Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Fury King napisał:

Są filmiki jak wyciągają ksiezy podczas mszy, tak jak u nas na Wołyniu.

To fejk podobno (widziałem ten filmik). Podobno, bo nie mogę tego sam zweryfikować. O tyle fejk, że był to jakiś konflikt między dawnym dobrodziejem, który nie chciał opuścić parafii a nowym, wybranym. Jakaś lokalna animozja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, zychu said:

I dlatego USA wespól z Izraelem pousuwały dyktatorów z Libii, Egiptu, Iraku, a także próbowały usunąć z Syrii - aby zdestabilizować region, uzbroić bojówki i ciągnąć profity.

No to jak to w końcu jest? Dobrze te jankesy zrobiły, że odjebały Saddama, czy też nie? No bo wg ciebie bez saddamów to oni sobie tam łby pourywają...

Razem z Dzielnym Szwejem Szarakiem idziecie w odmęty absurdu. Idźcie zrobić laskę Amerykanom, takie to fajne pany są. A Szarak to może nawet dupkę wypiąć, niech jakiś Marine zrobi z niego mężczyznę. :)

 

Odpowiem narracją zapożyczoną od Olafa Scholza - to nie USA zaatakowały, to G. W. Bush jest winny ;)

 

Źle się stało dla regionu że odjebali Saddama bo te dzikusy nie radzą sobie z wolnością. Dać im demokrację to jak dać małpie ogień. Sama się poparzy i pół lasu spłonie.

 

 

Odjebanie Saddama dało możliwość zbudowania demokracji w Iraku, lepszego życia, rozwinięcia kraju. Ale gdzie tam. Dzikie ludy omamione przez fanatyzm religijny, spory narodowościowe zaczęły się tłuc między sobą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RealLife napisał:

 

Za to matuszka Rosja jest żywo zainteresowana aby nieść pokój i dobrobyt we własnej strefie wpływów przez co nawet stworzyli wydajny i efektywny system gospodarczy, którym dobrowolnie obdarowali pół Europy i Azji.

 

Nie narzekaj na Zachód bo lepszego, wygodniejszego i bezpieczniejszego miejsca do życia nie znajdziesz gdzie indziej.

 

 


Gdzieś pisałem pieśni pochwalne nt. Matuszki Rassiji? Nie, wiem też, że są oderwani od rzeczywistości, a większość kraju to zabite deską budynki i bieda aż piszczy. Zasługa tego, że oligarchów i cwaniaków co chcą się dorobić w polityce jest tam od groma. 

U nas w Polsce jest to samo gówno. Jak wejdą do rządu to dołączają do pierdyliarda komisji, biorą kilometrówki i inne różne przywileje by jak najwięcej wynieść z okresu kadencji w Sejmie. O wyborach do euroburdelu to nawet nie wspominam bo o to się dosłownie zabijają bo 5mln PLN za 5 lat w parlamencie europejskim za same diety to nie byle co.

Do tego dodaj dojenie kasy z zakładania biur poselskich. Potrafią wpisywać w koszta różne absurdalne rzeczy, a UE to akceptuje ;D.  Nie pamiętasz afery z żoną Wiplera co była asystentką jakiegoś posła, a ani razu jej nie było w PE? Za to kaskę brała cwaniara.

Nigdzie nie jest idealnie, tak naprawdę jak chcesz mieć dobrze, to SAM MUSISZ O TO ZADBAĆ. Nikt ci życia nie ułatwi, żaden polityk czy inny cwaniaczek. Tylko Ty sam. Ja od wielu lat sam dbam o swój komfort życia, w dupie mam wybory, w dupie mam polityków i innych cweli co obiecują gruszki na wierzbie. Wiem, że każdy i tak tylko o swoje dupsko dba. Mało takich co są ideowcami. Powąchają hajs jak Andruszkiewicz, Kukiz, to potem liżą buta Kaczorowi by jakaś kasa im spadła.


 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Martius777 said:

 Interwencja Syberyjska.

 Powstanie Bokserów.

 

USA miały wtedy interwencje.

 

Myślę, że rozsądnie jest się ograniczyć do czasów po II Wojnie. Wówczas stworzył się aktualny ład światowy. Nie ma sensu sięgać głębiej. Jeśli sięgniemy jeszcze głębiej to i Polsce można by przypisać interwencje w połowie Europy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RealLife napisał:

dzikusy nie radzą sobie z wolnością

Kto xD? :)

 

Jak by to dziennikarz Wyborczej napisał - brakuje Ci tylko korkowego hełmu białego kolonizatora.

