Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

SAP'owcy i w ogóle ERP'owcy lubią takie pomysły.

 

W Polsce też powinno się w to iść, wszak praca umysłowa urzędnicza komputera jest tańsza niż urzędnika. 

 

Oczywiście Ukraina rzuca takie hasła puste tylko dla samych haseł. Nie mają warunków i hajsu by to wdrożyć.

 

Ale cyfryzacja wcale nie oznacza, że komputer zastąpi urzędasa - urzędas będzie pracował z komputerem. 

I nie licz, że ktoś wykopie na bezrobocie kilkadziesiąt tysięcy darmozjadów na publicznym utrzymaniu, nikt nie jest samobójcą.

 

Bo te darmozjady nie pójdą przecież pracować w przemyśle (gdzie jest dramatyczne zapotrzebowanie na umiejętnego robotnika), zasilą wkurwiony prekariat.

/offtop/

Trochę mnie śmieszy to zafiksowanie na punkcie apek, oprogramowań etc, bo ludziska zapominają, że oprócz chmurek, metadanych etc. istnieje jeszcze taka chamska, siermiężna infrastruktura, której elementy trzeba wyprodukować i utrzymywać - a tu ptysie by chciały klikać myszką i "pracować umysłowo". Naoglądałem się już takich młodych technologów u nas w firmie - tzw. "głąbów po studiach". 

/ciach offtop/

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zychu napisał(a):

Ale cyfryzacja wcale nie oznacza, że komputer zastąpi urzędasa - urzędas będzie pracował z komputerem. 

 

Jest jeszcze coś. 

Korupcja jak będzie tak była. Tylko "szaraczkom" zostanie ograniczona zdolność korupcyjna. A więksi tacy jak Zełeński czy nasze "elity" dalej będą kraść jak kradły, a może nawet i więcej, bo już żadnego bata nad nimi nie ma i nie będzie. 

30 minut temu, zychu napisał(a):

Trochę mnie śmieszy to zafiksowanie na punkcie apek, oprogramowań etc, bo ludziska zapominają, że oprócz chmurek, metadanych etc. istnieje jeszcze taka chamska, siermiężna infrastruktura, której elementy trzeba wyprodukować i utrzymywać - a tu ptysie by chciały klikać myszką i "pracować umysłowo". Naoglądałem się już takich młodych technologów u nas w firmie - tzw. "głąbów po studiach". 

 

W gruncie rzeczy każdemu człowiekowi przydałoby się choć raz być w życiu dwu-etatowcem. Zarówno jako korpo-ptyś, jak i zwykły pracownik fizyczny (mniej lub bardziej wyspecjalizowany). Nabiera się dużo większej perspektywy na to jakie jest życie naprawdę.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawny jest ten pachołek Kołomojskiego ;) Którego ostatnio przy okazji kazał zamknąć. Dwa wnioski - albo już ma możniejszego i bardziej wpływowego protektora, albo niedługo ktoś inny zostanie panem prezydentem, bo takich rzeczy się na wschodzie nie puszcza płazem ;)

 

https://twitter.com/Buckarobanza/status/1699702156582965454?s=20

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zychu napisał(a):

Ale cyfryzacja wcale nie oznacza, że komputer zastąpi urzędasa - urzędas będzie pracował z komputerem. 

I nie licz, że ktoś wykopie na bezrobocie kilkadziesiąt tysięcy darmozjadów na publicznym utrzymaniu, nikt nie jest samobójcą.

Taki jest konkretny cel systemów by wykonywały robotę np. księgowego, urzędnika (który także średnio jest przystosowany do znajomości dziedziny w której robi, np. geodezji, przyjmijmy). 
Przekwalifikowanie takich nieproduktywnych urzędników jest banalnie proste i obeszłoby się bez dużego bezrobocia w tej grupie. Po możliwej automatyzacji (przyjmijmy w naszym modelu) dany delikwent, którego praca została zastąpiona przez Software, ma do wyboru jeden z darmowych kursów na pożyteczny społecznie zawód - kierowca CE, spawacz, budowlaniec, itd. i po pół roku intensywnego szkolenia za minimalną mógłby robić coś co wzbogacałoby społeczeństwo. 

 

3 godziny temu, zychu napisał(a):

Bo te darmozjady nie pójdą przecież pracować w przemyśle (gdzie jest dramatyczne zapotrzebowanie na umiejętnego robotnika), zasilą wkurwiony prekariat.

