Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, zuckerfrei napisał:

No spoko, ale on i Iza. A idź pan w chuj...

 

Wokulski przeznaczył na miłość do Izabeli Łęckiej minimum 107 500 rubli (7 202 500 dzisiejszych złotych), co stanowiło około 25% jego majątku.

 

Fakt drogo jak na wizję pochędożenia :).

4 minuty temu, Obliteraror napisał:

Byłem dwa razy w FR i dwa razy w USA. I zastanawiam się, czy z tego powodu bardziej mi płaci CIA, czy FSB ;)

 

Raz byłem w Izraelu i w dodatku jestem beznapletkowy.

Ajwaj.

Edytowane przez Baca1980
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baca1980 napisał:

Fakt drogo jak na wizję pochędożenia :).

A tyle najebał tych rubelków na wschodzie. Mógł wyruchać pół Moskwy i wykopać doły pod fundamenty przyszłej Huty Katowice. To ten Iza i Iza, a jaka Iza była każdy widział bądź czytał. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Obliteraror napisał:

płaci CIA, czy FSB

Moj oficer prowadzący kiedy pytałem o Ciebie to mówił, że płacą Tobie szeklami. Także ten tego na dwoje babka wróżyła... pieniądz nie śmierdzi. 

3 minuty temu, Baca1980 napisał:

Szon:).  Czyli w sumie nic od zarania dziejów się nie zmieniło :).

A rodzaj męski ciagle nie może zdobyć się na przekazywanie wiedzy z pokolenia na pokolenie. Dziwne, że co pokolenie nie odkrywamy koła. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zuckerfrei said:

A tyle najebał tych rubelków na wschodzie. Mógł wyruchać pół Moskwy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Jaroszyński

"... W marcu 1916 jego majątek oceniano na ... ponad 200 mld obecnych polskich zł..."

Szacunkowo, przeczytać "Lalkę" mógł w wieku 12 lat. Czasem historia jest ciekawsza niż fikcja.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No nie mogę. Dwa lata covida, a teraz to. Od trzech lat mamy istny wysyp idiotów.

Jak tu żyć normalnym ludziom?

 

A poniżej mentalni koledzyKolegi kolektywnie walą konia. Ładnie to tak, w miejscu publicznym?

 

 

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

;)

 

FjzrJ1FXEAgJ87L?format=jpg&name=medium

Typowy ptyś, który jak małolat jara się wojskiem, choc chuja się zna. Przecież to jest żałosny dyletant.

To już lepiej Lewandowskiego poczytać albo zarchiwizowany blog Makarewicza.

 

Zychowicz, Bartosiak, Wolski... jprd, co to za zoo?

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał dostać raka poczytajcie sobie komentarze

 

https://www.wykop.pl/link/6941891/usa-czolgi-m1a2-abrams-sa-ladowane-na-statek-w-celu-dostarczenia-do-europy/

 

Stany wysyłają zalegający sprzęt z malowaniem pustynnym a polaki dostają bezmózgiego amoku. Podsycanego przez ukraińskich troli.

 

Jestem ogólnie bardzo ciekaw co się stanie jak ruscy zaczną realizować planowaną masową ofensywę i zaczną dochodzić do większych miast. Ludzie dalej będą łykać propagandę? Dla mnie, osoby turbo analitycznej to co się dzieje obecnie u nas w mediach to jest chore 

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-12-12/russian-budget-surplus-more-than-quadruples-on-energy-cash-spike

 

Nadwyżka budżetowa Rosji wzrosła ponad czterokrotnie w listopadzie pomimo wyczerpania środków z powodu konfliktu na Ukrainie. Odnotowano kolejny miesiąc poprawy, głównie ze względu na dywidendy i podatek awaryjny płacony przez PJSC Gazprom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2022 o 08:26, slusa napisał:

 

Obecnie żyjący Ukraińcy popierają swój neo nazistowsko faszystowski rząd

No i zajebiście. Sam popieram.  

Na czym ma polegać ta neo-nazistowsko-faszystkowość? 
 

Bawi mnie to jak boli dpa, bo ktoś ŚMIE się cieszyć ze strat rosyjskich. 
Nagle ujawniła się duszyczka współczucia, przy których przy ukraińskich ofiarach nie ma (albo typowe "obydwie strony niech się wyrżną"). 

Był wcześniej napisany dłuższy wywód jakiegoś pacyfisty, który uzbierał sobie 15 plusów emocjonalnie tłumacząc jak wojny nie mają sensu. Powiedziałbym to Francuzom w 1940 roku, aby twardziej walczyli, bo ich kobiety później oddawały się Niemcom idąc w setkach tysięcy.

 

Fajnie. Widzę bez zmian po tygodniu.

