Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, wrotycz napisał:

ABWera by nie potrafiła złapać Seby okradającego lokalny monopolowy a co dopiero rosyjskich dywersantów.

Amerykanie ich znaleźli, wystawili a nasze "służby" tylko posprzątały i przypisały sobie całą zasługę. Jeśli to byli prawdziwi dywersanci.

Tymi ruskimi agentami okazali się być Białorusini i Ukraińcy:

 

"Rzeczpospolita" dowiedziała się, że do grupy tej zwerbowano Białorusinów i Ukraińców, ale wśród zatrzymanych nie ma Rosjan.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/abw-zatrzymala-dziewieciu-szpiegow-wsrod-nich-nie-ma-rosjan/pm744l2

 

 

Afera ze szpiegami wypływa kilka dni po tym jak minister Żaryn zdradził, że rząd planuje walczyć z dezinformacją:

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/rozmowa-w-poludnie/news-zaryn-analizujemy-mozliwosc-wprowadzenia-kar-za-dezinformacj,nId,6639909

 

 

Żaryn tłumaczył także, że analizowane są możliwość wprowadzenia kar za dezinformację. Nie wiem, czy przyjmie to formę ustawy, ale mogę powiedzieć, że analizowane są różne możliwości penalizowania takich działań - zaznaczał. Krzysztof Berenda dopytywał, czy powinno to być więzienie. Były takie przypadki znane nam na zachodzie, u naszych sojuszników. Nie wiem, czy takie rozwiązanie będzie najlepsze, ale jak mówię - rozważamy różne opcje - tłumaczył Żaryn.

Jeżeli jakieś przepisy ustawowe byłyby wymyślane i opracowywane, to właśnie w związku z identyfikowaniem ludzi, którzy celowo włączają się w kolportowanie czy wykorzystywanie kłamstwa do tego, żeby wykorzystać je przeciwko państwu polskiemu. Do wakacji pewne założenia zostaną opracowane - mówił Żaryn. 

 

 

Poza tym zbliżają się wybory i tego typu aferki są w interesie obecnie panujących. Oczywiście nie twierdzę, że tych szpiegów sobie wymyślili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2021 Ukraine The Verkhovna Rada decided to celebrate the 110th anniversary of Yaroslav Stetsko. In the resolution, the deputies wrote that Stetsko was "a statesman and political figure, a participant in the struggle for the independence of Ukraine in the 20th century."

The deputies forgot to add that Stetsko was a odious Nazi collaborator, a pogromist and a sinister anti-Semite.

The archives preserved documents that came out from under the pen of this statesman.

On June 25, 1941, Stetsko wrote a letter to Bandera: "We are setting up militia that will help to eliminate Jews."

In July 1941, Stetsko wrote to his German colleagues: "I absolutely endorse the extermination of the Jews, and the rationality of the German methods of extermination of Jews, instead of assimilating them."

In Ukraine, schools and streets are named after Stetsko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, cst9191 said:

Oczywiście nie twierdzę, że tych szpiegów sobie wymyślili.

 

Po tym jak się okazało, że pracują nad ustawą o dezinformacji mam coraz większe wątpliwości. Co prawda Piński i Szwejgiert potwierdzili wersję oficjalną, że to prawdziwi sabotażyści ale tak samo mówiło się przy okazji Patriot Act, przy okazji Bezkarność+ w plandemii. Co prawda polska ustawa antyterrorystyczna powstała po "zamachu w Paryżu" to, jednak plany rządy "walki z dezinformacją", które powstały, no właśnie kiedy, zdają się  potwierdzać tezę o wcześniejszym przygotowaniu się do tego wydarzenia (gdzie kolejna myślozbrodnia zostanie skodyfikowana i zakazana).

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały off. W mieście gdzie obecnie mieszkam taka o to sytuacja w ciągu tygodnia. Cztery ucieczki po nie zatrzymaniu się do kontroli. Bilans cztery dzwony (niestety wszyscy sprawcy przeżyli). Narodowość kierowców: trzech Ukraińców ( w tym dwie kobiety) oraz Gruzin.

Można powiedzieć że rozbili bank :).

Wszyscy zatankowani pod korek :). 

Zresztą jak widzę po statystykach. To obecnie większość "uciekających". To przybysze ze wschodu.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Baca1980 said:

o to

 

"Oto".

 

 

1 hour ago, Baca1980 said:

oraz Gruzin


Królują w statystykach Ukraińcy ale "specjalizują się oni w rażącym łamaniu przepisów drogowych". Nie wiadomo jak to dokładnie wygląda. Z tego co kiedyś czytałem to popełniali raczej drobne przestęptwa typu kradzieże (oprócz wybryków autami).

Mieli VATowskich (jeszcze) nie robią.