/offtop/

Trochę mnie śmieszy to zafiksowanie na punkcie apek, oprogramowań etc, bo ludziska zapominają, że oprócz chmurek, metadanych etc. istnieje jeszcze taka chamska, siermiężna infrastruktura, której elementy trzeba wyprodukować i utrzymywać - a tu ptysie by chciały klikać myszką i "pracować umysłowo". Naoglądałem się już takich młodych technologów u nas w firmie - tzw. "głąbów po studiach". 

/ciach offtop/

Mam kumpla, z którym byłem na licencjacie z geoinformatyki, a który był w technikum informatycznym poszedł po magisterce z geoinfy do Warszawy pracować w pewnej chińskiej korporacji przy utrzymaniu sieci, to co się dowiedziałem od niego, to raczej mu bardziej technikum przy tym pomogło (by dostać się przy utrzymaniu infrastruktury). Oczywiście sami szkolili od początku bo ile firm tyle różnych systemów. Świetna opcja, gdyż już ciepłe posadki na biurowców są zapełnione, a gdzie się pojawiają ogłoszenia o pracę, to od razu 100+ CV wchodzi. Dla ludzi niebojących się pobrudzić rąk, wręcz idealne czasy z punktu widzenia finansowego, ponieważ zeszliśmy w 10 lat z "w IT jest wykurwiście i zarobisz duży hajs" do "jak nie boisz się ciężko pracować i przy tym potrafisz myśleć to zarobisz duży hajs", takie spostrzeżenie moje, może błędne.

 

Zacznie to mieć ogromny wpływ gdy na poważnie zacznie się automatyzować np. transport, rolnictwo, przemysł, bo na razie wciąż większość tej całej automatyzacji opiera się na prostych CRUDach, a nie na tym, że maszyna swego rodzaju ogarnia środowisko i jest w stanie robić swoją robotę. 

To jest zresztą temat na kolejny... temat.

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo w...ny na Ukrainie, na Białorusi ludzie prowadzą normalne życie.

 

 

A o Ukrainie nie wspominając, dziwne dla mnie to wszystko.

 

 

Młodzi faceci, wielu to pewnie Ukraińcy spacerują sobie po ulicy, zamiast wszyscy pod broń i wykopać kacapów z drugiej strony , gdyby wojna przyszła do mojego kraju, sam bym się zastanawiał walczyć czy nie walczyć.

Edytowane przez Druid
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, zychu said:

Nie wiem, jak z transportem, ale automatyzacja przemysłu to wciąż pieśń dalekiej przyszłości. Póki co, najlepszymi automatami są robotnicy. ;) 

 

W transporcie jeszcze bardzo dłuuuugo się nic nie zmieni. Moim zdaniem to nawet część transportu musi pieprznąć w PL bo bardzo dużo firm jeździ na kompletnych strupach. Średni wiek samochodu jakim jeździ Polak to 15 lat, a w transporcie samochody są bardzo intensywnie użytkowane. Zresztą moim zdaniem stąd te cyrki z elektrykami klimatem itd wynikają że rządzący widza że gospodarki będą nam się zwijać i utrzymanie takiej floty motoryzacyjnej jest po prostu na obecną chwilę (gdzie spora część produkcji jest z krajów wschodnich) nie do utrzymania. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, zychu said:

Póki co, najlepszymi automatami są robotnicy. ;) 

I jedynymi, których produkcja nie wymaga wykwalifikowanej siły roboczej, ani skomplikowanych narzędzi. Miska ryżu wystarczy... i sami potrafią się naprawiać.

3 hours ago, Trevor said:

Średni wiek samochodu jakim jeździ Polak to 15 lat

Wliczając flotowe pojazdy, wymieniane co 3/5 lat na nowe. Nie mam linku, ale niedawno widziałem wyniki, że jeśli odejmiesz "leasingi" to przekroczysz 18 lat dla osobówek.

Transport ciężarowy to zaś horror... wygrywa najtańszy oferent, a potem po wypadku okazuje się, że TiR miał na wszystkich osiach jedną sprawną tarczę - i "pieczątkę".

Jakość kosztuje, więc większość wybiera "jakoś"; ersatz, namiastkę funkcjonalną, byle taniej. Także większość wojen to namiastka-proxy.

Edytowane przez Kespert
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Strusprawa1 napisał(a):

Przekwalifikowanie takich nieproduktywnych urzędników jest banalnie proste

Cytat

Po możliwej automatyzacji (przyjmijmy w naszym modelu) dany delikwent, którego praca została zastąpiona przez Software, ma do wyboru jeden z darmowych kursów na pożyteczny społecznie zawód - kierowca CE, spawacz, budowlaniec, itd.

