Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Magos Dominus napisał(a):

Prigożyn nie żyję, Ukraina zrobiła jakiś desant na Krymie, a tu tak cicho? Ktoś dostał bana na uspokojenie? 

Jakby to było rok temu to bym się rozpisywał i bym się emocjonował. Niestety mi życie uderzyło w twarz i w sumie nie ma co się dziwić gdy zamiast własnymi sprawami żyłem tym na co nie mam żadnego wpływu (najgorszy błąd zawsze). 

 

Jak się odwali coś mocnego, np. zaatakują Polskę czy front się załamie, to się poruszę. Polecam żyć tak by sprawy medialne nie zastąpiły życia prywatnego. Sam aż się dziwię że mnie kobieta nie rzuciła, bo na jej miejscu bym to zrobił.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1, padłeś ofiarą bieżączki. Jedna książka w temacie da więcej wiedzy niż tysiące (gówno)niusów przeczytanych w ciągu roku.

Ja siedziałem przed monitorem niemal całą dobę - przez pierwszy wojenny tydzień, bo potem przekonałem się, że lektura Dziennika GP albo OSW raz w tygodniu zapewnia klarowniejszą, lepiej uporządkowaną wiedzę. Do tej pory mam folder z pierwszych trzech tygodni walk - wideorelacje Associated Press i kilka ciekawych tekstów. Trzymam je w charakterze pamiątki historycznej.

 

Przede wszystkim trzeba żyć swoimi sprawami. Od razu głowa lżejsza, prawda? ;) 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdy Prigozyn szedł na Moskwę kminilem ze to specjalnie żeby podkreślić że Wagnerowcy są poza kontrola Moskwy i mogą zaatakować NATO (kilka tygodni później przesunęli ich na Białoruś ).

Teraz kminię że to prowokacja że strony Moskwy .Pokusiłbym się nawet o twierdzenie że Prigozyn żyje i ma się dobrze jak np. KULCZYK ale  nie ma na to poszlak .

Moim zdaniem to może być genialny wytrych do konfliktu z NATO a co jeśli w wyniku śledztwa KGB okaże się że zamachu dokonali szpiedzy NATO z Polski lub Litwy (wedlug Moskwy) .I bandyci z grupy Wagnera w ramach zemsty zrobią sobie wycieczkę na przesmyk suwalski np. Lub do Warszawy lub Rzeszowa .

P.S. Bardzo podoba mi się twierdenie Teatr dla gojów ktoś tu ewidentnie dąży do eskalacji konfliktu....

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Magos Dominus napisał(a):

Prigożyn nie żyję, Ukraina zrobiła jakiś desant na Krymie, a tu tak cicho?

Podobno nie żyje. Podobno załatwił go Putin.  No cicho, cicho bo szumna kontrofensywa coś utknęła. Trochę taka wojna pozycyjna, odbili parę km parę stracili. Ruscy się okopali a bronić jest łatwiej niż atakować. Wojna prędko się nie skończy, może taki jest cel, osłabić gospodarkę rosyjską jak najbardziej i wtedy jankesi zadecydują, że atak pełną mocą albo oleją sprawę.  
Rubel padł na mordę, a taka była podnieta u niektórych, że Ruscy sobie świetnie radzą. Może i sprzedają surowce np. Indiom ale dzięki Brics dostają ruple w ilościach których nikt nie weźmie. Trochę jak u nas za komuny z tym rublem transferowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stonoga to nagłośnił:

 

Cytat

 

Dzisiejszej nocy ok godz.00:57 do ośmio osobowej grupy polskiej młodzieży bawiącej się na bulwarach wiślanych (19-22 lata)
podeszła grupa 12 osób podających się za Ukraińców.
 
Zażądali od biesiadników aby kolejno ustawiali się i wykrzykiwali hasło "slava Ukrainie".
Polacy odmówili twierdząc, że są Polakami i nie będą wykrzykiwać tych tekstów.
 