W dniu 9.12.2022 o 02:57, lxdead napisał:

 

 

UWAGA. Urodziłem się wczoraj i wcale nie słyszałem nigdy o rzezi wołyńskiej! Wiem, że masz mnie za debila. Ja Ciebie też mam, ale bez przesady.

 

W dniu 9.12.2022 o 02:57, lxdead napisał:

Ja tez i zapewne zpalul bys sie krwia, choc raczej czytajac te twoje upainofilskie wysrywy to predzej bys sie takiemu wypial.

 

 

W dniu 9.12.2022 o 02:57, lxdead napisał:

Niemcy nie nazywaja ulic, stadionow, skwerow,  nie stawiaja pomnikow i nie gloryfikuja ludobojcow - primo.

Secundo - Niemcy nie neguja ludobojstwa na Polakach, Zydach i nie probuja obrocic tego w "tragedie" czy "okropienstwa strasznych czasow" - jak to fajnie nazwala ambasada upainy w rocznice Krwawej Niedzieli jednoczesnie rozpisujac sie o ludobojstwie biednych ukraincow z rak ruskich. Fajna sprawa, jak oni nas to "ofiary trudnych czasow" i "tragedia", ale jak ruscy ich to "ludobojstwo" i "rosjanie"". Z jednej strony potrafia napisac wprost kto i co, a z drugiej juz nie przechodzi akceptacja przeszlosci.

A skoro juz przy tych SS-manach jestesmy - to nie Niemiecki tylko upadlinski sad najwyzszy zadecydowal, ze symbole nazioli nie sa symbolami nazioli i mozna ich uzywac do woli. Kumasz czacze czy dalej ci ciezko  to przetrawic logicznie? xD

To jest wlasnie ta magiczna roznica kulturowa, oni i ruscy to jedna dzicz, jedna mentalnosc, jedna hipokryzja i pogarda dla ludzkiego zycia. Turanskie wypociny.

Nie no wcale nie robią. Okupują ich zwycięzcy, ale wciąż jest to:
 

I ich będziesz tłumaczyć jak dobry polaczek, który wie, że gnębi się słabszych i służy silniejszym.

 

W dniu 9.12.2022 o 02:57, lxdead napisał:

Zalosne sa twoje wysrywy, ktore tutaj klepiesz, pomimo ze ludzie gniota cie tutaj jak pizzer ciasto ;) Takie zloby jak ty najchetniej to spluneliby na wlasny kraj w imie jakiegos budowania sojuszu z krajem i narodem, ktory ma nas gleboko w dupie i chyba - co kazdy tutaj przyzna - pokazuja jedynie zagrania ukrainskiego rzadu na scenie politycznej wzgledem Polski.

Od kiedy to jesteśmy demokratami i większość ma rację? Gdzie mnie gniotą? Ignoranctwem bo nie potrafiąc czytać dłuższych tekstów niż 5 zdań? A może emocjonalnymi płaczkami jak tutaj twoje, które 90% zdania nie ma kompletnie sensu, bo jest to typowe jończenie sebiksa, że "Yyyy Upaińcy", "yyy idź walczyć na ipainę jak ci coś nie pasuje!!". To jest kurwa normalna dyskusja z argumentami na poziomie politycznym? 

Nic się nie różnisz od najgorszego sortu polityków takim niskim poziomem.

 

No co pokazuje zagrania ukraińskiego rządu? Dawaj konkrety co konkretnie, bo ja nie żyję w twoim wyimaginowanym świecie twórczości szurów i odklejeńców prorosyjskich 

VQXA3NQ.jpg

 

 

 

Godzinę temu, slusa napisał:

Stany wysyłają zalegający sprzęt z malowaniem pustynnym a polaki dostają bezmózgiego amoku. Podsycanego przez ukraińskich troli.

Te ukraińskie trolle są teraz z nami w pokoju? 
Nie pomyślałeś, że w Polsce pomalują, nie?
 

Godzinę temu, slusa napisał:

Jestem ogólnie bardzo ciekaw co się stanie jak ruscy zaczną realizować planowaną masową ofensywę i zaczną dochodzić do większych miast. Ludzie dalej będą łykać propagandę? Dla mnie, osoby turbo analitycznej to co się dzieje obecnie u nas w mediach to jest chore 

No i co? Ludzie mieliby się obudzić i nagle popierać Rosję? Czy może stwierdzić, że "Ach! Rosja jednak jest naszym wybawicielem! Wypad Amerykanie z Polski popierając akcję moskalucha sykulskiego? 

21 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Ale mi się gębą cieszy, jak widzę już takie emocjonalne coraz bardziej wpisy. 

Tzn rzecz jasna desperackie. Czym Rosja bardziej przegrywa tym większa desperacja i jeszcze większe wychylanie się przed szereg. Coś wspaniałego. :D

8a79d5c20a0f7.jpg

 

No to ja proponuję zrobić listę proskrypcyjną miłośników kacapii...

