Skocz do zawartości

Skandaliczne słowa prezydenta Polski w sprawie Wołynia


Rekomendowane odpowiedzi

@Messer to, że każda władza jest jakąś agenturą to dla mnie zrozumiałe. Wszystko wskazuje albo przynajmniej według pozorów na to, że PIS stoi po stronie amerykańskiej. Można tutaj dopuścić myśl, że nawet jeśli Mateusz był kiedyś agentem niemieckim to teraz już niezbyt to aktualne. Niemcy oraz Ameryka mają zupełnie sprzeczne ze sobą interesy. Fakt nie wiemy jakie mają deale pod stołem. Absolutnie nie twierdzę też, że ta władza czy jakakolwiek inna jest dobra. Twierdzę jedynie, że nie ma lepszej. Tym bardziej jeśli inni na oficjalu mówią, że mamy wpuszczać migrantów jak leci. To jest sytuacja patowa. Jednak mi poza problemami zdrowotnymi i z rynkiem matrymonialnym żyje się w PL na wygodnym poziomie. Dobrze wiem jak jest na zachodzie i mam porównanie, bo bywałem bardzo często. Cieszę się, że nie ma tutaj wojny i raczej szukam jak można coś przekuć w pozytyw. Pewne rzeczy PIS zrobił mimo wszystko na plus i wbrew interesowi sąsiadów. Do tego osiedlone biznesy amerykańskie to mniejsze wpływy Niemców. Patrzę pod tym względem, że każdy kawałek nowej inwestycji to coś do przodu. Jednak nie mam wątpliwości, że zmiana władzy służyłaby po to, aby wszystko zostało po staremu. No i jednak są obawy, że inni wprowadzą coś złego bardziej radykalnie. Mnie denerwują też te wszystkie hasła typu 8 gwiazdek, bo dają poczucie jakby ludzie byli prymitywami i kojarzą się z Julkami. Hejt umacnia władzę PISu tym bardziej kiedy opozycja nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia.

 

@Wielki Mistrz Zakonu prowadzimy konflikty z Niemcami od tysiąca lat, z Rosją nieco krócej, ale też długo. Może wyjść tak, że USA wpakuje nas w bagno, ale do tej pory byliśmy skazani jedynie na sąsiadów. Patrząc historycznie to USA i NATO ostatecznie wymusiło pokój w Europie. Przed XXI wiekiem non stop mieliśmy tutaj tylko same wojny. Trzeba próbować żyć mimo przeciwności i cieszyć się zdrowiem dopóki jest, bo raz utracone już prawdopodobnie nie wróci.

 

Edytowane przez Ksanti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Messer napisał(a):

 

Powiem Ci jak to działa.

 

Bo nie liczy sie ten co glosuje ….. + wszystkie konotacje z tym zwiazane . Ten system jest tak zrobiony aby przypadkiem do wladzy nie dostawaly sie osoby “ niekompetentne”.  Obojetne na kogo zaglosujesz zawsze to bedzie jakas forma systemowca bardziej lub mniej ukrytego ( to zawsze wychodzi w praniu ) . Degradacja odbywa sie na wielu plaszczyznach na raz dlatego to dzisla i niewiele da sie z tym cos zrobic . 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Ksanti said:

Może wyjść tak, że USA wpakuje nas w bagno, ale do tej pory byliśmy skazani jedynie na sąsiadów. Patrząc historycznie to USA i NATO ostatecznie wymusiło pokój w Europie. Przed XXI wiekiem non stop mieliśmy tutaj tylko same wojny.

Dla USA jesteśmy kordonem sanitarnym, cytując Fridmana. Jesteśmy nominowani do zaszczytnej roli zderzaka strategicznego. Oni traktują nas przedmiotowo i sam Sikorski to mówił, że nasze relacje z US to "robienie laski."

