Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.rp.pl/sluzby/art37613841-w-kgp-wybuchl-pocisk-z-granatnika-przeciwpancernego-komendant-ranny

 

Wczoraj o godz. 7:50 w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji doszło do eksplozji” - informuje MSWiA w komunikacie. „Eksplodował jeden z prezentów, które Komendant otrzymał podczas swojej roboczej wizyty na Ukrainie w dn. 11-12 grudnia br., gdzie spotkał się z kierownictwami ukraińskiej Policji i Służby ds. sytuacji nadzwyczajnych. Prezent był podarunkiem od jednego z szefów ukraińskich służb”. Szef Policji gen. Jarosław Szymczyk „doznał lekkich obrażeń i od wczoraj przebywa na obserwacji w szpitalu”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Oficjalnie:

  Eksplodował jeden z prezentów w budynku KGP jakie otrzymał Jarosław Szymczyk podczas swojej roboczej wizyty na UA . Wizyta odbyła się 11-12 grudnia .Prezent był od jednego z szefów ukraińskich służb. MSWiA wystosowało oficjalne pismo do strony ukraińskiej o wyjaśnienie .

 Nieoficjalnie:

  Komendant Główny odpalił granatnik w swoim gabinecie - nie był świadomy że był naładowany.

 

 

Facepalm GIF by MOODMAN - Find & Share on GIPHY

Edytowane przez Baca1980
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baca1980 ciąg dalszy:

 

Nieoficjalnie: to komendant przypadkowo odpalił granatnik

Z informacji, które od kilku godzin pojawiają się w mediach, wynika, że wspomniany "prezent z Ukrainy" to granatnik. My również potwierdziliśmy te doniesienia w kilku niezależnych od siebie źródłach.

 

Natomiast nowe ustalenia Onetu w tej sprawie są szokujące. Nasze źródła związane ze służbami twierdzą, że do zdarzenia doszło w gabinecie, gdzie znajdował się komendant oraz jego współpracownicy. Funkcjonariusze mieli oglądać tę broń. Nasi informatorzy twierdzą, że w pewnym momencie sam Szymczyk wziął granatnik do ręki i skierował w stronę drzwi pomieszczenia socjalnego w swoim gabinecie.

 

Wszystko wskazuje na to, że przez przypadek odpalił broń, nie spodziewając się, że jest naładowana. Pocisk uderzył w podłogę i prawdopodobnie ją przebił. To sprawiło, że w pomieszczeniu pod gabinetem komendanta skruszył się strop.

 

:D

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, BumTrarara said:

https://www.gov.pl/web/mswia/komunikat-mswia9

 

Wczoraj o godz. 7:50 w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji doszło do eksplozji. Eksplodował jeden z prezentów, 

Ale jakim, kurwa, trzeba być idiotą, żeby trzymać w gabinecie sprawny granat. 

 

No kurwa. To aż się wierzyć nie chce. 

 

I taki DEBIL jest Komendantem Głównym Policji. 

 

Jakby dostał pół kilo Semtexu to też by trzymał? 

 

Jprd. 90% tych kolesi na stołkach nadaje się tylko do eutanazji. 

 

A ci już winnych szukają wszędzie tylko nie wśród siebie. 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maroon napisał:

I taki DEBIL jest Komendantem Głównym Policji. 

 

Ja bym zapytał, które procedury zezwoliły na wniesienie tego typu "prezentu" do gabinetu KGP ;) Bo jakieś procedury bezpieczeństwa tam obowiązują? Obowiązują, prawda? xD

Ciekawe, jaką drogę przeszedł ten granatnik. Tj. ile razy go sprzedano na lewiźnie, zanim stał się prezentem.

  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Obliteraror said:

 

Ja bym zapytał, które procedury zezwoliły na wniesienie tego typu "prezentu" do gabinetu KGP ;) Bo jakieś procedury bezpieczeństwa tam obowiązują? Obowiązują, prawda? xD

 

Wiesz doskonale, że im wyżej tym bardziej procedury każdy ma w doopie w Polsce. Co ja nie mogę? Ja się nie zmieszczę? Ja nie dam rady? 

 

Pierdolona husaria. 

 

Koleś jest totalnym debilem. Po prostu. Szkoda że go nie rozmazało na ścianie wraz z innymi debilami. 

 

Już pomijam fakt, że najwyższy policmajster kraju chuja się na broni zna. 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cst9191 napisał:

Nieoficjalnie: to komendant przypadkowo odpalił granatnik

Głupi ma szczęście. Dobrze, że żyje i nie zabił siebie i paru przypadkowych pracowników ;) Ale panu komendantowi nie dawałbym więcej do ręki nawet zapalonego papierosa, by sobie krzywdy nie zrobił.

 

@maroon , wiem. Niestety, to jest dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Obliteraror said:

Głupi ma szczęście. Dobrze, że żyje i nie zabił siebie i paru przypadkowych pracowników ;) 

 

Nie, nie dobrze. Bo on dalej zostanie na stołku, a powinien być natychmiastowo wyjebany bez prawa do emerytury i jeszcze sprawa w sądzie. 

 

Nie mówimy o posterunkowym Ikśinskim co się postrzelił w komendzie na wiosce, tylko o Komendancie Głównym Policji. 

 

Jprd, naprawdę tu jest brak słów. Poziom żenady w tym kraju przebija wszystko. 

 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maroon napisał:

Nie mówimy o posterunkowym Ikśinskim co się postrzelił w komendzie na wiosce, tylko o Komendancie Głównym Policji. 

