskie ciuchy i walczą na froncie. Tak, takie historie tam gadają. 

Że to Polacy szturmowali Cherson i izum. Na ukr ma walczyć wiele tysięcy Polaków... 

 

Dalej... Skąd to się jeszcze wzięło. Bo brak zdolności ,,mobilizacyjnych". Dzieci i kobiety na front mają trafiać. 

Nooo a co najlepsze, że póki co walczą ci co mieli doświadczenie z wojem. Mają jeszcze ogromna ilość facetów do walki. 

 

To jest przykład, dlaczego NIC nie brać od tych ludzi na poważnie. To są kłamcy którzy mają wielu użytecznych idiotów. 

 

Już mieli być kolejnym Rzymem, mieli mieć najlepsza armię na świecie i wiele wiele wiele innych. 

 

Gorsi kłamcy to chyba tylko Chińczycy (być może) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Obliteraror napisał:

No ja pierdolę. Każdego ganiłem i krytykowałem, jak przy mnie oikofobiczne komentarze wygłaszał, ale to jakiś amok, postępujące narodowe skretynienie.

Moje rzeczy przynajmniej się sprawdzają często.  Wasze... No nigdy. Więc ja nie wiem, jakie tam macie analizy bo już masę głupot tutaj obaliłem i z czasem okazało się, że miałem rację. 

Czas zweryfikuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Obliteraror said:

jak wygląda obecnie Twój standard życia i perspektywy?

A bo widzisz, kolega @$Szarak$ należy do tego typu pokolenia, niestety zniszczonego "systemem kształcenia", że czyta tylko "literalnie, czyli tylko zdania ale już niczego pomiędzy nimi nie wolno było mu dostrzec. Dlatego nie ogarnia również "perspektywy czasowej" oraz "okoliczności zdarzeń" i warunków, na których, chce czy nie chce, opierają się wszystkie wydarzenia przeszłe, obecne i przyszłe. 

 

19 minutes ago, $Szarak$ said:

Moje rzeczy przynajmniej się sprawdzają często.

Możesz je przypomnieć? Bo nie bardzo pamiętam, żeby jakieś analizy były naprawdę Twoje a nie powtórzone.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Obliteraror napisał:

I to tak przeżywasz? To takie interesujące? ;)

Ale to ty nie wiedziałeś? Przecież mamy tu kilku takich, co to podniecają się czytając te wszystkie niusy chuja warte, trzepią sobie kapucyna i puentują swoje wypociny wymownym xd.

Pewnie chcą, aby ktoś ich zauważył i docenił.

 

Dobrze, że przeedytowałeś ;)

Rx

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, $Szarak$ said:

Bo ruscy świat mieli zmienić. 

Zmienili? Jak tam im idzie? 

Nie zauważyłeś jak już się Świat przez to zmienił? Bo to, że nie widzisz jak bardzo się jeszcze może/ma zmienić to już rozumiemy. O rany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, $Szarak$ napisał:

Więc ja nie wiem, jakie tam macie analizy bo już masę głupot tutaj obaliłem i z czasem okazało się, że miałem rację. 

Ależ tego Ci życzę :)

By Ukraina wygrała wojnę.

By FR stała się niezdolna nie tylko do działań ofensywnych, ale popadła w atrofię.

By Polska po tej wojnie stała się wielką, a przepraszam! Wielką, jak to pisze obecnie Pan Rafał Aleksander Ziemkiewicz ;) Liderem państw Międzymorza, polskim Izraelem, który jest na tyle wpływowy, że kształtuje samodzielnie swoją politykę i czerpie z tego frukty.

By Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatnio. To już gdzieś słyszałem, kiedyś tam ;)

 

Dobra.

Przestałem się już uśmiechać coraz bardziej, rysując tej sandbox jak w mapce Civ6 xD

 

No ale życzę, szczerze. Jako miłośnik futurystyki wszelakiej i historii alternatywnych.