 

To nie niepiśmienni mieszkańcy Czarnej Afryki czy Hindusi w systemie kastowym, palący swoje wdowy na stosach z ciałem męża, póki zalążków cywilizacji nie wprowadzili tam Brytyjczycy. To stare cywilizacje. Jeżeli chcesz posługiwać się określeniami per "dzikusy", które chyba są nie na miejscu w tym przypadku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, CalvinCandie said:

Nigdzie nie jest idealnie, tak naprawdę jak chcesz mieć dobrze, to SAM MUSISZ O TO ZADBAĆ

 

Ale jest jednak różnica pomiędzy wioską na Syberii a wioską pod Warszawą. 

 

To prawda, że sam musisz zadbać o własny dobrobyt ale jakoś tak się składa że pod Warszawą jest o to łatwiej niż za Uralem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz z dupy porównanie. Czemu na Syberii, a nie wioska pod Moskwą? To dla równowagi wioska na Syberii, a w Polsce wiocha zapuszczona na podkarpaciu niedaleko granicy z ukrainą. 

U nas też są wiochy rodem z rosji. Miałem okazję zobaczyć nieraz takie wiochy na podkarpaciu podczas urlopu jak w Bieszczady się wybierałem. W Małopolskim, Podlaskim, Lubelskim też takich zapuszczonych wioch nie brakuje, a ty podajesz mi wiochę pod warszawą, a w rosji na syberii. 

Ty naprawdę robisz z ludzi idiotów. Na siłę będziesz szukał usprawiedliwienia dla zgniłego zachodu, który rozwalał inne kraje dla zabawy.

Może przypomnimy bezsensowną wojnę, wymordowanie cywili, dzieci przez USA w Wietnamie? Czy może to też niewygodne i znów będzie pytanie o Matuszkę Rasssiję?

1339252061207571-big-pho-1839110,750,470


Tam USA używało napalmu, białego fosforu, agenta Orange, poczytaj sobie o tych okropnych formach ataku. O tym ile okaleczonych na całe życie ludzi jest do dzisiaj nie będę pisał. Dla mnie USA to jest gówno, a nie państwo. Rosja też nie jest lepszym krajem, ale przynajmniej nie jest tak bezczelna jak USA udając NATO/ONZ, że pomagają wprowadzać cywilizację, demokrację, a za kulisami wywożą ropę, bogactwa naturalne, handlują opium itd. 

Gdyby nie wciskali się do Afganistanu, Iraku, Libii i Syrii, to do dziś byłby spokój, a ludzie mogliby swobodnie życ w swoich krajach. To dzięki zjebanemu NATO i USA mieliśmy ten przypływ imigrantów w 2012 roku :). 

Tak jak @zychu wspominał, masz szczęście, że jesteś z Polski, a nie z Bagdadu, czy Benghazi czy Aleppo :). 
 

Edytowane przez CalvinCandie
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Obliteraror said:

To nie niepiśmienni mieszkańcy Czarnej Afryki czy Hindusi w systemie kastowym, palący swoje wdowy na stosach z ciałem męża, póki zalążków cywilizacji nie wprowadzili tam Brytyjczycy. To stare cywilizacje. Jeżeli chcesz posługiwać się określeniami per "dzikusy", które chyba są nie na miejscu w tym przypadku.

 

Niestety islam uwstecznił ich tak mocno że po wielkich cywilizacjach Bliskiego Wschodu pozostała tylko nostalgia historyczna. Owszem kiedyś to tam był konkret. Teraz dzikie ludy. 

 

Islam przerwał im ciągłość cywilizacyjną. Przecież to jest rejon kolebki cywilizacji, Żyzny Półksiężyc, dolina Zatoki Perskiej. Myśmy tu srali po krzakach, a już Sumerowie umieli podstawy matematyki i pismo. Minęło 5 tys lat -  my latamy w kosmos, oni srają po krzakach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RealLife napisał:

Islam przerwał im ciągłość cywilizacyjną. Przecież to jest rejon kolebki cywilizacji, Żyzny Półksiężyc, dolina Zatoki Perskiej. Myśmy tu srali po krzakach, a już Sumerowie umieli podstawy matematyki i pismo. Minęło 5 tys lat -  my latamy w kosmos, oni srają po krzakach. 