 

Czytałem też, że relatwynie najgorsi są Gruzini - okupują więzeinia nieproporcjonalnie często do wielkosci populacji. Dokładnie nie moge znaleźć bo szanowna poplicja obywatelska stara się jak może ukrywać przed obywatelami przestępstwa cudzoziemców a teraz nawet mieli czelność ogłosić, że "policja w Polsce nie będzie podawać narodowości przestępców w statystykach". Założe się, że chodzi nie tyle o Ukraińców a o Gruzinów, Bangladeszów i innych Tadżyków, oczywiście z religii pokoju. Tak oto Polska dołącza do postępowego i nowoczesnego Zachodu.

 

--

Policja nie ujawnia szczegółowych danych dotyczących przestępczości cudzoziemców w Polsce. Komenda Główna Policji tłumaczy, że nie chce „powodować piętnowania obywateli konkretnego kraju”.

 

Ukraińcy królują w niechlubnych policyjnych statystykach – dotyczy ich blisko 100 proc. wydanych za wykroczenia listów gończych. (5.09.2018)

 

Ukraińcy liderami policyjnych statystyk; 4 września 2018

 

„Rz”: w 2017 roku cudzoziemcy dokonali w Polsce o 40 proc. przestępstw więcej; 22 marca 2018
Według danych Policji najwięcej przestępstw dokonali Ukraińcy – specjalizują się oni w rażącym łamaniu przepisów drogowych. Innych przestępstw dokonują znacznie mniej.

 

Gruzińskie gangi terroryzują Warszawę. „Szukają ofiar, napadają na konwojentów”

 

Złodzieje okradają kierowców metodą "na kolec". Jak się zabezpieczyć?

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał:

ak oto Polska dołącza do postępowego i nowoczesnego Zachodu.

 

Pamiętaj że bomby nie spadajo i najlepszy rząd we wszechświecie.

 

No i inflacja oficjalnie osiągnęła pełnoletność. Do tego to już nie jest putinflacja tylko euroinflacja.

 

Bo łunia nie dajo piniędzy buuu.....!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapita morda, brak podstawowej wiedzy o świecie, powierzchowne traktowanie strategii i natury ludzkiej - typowy obraz przedstawicieli #tonienaszawojna i chapaczy rosyjskiej narracji. 

 

 

Gdy ten towar rosyjski zwany krokodylem wejdzie za mocno: 

 

 

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Zapita morda, brak podstawowej wiedzy o świecie, powierzchowne traktowanie strategii i natury ludzkiej - typowy obraz przedstawicieli #tonienaszawojna i chapaczy rosyjskiej narracji.

Emocjonalność, brak przyjmowania do wiadomości argumentów drugiej strony, wyzywanie wszystkich od ruskich onuc, jeżeli tylko wypomni się, że zamiast bezpośrednich zysków na teraz dajemy się dym** ukrańcom bez zysków oddając wszystko co mamy i nie dając nic (brak wymuszenia zmiany nazw ulic banderowskich najprostszym przykładem) - typowy obraz przedstawicieli #tonaszawojnaipowinniśmysiędoniejwłączyćmilitarnienatychmiast i chapaczy pro wojennej ukraińskiej narracji.

I nawet nie próbuj obracać kota ogonem i przypisywać mnie i innym bycie po stronie Rosji. To już jest bardziej niż żałosne. ;)

P.S A ty widziałeś @Strusprawa1 gdzieś parę stron wcześniej informację (chyba od @cst9191), że Ukraińcy chcą mieć tutaj swoją partie w Polsce? Dopiero się zacznie wywieranie nacisków i już widzę jak po wojnie udaje się komukolwiek powiedzieć coś przeciwko Banderze. Jak to mówi @zychu na Ukraińców jeszcze "chachłactwo" obróci takie próby za "rusofilie" i odbieranie im ich naturalnej tożsamości narodowej. Zresztą co ja gadam, z tym ostatnim to od lutego 2022 prowadzą i tutaj taką ciągłą narrację.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 12
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Zapita morda, brak podstawowej wiedzy o świecie, powierzchowne traktowanie strategii i natury ludzkiej - typowy obraz przedstawicieli #tonienaszawojna i chapaczy rosyjskiej narracji. 

 

Spokojnie bo Ci żyłka pęknie angażując się emocjonalnie w rzeczy na które nie masz żadnego wpływu. Wszelkie decyzję na temat konfliktu na Ukrainie zapadają w Waszyngtonie, Moskwie, Berlinie oraz Pekinie. Taka ładna niedziela idź na spacer :).

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Zapita morda, brak podstawowej wiedzy o świecie, powierzchowne traktowanie strategii i natury ludzkiej - typowy obraz przedstawicieli #tonienaszawojna i chapaczy rosyjskiej narracji. 

