Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

"Wydarzenia". Osoby starsze zmuszone do bolesnych wyborów. Żywność czy leki?
"Kryzys inflacyjny spowodował, że osoby starsze często zmuszone są do tego, by mierzyć się z bolesnymi wyborami. Część z nich musi decydować - żywność czy leki. Statystyki pokazują, że rezygnują z wykupienia recept. Coraz więcej ludzi korzysta też z jadłodajni i społecznych lodówek."

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-10-02/wydarzenia-osoby-starsze-zmuszone-do-bolesnych-wyborow-zywnosc-czy-leki/

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Obliteraror napisał:

Jednakże w dzisiejszych czasach to jednak ewenement. Nawet ludzie bardzo zamożni rzadko miewają więcej niż dwójkę, trójkę dzieci.

 

 

Takie coś zauważyłem. Wśród znajomych lub osoby z rodziny mają maksymalnie dwójkę dzieci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Federation Council unanimously approved the constitutional law on the admission of the DPR, LPR, Zaporozhye and Kherson regions to Russia

 

The names Donetsk People's Republic and Luhansk People's Republic will be preserved and spelled out in the Constitution of the Russian Federation after the relevant amendments are made to it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror Kolejny ruch żeby było o nim głośno. 

To jest strasznie sztucznie wykreowany człowiek jeśli chodzi o to w jaki sposób się zachowuje. 

Zrobili z niego wizjonera itd, noi tak to się kręci. 

Już ile klubów miał nie kupić, Twittera też miał kupić, skończyć z głodem na świecie ird itd.. 

Broń Boże nie twierdzę, że nie jest bardzo zdolny ogólnie bo jest, ale to sztuczne wykreowanie jego osoby, aż bije po oczach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BumTrarara napisał:

Przecież nawet Rosja miała być w NATO.

I CHRL również! ;)

A po cholerę się ograniczać? Cały świat powinien być w NATO, pod Pax Americana, swoisty koniec historii, jak powiedziałby pan Francis Fukuyama. A w tle dumnie łopotałby Gwiaździsty Sztandar....

 

Ech, wzruszyłem się xD

 

 

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NATO może zmienić format na organizację taka już globalna. 

Przecież na spotkania z NATO jeździli sobie przedstawiciele Australii, Japonii, Korei południowej itd. 

Ja przykładowo uważam, że jeśli RU się rozpadnie - w sensie zostanie całkowicie wasalem - to nawet i Białoruś kiedyś wejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, slusa said:

The Federation Council unanimously approved the constitutional law on the admission of the DPR, LPR, Zaporozhye and Kherson regions to Russia

Klasyczne rosyjskie głosowanie, czyli żadnego głosu przeciw, i więcej głosów za, niż osób na sali :):

Quote

Jak podaje Meduza, wyniki każdego głosowania były różne, przy czym nie wyświetlono żadnego głosu "przeciw" i nikt nie wstrzymał się od głosu. Na tablicy wyświetlono, że łącznie głosowało 408 deputowanych, a "za przyłączeniem" było - kolejno - 413, 412, 409 i 411 głosów.

https://tvn24.pl/swiat/rosja-wiecej-glosow-za-aneksja-niz-bylo-deputowanych-na-sali-przewodniczacy-dumy-blad-techniczny-6145059

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, $Szarak$ said:

NATO może zmienić format na organizację taka już globalna. 

 

Moim zdaniem wątpliwe. Zbyt duża rozbieżność interesów i zagrożeń pomiędzy np. UE a Japonią. Za daleko z Europy. Żaden europejczyk nie będzie chciał ginąć za wyspy Kurylskie albo inny Tajwan. 

 

Taki pakt jak NATO ma sens gdy istnieje wspólne zagrożenie, które jednoczy a członkowie paktu są w bliskości terytorialnej i wzajemnie na siebie oddziaływają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azerska dzicz rozstrzeliwuje ormiańskich jeńców.

 

Takie obrazki będą coraz częstsze, bo Rosja nie jest już policjantem w regionie.

Nie ma w tej chwili nikogo, kto mógłby tam utrzymać porządek - przecież nie Turcja, która lubuje się w mordowaniu i jest zgniłym jajem NATO.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W interesie każdego normalnego człowieka jest mieć możliwość wyboru miejsca i zasad do życia.

Natomiast globalizacja gwarantuje tylko niewolnictwo.

 

Jak pisałem, już i u nas porywane są dzieci i majątki, do tego doszły niedawno również mieszkania, a propaganda sugeruje że 84% mężczyzn jest przestępcami.

Nie ma najmniejszego sensu popieranie eksportu tego szitu, zwanego "wartościami", do Ukrainy.

 

Co do konfliktu w Ukrainie, obie strony powinny szukać pokojowego rozwiązania.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zychu napisał:

Nie ma w tej chwili nikogo, kto mógłby tam utrzymać porządek - przecież nie Turcja, która lubuje się w mordowaniu i jest zgniłym jajem NATO.

Ostatnio były rozmowy na ten temat - o wysłaniu tam wojsk. 

Między innymi Zbigniew Rau rozmawiał z Francuzami. 

