Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, tmr said:

Dyskusja na poziomie "a u was biją murzynów"

Łańcuchy tautologii, parę pojęć jak cepy...

Dyskusji na poziomie "uuu, Wołyń" przeciwstawia się dyskusja "uuu, Katyń". Już nie raz o tym pisałem. Może dzięki temu, w końcu nadejdzie pora na nowe argumenty, nowe dowody, nowe fakty.

Jako samozwańczy kontrysta mogę powiedzieć - "Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele".

5 minutes ago, tmr said:

Rusowi nie dajemy miliardów

Kiedy Orlen przestał kupować rosyjską ropę za grube miliardy? Jak Rosjanie kurek zakręcili ;)

7 minutes ago, tmr said:

A plują na nas jak pluli

To akurat Rosjanie z Ukraińcami mają często wspólne. I ciężko powiedzieć, który bardziej.

7 minutes ago, tmr said:

Chociażby w sprawie rakiet w Przewodowie

Co z tego mamy wnioskować, jak decyzje o "wyciągnięciu konsekwencji" i tak zapadły w Waszyngtonie? A potem je jedynie wykonano...

9 minutes ago, tmr said:

Nie podnoszą na PL ręki bo im na razie ta ręka daje kasę

Ukraina walczy z Rosją. Czy Polsce ma zależeć na silnej Ukrainie, czy na silnej Rosji? Bo alternatywą do tych dwóch opcji, jest właśnie dostarczanie uzbrojenia.

10 minutes ago, tmr said:

Ważne żeby się plecami nie odwracać

A kto mówi o odwracaniu się plecami? "Kochajmy się jak bracia, ale rachujmy się jak Żydzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kespert napisał:

Dyskusji na poziomie "uuu, Wołyń

Od dawna nie używam tego arg.Pisze o tym skąd moja obawa dot.ukrów ( dzis pisałem o logice, matematyce itd )

Natomiast nie widzę logicznych podstaw ukrofilii ( nie argumentów "bo Rus", a na tym osadza sie tw.argumentacja)

 

15 minut temu, Kespert napisał:

Czy Polsce ma zależeć na silnej Ukrainie, czy na silnej Rosji

Silna upaina jest równie niebezpieczna jak silna Rosja. Oraz doświadczenie wskazuje, że ukry popełniają w PL więcej przestępstw niż Rus.

17 minut temu, Kespert napisał:

Co z tego mamy wnioskować, jak decyzje o "wyciągnięciu konsekwencji

Że to uj a nie braterstwo ;)

 

18 minut temu, Kespert napisał:

Kiedy Orlen przestał kupować rosyjską ropę za grube miliardy? Jak Rosjanie kurek zakręcili ;)

Kupić,sprzedać to nie oddać. Bezsensu zestawienie oddania za nic miliardów z handlem surowcami....

 

19 minut temu, Kespert napisał:

Kochajmy się jak bracia, ale rachujmy się jak Żydzi".

A masz dowody, że ukry zapłacili za cokolwiek?

 

Naprawdę zachęcam do zapoznania się z treścia umowy o współpracy. Ta z 2016 r. Wrzucałem do niej link. Może wtedy zrozumiesz, że text "PL dostarczyła na upainę sprzęt wartości x mld euro" nie oznacza, że PL dostanie 1 centa. O tym jest ta umowa. Jaki chory, przewrotny umysł stworzył coś takiego : jednostronne zobowiązanie PL do oddania wrogom wsz.co mamy. Czemu wrogom ? Bo rok po jej podpisaniu pieprznęli nam z granatnika w konsulat.i do lutego 2022 tak byli oceniani. Nagle, w noc lutowa,miłość zapanowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Libertyn napisał:

O jakim innym państwie?

Paragwaj.

 

