Skocz do zawartości

Ukraińcy w panice przed mobilizacją i wysłaniem na front


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Czytałeś jego książkę w ogóle? 

Tak. I co teraz? Będziesz mnie egzaminował i próbował mi przetłumaczyć, że ma rację, może ma rację, może w niektórych sprawach ma rację? Daj mi spokój człowieku. 

 

Mnie taki "internet rzeczy" kojarzy się z "internet Rzeszy". To wszystko mnie obrzydza, chciałbym to zniszczyć a apologetów nowych technologii wysłać na stos albo poćwiartować i rzucić psom na pożarcie.

 

Piękna jest klacz, która rano szczypie sobie trawę na której jest rosa. Gdy ta klacz ma zamontowany cyfrowy aparat mierzący, czy zżarła wystarczająco dużo trawy i czy aby czasem nie musi teraz pobiegać, więc trzeba razić ją prądem... Przypomina mi to super nowoczesny obóz koncentracyjny z jakimś Oberarchitektem.

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Like 8
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękujcie, ja zawsze jestem na bieżąco. 

 

"Nie dziwię się ukraińskim władzom, że zrobią wszystko, aby dostarczać żołnierzy na front" - powiedział szef MON. Dodał, że nie dziwi się też Polakom, których bulwersuje widok młodych Ukraińców w wieku poborowym "w hotelach i kawiarniach". Wicepremier wyraził również solidarność z Ukraińcami walczącymi na froncie, których pretensje do rodaków, wyjeżdżających z kraju, aby uniknąć powołania są - jego zdaniem - uzasadnione.

"To jest obowiązek każdego obywatela w danym państwie (...), obywatele Ukrainy mają obowiązki wobec państwa" - skomentował szef MON. "My już dawno sugerowaliśmy, że jesteśmy też w stanie pomóc stronie ukraińskiej w tym, żeby ci, którzy są objęci obowiązkiem służby wojskowej, udali się na Ukrainę" - dodał.

Kosiniak-Kamysz został zapytany o to, czy Polska zgodzi się na ewentualną prośbę Ukrainy o przetransportowanie tych obywateli, których prawo do pobytu w Polsce nie zostanie przedłużone. "Wszystko jest możliwe" - odpowiedział. Ocenił, że każde wsparcie i pomoc byłyby wyrazem dwukierunkowej solidarności. Zauważył, że Polacy chętnie dostarczają pomoc humanitarną oraz militarną Ukrainie, jednak w wielu kwestiach ich zarzuty wobec strony ukraińskiej są słuszne.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał we wtorek nową ustawę o mobilizacji, przyjętą 11 kwietnia br. przez ukraińską Radę Najwyższą.

Tego samego dnia MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba zapowiedział sprawiedliwe podejście do mężczyzn w wieku mobilizacyjnym, przebywających zarówno w kraju jak i za granicą. We wpisie na platformie X podkreślił, że przebywanie za granicą nie zwalnia z obowiązków wobec państwa. Media zaczęły natomiast informować, że konsulaty Ukrainy wstrzymały świadczenie usług dla mężczyzn w wieku 18-60 lat.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam dotychczas zdaje się było, że z rodziny musiał walczyć ojciec lub syn. Także sporo zasobów mieli. 

 

Walczyli głównie starsi, w wieku już nie reprodukcyjnym. Teraz muszą sięgać po mlodszych. 

 

Pytanie jak odpływa młodych Ukraińców wpłynie na nasz rynek pracy. Czy nie będziemy importować pracownika z dziwnych krajów. 

 

Secundo, czy Ukraińcy bez paszportów ważnych nie zejdą u nas do podziemia. Lepsze dla nich to niż wyjazd na front. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Atanda napisał(a):

 

 

Secundo, czy Ukraińcy bez paszportów ważnych nie zejdą u nas do podziemia. Lepsze dla nich to niż wyjazd na front. 

 https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/9487710,gdansk-podrabiala-dokumenty-warte-prawie-15-mln-zl-ukrainka-zatrzyma.html
 

Śledztwo ujawniło ponad 2750 sztuk gotowych dokumentów, które na czarnym rynku mogły osiągnąć wartość do 14,5 miliona złotych.