 

Tobie serio tak po ludzku nie wstyd pisać takich pierdół? Chłopaku, co Ty wiesz o życiu? Piszesz tutaj te swoje kocopoły, często obrażające innych forumowiczów którzy myślą inaczej niż ty. Taka jest prawda, choćbyś pisał te swoje wywody tysiąc razy dziennie, opatrując je tysiącem wykrzykników, że to nie jest nasza wojna. Serio zaczynam myśleć, że z któregoś ministerstwa płynie pensja na twoje konto.

 

PS. Nie bez powodu pytałem o twoje poprzednie konto na TT. Wiem co tam odstawiałeś bo pozwoliłem sobie kiedyś zerknąć. Szczerze mówiąc to powinno Ci być wstyd życzyć ludziom żeby ich "dupcyli w dupę kadyrowcy". Ochłoń kolego.

Edytowane przez Eskel
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hubertius napisał:

Emocjonalność, brak przyjmowania do wiadomości argumentów drugiej strony, wyzywanie wszystkich od ruskich onuc, jeżeli tylko wypomni się, że zamiast bezpośrednich zysków na teraz dajemy się dym** ukrańcom bez zysków oddając wszystko co mamy i nie dając nic (brak wymuszenia zmiany nazw ulic banderowskich najprostszym przykładem) - typowy obraz przedstawicieli #tonaszawojnaipowinniśmysiędoniejwłączyćmilitarnienatychmiast i chapaczy pro wojennej ukraińskiej narracji.

Ależ oczywiście gdy zaczynam tłumaczyć co z tego mamy, ile my zarabiamy z punktu widzenia geostrategii, to zostaję wyśmiany i "haha, "NO ALE CHOCIAŻ BOMBY NA NAS NIE LECĄ" - no bo wiesz, Rosja by chciała nasz gównokraj zaatakować - niby po co?". Gdy się przywoła strategię państwa polskiego, wpływ krajów ULB na bezpieczeństwo Polski, to spotyka się to z pustym spojrzeniem o czym ten człowiek pisze/gada. Jakie wojny z Rosją? Jaka kontrola przestrzeni między Bałtykiem a Karpatami? Ma być kiełbacha w Biedronce i tani gaz (mimo że dla nas był najdroższy), a nie jakieś imperialne pitolenie!

Oczywiście wszelkie Bartosiaki, które o tym mówią co jest interesem Polski tłumacząc to z prawideł geopolitycznych są TFU parszywymi agentami amerykańskimi, których broń Boże nie można słuchać, ani tym bardziej starać się zrozumieć.  Nie nasza wojna i ch/j, można grać w CS-a. 

 

Ale widzę dotknęło cię mocno. :) Stanąłeś w obronie coomratów (bo od kamractwa baba pochodzi). 
Nie wyzywam, starałem się od początku jak najbardziej bazować na argumentach, ale wszelka dyskusja jest bezsensowna. Trzeba jechać emocjami, bo gdy się posługuje człowiek danymi, wyznaczaniem strategii i planów, to od razu jest się skazanym na przegranie dyskusji z tym, który zawoła "o ty jebany ukrofilu" albo "paszoł kundlu na tą wojnę jak ci się tak śpieszy! Jego ekscelencja by nas nie zaatakował, a my się rozbrajamy!" i koniec dyskusji, zaorane.

 

Cytat

chapaczy pro wojennej ukraińskiej narracji.

"Prowojennej" - chyba raczej propokojowej na własnych warunkach. Czemu żaden z tych kundli z pokroju Sykulskiego czy Pitonia nie protestują w Moskwie? Bo chcą zwycięstwa kacapskiej dziczy. Czyim kosztem? Krajów między Niemcami i Rosją. O tym pisał Sykulski w swojej książce, którą ukrywa z 2011 roku - Rosja, Niemcy i Francja mają rządzić Eurazją, a dla małych kundelków między Niemcami i Rosja wojska ekspedycyjne szybkiego reagowania by się buntowali. To naprawdę ty i Tobie podobni chcecie popierać??
 

Cytat

na teraz dajemy się dym** ukrańcom bez zysków oddając wszystko co mamy

Po pierwsze nie oddajemy wszystkiego (obrzydliwi grubi kłamcy pokroju Warzechy kłamali już w marcu, że nasze kartonowe państwo upadnie w przeciągu miesiąca i nie upadło - ale ci co go słuchali dalej w to wierzą :D). A czy Ukraińcy nie dają się dymać wykrwawiając się za Polaków? Wiem, śmiesznie to brzmi, bo w końcu Rosja nie zamierzała nas atakować, skądże znowu. Jaja sobie robili w grudniu 2021. Smieszki jedne.

7 minut temu, Baca1980 napisał:

 

Spokojnie bo Ci żyłka pęknie angażując się emocjonalnie w rzeczy na które nie masz żadnego wpływu. Wszelkie decyzję na temat konfliktu na Ukrainie zapadają w Waszyngtonie, Moskwie, Berlinie oraz Pekinie. Taka ładna niedziela idź na spacer :).

