Skocz do zawartości

Zełeński daje owacje na stojąco ukraińskiemu weteranowi SS Galizien w kanadyjskim parlamencie


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Ba! Mało tego że prezydent naszych "bratów" oklaskuje! Premier Kanady, nasz ulubiony komuno-totalniaczek, misio-pysio i pupilek Klausa Schweina, Schaba czy jak mu tam - Justyś Trudeau vel Castro Junior, również pełen entuzjazmu klapał łapkami i uszkami. Za nimi w klapaniu łapkami podążyła oczywiście ślepa i jak się zdaje - tępa tłuszcza w postaci reszty elit intelektualnych Kanady. 

 

mNxk9kpTURBXy83NGY5NWQxMTRlY2FiMmVhM2QzY

 

No w sumie nie byłoby w tym całym, kolektywnym klangorze poklaskiwania (a szczególnie w geście zaciśniętej "pięści uznania" w wykonie ukraińskiego komika) nie byłoby najmniejszego problemu, gdyby nie drobny fakt iż owacje przyjmował niejaki Jaro H. Właściwie nie, nie toczy się przeciwko niemu żadne postępowanie quasi-norymberskie, więc z pełnej trąby można podać nazwisko tego ukraińskiego nazisty, zbrodniarza i kolaboranta. Chodzi mianowicie o 89-letniego Jaroslava Hunkę. Jareczek miał wzorowy jak na ukraińskiego patriotę życiorys, bo jak tylko szybko mógł, wstąpił do najbardziej patriotycznej, ukraińskiej formacji SS Galizien, by niby walczyć przeciwko Ruskim, de facto rzezając Polaków, walcząc o III Rzeszę. Strategia wydawać by się mogło dość karkołomna, by w patriotycznej walce z Rusami bestialsko likwidować wszystko co polskie. Najłatwiej byłoby to wytłumaczyć wczesnymi eksperymentami z LSD, bo inaczej ludzki rozum tego nie pojmie. Ale jak widać, strategia taka skutkuje dość powszechnym uznaniem. Nie zdziwił bym się, gdyby na owe uroczyste wydarzenie, obwiesił się jak pajac jeszcze jakimiś medalami, uginając ciążący grzbiet pod wpływem ich grawitacji. 

 

No cóż, nie wierzę że żadne służby nie sprawdziły przeszłości Hunki. Jeśli by tego nie zrobiły, świadczyłoby to o głupocie i skrajnej nieudolności rządów tak Kanady jak i Ukrainy. A to krajom totalitarnym, gdzie kasta polityczna zamienia obywateli w swój ściśle kontrolowany zasób, nie przystoi. Żeby nie powiedzieć nawet, że to niemożliwe. Należy więc przyjąć, że doskonale ci co mieli wiedzieć - wiedzieli a mimo to zrobili co zrobili. Napluli niniejszym w twarz wszystkim ofiarom desantu w Normandii, Powstańcom Warszawskim i milionom innych ofiar nazistowskich Niemiec. Takie to elYty. 

 

Nie, nie szczuję na ukrów, zresztą mój stosunek do kacapii znacie od zawsze. Po prostu uważam, że nie da się zbudować niczego na kłamstwie i przekręcaniu historii. Takie sprawy muszą być stawiane jasno i członek gangu morderców z SS, nie powinien być uznawany za bohatera Kanady i Ukrainy. Mnie to jako Polaka (no mniej więcej) - skrajnie obraża. To już nawet Szkopy uznały swoje winy i jakoś tam się międzynarodowo pokajali. A kacapy jak to kacapy - kręcą, kłamią, kombinują i manipulują. 

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/skandal-z-udzialem-zelenskiego-oklaskiwal-naziste-z-ii-wojny-swiatowej/r2hnv70,79cfc278

  • Like 22
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zmienił(a) tytuł na Zełeński daje owacje na stojąco ukraińskiemu weteranowi SS Galizien w kanadyjskim parlamencie
4 godziny temu, Rnext napisał(a):

Ba! Mało tego że prezydent naszych "bratów" oklaskuje! Premier Kanady, nasz ulubiony komuno-totalniaczek, misio-pysio i pupilek Klausa Schweina, Schaba czy jak mu tam - Justyś Trudeau również pełen entuzjazmu klapał łapkami i uszkami. Za nimi w klapaniu łapkami podążyła oczywiście ślepa tłuszcza w postaci reszty elit intelektualnych Kanady. 

 

Widziałem, żenada. Chociaż w sumie nie powinno to zaskakiwać, skoro stawiali w kanadzie m.in, pomnik szuchewycza.

Nie został jednak zaakceptowany przez całą ludność tubylczą:

 

236389591_4592592667439432_4543652586630

 

Diaspora ukraińska w kanadzie jest spora tak btw.