 

Bardziej najazdy Mongolskie - dzięki komu zachowały się przekłady z greki i łaciny? 

 

Poczytaj sobie czym był Bagdad  zanim Mongołowie najechali owe tereny. I chrześcijanie wspierali najeźdźców.

 

https://www.salon24.pl/u/ryuuk/358382,smierc-bagdadu-i-upadek-cywilizacji-arabskiej

 

Cytat

W lutym 1258 roku mongolska orda (razem z chrześcijańskimi sojusznikami) zdobyła Bagdad, jedno z najwspanialszych miast świata, po czym bezlitośnie wymordowała jego mieszkańców. Ofiar mogło być (uwaga, to nie żart) od stu tysięcy do miliona … historycy wciąż spierają się się na ten temat (łączna zaś liczba ofiar wśród cywilów całej kampanii sięgnęła dwóch milionów ludzi). Miasto zostało złupione i podpalone. Kalif Al-Mustansir został najpierw zmuszony do patrzenia, jak morduje się mieszkańców, dopiero później zawinięto go w dywan i zadeptano końmi (by jego krew nie wsiąkła w ziemię), zabito też wszystkich przedstawicieli rodu Abbasydów. Orda zniszczyła nawet niezwykły system irygacyjny, który od czterech tysięcy lat stanowił podstawę rolnictwa całej Mezopotamii i zapewniał gospodarczy dobrobyt tego regionu.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Bagdadem_(1258)

 

Cytat

Zniszczenie Bagdadu i szerzej związane z kampaniami mongolskimi spustoszenie muzułmańskiego Bliskiego Wschodu oznaczały koniec jego ekonomicznej i kulturalnej świetności. Nigdy nie odzyskał on już swojego dawnego światowego znaczenia, co było spowodowane także późniejszą rabunkową gospodarką i wojnami jego mongolskich władców, Ilchanidów i Timurydów. W sposób szczególnie dotkliwy ten upadek był widoczny w przypadku Iraku, gdzie został zniszczony istniejący od kilku tysiącleci system gospodarczy – Mezopotamia nigdy nie stała się już tym dominującym w regionie ośrodkiem cywilizacyjnym, jakim była dotąd nieprzerwanie od ponad czterech tysięcy lat. Jej dalsze dzieje to aż do XX wieku historia mało znaczącej prowincji, kolejno okupowanej przez obce imperia. Świat islamu przeżył również niebywały szok w związku z brutalnym unicestwieniem kalifatu przez Mongołów. Wszystkie próby restauracji kalifatu były nieudane, i odtąd muzułmanie musieli sobie radzić bez jednoczącego ich duchowego przywódcy, co zważywszy na ich teokratyczną koncepcję społeczeństwa było sytuacją nader niekomfortową.

 

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, CalvinCandie said:

U nas też są wiochy rodem z rosji. Miałem okazję zobaczyć nieraz takie wiochy na podkarpaciu podczas urlopu jak w Bieszczady się wybierałem. W Małopolskim, Podlaskim, Lubelskim też takich zapuszczonych wioch nie brakuje, a ty podajesz mi wiochę pod warszawą, a w rosji na syberii. 

 

Celem wyjaśnienia:

Nie w Podkarpackim. Tam nie ma zapuszczonych wiosek. Zjedzilem Podkarpackie wzdłuż i wszerz. 12 lat tam mieszkałem. Podkarpackie wygląda lepiej niż Dolnośląskie czy Wielkopolska. Jest lepiej zadbane niż dowolny region po lewej stronie Wisły. Czysto, ludzie dbają o wygląd własnych posesji a fundusze Unijne zrobiły swoje. Nie powielaj stereotypów. 

 

Jeśli chcesz używać w dyskusji przykładu zapadłych wiosek to podawaj Kotlinę Kłodzką, Dolny Śląsk, Wielkopolskę gdzie są wioski które wyglądają jak Mariupol dzisiaj (Malczyce, woj. dolnośląskie). 

 

Pod Moskwą to nie ma nic. Taka to różnica. Jest Moskwa, kończy się Moskwa i jest bida. Jest Petersburg, kończy się Petersburg i jest bida. 

 

Nie udowodnisz że Zachód to samo co Wschód. 

 

Miliony imigrantów każdego roku swoimi nogami pokazują że jednak chcą mieszkać na Zachodzie i jakoś zupełnie nie przeszkadza im biały, amerykański fosfor używany w Wietnamie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Perun82 napisał:

Bardziej najazdy Mongolskie - dzięki komu zachowały się przekłady z greki i łaciny?