Idę akurat za minutkę nad jeziorko pierwszy raz w tym roku. 10 km od granicy z chachłolandem. 
W sumie to bardzo mądra odpowiedź. Już prawie miałem tak, że zapomniałem o tym konflikcie i sytuacji geopolitycznej u nas. Cudowne uczucie.

 

No gdyby nie pomoc przez Polskę, to inaczej by się to potoczyło... Chyba że hehe wiadomo o jaki ośrodek decyzyjny chodzi. 

8 minut temu, Eskel napisał:

 

Tobie serio tak po ludzku nie wstyd pisać takich pierdół? Chłopaku, co Ty wiesz o życiu? Piszesz tutaj te swoje kocopoły, często obrażające innych forumowiczów którzy myślą inaczej niż ty. Taka jest prawda, choćbyś pisał te swoje wywody tysiąc razy dziennie, opatrując je tysiącem wykrzykników, że to nie jest nasza wojna. Serio zaczynam myśleć, że z któregoś ministerstwa płynie pensja na twoje konto.

 

PS. Nie bez powodu pytałem o twoje poprzednie konto na TT. Wiem co tam odstawiałeś bo pozwoliłem sobie kiedyś zerknąć. Szczerze mówiąc to powinno Ci być wstyd życzyć ludziom żeby ich "dupcyli w dupę kadyrowcy". Ochłoń kolego.

Dobrze, przepraszam. 
Rzeczywiście dobrze zapadłem ci w pamięć. Z tematem usunięcia tamtego konta jest także śmieszna historia, że sobie aż telefon rozwaliłem. 
Akurat właśnie forumowiczów staram się maksymalnie nie obrażać, stąd też obrażam dziwną babę prorosyjską. Za bardzo się w to wgłębiłem (emocjonalnie można powiedzieć) głęboko wierząc, że to ma wpływ na wszystko dookoła, a tymczasem jestem małym nic nieważnym trybikiem. Tracę masę czasu i życia, które przepuszczam przez palce. Przez uzależnienie od internetu niszczę sobie życie.... Ale to inny temat. 

Ochłonę.

No dobra, jeszcze tylko na koniec wypowiedź k*rewki-pedofila o Polsce. :P

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz obrażać forumowiczów to radzę zrezygnować z wpisów typu "Zapita morda, brak podstawowej wiedzy o świecie, powierzchowne traktowanie strategii i natury ludzkiej - typowy obraz przedstawicieli #tonienaszawojna"

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Zapita morda, brak podstawowej wiedzy o świecie, powierzchowne traktowanie strategii i natury ludzkiej - typowy obraz przedstawicieli #tonienaszawojna i chapaczy rosyjskiej narracji.

 

 

No chyba, że właśnie w pracy jesteś.

W takim razie - współczuję jak masz w domu jakiekolwiek lustro.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Ależ oczywiście gdy zaczynam tłumaczyć co z tego mamy, ile my zarabiamy z punktu widzenia geostrategii, to zostaję wyśmiany i "haha, "NO ALE CHOCIAŻ BOMBY NA NAS NIE LECĄ" - no bo wiesz, Rosja by chciała nasz gównokraj zaatakować - niby po co?". Gdy się przywoła strategię państwa polskiego, wpływ krajów ULB na bezpieczeństwo Polski, to spotyka się to z pustym spojrzeniem o czym ten człowiek pisze/gada. Jakie wojny z Rosją?

Oczywiście, że Rosja miała na celu nas spacyfikować. :) Tylko, że ich plan z podbojem Ukrainy spalił na panewce i teraz walczą, by to jakoś wygrać i nie ulec rozpadowi. Problem jest w tym, że nie potrafimy wziąć Ukraińców za mordę, a ich państwo:

    - zdestabilizowane

    - zniszczone

    - z rozwaloną demografią

Pluje nam w twarz... codziennie. Nazwy ulic zmienione? Nie? No cóż, tylko ktoś nierozsądny może się spodziewać, że po wojnie to zrobią. Jak w trakcie wojny, gdzie są najsłabsi nie idą z takimi gestami to tym bardziej @Strusprawa1 przestań się łudzić, że stanie się to po wojnie. 😆

Partię chcą zakładać, a przy takiej liczbie będą tak samo destabilizujący jak Niemcy przedwojenni w obrębie naszego kraju. Oczywiście ich rząd tego na pewno nie wykorzystuje, nie nie, ci najgłośniejsi aktywiści za jej utworzeniem, gdy w ich kraju wszystko płonie, a jedyne co ich obchodzi na obczyźnie u sąsiada to założenie partii wywierającej nacisk na sąsiada wcale nie jest podejrzane. ;)

10 minut temu, Strusprawa1 napisał:


Oczywiście wszelkie Bartosiaki, które o tym mówią co jest interesem Polski tłumacząc to z prawideł geopolitycznych są TFU parszywymi agentami amerykańskimi, których broń Boże nie można słuchać, ani tym bardziej starać się zrozumieć.  Nie nasza wojna i ch/j, można grać w CS-a.