Wówczas rozpoczęło się ich bicie i kopanie.Osiem osób doznało urazów wielonarządowych, a jedna
z nich (student psychologii) przebywa w szpitalu.
Przybyła na miejsce tzw.policja czytaj milicja obywatela kaczyńskiego spisała sprawców i zwolniła.

 

 

 
 
Jak już wspominałem, takie osoby powinny być wyjebane z PL z wilczym biletem. Ale lepiej je spisać i puścić wolno, zdaniem pislicji.
Z kolei tutaj szukają Polaka listem gończym za przeklinanie w miejscu publicznym:
 
 
  • Like 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Jak już wspominałem, takie osoby powinny być wyjebane z PL z wilczym biletem. Ale lepiej je spisać i puścić wolno, zdaniem pislicji.

Imo ci osobnicy nie byli Ukraińcami, wyglądają bardziej na Gruzinów, Azerów.

 

 

57 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):
Z kolei tutaj szukają Polaka listem gończym za przeklinanie w miejscu publicznym:
 
 

Od nowego roku zmieniły się przepisy i teraz mogą wystawić za Tobą list gończy jeśli dokonałeś wykroczenia :) :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cst9191 napisał(a):

Imo ci osobnicy nie byli Ukraińcami, wyglądają bardziej na Gruzinów, Azerów.

 

Nie napisałem, że to UKR, tylko, że osoby (cudzoziemcy) którzy tak się zachowują powinni dostać wilczy bilet. :P 

W komunikacie Stonogi jest, że "podawali się za ukraińców", to nie ja wskazałem, to Stonoga wskazał. 😊

A sprawa pewnie szybko się wyjaśni, jak będzie nagłośniona medialnie.

 

7 minut temu, cst9191 napisał(a):

Od nowego roku zmieniły się przepisy i teraz mogą wystawić za Tobą list gończy jeśli dokonałeś wykroczenia :) :)

 

Co nie zmniejsza absurdalności, jak się zestawi te 2 zdarzenia ze sobą i reakcję milicji na nie. :P 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Nie napisałem, że to UKR, tylko, że osoby (cudzoziemcy) którzy tak się zachowują powinni dostać wilczy bilet. :P 

W komunikacie Stonogi jest, że "podawali się za ukraińców", to nie ja wskazałem, to Stonoga wskazał. 😊

A sprawa pewnie szybko się wyjaśni, jak będzie nagłośniona medialnie.

Tak, wiem, nie prostowałem Twojej wypowiedzi jakby co :P

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cst9191 napisał(a):

Tak, wiem, nie prostowałem Twojej wypowiedzi jakby co :P

 

Spoko.

Wiem, ale jak Pan kiedyś pisałeś, że ja twierdziłem, że wojna francusko-austriacka się działa na podkarpaciu, to wolałem doprecyzować. :P 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 - tia, zwłaszcza ten sebiks z ukraińską flagą wygląda na Gruzina. :D 

 

Zresztą, najważniejsze jest to, że obcokrajowcy sadzą się do naszych - w naszym kraju.

Kurwa, ludzie, tu nie ma miejsca na rozmowę - to trzeba rozpierdolić! Ptysiowanie nic tu nie da.

 

Przyjdzie taki moment, że trzeba będzie ich zabijać.

Edytowane przez zychu
  • Like 10
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cst9191 napisał(a):

Imo ci osobnicy nie byli Ukraińcami, wyglądają bardziej na Gruzinów, Azerów.

Na moje też nie, ale nie ma to znaczenia bo kto by to nie był, zastosować metody im dobrze znane, pałą po dupie i jebać prądem aż będzie skwierczeć. Ocalałych deport na ich koszt żeby z majtkami na dupie wrócili.
 

 

3 godziny temu, zychu napisał(a):

Kurwa, ludzie, tu nie ma miejsca na rozmowę - to trzeba rozpierdolić!

Dokładnie, lepiej być sądzonym niż niesionym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slusa napisał(a):

A ja wiem już kto wygra tą wojnę. 