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, na szybko pierdolnęli koziołka ofiarnego w ramach baśni dla naiwnych. Z czego wynika, że wizyta głowy obcego państwa w Kanadzie czy ichnim parlamencie, to całkowita improwizacja, seria zaskoczeń i niespodzianek. 

W końcu jednak do faux pas przyznał się Marszałek Parlamentu Kanady 🤣

Na pewno w tych okolicznościach, przyznał by się do wszystkiego a nawet do jeszcze więcej! Ciekawe czy do manipulowania klimatem też. 

 

Marszałek nazwiskiem Rota (o dziwo też mamy swoją!) przeprosił za uhonorowanie Hunki słowami. "Nikt, łącznie z innymi parlamentarzystami i delegacją Ukrainy, nie był świadomy moich zamiarów ani moich uwag, zanim je wygłosiłem. Inicjatywa ta była w całości moją własną" - stwierdził".

Ha, ha, ha! Norrrrmalnie nikt nie wiedział co się dzieje :D Debile?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rnext napisał(a):

Takie sprawy muszą być stawiane jasno i członek gangu morderców z SS,

 

https://twojahistoria.pl/2021/08/14/pawlo-szandruk-jedyny-esesman-z-virtuti-militari/

 

Wiesz kto uratował 8 tysięcy żołnierzy SS Galizien? :) 

 

http://ksi.btx.pl/index.php/publikacje/673-trzecia-lista-andersa-jak-polski-general-ukrainskich-ss-manow-ratowal

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun82 no to jest kapitalne wyjście, żeby wszystkich takich przepchnąć do roli Wallenrodów miłości i pokoju ;)

"Bujać - to my, panowie szlachta".

 

@Dworzanin.Herzoga spłakałem się, turlając pod biurkiem 🤣

W ogóle to jakieś "Sklepy Cynamonowe", że oklaskiwali za patriotyczne "weteraństwo" w SS Galizien, nie wiedząc że oklaskują za bycie w SS Galizien. Ktoś potrafi mi to wytłumaczyć?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdumiewające jak można pojęciom nadawac nowe znaczenie, a narrację historyczną prowadzić tak by niewygodne fakty były tylko bladym tłem, a wszystko to w zaprzęgu naszej zachodniej propagandy miłości, wolności, sprawiedliwości. 

 

Ale w sumie dlaczego nie dobry nazista? Przecież jest coś takiego jak dobre bomby. Przecież inwazję można nazwać misją pokojową albo walką z terrorem. Najechanie suwerennego kraju można nazwać życzliwa próba implementacji demokracji.

 

Stalin wypowiedział legendarne słowa:"Nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy". Myślę że można to sparafrazować na potrzeby tego tematu:"Nieważne jakich czynów się dopuszczasz czy popierasz, ważne kto kreuje paradygmat moralny"

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym czy wszyscy polegli żołnierze w trakcie II WŚ byliby skorzy do przelewania krwi gdyby dane im

było zobaczyć za jaki światowy „ład” ją przeleją.

 

@Redbadcytujac z 1984

  

„Kiedy wmawiasz w siebie, że coś widzisz, sądzisz zaraz, że wszyscy postrzegają to identycznie. Ale wierz mi, rzeczywistość wcale nie jest czymś zewnętrznym. Rzeczywistość istnieje w umyśle ludzkim i nigdzie poza nim. Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość; kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość.”

A co do Stalina to powiedział tez cos innego, idealnie ukazującego podejście ludzi w trakcie trwania czasów jednego wirusa i nagłej śmierci.

 

„Niech nienawidzą, byleby się bali”

 

Jak nie wirus, to wojna, jak nie wojna to Tusk/Kaczyński, imigranci itd. Itd. Syndrom oblężonej twierdzy trwa w najlepsze 😁

Edytowane przez lxdead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy powinni wykorzystać ten fakt i podjąć próbę jeszcze mocniejszego wybielenia swojego narodu za IIWŚ. No bo jeśli siepacz SSGalizien może być bohaterem narodowym, za sam fakt walki z ZSRR, to przecież Rzesza też walczyła z ZSRR i byla "matką" 14 Dywizji Grenadierów Waffen SS, i tak już przymykamy oko na różne aspekty, Ruski teraz wróg numer 1, podepniemy III Rzeszę pod dziejowe bohaterstwo, bo w upadlaniu Ruska przecież można odpuścić pewne reguły logiczne czy historyczne.

Edytowane przez Redbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, adann96 said:

Dlatego kibicuję Putinowi i mam nadzieję, że gadzia żółto-niebieska populacja zmniejszy się do zera.