Oczywiście, że są agentami. :) Układają ładne bajki dla naiwniaczków (takie same jak Sykulski, tylko w drugą stronę). A to, że tu będzie sajgon z obecną gospodarką kompletnie zależną od Niemiec i walącą się demografią? "Nieeeee no, będzie dobrze, wicie, międzymorze i ten tego, będziemy potęgą". Takie bajki to takie same jak z Unią Europejską:

 

14 minut temu, Strusprawa1 napisał:

"Prowojennej" - chyba raczej propokojowej na własnych warunkach.

Nie, prowojennej. Widać to po tym, jak Zelenski cisnał na nas na działanie po incydencie w Przewodowie. Dopiero się zamknęli jak Amerykanie obrócili kota ogonem i kazali stwierdzić naszym, że to była ukraińskie rakiety (i tak było, co zgodnie stwierdzają wszyscy na podstawie jej trasy przelotu).

16 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Po pierwsze nie oddajemy wszystkiego (obrzydliwi grubi kłamcy pokroju Warzechy kłamali już w marcu, że nasze kartonowe państwo upadnie w przeciągu miesiąca i nie upadło - ale ci co go słuchali dalej w to wierzą :D). A czy Ukraińcy nie dają się dymać wykrwawiając się za Polaków? Wiem, śmiesznie to brzmi, bo w końcu Rosja nie zamierzała nas atakować, skądże znowu. Jaja sobie robili w grudniu 2021. Smieszki jedne.

Nope, oddajemy. Od mundurów, hełmów, po karabiny, czołog i samoloty. Nie wymusiliśmy zniesienia kultu banderowskiego na Ukrainie. Korzystnych ceł na granicy na ich towary tak, żeby trzymać za mordę ich eksport (zgrzytaliby zębami, ale to dałoby w dłuższym dystansie większy element na nich nacisku).

Oczywiscie dalej pomagać, ale oczekując CZEGOŚ w zamian.

A trupy ruskie mam w dupie. Przy obecnej polityce ukraińskiej (ekspansywnej, chcącej trzymać nas za łeb jako swoją "siostrę" cytując Zełżeńskiego) lepiej, żeby wykrwawiali się tak samo jak i Ruscy. A szkoda, bo gdyby naprawdę prowadziliby politykę zniesienia na full banderyzmu i ukorzenia się gospodarczego życzyłbym im wygrania w pełni tej wojny i odzyskania swoich terenów? A tak? Biją się dwa kacapskie narody (ukraiński i ruski). Niech więc robią to dalej, bo dzięki temu mamy tutaj spokój (Słaba Ukraina i Rosja == lata pokoju dla nas).

21 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Ale widzę dotknęło cię mocno. :)

No cóż, bzdury i pierdolotto ideolo ubrane w ładne hasełka zawsze mnie obrzydzają.

A ty dalej manipulujesz próbując wprowadzić w poczucie winy i obrócić kota ogonem, co też zauważyłem chwilę przed twoim postem.

35 minut temu, Hubertius napisał:

I nawet nie próbuj obracać kota ogonem i przypisywać mnie i innym bycie po stronie Rosji. To już jest bardziej niż żałosne. ;)

A ty co robisz?

23 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Stanąłeś w obronie coomratów (bo od kamractwa baba pochodzi). 

 

24 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

To naprawdę ty i Tobie podobni chcecie popierać??

 

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Ma być kiełbacha w Biedronce i tani gaz (mimo że dla nas był najdroższy), a nie jakieś imperialne pitolenie!

A tak, dokładnie tak ;) Nie urojenia o mocarstwowości, która nie istnieje czy straszenie Ruskim wyglądającym z lodówki czy sracza.

 

Z perspektywy przeciętnego polskiego obywatela to kompletnie nieistotne. Aż dziwię się, że nadal tego nie rozumiesz. Rozumiałbym kogoś w rodzaju Bartosiaka, który na wojennej pożodze i straszeniu ludzi robi pieniądze, ale tak? ;)

 

Zatem wyjaśnię, po raz n-ty, jeżeli muszę. Przeciętnego polskiego obywatela interesuje tania benzyna, tania ropa, zakupy żywności, które mu portfela nie wypierdolą w kosmos i pozwalają na coś więcej, niż mortadelę we wspomnianej Biedronce. Tu na wakacje (chociażby krótkie) pojechać, spokojnie swoje kredyty spłacać etc.

