Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, zychu said:

Z jednej mańki turańszczyzna, z drugiej - europedalstwo i smoluchowo.

Cóż, pomiędzy Ukrainą a europedalstwem jesteśmy jeszcze my. Najmniejsze zło z obozu NajWiększego Brata.

7 hours ago, Rnext said:

Król jest nagi, tylko dlaczego tak mało społeczeństwa ma odwagę to zauważyć?

Bo można zrobić coś dla Polaków, ale nie z Polakami.

Więc większość "nowych elit" z nadania sowieckiego woli dziś zrobić "coś" - dla siebie.

Zamiast brać ukraińskie zboże tanio, i sprzedawać drożej na zachód - zakazali kupować tanio (tylko swoi mogą), a tranzyt na zachód działa bez żadnych zakłóceń.

Jedynie nie wiadomo - co dokładnie za to "kupili" w Unii. Prawdopodobnie dowiemy się w ciągu 4 tygodni...

 

Cała szopka z wypowiedziami Zełeńskiego i Dudy to tylko zasłona dymna, by "prosty lud" nie zaczął przypadkiem pytać, kto właściwie to zboże tanio kupuje, gdy "nasi politycy" bohatersko go kupić Polakom nie pozwalają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Na Ala faszystów? 

Podaj definicję faszyzmu, następnie podaj przykład konkretny wskazujący faszyzm w przypadku konfederacji. Mnie tam wystarczył cyrk plandemiczny który pokazał jasno że wszyscy pseudo politycy są faszystami... Ciekawe w takim razie co popierasz bo też cała reszta wychwala inne państwo i wszystko im oddaje za frajer i jeszcze się tym chwali 🤔 i to państwo na dodatek darczyńcom (frajerom) pluje w twarz chociaż ja bym powiedział że nawet robią gorsze rzeczy, ale skoro owce nie reagują to już tak jest... 

 

Ja wiem że jedyne wyjście to wszyscy won! Ale wtedy naród musiałby mieć jaja, których nie ma, w końcu Pinokio niegdyś rzekł u sowy i przyjaciół "ludzie są tak głupi że to działa, niesamowite!" W pełnej rozciągłości się z nim zgadzam a rzeczywistość potwierdza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, Obliteraror napisał(a):

Wschód szanuje silnych. Sentyment do Niemiec jest tam olbrzymi

Taki obustronny Syndrom Sztokholmski? 

 

16 minut temu, Piccardo napisał(a):

definicję faszyzmu

Faszysta - każdy człowiek posiadający poglądy inne niż lewicowo-postępowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, $Szarak$ said:

@RnextAle to co, oświeceni głosują na konfederację? Na Ala faszystów? 

Nie ma w Europie zachodniej bliżej faszyzmu partii, niż konfederacja. 

Znów to samo. Nie masz o czymś pojęcia (wolę założyć Twoje niedouctwo lub niedostatki w liczbie "klepek" niż inne opcje) a się mądrzysz. Przecież to bez sensu. Znasz integralne składniki faszyzmu? No to się nie zdziw jakie partie są bliżej faszyzmu jak już poznasz faszyzm od strony charakterystyki i definicji. W tym świetle nazywanie konfy partią "a'la faszystowską" jest eufemistycznie mówiąc a i to tylko po to, by wprost nie obrażać adwersarza - ciężką aberracją. Tym bardziej że zaledwie przytoczyłem fakt dot. postawy konfy, bez agitacyjnych podtekstów, a Ty wyskakujesz z jakąś irracjonalną agitką. Ale rozumiem, że skoro właśnie propaganda nie zgadza się z faktami, to tym gorzej dla faktów. Chociaż tym lepiej dla mąciwodów. 

 

7 hours ago, $Szarak$ said:

sondaz+partyjny+18.09_1.png

Sondaże nie obrazują jakości ugrupowań, lecz jakość elektoratu. A jak wiadomo, cytując klasyka "ciemny lud wszystko kupi" bądź do wyboru "ludzie są tak głupi że to działa" bo w końcu jest mało że ciemny i głupi, to wciąż ociemniany i ogłupiany przez zdegenerowany aparat państwowy ze swoimi "elYtami" na czele. I tu widać ile jest "ciemnego luda" w narodzie. Mocno się wygłupiasz  próbując sugerować coś przeciwnego. Przerażające, choć właściwie potwierdza powyższe twierdzenie. Więc "mucha w polskim kiblu" będzie nadal żyła, obsrywając co popadnie, no bo z kim ją ubić?