 

I to jest twój błąd. Jako Polacy potrzebujemy Ukrainy właśnie po to żeby rżnęli się z ruskimi. Ja podchodzę do sprawy cynicznie o początku tego konfliktu w 2014 roku. Ukrainie trzeba umożliwiać walkę dosyłać broń, ale tyle żeby mogli kontynuować walkę ale nie na tyle żeby ją wygrali. Proste. Im więcej zginie Ukraińców i Rosjan tym lepiej dla Polski. Brutalne, ale prawdziwe. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lxdead napisał(a):

Ciekawym czy wszyscy polegli żołnierze w trakcie II WŚ byliby skorzy do przelewania krwi gdyby dane im

było zobaczyć za jaki światowy „ład” ją przelej

 

Co do Polaków. Nie nauczyło ich powstanie listopadowe, powstanie styczniowe. Umieranie za czyjeś interesy mamy we krwi. 

15 minut temu, Trevor napisał(a):

Brutalne, ale prawdziwe. 

i żeby trwała jak najdłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pan Zelenski potwierdza kolejny raz światu rosyjską tezę propagandową o banderowskich nazistach w Kijowie i okolicach.

 

Idiota.

 

Może faktycznie lubi za bardzo biały proszek i przestaje już kontaktować. Jeżeli kiedykolwiek myślał, że na ukraińskim męczeństwie zbuduje długoterminowo kapitał polityczny, to sorry, nie ma opcji. Wchodzi w obszar zagospodarowany w pełni przez górali z góry Synaj, którzy mają na niego monopol ;)

 

Nie pykło.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Obliteraror napisał(a):

I przyjaźń Polski z Baltami jest tak samo zabawna, jak z Ukrainą.

Bo Polska powinna się przyjaźnić z tymi co Polakom stawiają pomniki i nazywają po ich nazwiskach miasta. 

 

Pomnik-Dzierzynskiego-728x544.png

 

A tak serio Polacy powinni się  nauczyć pragmatyzmu politycznego. 

 

Jak to moja znajoma twierdzi "Polacy to naród nastolatków, wiecznie niezrozumiani, pokrzywdzeni i roszczeniowi i użalający się"

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Zełeński przechodził z tragarzami. :P 

 

Tak w ogóle to Zełeński pobił rekord K. Kononowicza jeśli chodzi o chodzenie w tych samych ubraniach bez przerwy.

Kśka rekord to chyba 2 miesiące, Zełeński nagina w tych samych ubraniach od półtora roku.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Rnext said:

oklaskiwali za patriotyczne "weteraństwo" w SS Galizien, nie wiedząc że oklaskują za bycie w SS Galizien. Ktoś potrafi mi to wytłumaczyć?

Ostatnio dyskutowałem z Amerykaninem "kolaboranta Pileckiego".

Skoro był "ochotnikiem do Auschwitz", to przecież znaczy że się dogadał z Niemcami, żeby się tam dostać - taka logika.

A w praktyce - 30+ lat "reform edukacji", chowania pokolenia kompletnych idiotów.

Ale idiotów z prawem głosu i iluzją adekwatności.

3 hours ago, Perun82 said:

niewdzięcznicy nawet nie pamiętaj komu zawdzięczają życie

Mieczysław Biegun.

Wysyłka broni z Polski trwająca do sierpnia 1939r. - kto wie, może te kilkadziesiąt tysięcy sztuk broni i CKM-ów, zmieniłoby losy kilku potyczek.

Brytyjczycy nam bardzo długo nie zapomnieli szkolenia izraelskich "terrorystów" w Legionowie - bo to przecież Brytyjczyków ci przyszli "założyciele" atakowali...

1 hour ago, Obliteraror said:

Jeżeli kiedykolwiek myślał, że na ukraińskim męczeństwie zbuduje długoterminowo kapitał polityczny, to sorry, nie ma opcji.

Kanada ==> ukraińska diaspora post-nazistowska. To w Kanadzie siedziała grupa odpowiedzialna za światowe "wybielanie" UPA - i tam poszła najprawdopodobniej największa część funduszy UPA.

Dziś o ich potomków kasę zabiega Zełeński, a o głosy - Trudo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Libertyn napisał(a):

Siepacze z SS są bohaterami na Łotwie i Estonii. 

 

Za sam fakt walki z ZSRR. 

No widzisz, nic mi nie wiadomo, bo nikt ich raczej w parlamentach zachodnich państw nie oklaskuje, nie robi się takim fety na miarę symbolu, tylko dlatego że teraz potrzeba uwiarygodnić walkę ze złem moskiewskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyd oklaskuje członka SS, formacji podległej III Rzeszy. Absurdalność tej sytuacji jest niesamowita.  

Co na to pozostali bracia w wierze? Załeński chyba za długo z Dudą rozmawiał i uwierzył, że jest jakimś Chrystusem narodów i może pouczać kto dobry, a kto zły. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.