 

 

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/462542,nowe-tasmy-wprost-podsluchany-sikorski-i-rostowski-robienie-laski-amerykanom-i-murzynskosc.html

 

https://wyborcza.pl/7,75399,24269929,sikorski-mialem-racje-w-sprawie-robienia-laski-amerykanom.html

Oni to wiedzą i rozumieją, Ty jeszcze nie...

Edytowane przez manygguh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Ksanti napisał(a):

prowadzimy konflikty z Niemcami od tysiąca lat, z Rosją nieco krócej, ale też długo. Może wyjść tak, że USA wpakuje nas w bagno, ale do tej pory byliśmy skazani jedynie na sąsiadów. Patrząc historycznie to USA i NATO ostatecznie wymusiło pokój w Europie. Przed XXI wiekiem non stop mieliśmy tutaj tylko same wojny.

 

Ale USA zbytnio nie chciały nam tutaj pomóc. :) Gdyby tak było, to po pierwszej wojnie światowej by zarządziły, że "cały Górny Śląsk, południowa część Prus Wschodnich, Gdańsk i większa część pomorza ma zostać odłączona od Cesarstwa Niemieckiego i przyłączona do Polski". A tak się nie stało, były plebiscyty, które większości wygrały Niemcy i musieliśmy robić powstania, np. na Śląsku.

A kolejna kwestia... nawet granic zachodnich po 2 wojnie światowej nam nie chcieli uznać jak już wiedzieli, że Polska będzie de facto PRL-em  i wpadnie w panowanie radzieckie. Gdyby Stalin poszedł na rękę aliantom w najgorszym scenariuszu zostalibyśmy i bez kresów zachodnich, jak i odzyskanych kresów zachodnich. Tak @Ksanti, Ameryka kierowała się "realpolitik" i miała na nas "wyjebongo". W razie 3 wojny światowej zaraz po 2 i hipotetycznego "wyzwolenia" Polski Pomorze, lubuskie jak i cały Dolny Śląsk wróciłyby... do Niemiec. ;)

Tutaj możesz o tym trochę więcej posłuchać:

Przedmówcy mają rację. Jeżeli USA dogadają się z Ruskim to dostajemy z automatu kopniaka i lecimy "hen" w dół po schodach.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał(a):

Historia jeżeli się powtarza, to zawsze jako farsa.

 

Niestety. I zamiast "guzika" oddali gacie, cały kraj oraz kilka milionów własnych obywateli.

Godzinę temu, Ksanti napisał(a):

Patrząc historycznie to USA i NATO ostatecznie wymusiło pokój w Europie.

 

Według mnie to raczej dzięki bombie atomowej nie jesteśmy po kolejnej/ych wojnach światowych. 

33 minuty temu, Obliteraror napisał(a):

Jak pisałem, niezły to byłby crossover 🤡

 

I całkiem możliwy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą ustawkę zorganizowaną ad hoc. Nawet po minach obu prezydentów widać "co ja tu k.urwa robię". No i te "niewinne" ofiary Wołynia. Czyli są też i "winne" ofiary?

 

Cóż PiS-owi pewnie zapaliło się pod tyłkiem po ostatnich wybrykach prezydenta i premiera. To na szybko zorganizowali tą hucpę.

 

 

Edytowane przez Baca1980
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z przedstawicieli władzy polskiej jak i ukraińskiej nie uczestniczył w 80 rocznicy, która zaczęła się pod grobem nieznanego żołnierza.

Wyszedł tylko jakiś chłoptaś, który przeczytał skandaliczny list od rządzących.

Ludzie głośno krzyczeli wstyd i hańba!

 

Tutaj pierwsza część marszu.