Temu Iksińskiemu zapewne by zrobiono koło dupy dużo większy smród za nieumiejętne obchodzenie się z bronią, niż tego typu wierchuszce. Jak ma być tu porządek, jak takie pokemony siedzą na takich stanowiskach. Dobrze, że wallizkowej bomby nuklearnej nie dostał od ukraińskich przyjaciół, bo może by i wcisnął czerwony guziczek ;) Bo by się np. ładnie świecił xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chuj. 

 

Założę partię polityczną. 

 

Pierwszy i jedyny postulat to eutanazja dla wszystkich z IQ < 120. 

 

W pierwszej kolejności politycy, zarządy spółek państwowych i kierownictwo "służb" wszelakich. 

 

Inaczej ta cywilizacja umrze. 

 

Naprawdę się zbulwersowałem. Za moich czasów w MW jakby dowódca przyniósł do gabinetu RPG czy nawet granat, to by go oficerowie jeszcze przed przyjazdem ŻW zamknęli w samych gaciach w pokoju z materacami na ścianach. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wyjątkowo ten odcinek, nawet tym, którzy na obu Panów mają alergię ;) Bo pada w nim ważne zdanie: wg. Wolskiego Rosjanie zmobilizowali skutecznie prawie pół miliona ludzi. 80 tysięcy trafiło już na Ukrainę. Reszta szkoli się i wejdzie do gry po nowym roku. A to już jest naprawdę ogrom luda.

 

Byle coś w polskich szalonych łbach decydentów nie zaświtało, by nie wesprzeć przypadkiem "fizycznie" wysiłku ukraińskiego żołnierza....

 

 

@maroon, co do KGP trzeba klasyka wrzucić xD

 

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba bardziej paskudna sprawa : / za "Wyborczą":

 

Tymczasem Onet informuje, że dowiedział się nieoficjalnie w swoich źródłach w służbach, iż to sam komendant główny miał odpalić granatnik nie spodziewając się, że broń jest załadowana

 

Jak się dowiedzieliśmy, gen. Szymczyk został po wypadku przewieziony na obserwację do szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej. W wyniku wybuchu miał stracić słuch.

Lekkich obrażeń, niewymagających hospitalizacji, doznał też pracownik cywilny Komendy Głównej Policji.

 

Udało nam się porozmawiać z osobą bliską środowisku KGP, która potwierdziła, że wśród policjantów aż huczy od pogłosek. Mówiło się m.in. o tym, że wszystkim komendantom w Polsce nakazano zakryć okna gabinetów. Chaos pogłębił fakt, że w okolicach momentu eksplozji przy budynku pojawiła się karetka pogotowia w związku z wypadkiem robotnika, który spadł z rusztowania. Interwencję potwierdził rzecznik stołecznego pogotowia Piotr Owczarski, dodając jednak, że nie ma informacji, by miało to jakiś związek z wybuchem. Mimo to podejrzewano, że mężczyzna spadł z konstrukcji przez wstrząs spowodowany eksplozją. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chory kraj to chore służby. Jak ten prezent został wwieziony do PL? 

 

A zresztą. Dla mnie mógł się zabić. Tylko tego robotnika i pracownika cywilnego szkoda. 

 

 

 

 

 

Mam nadzieję i piszę to z całą odpowiedzialnością, że powstanie z typem tyle memów, że typ się załamie. Co to kurwa jest? W tym kraju. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, cst9191 said:

Nasze źródła związane ze służbami twierdzą, że do zdarzenia doszło w gabinecie, gdzie znajdował się komendant oraz jego współpracownicy. Funkcjonariusze mieli oglądać tę broń. Nasi informatorzy twierdzą, że w pewnym momencie sam Szymczyk wziął granatnik do ręki i skierował w stronę drzwi pomieszczenia socjalnego w swoim gabinecie.

 

Jak nasza niezwyciężona armia jest równie fachowa to faktycznie jest się czego bać, i nie są to Rosjanie.

 

22 minutes ago, zuckerfrei said:

Jak ten prezent został wwieziony do PL? 

 

A zresztą. Dla mnie mógł się zabić. Tylko tego robotnika i pracownika cywilnego szkoda. 

 

A Szkoda, zrobiłby dobry uczynek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wrotycz napisał:

jest równie fachowa

Dla mnie to pewniak. Wiem, służyłem. Zresztą, kiedy polscy politycy mówią, że nie ma się czym martwić jesteśmy przygotowani tzn, że nie jesteśmy. 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cst9191 napisał:

Z informacji, które od kilku godzin pojawiają się w mediach, wynika, że wspomniany "prezent z Ukrainy" to granatnik. My również potwierdziliśmy te doniesienia w kilku niezależnych od siebie źródłach.

 

 

 

Rozumiem że za posiadanie takiego prezentu. Komendantowi zostaną postawione odpowiednie zarzuty. :).

 

§ 1. Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną albo amunicję lub nią handluje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. § 2. Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baca1980 napisał:

Rozumiem że za posiadanie takiego prezentu. Komendantowi zostaną postawione odpowiednie zarzuty.

Nie."Bo nie wiedział".

Już jest budowana narracja. "Strona ukraińska została wezwana do złożenia wyjaśnień". Jednym słowem - "to miała być pusta rura".

Komendant niewinną ofiarą. Jeszcze rentę dostanie. I medal. A potem zamiotą go na emeryturę żeby wyciszyć temat,

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, ntech said:

Komendant niewinną ofiarą. Jeszcze rentę dostanie. I medal

 

Nieodmiennie w takich sytuacjach przypomina mi się jak za komuny doradcy wojskowi układu warszawskiego "doradzali" arabom, dostawali łomot a potem w nagrodę za osiągnięcia dostawali medale i awanse.

Breżniew wiecznie żywy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.