Dzięki Bizancjum. :)

Nie umniejszając Arabom i ich podbojom ;) - istniejąca w zachodnim pisarstwie historycznym tendencja (nasilająca się od lat 70.), aby przypisywać im wielkie kulturalne zasługi, bo nie zniszczyli dorobku cywilizacyjnego podbitych ludów, jest absurdalna. :)

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zychu napisał:

Dzięki Bizancjum. :)

Nie umniejszając Arabom i ich podbojom ;) - istniejąca w zachodnim pisarstwie historycznym tendencja (nasilająca się od lat 70.), aby przypisywać im wielkie kulturalne zasługi, bo nie zniszczyli dorobku cywilizacyjnego podbitych ludów zakrawa na absurd.

Nie, dzięki Arabom :) 

 

do połowy XIII wieku Arabowie stali wyżej cywilizacyjnie od Europejczyków.

 

 

Cytat

 

 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RealLife napisał:

Jeśli chcesz używać w dyskusji przykładu zapadłych wiosek to podawaj Kotlinę Kłodzką, Dolny Śląsk, Wielkopolskę gdzie są wioski które wyglądają jak Mariupol dzisiaj (Malczyce, woj. dolnośląskie). 

Nie, nie aż tak. Prędzej przywołałbym Zachodniopomorskie i biedne tereny popegeerowskie. Tam faktycznie to źle wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Perun82 napisał:

Nie, dzięki Arabom :)

No, ale te ziemie w Lewancie należały do Bizancjum, które było ówcześnie jedynym spadkobiercą cywilizacji śródziemnomorskiej (czyli kultury łacińsko-greckiej). Arabowie podbili te ziemie i wspaniałomyślnie nie rozpieprzyli tego dorobku. :) To trochę jak z tymi dobrymi ruskimi, co to w rozdupconym Mariupolu rozdają ziemniaki. :)

 

A że Arabowie z biegiem czasu wytworzyli kwitnącą cywilizację, to inna sprawa. Tyle że już w XI wieku Arabowie tracą wpływy w Lewancie na rzecz Seldżuków.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Obliteraror napisał:

Kto xD? :)

 

Jak by to dziennikarz Wyborczej napisał - brakuje Ci tylko korkowego hełmu białego kolonizatora.

 

To nie niepiśmienni mieszkańcy Czarnej Afryki czy Hindusi w systemie kastowym, palący swoje wdowy na stosach z ciałem męża, póki zalążków cywilizacji nie wprowadzili tam Brytyjczycy. To stare cywilizacje. Jeżeli chcesz posługiwać się określeniami per "dzikusy", które chyba są nie na miejscu w tym przypadku.

 

W sumie Hindusi to też w chuj stara cywilizacja. Tyle, że całkowicie odmienna od zachodnich standardów. Po przeczytaniu książki Praga Khany doszedłem do wniosku, że Azja, a zwłaszcza Indie i Chiny gardzą zachodem jeszcze bardziej niż zachód gardził nimi. Bo teraz gardzi jakby mniej. Najogólniej mają nas za dzikusów z krótką historią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ w Krakowie najwcześniej spotykany jezyk na ulicy. Jak się wojna zakończy i zacznie się łączenie rodzin to się ich z 5 mln zrobi. Jesteśmy sługami Ukrainy. Więc zaciesniemy pasa by dać braciom wszystko co potrzebują.

Powtarzam jeszcze raz: wiara, rodzina, własność jako cywilizacyjna podstawa państwa prawa. Nie Rzeczpospolita Polin Kilkoro Narodow. Nie dla konfiskaty mienia tylko dlatego, że ktoś jest Rosjaninem, czy Chińczykiem. Jestem monarchistą. Nie dla promocji ludobójców, nowego porządku swiata i tęczowego kołchozu. Tak dla powszechnego prawa do broni. Zbrojny się wewnętrznie. Nie dajmy się wciągnąć w wojnę między bandyckim Putinem i "pokojowymi" Amerykanami. Nie dla wymiany dolarów za hrywny. Tak dla przywrócenia kary głównej. Tak dla wolności słowa i uwolnienie więźniów politycznych. Nie korpusy wojenne a ekspedycyjne. Tak dla wolnego handlu. Polski rząd sługą Polaków a nie innych nacji. Stop rozszczeniom 7ydowskim i fałszowaniu historii Polski. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Perun82 napisał:

Poczytaj sobie czym był Bagdad  zanim Mongołowie najechali owe tereny.