(to do sykula) :D 

W dniu 11.12.2022 o 12:35, slusa napisał:

Tucker nieźle podsumował xD

 

 

Oglądasz Tuckera odnośnie sytuacji na Ukrainie i uważasz się ponad tych "normików" co oglądają TOK FM? XDDD 
Ja bierdole, ale żenuncja. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slusa napisał:

Jakby ktoś chciał dostać raka poczytajcie sobie komentarze

 

https://www.wykop.pl/link/6941891/usa-czolgi-m1a2-abrams-sa-ladowane-na-statek-w-celu-dostarczenia-do-europy/

 

Stany wysyłają zalegający sprzęt z malowaniem pustynnym a polaki dostają bezmózgiego amoku. Podsycanego przez ukraińskich troli.

Specjalnie dla was towarzyszu:

Niestety Amerykańscy imperialiści, na manewrach w Polszy w roku 2018, poradzi sobie z ukrywaniem "piaskowych" czołgów w śniegu. 😎

🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga najbardziej do wojny NIE PCHA NAS USA. Najbardziej do wojny światowej pcha nas WIELKA BRYTANIA. .

 

Zobaczcie sobie wydarzenia. Najbardziej ofensywna wobec Rosji jest uk. To ona szkoliła Ukraińców od samego początku najmocniej. 

 

UK chce przełamywać bariery - czerwone linie.  Patrzcie na rakiety dalekiego zasięgu. USA nie chce dać i dalej eskalować a wielką Brytania już namawia. 

USA nie chce dużej wojny na to wychodzi. Duża wojnę chce UK. .

 

Podczas dużej wojny USA by bardzo ucierpiało jakby doszło do jakiegoś atomu albo coś. MUSIAŁABY jakoś ostro zareagować. 

 

I tak samo Kaczyński jest pro Londynski najprawdopodobniej. Przecież, jak Johnson był w Kijowie to akurat praktycznie na dniach też przybył Kaczyński. Kaczyński proponował wejścia wojsk Pl na ukr. Czyli wciągnięcie nas w wojnę.

 

Byl też kiedyś na mediach ukraińskich co wyciągają afery, że UK nie chce im pozwolić zakończyć tego konfliktu w sposób normalny i pcha do wojny. 

.

Taka też teoria, że USA ma wypchać pro Londynska agenturę i swoją ustawić. Dlatego mają się kwity pojawić na J.K i jego kolegów. 

 

Jedną z przyczyn tego, że chcą się umocnić - jest właśnie próba przez pro londyńskie władze rozpętania dużej wojny. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Obliteraror napisał:

;)

 

FjzrJ1FXEAgJ87L?format=jpg&name=medium

Wolski to pizda i zwykły geek od cyferek w katalogach czołgów. Pół roku "budowania" byznesu. Nikt go nie chciał oglądać a teraz nagle mu oglądalność wzrosła dzięki Zychowiczowi. I on to nazywa "budowaniem". Analityk od siedmiu boleści. Analizuje mapy i taktykę nie ma pojęcia jak trzymać saperkę o obsłudze najprostszego typu uzbrojenia nie mówiąc.

Typowy zakompleksiony przychlast spławiany w podstawówce w kiblu na przerwie.

Edytowane przez ntech
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kleofas napisał:

Kilkanaście tysięcy lat, a może i kilkaset tysięcy. I nic się nie zmieniło

Tu akurat się poprawiam. Ten film nie jest fejkiem tylko z innego okresu czasowego. Po czasie się skapczylem - chodź dalej takie sytuacje tam mają miejsce. 

Specyficzne kraje. U nich wojsko się bije na pięści i pałki i w sumie politycznych problemów jakoś bardzo z tego nie robią. 

 

Tam nawet, jakby kilku się zabiło to i tak by machnęli ręką jeśli by nie było potrzeby mówić o tym głośniej. 

A tu taka bombka. Niemcy chcą zabronić budowy atomu u nas. 

Ale niespodzianka cnie? 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Heh starcia na granicy indie - Chiny. 

Tutaj bójka ostra;

Ajwaj.

K.urła co za cepeliada :) Jak na miejscowych dożynkach. Oba kraję mają broń atomową i żadnych chętnych sąsiadów na proxy war. Więc sobie trochę pomachają kończynami/kijami. Na granicy w Kaszmirze Indie/Pakistan to czasami nawet do siebie postrzelają w ramach incydentów granicznych:). Dobrze mieć broń atomową :).