8 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

BRICS to smutny mem

To jest początek, moim zdaniem oparcie swojej waluty o wartość jak złoto i surowce to kierunek wygranej, gdzie dolar jest pusty tak samo euro. Zetknąłem na tą grafikę, względem korupcji nie mogę się zgodzić, pamiętaj że ostatnie dwa lata pokazały że przecież u nas w Europie czy stanach jej "nie ma" a to tylko kropla w morzu wałów jakie każdego dnia idą, służba zdrowia? W pl nie istnieje chyba że prywatnie, w de no jest ale jedyne co potrafią to przepisać leki, różne dużo i najlepiej do końca życia i tutaj sam musiałem się wyleczyć aby nie być skazanym na leki do końca życia, to nie jest postęp to nie jest służba zdrowia, to jest korporacja Rockefellera, pacjent chory to zysk, zdrowy to strata, w kwestii chirurgii itp mogę się zgodzić że jest rozwinięta.Każdy ma innych znajomych i przez ten pryzmat widzi świat inaczej, obecnie bardzo nie podoba mi się kierunek w którym idzie Europa, fit55 śledzenie śladu węglowego, cbdc i czipy dla każdego po za bogaczami i elitami. Przez ostatnią dekadę weszło masę przepisów które pozbawiają nas wszelkich praw, służby mogą robić co chcą z nami bez konsekwencji, nie daje mi to żadnego poczucia bezpieczeństwa, ani tabuny nachodźców, nie widzę pożytku w mieszaniu populacji na siłę, co widać na przykładzie Francji że nic dobrego z tego nie ma, chyba że podziały społeczne bo te zawsze sprzyjają władzy nie nam, staram się patrzeć na sprawy szerzej, no i zabija się kulturę historię jak i tradycje danej nacji, co właśnie robi się w pl za pomocą milionów ukraińców... Też nic dobrego z tego nie wyniknie, po za podziałem społeczeństwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kespert said:

oddziałom rosyjskim, które rozstrzeliwały polską inteligencję, po ataku Rosji 17 IX 1939r. na Polskę - w kolaboracji

 

Na rozkaz ludzi będących w większości żydkami. W Katyniu wszyscy byli żydkami. Ostatnio szukałem polskiego artykułu na ten temat to znowu ktoś na  "wolnościowym" zachodzie usunął. Większość u władzy z tamtego okresu też nimi była, jest to dobrze udokumentowane. 

 

Rosjanie biorąc pod uwagę te informacje, których są na pewno świadomi, oraz interes własnego państwa, przynajmniej próbowali się rozliczyć, patrz pomnik w Katyniu i wizytę tam putina. 

 

Ile razy trzeba wam debilom tłumaczyć że nijak się to ma do tego co robią Ukraińcy, srajac nam na mordy. A takie miernoty jak ty jeszcze ich usprawiedliwiają. Dla nich z Polaków taki jak ty jest największym śmieciem 

 

Odnoście kwiczacych wagmerowcow, przytaczałem tu trzy źródła dotyczące strat w ludziach z których wynika, że Ukraińcy zabijają jednego ruskiego kosztem dziesięciu swoich 

 

Pojebane jest to w jakiej iluzji ludzie na zachodzie żyją

 

Może przytoczysz mi jeden z artykułów na zachodzie jakie się pojawiały nt rzekomej niechęci Chin do Rosji? 

 

 

🇷🇺🇨🇳 Joint statement of Russia and China:

️ The Russian Federation positively assesses the position of China on Ukraine, and China positively assesses the readiness of the Russian Federation to launch negotiations;

️ Russia and China are concerned about the risks associated with the creation of AUKUS and their plans to build nuclear submarines;

️ Russia and China call on AUKUS to strictly fulfill its obligations to non-proliferation of weapons of mass destruction;

️ Russia and China are planning to strengthen a comprehensive partnership in the energy sector;

️ The Russian Federation and China believe that in order to resolve the Ukrainian crisis, it is necessary to prevent bloc confrontation and incitement of conflict;

️ The Russian Federation and China are concerned about the military-biological activities of the United States, they demand clarification on this matter;

️ Russia and China will expand scientific exchanges to ensure the technological leadership of the two countries;

️ The Russian Federation and China urge to avoid the degradation of the crisis in Ukraine and its transition "to an uncontrollable phase";

️ Russia and China oppose all unilateral sanctions imposed bypassing the UN Security Council;

️ Russia and China are pushing for the US to speed up the elimination of its stockpile of chemical weapons;

️ Russia and China will strengthen cooperation in agriculture to ensure food security;

️ The Russian Federation and China plan to promote mutual and global energy security;

Russia and China insist that NATO strictly observe the defensive nature of their organization and respect foreign sovereignty;

️ Russia and China oppose the formation of "closed exclusive bloc structures, bloc policies and opposing camps" in the Asia-Pacific region;

️ The Russian Federation and China will increase the scale and optimize the structure of trade, including through the development of electronic commerce;

️ Russia and China are going to increase the level of financial cooperation and strengthen cooperation in the financial markets;

️ The United States must take real action to address the legitimate concerns of the DPRK and create conditions for dialogue;

️ The Russian Federation and China are concerned about the intensification of US activities in the field of missile weapons and call for an end to undermining international security;

️ Russia and China are against attempts to use space for armed confrontation and will oppose such activity;

️ Russia and China will expand mutual access to agricultural products and strengthen investment cooperation in this area;

️ The Russian Federation and the PRC are aimed at cooperation in the field of mutually beneficial supply of basic goods and mineral resources;

️ The Russian Federation and China oppose the militarization of IT, they are for multilateral, equal and transparent global governance of the Internet.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, lxdead said:

Teraz polskojęzyczny nierząd nie potrafi nic ugrać w tym temacie, mało tego, pilnuje, żeby czasem tych tematów nie poruszać i rodzinom ofiar nakazuje "zważać na słowa", to już na pewno cokolwiek osiągnięte zostanie po tym gdy już dolary i inwestycje popłyną w "biedną" upadline.