 

A to jest akurat bardzo trafne spostrzeżenie w kontekście głównego wątku, bo Rosja też została najechana przez Mongołów i przez kilkaset pozostawała pod ich butem. I analogicznie jak w przypadku Bliskiego Wschodu, ten epizod na stałe wrył się w kodzie kulturowym i genetycznym samych Rosjan, bo tak naprawdę, lwia część społeczeństwa rosyjskiego to dzisiejsi potomkowie Mongołów. Notabene, sam Szojgu jest (był?) etnicznym Mongołem.

 

Innymi słowy, Rosjanie to tacy Mongołowie, którzy potrafią dużo wypić. Stąd też głębokie westchnienia niektórych środowisk prawicowych w Polsce za ideą panslawizmu pod rosyjskim sztandarem, to naiwna mrzonka, bo Rosja żadnym rezerwuarem kultury słowiańskiej nie jest, bo ta działa u nich obecnie na zasadach rekonstrukcyjnych, a nie tradycjonalistycznych.

 

Podobnie jest oczywiście w Polsce, bo z uwagi na położenie w orbicie wpływów zachodnich, nie będzie zbyt dalekie od prawdy stwierdzenie, że z kolei Polacy, to tacy Niemcy, którzy potrafią wszystko spierdolić. No niestety, ,,kulturkampf" przegraliśmy, ale jakby na to nie spojrzeć, cena za to nie była zbyt wysoka, a i tak da się wszystko odrobić.

 

A zmierzam do tego, że skoro zarówno Polska, jak i Rosja to kraje słowiańskie tylko z nazwy, to w wyścigu rekonstrukcyjnym ,,prawdziwej słowiańszczyzny" nie ma sensu oddawać palmy pierwszeństwa Rosji, tylko dlatego, że o to sama prosi - Polskie środowiska równie dobrze mogły by się stać pionierem w fightback kulturkampfie, ale te wolą lgnąć do Rosji, która tylko się w te wszelkie wianki i koronki przyozdabia, aby zakryć skośne oczy i nahajkę za pazuchą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fury KingDobra, jeden gość z Uw jakiś profesor mówi, że przekroczyło granicę 2,3 mln osób z czego koło 1.3 mln zostało w Polsce. Ponad 30 tysięcy osób już znalazło pracę z Ukrainy tutaj - nie wiem, czy to jest wliczone też te na czarno czy nie no, ale załóżmy, że ci co mają papier. No to w rzeczywistości więcej pracuje już. Pisało, że około 75% z tych osób to kobiety podejmujące pracę a reszta faceci. 

Co do języka na ulicach - wiesz, czasem człowiek ma takie wrażenie. U mnie w mieście obok Turków a wydaje mi się, że jest ich mnóstwo - a tak naprawdę nie jest dużo. 

@zychuOznaczam ciebie, bo też statystki sprawdzasz to ciekawość zaspokoje. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Fury King napisał:

Powtarzam jeszcze raz: wiara, lub indyferentyzm religijny z poszanowaniem tradycji miejsca w którym mieszkasz, pracujesz i budujesz swoją przyszłość, rodzina, własność jako cywilizacyjna podstawa państwa prawa. Rzeczpospolita na pierwszym miejscu Polin Kilkoro Narodow. Tak dla realpolitik, nie dla romantycznych, łzwawych mrzonek które doprowadziły do tragicznych wydarzeń w historii Polski Nie dla konfiskaty mienia tylko dlatego, że ktoś jest Rosjaninem, czy Chińczykiem. Jestem monarchistą. Nie dla promocji ludobójców, nowego porządku swiata i tęczowego kołchozu. Tak dla powszechnego prawa do broni. Zbrojmy się wewnętrznie. Nie dajmy się wciągnąć w wojnę między bandyckim Putinem i "pokojowymi" Amerykanami. Nie dla wymiany dolarów za hrywny. Tak dla przywrócenia kary głównej. Tak dla wolności słowa i uwolnienia więźniów politycznych. Nie korpusy wojenne a ekspedycyjne. Tak dla wolnego handlu. Polski rząd sługą Polaków a nie innych nacji. Stop nieuprawnionym roszczeniom niezależnie od strony  7ydowskim i fałszowaniu historii Polski. 

 

Trochę poprawiłem pod siebie, mogę się podpisać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.