 

 

Tutaj druga część i obszerne przemówienia.

https://youtu.be/ZrPz0OoFbHo

 

Pod ambasadą Ukrainy w Warszawie również się działo.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile rozumiem pewne logiczne, chociaż jak to mawiał Ator niekoniecznie prawdziwe argumenty z poprzednich wypowiedzi tak tutaj już leci przesada. Nie jest trudno znaleźć w Google co takie koszule oznaczają. Oczywiście jest to też element marketingu firmy odzieżowej oraz marki osobistej Zełeńskiego na czas konfliktu. Jest nawet takie powiedzenie z dziedziny autoprezentacji/ sprzedaży "Wyróżnij się albo zgiń". Byli w historii prezydynci, którzy nawet na czas pokoju ubierali się nietypowo jak Abraham Lincoln z cylindrem na głowie. 

 

https://sukces.rp.pl/spoleczenstwo/art36194541-te-oliwkowe-bluzy-zna-caly-swiat-zelenski-rozslawil-ukrainska-marke-ubran

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można różnie to interpretować, ja to widzę przede wszystkim jako element solidaryzacji z walczącymi Ukraińcami. To jest coś w rodzaju "Patrzcie jestem z wami, swój chłop. Nie zaliczam się do typowej kasty politycznej". Robi masę symbolicznej roboty i prioryzuje przekaz. PR skierowany do ludu na bardzo wysokim i subtelnym poziomie. Jako były aktor tym bardziej pewnie to rozumie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti Ty tak na poważnie? Jak odbierał Order Orła Białego czy tutaj jednak mógł założyć garnitur i okazać jakikolwiek szacunek. PR niech robi u siebie.

 

Nasza polityka historyczna to kpina. Tak jak żydzi mówią, że jesteś odpowiedzialni za holocaust, tak po wojnie ukraińcy stwierdzą, że Wołyń to nasza wina. Oczywiście zamiast reakcji będzie zapraszanie do mediów odpowiednich "ekspertów".

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti wiesz po co jest protokół. Żeby właśnie nie urazić się na wzajem. W szkole zwykle się dzwoniło do kumpla jak się ubierasz (w sensie czy bierzesz marynarkę czy koszulę tylko) na koniec roku. Jak są jasno określone reguły, to też nikt nie czuje się wykluczony. Wszyscy wiedzą jak mają się ubrać, nawet jak są z różnych zakątków. 

 

Uroczystość wręczania medalu jest symboliczna. Symbole są ważne w budowaniu tożsamości narodowej. 

 

Jeśli ktoś mówi, że po co na niej garnitur, to równie dobrze można powiedzieć, po co się ekscytować kawałkiem mosiądzu z jedwabną wstążeczką, albo że konstytucja to taka książeczka, w sumie kilka kartek zadrukowanych tekstem. 

 

Można przyjąć taką ekstrawagancję jeśli jest częścią osobowości i jednocześnie jest częścią danej społeczności. Prezydent Ukrainy powinien przyjść przynajmniej z pokorą i szacunkiem do ofiar, a nie reklamą Ukraińskich marek (siebie jako marki osobistej i odzieży). Wybaczyć to można Kuroniowi, że odebrał w dżinsowej koszuli medal. Bo tak chodził zawsze i na śluby i do pracy. Do tego po czasie powiedział, że to był błąd i najwyższe odznaczenie państwowe to powinien był jednak w garniturze odebrać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, matthewx napisał(a):

Pisdzielcy dalej robią parodię.

 

To zależy kto i co jest na nagraniach z podkarpackich burdeli. I leży sobie w jankeskim sejfie :).

 

 

 

"Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie.

Dwóch wilków jedno w lesie nadybali jagnię;

Już go mieli rozerwać, rzekło: "Jakim prawem?"

"Smacznyś, słaby i w lesie!" - Zjedli niezabawem".

Edytowane przez Baca1980
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baca1980 napisał(a):

A ten ukraiński komik to już po wsze czasy będzie p.opierdalał w bluzie czy innym podkoszulku?

 

Bo ten jego styl to już dawno zahacza o komedię :).

Pod tym względem przebił nawet Kononowicza, który potrafił przez 2 miesiące nie zmieniać ubrań :)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.