Jak pewnie wielokrotnie czytałeś, nie zamierzam zważać na słowa, tak jak UKRaińcy nie mieli zamiaru zważać na zardzewiałe gwoździe, którymi przybijali polskie dzieci żywcem do drzew albo czy piła, którą żywcem rżnęli naszych była ostra czy tępa. Moja rodzina była ich ofiarami i sam z siebie nie zamierzam im wybaczyć, szczególnie, że nawet nie proszą o wybaczenie, tylko wyciągają jeszcze rękę do swoich ofiar ze słowami "dej wincyj" czy "ratuj/pomóż", przy okazji, choćby w duchu, nami gardząc. Jeśli poproszą o wybaczenie, pewnie im wybaczę, ale nigdy nie zapomnę. Tym bardziej polscy (!!!) dziennikarze i politycy, którzy nakazują mi "zważać na słowa" są dla mnie pogardy i splunięcia godni. I niepotrzebne nam do tego żadne ruskie agentury, trolle czy siatki wpływu. Szczególnie, gdy UKRy hołdują zbrodniarzom a niektórzy Polacy wypinają się do nich tyłem i rozchylają poślady, dodatkowo płacąc za zerżnięcie. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tmr napisał:

Naprawdę zachęcam do zapoznania się z treścia umowy o współpracy. Ta z 2016 r. Wrzucałem do niej link. Może wtedy zrozumiesz, że text "PL dostarczyła na upainę sprzęt wartości x mld euro" nie oznacza, że PL dostanie 1 centa. O tym jest ta umowa. Jaki chory, przewrotny umysł stworzył coś takiego : jednostronne zobowiązanie PL do oddania wrogom wsz.co mam

UE miała zwracać kasę za te rzeczy. Jest nawet na to fundusz... no ale oczywiście germaniec, który kręci całym tym brukselskim cyrkiem robi problemy. Albo raczej zaczął, jak wyszło na to, że głównym krajem który złożył wnioski o kasę jest PL.

 

W UE problem ze zwrotem środków za broń przekazaną Ukrainie

 

Wiec jak widać ;) w marcu 2022 UE obiecała oddawać kasę, a potem "piętrzą się biurokratyczne problemy".

 

39 minut temu, slusa napisał:

Pojebane jest to w jakiej iluzji ludzie na zachodzie żyją

W przeciwieństwie do was z Petersburga. 🤣

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UK nie pozwoli zamknąć poligonu, a Ukraińcy będą potem latami wąchać uran.

 

Cytat

Wiceminister obrony Wielkiej Brytanii poinformowała o amunicji, która razem z maszynami (Challenger) trafi na front. Pociski będą zawierały zubożony uran.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-wielka-brytania-wysle-ukrainie-amunicje-ze-zubozonym-uranem-,nId,6668792#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RealLife napisał:

 

Zwykła, szkolna bójka. 

Jazda po pijaku ( z bonusem w postaci ofiar śmiertelnych )- eeee, nasi też jeżdżą, 

Kradzieże-eee, w UK to nasi,

Napadanie na ludzi -eeee, Rus by gorzej

Wyłudzanie socjalu - eee, nasze sebixy to też robią.

Itd itp tłumaczmy, usprawiedliwiajmy, ignorujmy. 

Nie trafia do mnie taka metoda akceptacji dla nich i ich zachowań.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tmr napisał:

Jazda po pijaku ( z bonusem w postaci ofiar śmiertelnych )- eeee, nasi też jeżdżą, 

Kradzieże-eee, w UK to nasi,

Napadanie na ludzi -eeee, Rus by gorzej

Wyłudzanie socjalu - eee, nasze sebixy to też robią.

Itd itp tłumaczmy, usprawiedliwiajmy, ignorujmy. 

Nie trafia do mnie taka metoda akceptacji dla nich i ich zachowań.


No właśnie to jest chyba ten szkopuł którego tutaj niektórzy broniąc(?) / uznając je za normalne nie rozumieją.

Tak, prawdą jest że Polacy też są do tego wszystkiego zdolni i też to robią.

ALE!