 

A zasranym, zafajdanym obowiązkiem kogoś, kto mieni się polskim politykiem jest mu poprzez swoją politykę to zapewnić. Warunki do rozwoju, znaczy się, nie pieniądze do łapy ;) Polski polityk nie marzy o wysadzeniu w kosmos ostatnich trzech dekad polskiego rozwoju i doprowadzeniu do pełnoletności inflacji. Jeżeli tego nie robi, dla mnie nie jest polskim politykiem i pracuje na rzecz kogoś innego, niż naród polski. Tak, to takie proste.

 

I o tym mówi (m.in) Sykulski, Pitoń et consortes. I inne "ruskie onuce". Ja nie wiem, jak jest na sto procent. Ale jeżeli jest prawdą, że np. polski Orlen wysyła ciężarówki z paliwem na Ukrainę za jakieś groszowe kwoty, to jest to absolutny skandal. Albo więcej, niż skandal. Bo to znaczy, że polski kierowca tankuje ukraińską gospodarkę, która i tak już leży i kwiczy.

 

Reanimuje ichni stan agonalny polskim kosztem. Może tak nie jest, ja pewności nie mam. Ale chciałbym wiedzieć, kto za to płaci.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Obliteraror napisał:

A tak, dokładnie tak ;) Nie urojenia o mocarstwowości, która nie istnieje czy straszenie Ruskim wyglądającym z lodówki czy sracza.

 

Z perspektywy przeciętnego polskiego obywatela to kompletnie nieistotne. Aż dziwię się, że nadal tego nie rozumiesz. Rozumiałbym kogoś w rodzaju Bartosiaka, który na wojennej pożodze i straszeniu ludzi robi pieniądze, ale tak? ;)

 

Zatem wyjaśnię, po raz n-ty, jeżeli muszę. Przeciętnego polskiego obywatela interesuje tania benzyna, tania ropa, zakupy żywności, które mu portfela nie wypierdolą w kosmos i pozwalają na coś więcej, niż mortadelę we wspomnianej Biedronce. Tu na wakacje (chociażby krótkie) pojechać, spokojnie swoje kredyty spłacać etc.

 

A zasranym, zafajdanym obowiązkiem kogoś, kto mieni się polskim politykiem jest mu poprzez swoją politykę to zapewnić. Warunki do rozwoju, znaczy się, nie pieniądze do łapy ;) Polski polityk nie marzy o wysadzeniu w kosmos ostatnich trzech dekad polskiego rozwoju i doprowadzeniu do pełnoletności inflacji. Jeżeli tego nie robi, dla mnie nie jest polskim politykiem i pracuje na rzecz kogoś innego, niż naród polski. Tak, to takie proste.

 

I o tym mówi (m.in) Sykulski, Pitoń et consortes. I inne "ruskie onuce". Ja nie wiem, jak jest na sto procent. Ale jeżeli jest prawdą, że np. polski Orlen wysyła ciężarówki z paliwem na Ukrainę za jakieś groszowe kwoty, to jest to absolutny skandal. Albo więcej, niż skandal. Bo to znaczy, że polski kierowca tankuje ukraińską gospodarkę, która i tak już leży i kwiczy.

 

Reanimuje ichni stan agonalny polskim kosztem. Może tak nie jest, ja pewności nie mam. Ale chciałbym wiedzieć, kto za to płaci.

Amerykańce też otwarcie dotują ich istnienie, choć mniej jest w ich interesie istnienie Ukrainy jako buforu (nawet bez zmienionych nazw ulic) stanowiącej bufor niż dla nas. 

Tak, ja nie zaprzeczam, że mają rozwaloną gospodarkę, demografię i dziwię się, że jeszcze mają kogo posyłać na front oraz jakkolwiek ten front trzymają. Sam widzę na drodze Lublin-Chełm jak masa ciężarówek ukraińskich jedzie - niemal co trzeci samochód. Czy to jest utrzymywane poprzez to, że polscy kierowcy płacą za ich paliwo? Z tego co pamiętam to mamy takiego cudownego prezesa Orlenu, które wyższe ceny tłumaczy wojną i sankcjami w tym samym czasie notując rekordowe zyski za 2022. Jest albo tak, albo tak. Sam do końca nie wiem. 

 

 

Godzinę temu, cst9191 napisał:

Ojojoj. Amerykanie z pewnych względów nie chcą aby w MTK badano rosyjskie zbrodnie wojenne na Ukrainie :)

 

 

https://www.theguardian.com/world/2023/mar/08/pentagon-international-criminal-court-russia-war-crimes

----

 

 

Mój brat cioteczny tam protestuje i rozpisuje się na fb samemu robiąc zdjęcia na stacjach kolejowych w Hrubieszowie. Nie dziwię się, że jest wk*rwiony, bo nie do końca udało mu się sprzedać plonów w 2022 roku. Te tanie zboże, które niemal od zawsze szło do Afryki, miało zablokowany łańcuch dostaw, przez co "rozlało się" gdziekolwiek się dało i taki efekt... 