:D 

Już widzę, jak te wszystkie biurwy pędzą, aby robić na budowie, w hucie etc.

 

Ja pierdolę, kolego. :D 

Nie osłabiaj mnie. 

Edytowane przez zychu
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima sort z tymi "Katami Buczy", podobnie jak w Raczaku podczas konfliktu w byłej Jugosławii:

 

Cztery dni wcześniej Berliner Zeitung napisała, iż część wysokich urzędników OBWE skłania się ku tezie, iż w Raczaku nie doszło do masakry, a do „albańskiej inscenizacji”[14]. Ta sama gazeta w marcu 2000 znalazła się w posiadaniu kopii 40 protokołów sekcji zwłok dokonywanych przez lekarzy z Finlandii. Znajdowały się w nich twierdzenia, iż nie miały miejsca okaleczenia zwłok, ofiary nie zginęły od strzałów z bardzo małej odległości, zaś tezę, iż wszyscy zabici byli cywilami i zostali zamordowani w Raczaku należy uznać za „nieudowodnioną”[14]. W styczniu 2001, również na łamach Berliner Zeitung, podano, iż dziennikarze pisma dotarli do opracowania sporządzonego przez trzech spośród ekspertów fińskich, którzy stwierdzili w nim, iż nie ma dowodów, by ciała odnalezione w Raczaku były zwłokami cywilów[14]. Pełne wyniki prac lekarzy nie zostały opublikowane[11]. W 2008 Helena Ranta w swojej biografii, napisanej przez Kaiusa Niemiego, stwierdziła, że zarówno szef misji OBWE William Walker, jak i urzędnicy fińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych usiłowali wpłynąć na treść raportu jej zespołu, tak, by bardziej zdecydowanie potępiał on Serbów[15].

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Raczaku

 

Zachód zrobił ten sam numer w Buczy:

 

Na obecnym etapie nie doszliśmy do wniosku, że na Ukrainie ma miejsce ludobójstwo - oświadczył w poniedziałek na konferencji prasowej w Kijowie Erik Mose, przewodniczący Międzynarodowej Komisji Śledczej ONZ ds. zbrodni na Ukrainie, cytowany przez portal Radia Swoboda.

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/ONZ-nie-mamy-wystarczajacych-dowodow-na-zbrodnie-ludobojstwa-na-Ukrainie-8605447.html

 

https://dorzeczy.pl/opinie/477711/onz-nie-ma-wystarczajacych-dowodow-na-ludobojstwo-w-ukrainie.html

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-ludobojstwo-w-ukrainie-onz-nie-mamy-wystarczajacych-dowodow,nId,7005100#crp_state=1

 

A polskie media dalej - ludobójstwo, Rosja upada, Chiny na kolanach, kapitan Ameryka bla bla bla.

 

Po Covidzie i Buczy trzecie w co uwierzycie to będzie??

 

A sorry, zapomniałem, że antyszczepionkowe wypowiedzi to też "ruska propaganda" :D 

 

Tyle w temacie:

 

 

Cytat

Pomimo w...ny na Ukrainie, na Białorusi ludzie prowadzą normalne życie.

 

@Druid

 

"Nie mogę patrzeć na puste miejsca w moim pułku oraz na kawiarnie pełne muskularnych, brodatych mężczyzn, którzy nie wiedzą, co oznacza mundur wojskowy" — stwierdził Ołeh Sencow, ukraiński reżyser i były więzień rosyjski. Chociaż sam walczy na froncie, twierdzi, że nie wszyscy jego rodacy poczuwają się do tego obowiązku. Podobne odczucia ma posłanka Wiktorija Siumar, która mówi o "dwóch Ukrainach" — wizerunek jednej zdecydowanie odbiega od tego, który obserwujemy na co dzień w mediach.

 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukrainiec-o-wojnie-wcale-nie-wszyscy-rwa-sie-tu-do-walki/xrn2042

 

PS I przestańcie pisać "der onet" - jak już coś to jest "The Onet" bo Onet, jak i TVN, to środki masowego przekazu z amerykańskim nie niemieckim kapitałem.

To ci psikus no nie?

