Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Obliteraror napisał(a):

By zrujnować przyszłość i spokojne życie tych przykładowych Polaków, o których wspominałeś nie jest zupełnie potrzebna pełnoskalowa wojna z Rosją.

 

Wystarczyłby jeden potężny rosyjski atak rakietowy.

 

Ot, 100 rakiet odpalonych na różne cele, m.in polską infrastrukturę krytyczną.

 

I "po zawodach" na wiele lat.

Bez obrazy, ale piszesz szkodliwe głupoty.

 

Już po zawodach na Ukrainie miało być po 2 czy tam 3 dniach i już prawie 2 lata się męczą i nic ruszyć nie mogą. 

 

Argument twój o Polskiej obronie jest trochę bez sensu - bo w razie zagrożenia z góry z satelit między innymi będzie widać czy grozi nam atak czy nie grozi - bo jeśli wystrzelą rakiety to pewnie ruszy ofensywa lądowa.

Zachód już wtedy przesunie swój sprzęt i obronę na wschód bardziej. Jak i resztę wojska

 

Już mnie rzyg szczerze bierze, jak słyszę o układaniu się z rosją i jakie to logiczne nie jest. Serio - ile można takich głupot czytać. 

 

Gdy atak miał być na Ukrainę to MY widzieliśmy z amerykańskich satelit kilka ciężarówek - zdjęcia ich. Tak dokładne niektóre były, że nawet ludzi się widziało. 

 

Rosja jest duża, ale ma dosłownie kilka punktów ważnych w całym kraju. Petersburg - na która NATO się rzuca w pierwszej kolejności, Władywostok, Moskwa i jeszcze z 2. I tyle na cała rosję xD.

Jaki jest element zaskoczenia? Praktycznie żaden. 

 

A ty myślisz, że jak rosja ma silną obronę to w całym kraju? W przypadku wojny z NATO - nato blokuje Petersburg - 2 najważniejsze miasto Ru. I inne punkty ze statkami - po prostu blokuje porty. Nie ma, jak eksportować surowców. 

 

Myślisz, że mają na tyle obrony załóżmy przeciwlotniczej, żeby obstawić granicę z Finlandią, granicę z Ukrainą, granicę z Polską + Dagestan, Czeczenia - bo Turcja blisko i do tego dochodzi Władywostok itd itd

 

Ludzie to naprawdę nie chcą albo nie umieją pomyśleć.

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ jak to jest takie proste to zadzwoń do Pentagonu albo kwatery NATO w Brukseli i powiedz im co mają robić. Aha, nie umiałbyś pewnie wydukać zdania po angielsku.

Na całym świecie, od Berlina przez Paryż, Londyn, Madryt, Nowy Jork, etc, etc... wszyscy wręcz marzą aby iść na wojnę i ratować jakiś ukraiński sracz nad Dnieprem. Jak dobrze, że jedynym miejscem na którym masz coś do powiedzenia jest forum internetowe ;)

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roman Ungern von Sternberg XDDD To nie chodzi o to, że NATO wojny chce tylko mówię, że Rosja może jej chcieć. 

A jeśli do niej dojdzie, to rosja zostanie dojechana do spodu. 

 

I takie PLANY są. Przecież każdy o tym wie, tylko ignoranci się oszukują, że takich nie ma. 

 

I weź tu prowadź jakąkolwiek dyskusję sensowną jeśli teraz zaczną to podważać - że takowych planów nie ma. 

 

Dlatego już w tym wątku się prawie wcale nie udzielam - tylko na dniach do niego wróciłem. Nie chce mi się dyskutować z takimi ludźmi po prostu bo czuję, jakby ktoś mnie kroił w środku nożem słuchając niektórych głupot.

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

@Roman Ungern von Sternberg XDDD To nie chodzi o to, że NATO wojny chce tylko mówię, że Rosja może jej chcieć. 

A jeśli do niej dojdzie, to rosja zostanie dojechana do spodu. 

 

I takie PLANY są. Przecież każdy o tym wie, tylko ignoranci się oszukują, że takich nie ma. 

 

I weź tu prowadź jakąkolwiek dyskusję sensowną jeśli teraz zaczną to podważać - że takowych planów nie ma. 