Zacytuję go: 
"

Cytat
Gdy stałem przed przejazdem kolejowym jechał skład na Ukrainę. Z Polski na Ukrainę pojechało 30 wagonow polskich nawozów mineralnych w big bagnach (saletra Pulan, polifoski, lubofosy itp.).
Więc właśnie tak to wygląda że PiS doi rolników polskich za kolosalne ceny nawozow, żeby za grosze wysłać oligarchom i agroholdingom zalewającym nas teraz zbożem, kukurydza, rzepakiem i innymi produktami. W takim przypadku dalej bedzie trwal proceder!
Ciekawe co my mamy zrobic z plonami po zniwach?
Nawozy w Niemczech sa tansze okolo 1 tys. na tonie wzglem naszych. Jak mamy przetrwac!?
Rozsmieszylo mnie bo przed chwila uslyszalem w tv ze zywnosc znow bedzie drozala, a najbardziej pieczywo i nabial. Chore!!!
Mleko stanialo z 3 zl na 1.5 za litr, zboze stanialo z 1500-1600 na 900-1000 za tone. To niby czemu pieczywo i nabial ma byc drozsze!!!
Czyżby wyrównanie za socjal PiSu???
Obudzmy się!!! Pozdrawiam wszystkich

 

 

2 godziny temu, Hubertius napisał:

Oczywiście, że Rosja miała na celu nas spacyfikować. :) Tylko, że ich plan z podbojem Ukrainy spalił na panewce i teraz walczą, by to jakoś wygrać i nie ulec rozpadowi. Problem jest w tym, że nie potrafimy wziąć Ukraińców za mordę, a ich państwo:

    - zdestabilizowane

    - zniszczone

    - z rozwaloną demografią

Pluje nam w twarz... codziennie. Nazwy ulic zmienione? Nie? No cóż, tylko ktoś nierozsądny może się spodziewać, że po wojnie to zrobią. Jak w trakcie wojny, gdzie są najsłabsi nie idą z takimi gestami to tym bardziej @Strusprawa1 przestań się łudzić, że stanie się to po wojnie. 😆

Partię chcą zakładać, a przy takiej liczbie będą tak samo destabilizujący jak Niemcy przedwojenni w obrębie naszego kraju. Oczywiście ich rząd tego na pewno nie wykorzystuje, nie nie, ci najgłośniejsi aktywiści za jej utworzeniem, gdy w ich kraju wszystko płonie, a jedyne co ich obchodzi na obczyźnie u sąsiada to założenie partii wywierającej nacisk na sąsiada wcale nie jest podejrzane. ;)

Nie chcą, tylko jedna p*zda się wywinęła z propozycją partii i od razu powstała narracja, że te kilka milionów Ukraińców chce nam drugi Wołyń robić. Równie dobrze ona może być skrycie prorosyjska i robi szum informacyjny, co zresztą Rosjanie doskonale potrafią wraz z ich doktryną wojenną i tysiące razy to od roku robili u nas. Nie twierdzę, że już jest, ale to pokazuje jak łatwo w tych medialno-informacyjnym szumie zrobić coś co oddziała na masy. 

Podajesz coś, co jest gestami "soft" na równi z odsłonięciem lwów lub powiedzeniem życzeń po polsku zamiast czymś, co jest realnym biznesem (np. udział w ichniejszych spółkach lub specjalne warunki dla Polaków, co już jest). Jak dla mnie (co do kultu antonio banderasa) nadto na razie nie interesuje czy mają na piersi czarno-czerwone flagi czy swastyki. Mają wykrwawiać Rosjan. Jeśli to ma ich motywować - świetnie. Bardziej oddanie będą to robić. Rok temu mówiono "gdy wojna się skończy to zobaczymy od tych jak wrócą do swoich kobiet w Polsce" - właśnie jest kwestia taka, że wojna się nie skończyła, a ci co zaczynali i przyjęli pierwsze uderzenie już w 80-90% nie żyją lub są kalekami. Zadanie wypełnili w miarę ich możliwości. 

I jakkolwiek to debilnie brzmi, to raczej w zdecydowanej większości bardzo lubią Polskę niż nienawidzą, co widać we wszystkich statystykach, więc pfff.

 

 

2 godziny temu, Hubertius napisał:

Oczywiście, że są agentami. :) Układają ładne bajki dla naiwniaczków (takie same jak Sykulski, tylko w drugą stronę). A to, że tu będzie sajgon z obecną gospodarką kompletnie zależną od Niemiec i walącą się demografią? "Nieeeee no, będzie dobrze, wicie, międzymorze i ten tego, będziemy potęgą". Takie bajki to takie same jak z Unią Europejską:

Sajgon i tak będzie jeśli Polska nie zmieni swojego modelu biznesowego, bo Niemcy przez najbliższe 15 lat czeka ostry plaskacz w twarz od demografii. Nie no na Unii Europejskiej Polska zyskała, co widać na co dzień, choć tylko trochę ludzi ujechało i podłączyliśmy się jako "junior partner", co pisane było zdanie wcześniej.