 

PS 2 Jak zwykle polecam "Przegląd tygodnia" od "Myśli Polskiej:

 

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 5
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy dalej:

 

As polskiej wojskowości Skrzypczak 24.11.2022:

 

- Ukraińcy złamali potęgę Rosji. Tego się nie tylko Putin nie spodziewał, tego nie spodziewał się cały świat. Nikt nie wierzył, że Ukrainie uda się wygrać tę wojnę - mówi gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej

 

https://plus.polskanews.pl/gen-skrzypczak-putin-odda-ukrainie-wszystko-to-co-zdobyl-po-2014-z-wyjatkiem-krymu/ar/c15-17073449

 

As polskiej wojskowości, szkolony przez amerykanów tytan intelektu Skrzypczak 08.09.2023:

 

Gen. Skrzypczak: Ukraińcy w ogóle nie przygotowali się do kontrofensywy. Dostają krwawą lekcję

 

Jak ocenia pan ukraińską kontrofensywę? Pojawiają się informacje, że na Zaporożu pękła pierwsza linia obrony Rosjan.

 

Po tym, co dzieje się na Zaporożu widać, że Ukraińcy w ogóle nie przygotowali się do tej ofensywy. Podam dwa przykłady.

Po pierwsze, nie przygotowali wojsk i sprzętu do pokonywania pól minowych, o których mówiło się od grudnia ub.r. Oni teraz mówią, że już umieją pokonywać pola minowe. Przepraszam, po trzech miesiącach ofensywy?! Ściąłbym tych dowódców jednego dnia.

 

https://dorzeczy.pl/opinie/478998/gen-skrzypczak-ukraincy-nie-przebija-trzeciej-linii-obrony.html

 

To są ludzie, którzy jeszcze kilka miesięcy temu utwierdzali Polaków, że Rosja jest na kolanach i należy za wszelką cenę pomagać Ukrainie, a najlepiej wysłać tam wojsko.

 

Co byście teraz zrobili gdyby rzeczywiście szaleniec tego pokroju wysłał tam polskie wojsko?

Bylibyście w kamaszach czy z pełnymi spodniami siedzieli już za granicą?

 

Bo ja obstawiam, że bohatersko palilibyście ruskie mięso albo łapali w siatki dezerterów jak małpy.

 

Jestem przeciwny jakiemukolwiek pomaganiu kijowskiej władzy w ekstradycji młodych Ukraińców do wojska  a o tym Skrzypczak mówi tu:

 

Od maja mówię, że Ukraińcy muszą zmobilizować tych, którzy wyjechali. Ci, którym udało się opuścić kraj poprzez skorumpowanie urzędników, złamali prawo i powinni być ścigani. Natomiast w ten sposób uda się ściągnąć może kilka tysięcy ludzi, a Ukraina potrzebuje kilkanaście tysięcy żołnierzy na początek, a kilkadziesiąt tysięcy docelowo.

 

https://dorzeczy.pl/opinie/478998/gen-skrzypczak-ukraincy-nie-przebija-trzeciej-linii-obrony.html

 

mam natomiast inną propozycję. Należy zmobilizować ludzi takich jak Skrzypczak, Kaczyński, Tusk oraz wszystkich "prawdziwych Polaków" (Gazeta Polska) i "Prawdziwych Lewicowców" (Sierakowski i ska) i wysłać ich aby szturmowali rosyjskie umocnienia.

 

O demokrację powinni walczyć Ci, którzy mają z tego korzysći.

 

Ukraińcom życze przebudzenia i osądzenia obecnej ekipy rządzącej tak jak Polacy powinni osądzić przywódców Powstania Warszawskiego. Ta wojna dla Ukrainy jest tym samym co Powstanie Warszawskie dla Polski - jedną wielką głupotą sprowokowaną przez agenturę obcego wywiadu - w przypadku Powstania Warszawskiego chodziło o Londyn i Moskwę, w przypadku Wojny na Ukrainie wiadomo o kogo chodzi.

 

Wszak "Ukraińcy walczą aby nie musieli ginąc Amerykanie" jak to powiedział kolejny tytan intelektu

 

PS Pamiętacie "zbrodnię Rosji" o której pieprzyły polskie media pt. "Rosjanie zaatakowali teatr, niszczą kulturę etc.". No właśnie nie - otóż Rosjanie trafili tam wtedy zebranie ukraińskich wojskowych zajmujących się operowaniem dronami. "Kultury" ubyło ale na froncie.

To coś jak z tymi cyganami od traktorów i zestrzeliwywaniem ogórkami myśliwców.