 

56 minutes ago, MG-42 said:

Słuchałem pod wieczór. Jak już powiedział o "nagim królu" to pomyślałem, że na wszelki wypadek zastrzegę, że z p. Witoldem nic mnie nie łączy. Nawet osobowość równoległa ;)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextCiemny lud? Hmm jakby tak popatrzeć to najlepiej wykształceni są wyborcy de facto Koalicji obywatelskiej. 

 

Najlepiej wykształceni są wyborcy partii liberalnych. I ogólnie no raczej nie są to z reguły ludzie mocno prawicowi - raczej prędzej mocno lewicowi, niż mocno prawicowi. 

 

Zauważyłem, że ty strasznie bijesz do covidu i postępowania w jego czasie. 

 

A rozwiązanie i wyjaśnienie jest dużo prostsze, niż się wydaje. 

Skoro pojawił wirus, nie wiadomo było jakie żniwo zbierze - stąd obostrzenia. 

A masa osób tutaj jakiegoś drugiego dna... 

 

Z resztą te teorię spiskowe szalone wywodzą się... z rosji. Tak, dokładnie z rosji. 

Nawet w książkach zachodnich są podane imienia osób które za tym stoją. 

Śledztwa dziennikarskie. 

 

Taka jeszcze ciekawostka. Jeden z największych popularyzatorów teorii spiskowych ostatnio gościł u... Sołowjowa. 

Przypadki... 

 

Trump który budował kampanię wyborczą - jakieś głupoty totalne - z resztą pamiętam te ,, niekonwencjonalne" metody leczenia covid - to wszystko ma tak naprawdę powiązania z rosja. 

 

I geniuszem osób wpływu społecznego Ru. 

 

Ale to nie wątek - może kiedyś założę temat wraz z fragmentami dziennikarskich śledztw, nazwiskami tych ludzi itd itd.

 

  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ nie myl bismarckowskiego wykształcenia z mądrością. Osobiście więcej mądrych ludzi spotkałem w życiu tzw. "niewykształconych". A niektórzy wykształceni byli mądrzy nie dzięki wykształceniu a mimo niego. 

 

12 minutes ago, $Szarak$ said:

 

Zauważyłem, że ty strasznie bijesz do covidu i postępowania w jego czasie. 

Chyba najlepiej obrazują relacje "my i oni". Nie sądzisz? To ma służyć ludziom mniej wyrobionym i mniej zainteresowanym. I właściwie na co ma być to argument?

 

ps. Jeśli odpisując na posta nie odnosisz się do cudzych argumentów, to chociaż się zawstydź, co wypisujesz.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rnext napisał(a):

 

ps. Jeśli odpisując na posta nie odnosisz się do cudzych argumentów, to chociaż się zawstydź, co wypisujesz

Ale ja absolutnie jestem pewny tego co pisze. 

Dla mnie konfedracja to Ala faszyści. 

Najgorsza partia. Argument, że przecież nie rządzili i warto dać im szansę - wolę uniknąć raka, niż go leczyć. 

 

11 minut temu, Rnext napisał(a):

I właściwie na co ma być to argument?

Poświęciłeś dużo czasu na temat covidu więc założyłem, że skoro piszesz o jakiejś partii, żebym przeanalizował dokładnie które są faszystowskie - chodzi ci pewnie o sytuację z covidem. Noi postępowaniu podczas tej choroby. 

Pewnie  nie tylko to, ale głównie to. 

 

Wydaje mi się, że za bardzo ci konfedracja zaimponowała podczas covidu i trochę nie zauważasz, co głoszą oprócz tego. 

No może jeszcze jakieś hasła populistyczne typu zlikwidować ZUS, podatki i inne takie. Jakby to było takie proste - ot, od ręki..

A potem tłumaczenie podczas debaty mentzena - on żartował i to mem - ,,poważny" polityk.

 

Dla mnie niepojęte jest to, że polityk konfederacji potrafi szczuć na Żydów - i tutaj mówię o braunie np. 

Nie bez powodu są memy z nim ,,dzień dobry, ale nie dla żyda" - ciekawe skąd się wzięły? 