 

@zychu, myślę, że mogą istnieć ciekawsze fantazje masturbacyjne niż tryzub, "baćko nasz Bandera, Ukrajina maty" i takie tam ;)

 

PS. Z medialnego frontu babć trucicielek ruskich i deskorolkowców - operatorów ukraińskich dronów: Rosjanie ukradli Ukraińcom szopa i zrobili z niego maskotkę.

 

FhebhMsXoAA0L4r?format=jpg&name=900x900

 

FhccenYWQAExiMA?format=jpg&name=medium

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rnext napisał:

Nie zauważyłeś jak już się Świat przez to zmienił? Bo to, że nie widzisz jak bardzo się jeszcze może/ma zmienić to już rozumiemy. O rany...

No zmienił. Miały upaść USA a oni szybciej upadną, niż USA. To się zmienił na plus... Rzeczywiście. Miało być wycofanie wojsk NATO, upadek Ameryki a nie męczenie się o wioskę 400 osób w donbasie przez 8 miesięcy. :(

No chyba, że taki był plan. Dostawania po łbie... 

Mial się zmienić NA ICH KORZYŚĆ. Na czyja się póki co zmienił? No chyba nie na nich...

16 minut temu, Obliteraror napisał:

I to tak przeżywasz? To takie interesujące? ;) Czy Ruscy mają stazy zachodnie, czy nie mają? Nie to, za ile tankujesz, ile płacisz czynszu, ile kosztuje żarcie czy jak wygląda obecnie Twój standard życia i perspektywy?

Mistrzu - w jaki sposób wyjaśnisz to, że praktycznie w każdym kraju na świecie obecnie teraz jest kryzys? 

Kolejny co łyknął, że to wina ruskich i gdyby nie sankcje to kryzysu by nie było? :(

DO Białorusi gaz leci a gospodarka średnio, te obranowskie realpolityk które tutaj pochwalaliscie też się nie sprawdziło, jak widać po gospodarce Węgier....

6 minut temu, Rnext napisał:

Możesz je przypomnieć? Bo nie bardzo pamiętam, żeby jakieś analizy były naprawdę Twoje a nie powtórzone.

W tym wątku się udzielam najwięcej, więc tu robię najwięcej analiz. 

Moje źródła, dobre źródła i analizy własne. To się sprawdzało i sprawdza. Najważniejsze, że SIĘ SPRAWDZĄJĄ. 

 

Jak mi ktoś wkleja byłego ganerala amerykańskiego który gada takie słowa: rosyjska armia już się pozbierała, za kilka miesięcy upadnie Ukraina. 

 

A moje źródła i własny rozum mówią co innego, to tego nie łykam. 

W każdym społeczeństwie są różni ludzie których ktoś musi ,,trzymać". 

 

Jak macie w Ameryce sporo osób którzy nie chcą żeby USA wysłało broni to ktoś musi ich ,,zgarnąć". Ktoś kto jest kontrolowany i ich będzie kontrolował.

 

Albo tutaj niektórzy wklejają: republikanie mówią, że nie wyślą broni! Zablokują! 

 

Przypadek. Wygrywają demokraci. ;)

 

Ile tu było wpisów z macronem? On już chce rozjemu! Dogadają się! I co z tych rozmów? W tym samym czasie broń na Ukrainę wysyłał i wysyła dalej. 

 

Orban kolejny. Sankcje fu!!! Sankcje nie działają! - i co z tego gadania? I tak ostatecznie klepie wszystko xD. 

 

Więc podstawowa różnica. Ja odroznialem gadkę dla społeczeństwa od działań jakie podejmowali w rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Orban ugrywa ustępstwa dla siebie w UE blokując na końcu wszelkie procesy, dogaduje się i dostaje coś dla swojego kraju, a nie jak nasi co nie oddają ani guzika i oddadzą wszystko, a nawet więcej. To jest twarda polityka i wcale nie jestem fanem gościa, po prostu umie się spozycjonować i walczyć o swoje, a nie jak nasi eco się nawet na zakaz sprzedaży samochodów spalinowych do 2035 zgodzili....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.