Skocz do zawartości

Propozycja ulepszenia forum.


deomi

Rekomendowane odpowiedzi

45 minutes ago, deomi said:

@Inny i Wyjątkowy Wprowadzić jako obowiązkowy przy rejstracji bez możliwości zmiany, tak jak nicku.

Jeśli ktoś poda 40 lat i co roku będzie miał więcej, nie będzie mógł zakładać tematów związanych z tematyką wieku niższego  

1*jX8qGZC3WOIm1LFvBNL5jA.png

  • Haha 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dobryziomek napisał:

My na tym forum rozmawiamy przede wszystkim o ludzkiej naturze.

O, na pewno? 

Bo mnie się wydaje że przede wszystkim o kobiecej, a właściwie jej pierwotnej części, mylnie rozumianej jako całość. 

W każdym razie nie widziałem wielu tematów o tym jaka jest męska pierwotna natura i jak nad nią panować. 

31 minut temu, Anna napisał:

 Sporo wypowiedzi na tym, forum pokazuje dosadnie, że nie istnieje coś takiego jak podstępna kobieca natura, lecz ogólnie rozumiana natura ludzka, która bez żadnych ograniczeń kulturowych, religijnych i społecznych wylewa się jak szambo. Obecne „róbrta co chceta” tworzy skarłowaciałe mentalnie psychicznie i duchowo jednostki, nie zdolne do jakiejkolwiek odpowiedzialności, w tym za relację z drugim człowiekiem, który coraz częściej staje się zamiast podmiotem, przedmiotem zainteresowania i to niezależnie od płci.

 

 

Tego na pewno nie napisała @deomi?;)

Mam na ten temat inne zdanie, ale nie będę rozpieprzał wątku. To nie jest takie proste.

 

Mnie pomysł z wiekiem nie wydaje się dobry. Kiedy ktoś pisze bzdury, widać.

Może dochodzić do sytuacji że głupoty pisane przez starszych będą przemilczane, a ciekawe rady młodych ignorowane.

Grneralnie, będzie łatwiej przypiąć łatkę ze wzgl. na wiek, pochopnie ocenić.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Anna napisał:

Sporo wypowiedzi na tym, forum pokazuje dosadnie, że nie istnieje coś takiego jak podstępna kobieca natura

Z tym to ja się kompletnie nie zgodzę. Istnieje, istnieje.

 

Co innego, że podstępna natura męska również, ale ma ona z reguły kompletnie inne odcienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anna tak jest Pesel, adres i numer telefonu, rozmiar buta i kołnierzyka. O rozmiarze penisa nie wspomnę. Niech każdy co ma coś do powiedzenia wypowie się, bez zgody Brukseli.R

@deomi ,@ANNA Rozumiem ,  .że będziecie kontrolować ale kto będzie kontrolował kontrolujących. 

Edytowane przez Rodanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, self-aware napisał:

Z tym to ja się kompletnie nie zgodzę. Istnieje, istnieje. 

 

Co innego, że podstępna natura męska również, ale ma ona z reguły kompletnie inne odcienie. 

Napiszę to inaczej. To że płeć jest ukierunkowana biologicznie, nie jest podstawą do określenia jej jako złej, to jest neutralne. Natomiast faktem jest, że ludzie bez silnie ugruntowanej bazy i zasad kierują się popędami i własnym zyskiem nie uwzględniającym interesu drugiej strony, stają się amoralni.

 

Np. Brian Mc Nair (już sporo czasu temu) nazwał to co obecnie ma na nas duży wpływ, wypierając ugruntowane zasady kulturą pozoru/dowolności kreowaną prze media i celebrytów /mody, jako proces o charakterze progresywnym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Anna napisał:

Natomiast faktem jest, że ludzie bez silnie ugruntowanej bazy i zasad kierują się popędami i własnym zyskiem nie uwzględniającym interesu drugiej strony, stają się amoralni.

W sumie nie do końca, bo altruizm jest mechanizmem ewolucyjnym, a nie tylko wymysłem społeczeństwa (patrz altruizm krewniaczy, altruizm odwzajemniony). Człowiek jako zwierzę stadne największe korzyści odnosi, kiedy działa nie tylko dla siebie, ale i na korzyść swojej grupy.

 

A tak poza tym, jeśli ktoś ma rację, to będzie ją miał niezależnie od wieku. ¯\_(ツ)_/¯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Yolo napisał:

Może dochodzić do sytuacji że głupoty pisane przez starszych będą przemilczane, a ciekawe rady młodych ignorowane.

Grneralnie, będzie łatwiej przypiąć łatkę ze wzgl. na wiek, pochopnie ocenić.

Też tak myślę. Starci mają tendencję to wytykania młodym braku doświadczenia, podczas gdy w temacie RedPill to akurat młodsi mają większe doświadczenie bo RedPill dotyczy nowych kobiet/związków, a starsi mają w pamięci jeszcze dawne wychowanie/dawne związki. A jedno nie ma przełożenia na drugie.

Co jeszcze nie znaczy żeby ukrywać wiek. No ale podawanie wieku obowiązkowo to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, deomi napisał:

czy mamy do czynienia z młodym kretynem czy ze starym idiotą

Hm, dla nas więc wybór w ramach Twojego paradygmatu jest niewiele lepszy - obowiązek oznaczenia płci miałby mówić, czy mamy do czynienia z kretynką czy z kompletną idiotką? Nie wiem jak Tobie, ale mnie wystarczy że poczytam kogoś. I jakoś dla paru forumowiczek (w tym byłych) , mam sporo uznania i wewnętrznej sympatii. Dziwny wysłałaś komunikat. Ale może po prostu podświadomie selekcjonujesz target :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 15:49, Jaśnie Wielmożny napisał:

Proponuje realne zdjęcia Pań-właścicielek kont, zamiast avatara.

Ja swoje już miałam. :P Nawet ze dwa...

 

Z tym wiekiem to głupie nie jest. Zgadzam się z wypowiedzią @dobryziomek i @TheFlorator . Ale fakt, trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy będzie chciał podać prawdziwe dane, bo chce być dalej w pełni anonimowy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 17:35, dobryziomek napisał:

Akurat @deomi ma rację. Też uważam, że powinien być wiek przy avatarze bo to tak trochę chujowo, że osiemnastoletni koleś  radzi pięćdziesięcioletniemu facetowi będącemu w trakcie rozwodu.

Ja uważam, że to nie ma znaczenia. Bo wtedy skupiamy się stricte na treści.

 

Jeśli do tego dojdzie wiek, to osoby bardziej doświadczone mogą z pobłażliwością traktować rady tych młodszych. Mogą przez to wiele stracić, bo to, że ktoś jest młodszy nie oznacza, że nie może być wyżej na pewnych płaszczyznach i w skrócie rozumieć więcej.

 

Jeśli poszlibyśmy dalej i wpisali obok wieku/zawód/$$ i tak dalej to stworzyłoby automatycznie pewną hierarchię. Osobom będącym niżej w tej hierarchii byłoby trudniej się przebić z takim samym jakościowo postem 

jak osobie, która jest wyżej.

 

Oczywiście to już pewne przejaskrawienie, ale chodzi mu tu o sam mechanizm, który w mojej opinii byłby szkodliwy dla forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.