- Szarpie ludzi. Awanturuje się, wykorzystując do tego swój immunitet. Zachowuje się, jak patol. 

korwin, mentzen, braun - szczucie na homoseksualistów - ,,homosie",  ,,zboczeńcy" 

- katotalibowie. I ok, dla ciebie już podczas covidu udowodnili jacy to oni wolni nie są... a co myślisz o postulatach typu nierozerwalne małżeństwa? Całkowite podporządkowanie się kościołowi i oddanie Polski w ręce klerowi. 

Czy to nie jest zamordyzm religijny? 

Stosunek do imigrantów - szczucie na Ukraińców. 

Czy akcja brauna stopukrainzacji to nie podział społeczeństwa i szczucie na Ukraińców? Robienie innemu człowiekowi przykrości? No  (nie)zdziwienie, katol mocny i hipokryta. 

Z kościółka wyjdzie a potem szczuje na ludzi uciekających przed wojna. 

 

Nie zapominając, że korwin, braun, mentzen - to wierzchołek góry lodowej. Po drodze jest jeszcze panasiuk, piton i inni. 

Poczytaj sobie co ci ludzie piszą i jakie mają poglądy. 

 

Już PiS jest lepszy, KO wszystko tylko nie konfederacja. Już nawet ta lewica. 

Rządzenie nimi Polska to kompletna katastrofa. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zychu napisał(a):

Zabawne, że ja napisałem o europedalstwie, a ty pomyślałeś o Unii Europejskiej. 

 

;) 

 

Przypomina się kawał:

 

Chłop wlazł w parku na ławkę i zaczyna się drzeć :
- Precz z hipokryzją!
Ludzie patrzą zdziwieni, a chłop :
- Precz z pazernością!
Coraz więcej gapiów przystaje, a ten dalej :
- Precz z pedofilią!
W końcu jakaś babcia nie wytrzymała i krzyczy :
- Panie , coś się pan tak do tych księży przypierdolił?

😊

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiecie dobrze, jak kończy się dyskusja z idiotami, a mimo to próbujecie z jednym dyskutować. 

 

Przecież poziom absurdu w wykonaniu tego wybitnego mędrca przekracza dzienne dopuszczalne normy. Nie łechtajcie mu ego, niech zdechnie w zapomnieniu.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BumTrarara napisał(a):

Taki obustronny Syndrom Sztokholmski? 

Sentyment. Do dawnej wielkości hitlerowskich Niemiec jak i obecnej siły niemieckiej gospodarki. Nazistowskie ciągoty na Ukrainie nie wzięły się znikąd. I mimo że w historii to budowanie bram tryumfalnych Wehrmachtowi gdy szedł na wschód zakończyło się tragicznie (dlaczego, to temat na inną dyskusję. Dlaczego Hitler w imię swej krucjaty z bolszewizmem rozpoczął okrutną pacyfikację ludności cywilnej na terenach, które miał "wyzwalać", zamiast zyskiwać naturalnych sojuszników dla pokonania Stalina).

 

Mówi się czasem, że zapał społeczeństwa radzieckiego dla poparcia i uczestniczenia w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej był głównie motywowany terrorem władzy. To nie jest do końca prawda. Radziecka propaganda nie fałszowała rzeczywistości o zbrodniach Wehrmachtu i SS popełnianych na wschodzie.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

patrzy się na aktualny stan i perspektywy na przyszłość a nie na to co było wcześniej. To jest typowo polskie myślenie: budowanie polityki na sentymentach i zaszłościach historycznych. Historia powinna być tylko nauką kto i w jakich okolicznościach dał się zrobić w balona (z czego należy wyciągać naukę) a nie drogowskazem w sprawach bieżącej polityki. Niestety, u nas tego nie rozumie ani naród ani "elita".

UKRy chyba też nie specjalnie.

Czy ja dobrze pamiętam, że Niemcy były przeciwko niepodległości byłych Republik Radzieckich? Czy może mi się coś pomieszało?

Mamy też 2014 i późniejszy format Normandzki, wieloletnią politykę przyjaźni niemiecko-rosyjskiej, NS (czyli przepłacanie MLD na budowę rurociągu, żeby tylko ominąć Europę Środkową), itd.

 

Trochę jakby 3 raz wchodzić w związek z witaminką ;) która cię już 3x zdradziła z przystojnym czadem. B) Jak to się może skończyć za 4 razem? Rozwodem i ucieczką z połową majątku.