21 godzin temu, slusa napisał:

Nadwyżka budżetowa Rosji wzrosła ponad czterokrotnie w listopadzie pomimo wyczerpania środków z powodu konfliktu na Ukrainie. Odnotowano kolejny miesiąc poprawy, głównie ze względu na dywidendy i podatek awaryjny płacony przez PJSC Gazprom

 

Rosję wojna na Ukrainie kosztuję ok. 6% PKB.

20 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Nagle ujawniła się duszyczka współczucia, przy których przy ukraińskich ofiarach nie ma (albo typowe "obydwie strony niech się wyrżną"). 

 

Według mnie to jest prawidłowy punkt widzenia czyli : walczmy z Rosją do ostatniego Ukraińca. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Z jednej strony osłabienie Rosji co daję nam następną dekadę względnego spokoju. Oraz osłabienie sąsiada który by chciał za bardzo urosnąć.

 

Państwo potężne, to państwo, które ma słabych sąsiadów; państwo słabe, to to, które ma sąsiadów potężnych.

 

 

5 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Tu chodzi o ćwiczenia rezerwy. Wbrew pozorom, dzięki temu ryzyko wojny maleje.

 

Jest prostszy sposób. Łatwiejszy dostęp do broni palnej. Wystarczy zobaczyć jaki sprzęt i uzbrojenie miały milicje cywilne w czasie murzyńskich rozruchów  swego czasu w USA. Większość na poziomie sił specjalnych. Takiego człowieka możesz od razu wcielić na czas W do jednostek liniowych. Bo nie musisz go uczyć od początku z której strony wylatuję pocisk. A szkolenie rezerwy wygląda? Dwa tygodnie szkolenia i może za rok znowu następne dwa tygodnie. 

To tak jak bym w roku chodził na cztery treningi bokserskie. Zero nawyków zero czegokolwiek:).

Edytowane przez Baca1980
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spacemarine napisał:

 

Już kiedyś dyskutowaliśmy o tym w tym temacie, że to najbardziej logiczne posunięcie. Jedyne co stoi na przeszkodzie połączonym siłom BEL-RUS to czy są w stanie w ogóle móc zająć obwody lwowski i wołyński. Powiem tak, czas pokaże. Zobaczymy do czego się posuną.

P.S Jestem ciekaw czy ludzie mają w ogóle świadomość, że wtedy "incydent" w Przewodowie to może być pikuś. I praktycznie co dzień może być sytuacja, że jakiś zabłąkany pocisk artyleryjski może wylądować po naszej stronie granicy. Nie wiem kto mieszka przy granicy od tamtej strony oprócz @Strusprawa1, ale jeżeli dojdzie do powyższego (oby nie) to  jednak na ten czas będzie lepiej nie znajdować się bezpośrednio przy samej granicy. Niby szanse, że akurat przypadkowa rakieta zamiast walnąć w siły ukraińskie (i na odwrót) wyląduje w domy kilka kilometrów dalej po naszej stronie będzie jak zwykle oceniana przez "ekspertów" nisko, ale lepiej nie wywoływać wilka z lasu.

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, slusa said:

Jestem ogólnie bardzo ciekaw co się stanie jak ruscy zaczną realizować planowaną masową ofensywę i zaczną dochodzić do większych miast. Ludzie dalej będą łykać propagandę?

Jeśli ruscy zaczną dochodzić do większych polskich miast, już nikt nie będzie łykał ich ruskiej propagandy.

23 minutes ago, Hubertius said:

Jedyne co stoi na przeszkodzie połączonym siłom BEL-RUS to czy są w stanie w ogóle móc zająć obwody lwowski i wołyński.

Albo lubelski. Lwów jest przygotowany, uzbrojony, zaminowany i stoją tam odwody.

Linie zaopatrzenia Ukrainy najłatwiej przeciąć w Polsce. Poświęcając Białoruś, oczywiście.

Czas pokaże.

1 hour ago, Baca1980 said:

Takiego człowieka możesz od razu wcielić na czas W do jednostek liniowych.

Nawet nie o wyszkolenie chodzi. Jeśli po Polsce będą krążyć 2 miliony niezarejestrowanych kałachów, to w razie W i tak znajdą drogę do "właściwych" rąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spacemarine napisał:

 

 

Teoretycznie mogą zrobić coś zupełnie nieoczekiwanego i wejść do Polski. Nie po to żeby zajmować Warszawę, ale żeby skomplikować sytuację międzynarodową. Czyli wejście na odcinek kilkudziesięciu km i zatrzymanie się. Powiedzą i Polsce i całemu NATO: sprawdzam. Zanim będzie jakaś odpowiedź może minąć nawet kilka dni zanim wszystkie kraje członkowskie uradzą co zrobić. A wtedy Putin powie, że wojska wycofają się z Polski kiedy przestanie płynąć na Ukrainę zachodnia broń. I opinia publiczna, przerażona wizją wojny wymusi taką zgodę na politykach swoich krajów.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.