Głupota i naiwnośc ludzka nie zna granic.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 9
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Jestem przeciwny jakiemukolwiek pomaganiu kijowskiej władzy w ekstradycji młodych Ukraińców do wojska

Ja też. Z oczywistych powodów. Każdy, kto do tego nawołuje nie zdaje sobie sprawy, że samego może również go to czekać. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

- Ukraińcy złamali potęgę Rosji. Tego się nie tylko Putin nie spodziewał, tego nie spodziewał się cały świat. Nikt nie wierzył, że Ukrainie uda się wygrać tę wojnę - mówi gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej

Z takimi generałami pod dowództwem to i Papuasów z Nowej Gwinei wyposażonych w dzidy można się bać. Ten dyletancki frazes ochoczo klepany jak mantra również przez generałów, ale fejsbukowych, to jeszcze rozumiem. Natomiast żeby jeden z naczelnych dowódców pitolił takie farmazony to zakrawa na groteskę. Rozumiem, że chłop ma cwierkać z właściwego klucza czytaj - chwalić tych których trzeba chwalić, ale taka teza ma wartość legendy korniszonowej o dzielnej snajper-babci.

 

Tak Ukraina złamała potęgę Rosji, nowych 300 Spartan, samowystarczalnych, nieśmiertelnych, kurewsko walecznych. Jajca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Obliteraror napisał(a):

Ja też. Z oczywistych powodów. Każdy, kto do tego nawołuje nie zdaje sobie sprawy, że samego może również go to czekać. 

 

Więc czas na coś osobistego.

 

Część z Was wie, że mój wspólnik to Ukrainiec. Ma wilczy bilet na powrót do domu bo czeka na niego bilet do woja więc jest dezerterem. Słusznie przewidując, że jak skończy się mięso do maszynki na Ukrainie zaczną ich ścigać jest właśnie w Portugali. Jego brat też uciekł z Ukrainy. Żeby zobaczyć rodziców muszą liczyć na amnestię albo ściągnąć starych do kraju gdzie mieszkają.

 

Żadnego nie potępiam, a wręcz pomógłbym gdyby potrzebowali pomocy.

 

Teraz druga strona.

 

Bracia mojej dziewczyny żyli w Donbasie i kiedy zaczęła się wojna razem z wieloma chłopakami uciekli do lasu i tam siedzieli tygodniami ze strachu przed poborem jedząc to co tam upolowali albo co dowoziły im stare kobiety (bo tych nie kontrolowali żołnierze) z okolicznych wsi.

 

Część z tych chłopaków żyje teraz w Rosji na lewych papierach wykonując niskopłatne prace na czarno.

 

Żadnego nie potępiam, a wręcz pomógłbym gdyby potrzebowali pomocy.

 

Dodam jeszcze że zarówno po jednej jak i drugiej stronie rodziny składały się na łapówki żeby oni mogli uciec.

 

Jak myślicie w Polsce by pewnie tak nie było co nie? 

 

Zastanawia mnie czy Polscy bohaterowie piszący zza klawiatury o "mobilkach" co to uciekają "na rowerach przez granice" mieliby na tyle jaj żeby w przypadku konfliktu zbrojnego nie zachować się jak oni tylko rączo broniliby III Rzeczpospolitej Dziadków Kaczyńskiegoi i Tuska?

 

O ile zakład, że raczej trafiliby do "formacji pomocniczej wyłapującej dezerterów" a nie regularnej armii na froncie?

 

Myślę, że pod dowództwem Prezydenta RP i Generałów jak Skrzypczak już dawno byście stali pod bramami Moskwy chłopaki?

 

Warto pomyśleć i o tym, a nie tylko, że fajnie jest jak "przybyli Ułani pod okienko".

 

Teraz zastanówcie się ile prawdy jest w tej mantrze dotyczącej Ukrainy i sytuacji międzynarodowej jaką serwują w Polsce głównie amerykańskie (Onet, TVN) albo proamerykańskie (TVP) media.

 

Słowianin ma ginąc żeby nie ginął Anglosas.

Czego nie rozumiecie?

Przecież jasno powiedział Wam to Wasz prezydent. 