 

I UKRy skończą tak samo. Wojna się skończy, Nawalny wyjdzie z pierdla, zasiądzie na Kremlu i wszyscy będą robić reset/naciskać na "nieprzeszkadzanie w demokratyzacji Rosji - no bo przecież jak ktoś będzie przeszkadzał to Putiiiiinnnnn wróci i nie będzie demokracji". Czyli jak za 90tych. No i kogo wtedy zachód w pierwszej kolejności (Niemcy/Francja/USA) sprzeda Rosji?

 

Cytat

Naczelnik dzisiaj. Popieraliśmy Ukrainę z powodu jakichś "wartości", a nie ze względu na własny interes.

I redaktor mówi, że naczelnik miałby powiedzieć coś w stylu: "Popieraliśmy Ukrainę z powodu konieczności/okazji do rozerwania relacji łączących Niemcy z Rosją. Projektu Europy od Lizbony po Władywostok, niemieckiej gospodarki opartej na tanim gazie, NS i projektu niemieckiej redystrybucji ruskiego EKOgazu, itd. A nic tak nie utrudnia kręcenia biznesów przez szwabów i kacapstwo jak porządna, długoletnia, wojna"?

;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Ale się (nie)zdziwiłem. 

 

W tym przypadku Polska nie ma nic do powiedzenia :). Bo Wielki Brat patrzy :).

15 godzin temu, BumTrarara napisał(a):

Taki obustronny Syndrom Sztokholmski? 

 

Raczej wiedzą kto ma hajs w Europie. Polska dała co miała. I się już po prostu wypstrykała. Została już tylko logistycznym hubem. Natomiast Niemcy mają euro :).

 

I tak na marginesie. Co jeśli Zelenski dogadał się z  Scholzem aby wymienić rząd PIS-u w Polsce na np. PO ? :).

Edytowane przez Baca1980
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zychu napisał(a):

Panowie, wiecie dobrze, jak kończy się dyskusja z idiotami, a mimo to próbujecie z jednym dyskutować. 

 

Przecież poziom absurdu w wykonaniu tego wybitnego mędrca przekracza dzienne dopuszczalne normy. Nie łechtajcie mu ego, niech zdechnie w zapomnieniu.

Co racja to racja, są takie osobniki które dopiero w momencie kiedy rzeczywistość wjedzie im prosto w ryj to otwierają oczy, chociaż to forum utrzymuje mnie w przekonaniu że i nawet wtedy ich to nie rusza 🤣, ja się nie dziwię morawieckiemu na prawdę, że sam był tak mega zdziwiony... To jest chyba jedyna zagadka ludzkości, iść w zaparte swojej bezdennej głupoty bez żadnych argumentów które miały by odbicie w rzeczywistości. 

 

Ale ciekawe są eksperymenty na zwierzętach, pchły kiedy zamknąć je w słoiku nauczą się skakać maksymalnie do denka, kiedy je ściągnąć i tak już wyżej nie skoczą.

 

Małpy kiedy na drabinie dać banany i polewać zimną wodą wszystkie po za tą która sięga po banany, szybko reszta się uczy aby bić tą która po nie sięga, nawet po wymianie małp, nawet nie wiedzą dlaczego, ale wiedzą że mają bić i wisienka na torcie z którą warto się zapoznać, mysia utopia tutaj nie będę się rozpisywał, ale to wszystko ma 1 do 1 odwzorowanie u ludzi, wręcz nawet tutaj.

 

Wbudowana nienawiść do Rosjan czy innych nacji, a ci na górze śmieją się rozgrywając i robiąc interesy z każdym właśnie na baranach co się podzielić dały...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Piccardo said:

Małpy kiedy na drabinie dać banany i polewać zimną wodą wszystkie po za tą która sięga po banany, szybko reszta się uczy aby bić tą która po nie sięga, nawet po wymianie małp, nawet nie wiedzą dlaczego, ale wiedzą że mają bić

 

Bardzo przypomina to obecną sytuację w Polsce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Obliteraror napisał(a):

🤡🤡

 

RAZ się zbiesił bo mu się wizja Wielkiej Polski rozjeżdża i kolejne książki już się nie będą tak dobrze sprzedawać. Bo prawda jest taka że wizjoner i analityk z niego to jak z koziej d.upy trąbka. Tak że według mnie powinien się co najwyżej ograniczyć do publicystki :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.