Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie! Czy wy naprawdę spieracie sie o to, który kraj (Rosja-Ukraina) jest bardziej/mniej cywilizowany? 

 

LOL! To wszystko są rusy i sowiety, z pewnymi regionalnymi niuansami (niżowcy złego atamana rozniosą na szablach, a moskale na złego bojara poskarżą się dobremu batiuszce). 

Ukraińcy mają tę przewagę, że sprawnie rozgrywają tę wojnę przy użyciu intensywnej propagandy (która jest adresowana do Zachodu, a ten chuja się zna na Europie Wschodniej). W tej propagandzie stanowią ostoję cywilizacji w dzikim stepie, wysunięty bastion Europy pośród azjatyckiej dziczy. 

I tak powierzchownie patrząc, to wszystko się zgadza. Ale gdy przyjrzeć się szczegółom, to wychodzą na jaw różne smrodki, a z szafy wylatują trupy...

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, zychu napisał(a):

Ukraińcy mają tę przewagę, że sprawnie rozgrywają tę wojnę przy użyciu intensywnej propagandy

Ostatnio mają problem z przekazem. 

 

27 minut temu, zychu napisał(a):

a z szafy wylatują trupy...

Nie tylko z szafy. 

 

28 minut temu, zychu napisał(a):

Ludzie! Czy wy naprawdę spieracie sie o to, który kraj (Rosja-Ukraina) jest bardziej/mniej cywilizowany?

Pewne mentalne zmiany (głownie na tle konsumpcyjnym) zaszły u Kozaków. Co paradoksalnie ich osłabia. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2024 o 15:35, Strusprawa1 napisał(a):

QsEzmOw.jpg

To brzmi jak wysryw albo jakiegoś "tankie", czyli rasowego, radzieckiego komucha który by wszystkich rozjeżdżał czołgami (stąd te określenie) albo ruskiego ekspata mieszkającego w USA, który mimo wszystko pałuje się do swojej ojczyzny i jej poprzedniego ustroju. Poza tym na /pol/ często są posty dodawane przez proxy, często przez pewną organizację wywiadowczą, z terenu pewnego państwa na bliskim wschodzie ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Obliteraror napisał(a):

miejscu Tuska w MSZ pierwsze co bym zrobił, to powołał specjalnego pełnomocnika wysokiej rangi do kontaktów jedynie z Federacją Rosyjską.

Na jego miejscu 🤣 tańczyłbyś jak ci zagrają, bo sam Tusku guano może, ba cały rząd guano może, infiltracja przez obce służby trwa przez dekady, tak jak i przeróżna propaganda, dlatego taka bezsensowna rozmowa w ogóle toczy się na tym forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Ludzie to naprawdę nie chcą albo nie umieją pomyśleć.

Zdecydowanie musisz popatrzeć w lustro, gdyż mówisz o sobie ;)

Atak, którego hipotezę przedstawiłem, nie miałby nic wspólnego z żadną ofensywą lądową, bo byłby jednorazowy. Jako forma rewanżu. Raz, ale mocno - koniec.

 

Życzę powodzenia i umacniania się w wierze, że tego typu atak spowodował by zbiorowe poparcie dla wojny Rosji z NATO i uruchomienia przy pełnej zgodzie państw członkowskich art. 5.

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Phantom Slasher napisał(a):

To brzmi jak wysryw albo jakiegoś "tankie", czyli rasowego, radzieckiego komucha który by wszystkich rozjeżdżał czołgami (stąd te określenie) albo ruskiego ekspata mieszkającego w USA, który mimo wszystko pałuje się do swojej ojczyzny i jej poprzedniego ustroju. Poza tym na /pol/ często są posty dodawane przez proxy, często przez pewną organizację wywiadowczą, z terenu pewnego państwa na bliskim wschodzie ;) 

Tacy ludzie nieirocznie istnieją w dużej masie na zachodzie - szczególnie w takim Teksasie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zychu napisał(a):

to wychodzą na jaw różne smrodki, a z szafy wylatują trupy...