 

2 godziny temu, Hubertius napisał:

Nie, prowojennej. Widać to po tym, jak Zelenski cisnał na nas na działanie po incydencie w Przewodowie. Dopiero się zamknęli jak Amerykanie obrócili kota ogonem i kazali stwierdzić naszym, że to była ukraińskie rakiety (i tak było, co zgodnie stwierdzają wszyscy na podstawie jej trasy przelotu).

Nawet jakby to było rosyjskie, to by były ukraińskie, co kompletnie nie jest dziwne. No gdybym był Zełeńskim - gdyby każdy był Zełeńskim, to starałby się sojuszników wciągnąć w tą wojnę, bo biorą na siebie cały ciężar walk podczas gdy inni (Bałtowie, Polacy, Rumuni, Mołdawianie, Gruzini), dla których strukturalnie Rosja także jest wrogiem nie biorą w niej udziału. Oczywiście dobrze, że nie biorą. Tylko Ukraińcy się do cna wykrwawią, że do 2050 roku będzie ich realnie 10 milionów, a my ich wspieramy militarnie. Szkoda, ale to poświęcenie na które jesteśmy gotowi w sam raz (choć witaj zetko po wyborach).

 

2 godziny temu, Hubertius napisał:

A ty co robisz?

Ja tego nie napisałem. Zacytowałeś sam siebie.

 

2 godziny temu, Hubertius napisał:

Oczywiscie dalej pomagać, ale oczekując CZEGOŚ w zamian.

A trupy ruskie mam w dupie. Przy obecnej polityce ukraińskiej (ekspansywnej, chcącej trzymać nas za łeb jako swoją "siostrę" cytując Zełżeńskiego) lepiej, żeby wykrwawiali się tak samo jak i Ruscy. A szkoda, bo gdyby naprawdę prowadziliby politykę zniesienia na full banderyzmu i ukorzenia się gospodarczego życzyłbym im wygrania w pełni tej wojny i odzyskania swoich terenów? A tak? Biją się dwa kacapskie narody (ukraiński i ruski). Niech więc robią to dalej, bo dzięki temu mamy tutaj spokój (Słaba Ukraina i Rosja == lata pokoju dla nas).

No cóż, bzdury i pierdolotto ideolo ubrane w ładne hasełka zawsze mnie obrzydzają.

Mieli dać energię na zimę, ale jednak nie dali, bo została zniszczona. Mogę powiedzieć po raz pietnasty, choć co oczywiście jest reagowane ze śmiechem, że dają nam dalsze istnienie ich i dalsze bycie buforem, co ma wartość strategiczną dla bezpieczeństwa Polski. 
Ukraina raczej nigdy nie stanowiła jakiegokolwiek zagrożenia dla Polski (chyba że Rosja byłaby wielkości księstwa moskiewskiego z czasów Dymitra Dońskiego).

 

Ale na ogół ciężko się z Tobą tu nie zgodzić. Masz rację. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Przeciętnego polskiego obywatela interesuje tania benzyna, tania ropa, zakupy żywności, które mu portfela nie wypierdolą w kosmos i pozwalają na coś więcej, niż mortadelę we wspomnianej Biedronce. Tu na wakacje (chociażby krótkie) pojechać, spokojnie swoje kredyty spłacać etc.

Mogli by żydami w piecach palić i by było cacy o ile benzyna byłaby tania. 

 

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

A zasranym, zafajdanym obowiązkiem kogoś, kto mieni się polskim politykiem jest mu poprzez swoją politykę to zapewnić.

I stąd 500+ i reszta. 

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Warunki do rozwoju, znaczy się, nie pieniądze do łapy ;) Polski polityk nie marzy o wysadzeniu w kosmos ostatnich trzech dekad polskiego rozwoju i doprowadzeniu do pełnoletności inflacji.

Bo to jest dbanie o interes :) Czyiś. 

Inflacja jest lepsza niż rozwiązanie kwestii mieszkalnictwa o nazwie podatek od pustostanów. 

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Jeżeli tego nie robi, dla mnie nie jest polskim politykiem i pracuje na rzecz kogoś innego, niż naród polski. Tak, to takie proste.

Naród Polski to zbieranina osób o różnych, niemal sprzecznych potrzebach. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Obliteraror said:

jeżeli jest prawdą, że np. polski Orlen wysyła ciężarówki z paliwem na Ukrainę za jakieś groszowe kwoty

 

Nie wiemy za ile ale do czerwca Polska wysłała Ukrainie paliwo za darmo*.

 

--

* Minister Anna Moskwa przekazała, że Polska nie oddaje już Ukrainie paliwa za darmo. Komercyjnymi dostawami zajmuje się obecnie Orlen.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.