Dodając do tego chachły to dodajemy sobie liczbę tego procederu + dodajemy sobie kolejny powód - różnice kulturowe / narodowościowe - dla których tych zdarzeń będzie tylko przybywać.
A można by tego po prostu uniknąć prowadząc normalne obozy dla uchodźców (które można było spokojnie przygotować - władzuchna wiedziała o nadchodzącym konflikcie od hamerykanów już październik / listopad '21).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RealLife napisał:

 

Za dużo Ukraińców na obozy dla uchodźców. Nie ma takich dużych obowozow na świecie. 


Widzisz.. to jak zagwostką: co było pierwsze - kura czy jajko?
Śmiem twierdzić że to jest jakoś tak że gdyby były obozy dla uchodźców - to tych chachłów nie było by tak dużo więc obozy nie musiałyby być takie duże.
Rozumiesz?

Teraz jest już grubo za późno zresztą, teraz co najwyżej można uprawiać "damage control" czego i tak najlepszy rząd po '89tym nie robi.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, RealLife said:

Za dużo Ukraińców na obozy dla uchodźców.

Tylko że ani nawet jeden UKR do obozu nie trafił. Ba! Nie był nawet weryfikowany na granicy ani nawet później. "Najlepszy rząd" nawet w tym kierunku nie kiwnął palcem, tylko wpuszczał bandyterkę i agenturę jak leci.

 

Poza tym mamy sieć tzw. "polskich obozów FEMA" czy innych wynalazków w postaci "izolatoriów covidowych", przewidzianych dla Polaków. I do tych "placówek" właśnie, świetnie nadawali by się "UKRy-nieszczepy". A można było by ich zmusić przy okazji do "szczepienia", zamiast kosztownie utylizować tzw. "szczepionki". Polaków można było przymuszać? I tam ze spokojem można by było również prowadzić jakąś weryfikację.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Confuser said:

Widzisz.. to jak zagwostką: co było pierwsze - kura czy jajko?
Śmiem twierdzić że to jest jakoś tak że gdyby były obozy dla uchodźców - to tych chachłów nie było by tak dużo więc obozy nie musiałyby być takie duże.
Rozumiesz?

 

Nie. Nie wiem co to chacheł albo chachł.

 

@Rnext

 

Po raz kolejny marzy ci się opresja i zamordyzm. Wyłazi to z ciebie co jakiś czas. Najlepiej tak wszystkich za mordy i do obozów. Taki z ciebie wolnościowiec ja z koziej ... wiesz co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RealLife napisał:

 

Nie. Nie wiem co to chacheł albo chachł.

 


Chwila edukacji:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Chachły
Chachał, Chachoł, Chochoł, Chachły, Chacheł, Chachłaczka –
nacechowana pejoratywnie nazwa Ukraińców, używana przez Rosjan i
inne narody byłego Związku Radzieckiego.
Nazwa pojawiła się w XIX wieku, prawdopodobnie pochodzi od
tradycyjnej kozackiej fryzury - osełedca, nazywanego przez
Rosjan "chachłem".

Edytowane przez Confuser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Confuser said:


Chwila edukacji:
pl.wikipedia.org/wiki/Chach%C5%82y
Chachał, Chachoł, Chochoł, Chachły, Chacheł, Chachłaczka –
nacechowana pejoratywnie nazwa Ukraińców, używana przez Rosjan i
inne narody byłego Związku Radzieckiego.
Nazwa pojawiła się w XIX wieku, prawdopodobnie pochodzi od
tradycyjnej kozackiej fryzury - osełedca, nazywanego przez
Rosjan "chachłem".

 

Trzeba było od razu mówić że ty z Rosji to bym poszukał w słowniku. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RealLife napisał:

 

Trzeba było od razu mówić że ty z Rosji to bym poszukał w słowniku. 

Czyli skoro jesteś Polakiem to nie używasz słów zapożyczonych z innych języków?
Brawo.
Zrzuć mi proszę widok ekranu i nagraj na cyrkularny obiekt do celów przechowywania danych (dla normalnych - CD) albo dysk twardy na patyku żebym mógł się pośmiać w wolnym czasie. 

Bożesz, jak z dzieckiem na placu zabaw. Powiedz mi jak dorośniesz do dowcipów "A Twoja mama jest tak gruba że.."

PS. Offtop - ale się podzielę bo nie wiem czy ktoś z Was podgląda Crowder'a:

 

Edytowane przez Confuser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to jest policzone? Możliwe że dla Ukraińców im dłuższa wojna tym większa pomoc ze świata dla nich? A bez wojny ta pomoc by taka nie była i  ten proces do zachodu by dłużej trwał?  Pewnie nie wszyscy dają za darmo, coś za coś. A może jeszcze jest gra o coś inne  o czym nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.