 

ponoc jest juz na wolnosci 😂

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pocztowy napisał(a):
9 godzin temu, niemlodyjoda napisał(a):

Generalnie w nadchodzących wyborach zagłosuję na każdą partię która opowie się za obowiązkowym poborem tylko mężczyzn w wieku od 16 do 96 lat  i służbą wojskową bo zginąć dla kraju i zapewnić swojej kobiecie spokojne i dostatnie życie gdzie indziej to najpiękniejsze co może spotkać mężczyznę w życiu.

Tak właśnie przedstawił dzisiaj swój program Mentzen w wywiadzie XD.

 

"Wolałbym, żeby w trakcie wojny kobiety nie ginęły w okopach, bo to byłaby bezsensowna strata ich życia."

- Sławomir Cucktzen, Cuckfederacja, RMF 24/4/2024

 

Kiedyś o tym, że mężczyźni w PL pracują 5 lat dłużej od kobiet, co jest ewenementem w skali europy, stwierdził, że nikt z tym nie ma problemu i porównał

do przepuszczania kobiety w drzwiach i dodał, że nikomu to nie przeszkadza.

 

Czyli systemową dyskryminację zrównał z dobrowolnym, nic nie kosztujacym aktem w codziennym życiu.

A jego partyjny kolega, Konrad Cuckowicz stwierdził, że założony przez niego zespół ds równego traktowania mężczyzn to żart

i jest za równością wobec prawa, ALE kobiety powinny mieć przywileje. 😊

 

W praktyce, różnice między cuckserwatystami i większością kobiet określających się jako feministki są kosmetyczne, i równość

to ostatnie o co im chodzi.

 

Dlatego ja jestem egalitarystą, a nie feministą. 😊

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Atanda napisał(a):

dziwnych krajów. 

A Ukraina to jaki jest to kraj? 

Godzinę temu, Atanda napisał(a):

bez paszportów ważnych nie zejdą u nas do podziemia

Dziwki, burdele i grube portfele.  

57 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

RMF

To w Zetce było z Rymanowskim. 

Pompę miałem ze Sławomira w chuj. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ksanti napisał(a):

Konfederacja to jest partia mem,

Ostrzegałem przed Memcenem i innymi już ze 2-3 lata temu, ale po mnie tak tutaj jechali, że komedia :) Nie przetłumaczysz nigdy fanatykom.

  • Like 6
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Strusprawa1 napisał(a):

Za żądania Ławrowa i ich poparcie ku temu - ku otwartej okupacji Polski i ich innym planom względem nas

Uczepiłeś się tego Ławrowa jak pijany płotu, już Ci kiedyś o tym pisałem. A Ławrow jest dyplomatą z najwyższej półki, to chyba przyzna nawet rusofob ;)

 

Jedną ze strategii negocjacyjnych jest zaczynanie z "wysokiego C", by mieć pole na schodzenie w dół i spotkanie się w pół drogi z drugą stroną przy negocjacyjnym stole. To trochę tak, jakbyś w krajach arabskich kupił coś już za pierwszą cenę, jaką usłyszałeś od sprzedawcy ;)

 

Oczywiście tych strategii negocjacyjnych używanych w praktyce biznesowej jest o wiele więcej, prywatnie lubię "stopę w drzwiach" i "rosyjski front", ale to temat na zupełnie inny temat.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Obliteraror napisał(a):

Jedną ze strategii negocjacyjnych jest zaczynanie z "wysokiego C", by mieć pole na schodzenie w dół i spotkanie się w pół drogi z drugą stroną przy negocjacyjnym stole. To trochę tak, jakbyś w krajach arabskich kupił coś już za pierwszą cenę, jaką usłyszałeś od sprzedawcy ;)

 

Kolejną sprawą jest to, że wypowiedzi polityków, nawet tych od polityki zagranicznej, bardzo często obliczone są na "rynek wewnętrzny". To tak jak z naszymi politykami PiSu, którzy co i rusz pohukują na Niemców czy Brukselczyków ale robią to tylko żeby zewrzeć szeregi swojego elektoratu. Bo jak przychodzi co do czego to podpisują wszystko co im w Brukseli każą.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Brat Przemysław napisał(a):

Nie wiem co gorsze podobno mają mocne łby.

Dlatego bym się z nimi dogadał. 