Ten naród był przez wszystkich gnieciony, my im wyrządziliśmy trochę krzywd, oni nam, jednak 1000x razy mniej wyrządzili nam Ukraińcy niż Rosjanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Obliteraror napisał(a):

Życzę powodzenia i umacniania się w wierze, że tego typu atak spowodował by zbiorowe poparcie dla wojny Rosji z NATO i uruchomienia przy pełnej zgodzie państw członkowskich art. 5.

Jeśli się nie zna historii i roznosi kłamstwa na temat 2 wojny światowej to nie jest dziwne, że potem plecie się głupoty o braku pomocy NATO. 

 

Najpierw trzeba się z historią zapoznać - ja to zrobiłem i myślę, że czas żebyś ty to zrobił. 

 

Bo człowieka skręca w środku, jak się tłumaczy kwestie nie wiem - interwencji NATO w Serbii, interwencje w Iraku i inne  takie. Ileż można. 

Naoglądasz się Budzisza, Bartosiaka, Zychowicza którzy straszą ludzi dla kasy a potem pleciesz dalej głupoty. 

 

Tak to na obecną chwilę wygląda. 

 

Oglądasz odklejeńców typu Sykulskiego a potem powielasz jego głupoty - bo tak powiedział Sykulski i brzmi logicznie. 

 

Czy ty nie masz potrzeby, nie wiem, zagłębienia się w to co ci inni mówią? Bo potem ty dalej przekazujesz - niestety. Czy tylko przysłowiowo papugujesz?

Bo jestem wręcz przekonany, że ty historię to znasz taką, jaką przestawia Sykulski i reszta tych kłamców. 

 

Odcinam się juz od tego tematu i po prostu serio już nie mam potrzeby żadnej dyskusji. Odechciewa się. Tyle.

Edytowane przez $Szarak$
  • Haha 3
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

Najpierw trzeba się z historią zapoznać - ja to zrobiłem i myślę, że czas żebyś ty to zrobił. 

Gdybyś historię znał, to byś wyłożył argumenty, a nie zapewnienia, że "ja wiem, więc zamknąć mordy".

Cytat

interwencje w Iraku i inne takie

No i tu właśnie widać, jaka jest twoja wiedza. Żadna z amerykańskich wojen z Irakiem nie odbyła się pod egidą NATO. Pierwsza (Pustynna Burza) przeprowadzona została na podstawie rezolucji ONZ. A na drugą swoją awanturę (w 2003) trudno im było uzbierać większą koalicję, bo wszyscy widzieli, jak bardzo śmierdzi cała sprawa. To była prywata amerykańska.

Co innego Afganistan.

 

1 godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

Odcinam się juz od tego tematu 

I bardzo dobrze. Wpadasz tu jak ćwok, wysrywasz się, wypisujesz bzdury i kłamstwa, a potem strzelasz focha, bo nikt się tobą nie zachwyca. 

Nara - i liczę, że tym razem już nie wrócisz. 

 

2 godziny temu, Druid napisał(a):

jednak 1000x razy mniej wyrządzili nam Ukraińcy niż Rosjanie.

Jak ty wyliczyłeś te 1000x?

Udostępnij swoją metodologię, bo widzę, że objawił nam się tu nowatorski historyk. 

Edytowane przez zychu
  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Druid napisał(a):

, jednak 1000x razy mniej wyrządzili nam Ukraińcy niż Rosjanie.

 

31 minut temu, zychu napisał(a):

Jak ty wyliczyłeś te 1000x?

Udostępnij swoją metodologię, bo widzę, że objawił nam się tu nowatorski historyk. 

Jakby wziąć pod uwagę, że Stalin był Gruzinem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Najpierw trzeba się z historią zapoznać - ja to zrobiłem i myślę, że czas żebyś ty to zrobił. 

Iks de.