 

Przypomina mi się tu Stary, dobry, Franz z "Psów":

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Żadnego nie potępiam, a wręcz pomógłbym gdyby potrzebowali pomocy

Ja również. Pięknie opisał to już 1929r Julian Tuwim w "Do prostego człowieka"

 

O przyjacielu nieuczony

Mój bliźni z tej czy innej ziemi

Wiedz że na trwogę biją w dzwony

Króle z panami brzuchatemi

Wiedz że to bujda granda zwykła

Gdy ci wołają „Broń na ramię"

Że im gdzieś nafta z ziemi sikła

I obrodziła dolarami

Że coś im w bankach nie sztymuje

Że gdzieś zwęszyli kasy pełne

Lub upatrzyły tłuste szuje

Cło jakieś grubsze na bawełnę

Rżnij karabinem w bruk ulicy

Twoja jest krew a ich jest nafta

 

Chłopaki których wspominasz zrozumieli, że właśnie to ich jest krew, a decydentów nafta. Doprowadzili skurwysyny do wojny na Ukrainie, zarobią na sprzedaży broni, całej logistyki, a potem wezmą kontrakty na odbudowę, a prosty człowiek zapłaci krwią, stratą bliskich, dorobku życiowego. Jebane krwawe, finansowe perepetum mobile elit. A dla prostego luda:

 

Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia
Gdy „do ludności" „do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab i byle szczeniak
Wodwieczne kłamstwo ich uwierzy
Że trzeba iść i z armat walić
Mordować grabić truć i palić
Gdy zaczną na tysiączną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem

I judzić „historyczną racją"

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda warto jeszcze dodać, że Ukrainą rządził prorosyjski Janukowycz i ruskich czołgów nie było ani na granicy polsko-ukraińskiej ani tym bardziej pod Warszawą. Trzydzieści lat państwowości ukraińskiej (i sterowania Ukrainą przy pomocy wpływów zakulisowych przez Moskwę) nie miały jakiegoś wielkiego znaczenia na państwowość polską. Niestety, propaganda ukraińska powtarzana przez "polskie" media zrobiła ludziom taką sieczkę w głowie, że powszechnie dano wiarę bredniom jakoby "istnienie Polski zależało od wolnej i niepodległej Ukrainy".

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

że dano wiarę bredniom jakoby "istnienie Polski zależało od wolnej i niepodległej Ukrainy"

Ale dziwi Cię to? Skoro jegomość Skrzypczak, zawodowy wojskowy wysokiej rangi twierdzi populistycznie, że to Ukraina wygrywa i łamie potęgę Rosji, podczas gdy Zełeński non stop krzyczy: dawać kasę i broń, wincyj, mało, mało, nie damy rady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Redbad napisał(a):

Ale dziwi Cię to? Skoro jegomość Skrzypczak, zawodowy wojskowy wysokiej rangi twierdzi populistycznie, że to Ukraina wygrywa i łamie potęgę Rosji, podczas gdy Zełeński non stop krzyczy: dawać kasę i broń, wincyj, mało, mało, nie damy rady.

Nie, mnie już k... nic nie dziwi :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda i ode mnie trochę bluźnierstw:

 

1. Ukraina nie wygrywa wojny, ponieważ prowadzi ją na własnym terytorium, a przeciwnik ma nad nią przewagę w każdej dziedzinie.

2. Na Ukrainie pozostało co najwyżej 29 milionów ludzi. Współczynnik dzietności spadł poniżej 1 pkt. Ponad 8 milionów ludzi wyjechało z kraju. Ilu wróciło, ilu zostanie tam gdzie wyjechali?

3. Ukraina nie odzyska utraconych ziem. Wracając do klasyka: "Tam, gdzie stanie żołnierz sowiecki rosyjski, tam już jest Związek Radziecki Rosja."

4. Nawet jeśli hipotetycznie założymy, że Ukraina odzyska Donbas i Krym, to przecież nie oznacza to automatycznie końca wojny.

5. Według "ekspertów", Rosja może prowadzić wojnę przez co najmniej kolejne 3 lata.

6. Według tych samych "ekspertów" Rosja całkowicie odbuduje swój potencjał militarny w 2 lata.

7. Putin może i jest psychopatą, ale na pewno nie jest idiotą. Przeprowadził czystki w swoim otoczeniu i pozbył się nielojalnych współpracowników.

8. Rosjanie popierają Putina i wojnę.

9. Przedłużanie wojny wzmacnia pozycję międzynarodową Rosji oraz ma na celu dzielenie Zachodu.

10. USA nie chcą upadku Rosji.

11. USA i Rosja zawczasu ustaliły warunki rozgrywki na Ukrainie oraz regularnie ze sobą rozmawiają.

12. Polskie chaotyczne zbrojenia, kupno wszystkiego i wszędzie, potężne zadłużanie kraju mogą zwiastować nadchodzące zaangażowanie Polski w wojnę. 

13. Zwycięstwo Ukrainy w wojnie na wschodzie nie jest w interesie Polski, tak samo jak całkowite zwycięstwo Rosji.

14. Ukrainą rządzą banderowcy.

 

 

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.