Zresztą wiele tutaj plebsu który tylko by wyzywał od ruskich onuc, za dużo telewizora w głowie a za mało praktyki. 

Nigdy nie miałem złych doświadczeń z Ukraińcami a trochę ich poznałem, ludzie z Białorusi też spoko, z Rosjanami też idzie się dogadać. Niemcy to są prawdziwie nadęte buce. No ale trzeba mieć troszeczkę więcej doświadczenia niż te z ekranu we własnej piwnicy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał(a):

A Ławrow jest dyplomatą z najwyższej półki, to chyba przyzna nawet rusofob ;)

A takim małym potwierdzeniem tego faktu jest brak reakcji na szczeniackie wysrywy niejakiego Kotłowni co groził, że będziemy w ziemię wgniatać 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Imiennik napisał(a):

Nigdy nie miałem złych doświadczeń z Ukraińcami a trochę ich poznałem, ludzie z Białorusi też spoko,

Ja Rosjan nie znam. Białorusini ok. Ukraińca mam kolegę spoko gość ale jak kiedyś lekko wspomniałem o Wołyniu zaczal się bardzo denerwowa (nie widziałem go takiego wcześniej a tylko rzuciłem nazwę geograficzna) i uciął dyskusje "wy macie swoją historię my swoja". Mieszka kupę lat w PL, nie ma zamiaru wracać (urzadzona klasa średnia z obywatelstwem) a ciągle ma mega sentyment i z dziećmi którym wygodniej z tego co widzę mówić znim po polsku to zawsze po rosyjsku. Pomieszanie z poplątaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło nie wypuszczać mężczyzn od 18 do 65 roku z Ukrainy. I problem byłby rozwiązany. A każdy widział jak chłopy uciekają. 

 

Na szczęście w razie konfliktu żaden Polski mężczyzna nie spierdoli z kraju i raczej się nie wywinie od służby 😉. Już służby mają Wszytsko ogarnięte. Razem z zachodnimi odpowiednikami. 

Także ku chwale ojczyzny chłopaki. 🤗

Są dziewczyny w jednostkach. Jest miła atmosfera. Dobre jedzenie. Dowódcy życzliwi. Nie jest źle 😂

 

PS. Poza tym na forum czasem są tematy o tym jak jesteście nikim. Nikomu niepotrzebni i beznadziejni itp. Spokojnie a nóż widelec w wojsku się odnajdziecie. 😵‍💫🤭

Edytowane przez Dowódca plutonu
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dowódca plutonu napisał(a):

Wystarczyło nie wypuszczać mężczyzn od 18 do 65 roku z Ukrainy.

Tam jest straszna korupcja.

6 minut temu, Dowódca plutonu napisał(a):

Już służby mają Wszytsko ogarnięte. Razem z zachodnimi odpowiednikami.

Też mi sie tak wydaje i wykupić się będzie trudniej.

6 minut temu, Dowódca plutonu napisał(a):

Spokojnie a nóż widelec w wojsku się odnajdziecie.

Cóż pozostaje wariant wietnamski- anonimowy granat bez zawleczki w namiocie oficera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dowódca plutonu napisał(a):

 

Na szczęście w razie konfliktu żaden Polski mężczyzna nie spierdoli z kraju i raczej się nie wywinie od służby 😉

Zaprawdę powiadam Ci synu - błądzisz jeśli myślisz, że "załatwienie" sobie spierdolki nie będzie możliwe 😉 Już nie wspomnę nawet o warstwie uprzywilejowanej, która "z urzędu" ma bilet na emigrację,  z której to będą na tik toku wspierać mniej wartościowe mięso armatnie, zwane żartobliwe ochotnikami ginącymi za ojczyznę 😉

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Redbad napisał(a):

Zaprawdę powiadam Ci synu - błądzisz jeśli myślisz, że "załatwienie" sobie spierdolki nie będzie możliwe

Skoro jesteś moim ojcem musisz być grubo po 60stce więc nie musisz martwić o pobór bo raczej nikomu się nie przydasz więc razem z kobietami i dziećmi będziesz sobie siedział spokojnie w domu. 

 

I cyk. Zablokowana możliwość usług konsularnych dla mężczyzn z Ukrainy. 