 

W sumie to dziesiątki braków można mi zarzucić (w tym uwiądu intelektualnego na wielu polach, z którego doskonale zdaję sobie sprawę), ale nie akurat znajomości historii, głównie najnowszej. Tak pod Rewolucji Francuskiej w górę ;) Ale najprawdopodobniej rozmawiam z indolentem intelektualnym, który historię najnowszą zna (i analizuje, a raczej "analizuje") jeżeli już, to pod postacią komiksu - i to tego dosyć prymitywnego, bo z papierowymi postaciami bez głębi, z manichejską wizją świata i starć "Dobra" ze "Złem".

 

Ty nie znasz historii. Znasz co najwyżej czytanki dla tzw. "inteligentów w pierwszym pokoleniu", rodem z propagandowych komunikatów SBU/programów Wołodii Sołowiowa (dla każdego coś miłego).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Obliteraror napisał(a):
W dniu 2.01.2024 o 16:51, $Szarak$ napisał(a):

Ludzie to naprawdę nie chcą albo nie umieją pomyśleć.

Zdecydowanie musisz popatrzeć w lustro, gdyż mówisz o sobie ;)

Atak, którego hipotezę przedstawiłem, nie miałby nic wspólnego z żadną ofensywą lądową, bo byłby jednorazowy. Jako forma rewanżu. Raz, ale mocno - koniec.

 

Życzę powodzenia i umacniania się w wierze, że tego typu atak spowodował by zbiorowe poparcie dla wojny Rosji z NATO i uruchomienia przy pełnej zgodzie państw członkowskich art. 5.

Cofam strony, ale nie mogę dojść o jakim ataku i rewanżu mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze tak podsumowując działalność co po niektórych którzy straszyli - ,,ukrainizacja" Polski i szczuli na biednych ludzi którzy uciekli przed wojną. 

 

Ostatecznie i tak od UCIEKLI. Taka prawda. 

Zdecydowana większość uciekła z Polski do Niemiec. 

 

Widocznie w Niemczech nie muszą wysłuchiwać wielkich ,,panów" Polaków a i warunki do życia dużo lepsze. 

 

Rzeczywistość zweryfikowała. Przykre - ale jak prawdziwe.

 

Wielonarodowość to klucz, jeśli chce się być naprawdę silnym krajem. Jednolitość nie daje państwu tyle co różnorodność.

Edytowane przez $Szarak$
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Wielonarodowość to klucz, jeśli chce się być naprawdę silnym krajem. Jednolitość nie daje państwu tyle co różnorodność.

Podaj przykład takiej realnej wielonarodowościowi i silnego kraju.

 

Bo statystyki mówią, że najsilniejszym krajem na świecie powinna być Liberia i ogólnie centralna Afryka.

List_of_countries_ranked_by_ethnic_and_c

 

 

No jakoś wygląda, że jest wprost przeciwnie. Czym większa jednolitość etniczna (ciemny niebieski) tym lepiej w danym kraju się żyje w porównaniu do sąsiadów. Jedyny odstający od trendu kraj to Kanada.

 

 

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Wielonarodowość to klucz, jeśli chce się być naprawdę silnym krajem. 

Zestawienie krajów (państw) wielonarodowych* - wybór (nie)przypadkowy:

Stany Zjednoczone

Niemcy

Rosja 

Zestawienie krajów (państw) narodowych* - wybór (nie)przypadkowy

Japonia

Szwajcaria 

Białoruś

 

* oczywiście jak zwykle pojechałeś prostackim skrótem, nie starając się nawet zdefiniować pojęcia "wielonarodowości" - bo czym innym jest wielonarodowość we Francji, a czym innym w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, o Rosji czy Stanach Zjednoczonych nie wspominając. Grube uczone tomiszcza powstają na ten temat, ale tobie, głąbku kapuściany, nie chciało się nawet zagłębić w tę kwestię. Czy Szwajcaria, będąca właściwie państwem wielonarodowym, ale nie imigracyjnym, może być zestawiona z takimi krajami jak Niemcy czy Szwecja, czy też bliżej jej do takiej Ukrainy? Bez ustalenia jednoznacznych kryteriów nie dojdziemy do ładu, i poprzestaniemy na pierdoleniu kocopołów. 

 

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 5
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.