 

Dlatego już w tym wątku się prawie wcale nie udzielam - tylko na dniach do niego wróciłem. Nie chce mi się dyskutować z takimi ludźmi po prostu bo czuję, jakby ktoś mnie kroił w środku nożem.


Tak jak są oficjalne plany NATO poddania RU połowy Polski w razie wu.
Tak samo jak pewnie był plan na 3 dniową operację na Ukrainie w sztabach RU.
Plany są po to żeby były.
Rzeczywistość je weryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$

W tych Twoich dywagacjach i "planach które są od dawna" pomijasz Chiny i choćby Iran.

NATO bez USA jest nic nie warte - jeśli doszłoby do wojny Rosja-NATO, Chiny z pewnością nie zostałyby obojętne a dla Jankesów ważniejsze od UE są interesy na Pacyfiku. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

Na całym świecie, od Berlina przez Paryż, Londyn, Madryt, Nowy Jork, etc, etc... wszyscy wręcz marzą aby iść na wojnę i ratować jakiś ukraiński sracz nad Dnieprem

Na świecie???? Jakby ten geostrateg na kuroniówce wybrał się na Ukrainę, choćby do Kijowa to zobaczyłby jak się ludziska bawią na dyskotece. A gdzie tam zachodnie elity przejmują się losem Dzikich Pól. Zresztą sama ukraińska brać robi wyborne interesy na wszystkim czym się da od sprzedaży racji żywnościowych podarowanych przez Zachód bo znikające uzbrojenie i przelewy! Tylko tacy durni Polacy jak nasz misio geopolityk skoczyłby do gardła rodakowi i oddał własne łachy bo mu tak w pacynie poprzewracali, że jak nie będziesz sypał denearami to już jutro z rana ruskie wjado i wszystko zgwałco i zjedzo i tylko nasze braty z Ameryki nam dopomogą tak jak już uratowali Wietnam, Afgan, Kurdów, no mówie ci, nie kłamie, tak było!

Edytowane przez Redbad
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż tyle, że Ukr mają naprawdę bardzo porządnych ekspertów - bo teraz wychodzi powoli a już nawet nie jest to kryte, że wiele krajów wysłało ekspertów na Ukraine, żeby wszyscy ogarniali. 

 

Taki SAS Brytyjski to był w pierwszych dniach wojny, Francuskie siły specjalne też są a i kto wie czyje jeszcze. 

 

Ukr mają naprawdę potężną pomoc. 

 

Ps A pamięta ktoś w ogóle, że Ukraińcy niedługo myśliwce dostaną f-16? A no właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perun82 napisał(a):

Tyle, żeby przetrwać. Mała, subtelna różnica. 

To jest dla mnie zagadką trochę, dlaczego tak akurat robią. Teorii mam sporo, bo mają możliwości odciąć całkiem Ru, ale widocznie jakieś tam plany mają i je realizują. 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, $Szarak$ napisał(a):

To jest dla mnie zagadką trochę, dlaczego tak akurat robią.

To samo co w Iraku czy Afganistanie - z małym wyjątkiem. Tam czynnie działali. I zrobili chaos, bałagan. Gonienie królika. Można magazyny przewietrzyć. Nowe kontrakty dla zbrojeniówki podpisać. 

 

Plan prosty - osłabienie Rosji, nie jej zniszczenie. Rosja ma zająć się Ukrainą by przypadkiem nie wspierała Chin.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zychu napisał(a):

A teraz - fachowcu od lotnictwa i wojny powietrznej - rozwiń temat i wyjaśnij, co te f-16 realnie zmienią w krajobrazie pola walki. 

Czekam. :) 


Ja się może wtrącę.

To, że jak je już zestrzelą to Polska będzie mogła Ukrainie przekazać swoje F-16!

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Druid napisał(a):

Bez pieniędzy, nie mówiąc o dostępności do sanitariatów

Paradoksalnie to barbarzyńcy mają przewagę nad tymi "cywilizowanymi". 

 

2 minuty temu, Druid napisał(a):

ale co tam Krym jest nasz .

I zabrali to tym z pieniędzmi oraz sanitariatami - bo tamci nie umieli go obronić mimo przewagi "cywilizacyjnej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.