Żeby coś załatwić muszą jechać na Ukrainę. I mam nadzieję, że już nikt ich nie wypuści stamtąd. 

 

https://defence24.pl/wojna-na-ukrainie-raport-specjalny-defence24/moze-wywolac-panike-uslugi-konsularne-sa-niedostepne-reakcja-na-nowe-przepisy-ukrainy

 

Brat Przemysław. 

"Cóż pozostaje wariant wietnamski- anonimowy granat bez zawleczki w namiocie oficera?" 

Będzie Ci raczej ciężko dostać się sztabu by zabić granatem oficera rosyjskiego. 🤭

Edytowane przez Dowódca plutonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługi konsularne to pikuś. Tygrysek powiedział ze oferowali stronie ukraińskiej już kilka razy wyłapywanie siły żywej nieobrzezanej i eksport. Czekają zdaje się do czerwca kiedy staną się "nielegalni". Przynajmniej pontoniarze nie muszą się martwić.

16 minut temu, Dowódca plutonu napisał(a):

Będzie Ci raczej ciężko dostać się sztabu by zabić granatem oficera rosyjskiego.

A taki dowódca plutonu tez w sztabie w bunkrze? 🙂 

Edytowane przez Brat Przemysław
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wiele razy był przytaczany wiersz lub wersja muzyczna zespołu Akurat, może go przypomnę tym, którzy tutaj się produkują i by tych chłopaków chętnie załadowali w PKS na Donbas.

Wiersz Tuwima ponadczasowy uważam, i to niech stanowi przypominajkę przed czym ludzie spierdalają i dlaczego nie chcą walczyć za złote kible oligarchów, łże elity i julki skaczące po kutangach zachodnich alvaro, gardzące wschodnimi "average Joe" czy raczej "Обычная Саша"

 

Gdy znów do mu­rów klaj­strem świe­żym
Przy­le­piać za­czną ob­wiesz­cze­nia,
Gdy "do lud­no­ści", "do żoł­nie­rzy"
Na alarm czar­ny druk ude­rzy
I byle drab, i byle szcze­niak
W od­wiecz­ne kłam­stwo ich uwie­rzy,
Że trze­ba iść i z ar­mat wa­lić,
Mor­do­wać, gra­bić, truć i pa­lić;
Gdy za­czną na ty­sięcz­ną mo­dłę
Oj­czy­znę szar­pać de­kli­na­cją
I łu­dzić ko­lo­ro­wym go­dłem,
I ju­dzić "hi­sto­rycz­ną ra­cją",
O pię­dzi, chwa­le i ru­bie­ży,
O oj­cach, dzia­dach i sztan­da­rach,
O bo­ha­te­rach i ofia­rach;
Gdy wyj­dzie bi­skup, pa­stor, ra­bin
Po­bło­go­sła­wić twój ka­ra­bin,
Bo mu sam Pan Bóg szep­nął z nie­ba,
Że za oj­czy­znę - bić się trze­ba;
Kie­dy roz­ścier­wi się, roz­cha­mi
Wrzask li­ter pierw­szych stron dzien­ni­ków,
A sta­do dzi­kich bab - kwia­ta­mi
Ob­rzu­cać za­cznie "żoł­nie­rzy­ków". -
- O, przy­ja­cie­lu nie­uczo­ny,
Mój bliź­ni z tej czy in­nej zie­mi!
Wiedz, że na trwo­gę biją w dzwo­ny
Kró­le z pa­na­mi brzu­cha­te­mi;
Wiedz, że to buj­da, gran­da zwy­kła,
Gdy ci wo­ła­ją: "Broń na ra­mię!",
Że im gdzieś naf­ta z zie­mi si­kła
I ob­ro­dzi­ła do­la­ra­mi;
Że coś im w ban­kach nie szty­mu­je,
Że gdzieś zwę­szy­li kasy peł­ne
Lub upa­trzy­ły tłu­ste szu­je
Cło ja­kieś grub­sze na ba­weł­nę.
Rżnij ka­ra­bi­nem w bruk uli­cy!
Two­ja jest krew, a ich jest naf­ta!
I od sto­li­cy do sto­li­cy
Za­wo­łaj bro­niąc swej krwa­wi­cy:
"Bu­jać - to my, pa­no­wie szlach­ta!"

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.