 

🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

 

Pojawiają się głosy, że na UKR też już można świętować zwycięstwo...

 

„Niezależnie od tego, jak pójdzie kontrofensywa, jak dalej potoczą się działania wojenne, to Ukraina jako naród wygrała wojnę” - ocenił w wywiadzie dla magazynu "Polska - Metropolia Warszawska" b. szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Jakub Kumoch.

 

W najgorszym przypadku zapowiada się zwycięski remis.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozśmieszyło by mnie to, gdyby za rok albo dwa tak skończyłaby się ta wojna:

W skrócie już nie tylko chińscy, ale i zachodni oficjele wychodzą z gadkami, by oddać Ruskim wszystko do Dniepru.

Ruscy o dziwo... wyrażają chęć takiego układu, ale z rozszerzeniem o Kijów (dodatkowy prztyczek w nos).

Pewnie po "kontrofensywie 2.0" w 2024 wszystko pójdzie o wersję mini tego, ale sam jestem ciekaw ile terenu zażądają Ruscy. Biden i spółka będą potrzebowali na szybko pokoju, by odtrąbić sukces przed wyborami.

No i dla nas to też ciekawy case. Ilu Ukraińców by wtedy musiało się ewakuować do zachodniej części Ukrainy? Exodus na poziomie np. 10 milionów ludzi (nikt nie będzie chciał zostać pod panowaniem ruskiej swołoczy)? I ile z tej masy poszłoby dalej, głównie na zachód m.in. do Polski? Bo gościnność zachodnich braci nie istniałaby i pewnie tak jak teraz słyszą uchodźcy ze wschodniej Ukrainy "żeby nie oczekiwali pomocy tutaj, ale szli dalej, do Polski" tak pewnie byłoby i wtedy.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Nie napisałem, że to UKR, tylko, że osoby (cudzoziemcy) którzy tak się zachowują powinni dostać wilczy bilet. :P 

W komunikacie Stonogi jest, że "podawali się za ukraińców", to nie ja wskazałem, to Stonoga wskazał. 😊

A sprawa pewnie szybko się wyjaśni, jak będzie nagłośniona medialnie.

 

@cst9191 @Iceman84PL @zychu @Pyrkosz

 

Ostatecznie policja twierdzi, że to gruzini.

 

2539062c6ce7ff0f95422d9bd007f563ef6015ac

 

Czyli dobrze stonoga napisał "osoby podające się za ukraińców" - co jednak nie zmienia faktu, że podtrzymuję co napisałem w zacytowanej wiadomości na początku tego

posta heh.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka to wojna.

 

https://www.wnp.pl/energetyka/usa-i-unia-mocno-zwiekszaja-import-paliwa-jadrowego-z-rosji,735825.html

https://wgospodarce.pl/informacje/129123-zapotrzebowanie-na-uran-rosnie-a-rosja-trzyma-usa-w-szachu

 

 

-----

 

 

 

15 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Ostatecznie policja twierdzi, że to gruzini.

 

2539062c6ce7ff0f95422d9bd007f563ef6015ac

Pogrobowcy Lecha K. :) :)

 

Przepraszam, że tak powiedziałem.

Edytowane przez cst9191
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu mój kumpel ze studiów pochodzący z Kurowa opowiadał mi jak był w barze i jakiś Ukrainiec coś odwijał, odwalał. Ogólnie dziwnie się zachowywał. Chyba nawet coś gadali. Potem wracał do domu i dosłownie parę minut po jego powrocie wydarzyło się to morderstwo. Rano mojego kolege jego kumpel poinformował, że co się odjebało niedaleko jego domu i tam gdzie wracał to uwierzyć nie mógł. Swoją drogą nie było to nadmuchiwane medialnie, a dzisiaj by było, ciekawie.

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/dozywocie-dla-zabojcy-pilkarza-garbarni-kurow,n,1000227549.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.