Więc myślę, że w przyszłości jakieś siły z Europy, w tym Polskie i być może nawet amerykańskie zostaną wysłane. 

Tym bardziej, że Armenia chce wyjść z OUBZ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, wrotycz said:

więcej ludzi zdecydowało, że Niedzielski kłamie, niż że Braun jest ruskim agentem

Dwa błędy logiczne.

Pierwszy, to nie jest alternatywa wykluczająca. To że Niedzielski zazwyczaj kłamie, NIE znaczy automatycznie że Braun nie jest ruskim agentem. Nawet zepsuty zegarek dwa razy na dobę prawdę pokaże.

Drugi błąd, że o prawdzie lub kłamstwie można decydować ilością głosów. Jak powiedział Einstein: "po co aż stu przeciw Einsteinowi? Gdybym nie miał racji, wystarczyłby jeden".

 

3 minutes ago, Libertyn said:

Tak mi się skojarzyło

Lepszy jednak ustrój, gdzie każdy może na swój dobrobyt zapracować, niż taki gdzie dobrobyt zależy wyłącznie od woli jakiegoś urzędasa rozdzielającego społeczeństwu "według potrzeb" (co kończy się przeważnie potrzebą łapówki).

1664829954_0ugalk_600.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kespert napisał:

Lepszy jednak ustrój, gdzie każdy może na swój dobrobyt zapracować, niż taki gdzie dobrobyt zależy wyłącznie od woli jakiegoś urzędasa rozdzielającego społeczeństwu "według potrzeb" (co kończy się przeważnie potrzebą łapówki).

Lepszy taki ustrój gdzie wszystko jest wyważone i nie ma predestynacji. Już lepszy ten  Lee Kuan Yew od Reagana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn, odpowiadając na Twoje wątpliwości: w czasach Związku Radzieckiego żołnierze z krajów/republik bałtyckich to była elita armii, trafiająca w dużej części m.in do strategicznych wojsk rakietowych (to już elita elit), podwodniaków czy jednostek specjalnych. Wiele to mówi o materiale ludzkim z tamtych regionów. Status ukraińskiej SRR a PRL w tamtym czasie był zupełnie inny. Nieporównywalny (ale o tym już pisałem). Dlatego PL to naturalna część cywilizacji Zachodu, Ukraina nie. I nie zanosi się na zmianę. Przynajmniej ja w nią nie wierzę.

 

Ukraina gospodarczo przestała istnieć, podtrzymywana jest wyłącznie na zachodniej kroplówce. Każdy dzień tej wojny podnosi jej koszty, które trzeba będzie zapłacić. Intencje Anglosasów są zatem dla mnie zrozumiałe i nie oceniam ich w kategoriach etycznych. Niezrozumiałe jest dla mnie bezkrytyczne pójście w stu procentach za anglosaską narracją. To uznaję za wyjątkowo niebezpieczne dla Polski i Polaków.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Obliteraror napisał:

@Libertyn, odpowiadając na Twoje wątpliwości: w czasach Związku Radzieckiego żołnierze z krajów/republik bałtyckich to była elita armii, trafiająca w dużej części m.in do strategicznych wojsk rakietowych (to już elita elit), podwodniaków czy jednostek specjalnych. Wiele to mówi o materiale ludzkim z tamtych regionów. Status ukraińskiej SRR a PRL w tamtym czasie był zupełnie inny.

A status Litewskiej, Łotewskiej, Estońskiej SRR.

Poza tym czemuś się uczepił ZSRR? Przedtem było Imperium Romanowów z Polaską jako jednym z najbardziej uprzemysłowionych regionów

10 minut temu, Obliteraror napisał:

Nieporównywalny (ale o tym już pisałem). Dlatego PL to naturalna część cywilizacji Zachodu,

A Litwa, Łotwa, Estonia?

A skad wiesz ze Polska to cywilizacja zachodu? 
Klemens Lothar von Metternich twierdził że wschód, Azja zaczyna się na wschód od Wiednia

10 minut temu, Obliteraror napisał:

Ukraina nie. I nie zanosi się na zmianę. Przynajmniej ja w nią nie wierzę.

Zmiany zajmują pokolenia, pokolenia wyrzeczeń i działań. Ukraina już jest nakierowana na zachód i aspiruje do niego. 

10 minut temu, Obliteraror napisał:

Ukraina gospodarczo przestała istnieć, podtrzymywana jest wyłącznie na zachodniej kroplówce.

Każdy kraj w którym toczy się wojna przestaje gospodarczo istnieć. Swego czasu nie istniały gospodarczo Austria, Rosja i Prusy. Funkcjonowały dzięki Brytyjskiej Kroplówce
Potem tak samo było z Ententą. Funkcjonowała dzięki USA.

10 minut temu, Obliteraror napisał:

Każdy dzień tej wojny podnosi jej koszty, które trzeba będzie zapłacić.

Każdy dzień każdej wojny. Ale koszt alternatywny może być jeszcze większy.

 

10 minut temu, Obliteraror napisał:

Intencje Anglosasów są zatem dla mnie zrozumiałe i nie oceniam ich w kategoriach etycznych. Niezrozumiałe jest dla mnie bezkrytyczne pójście w stu procentach za anglosaską narracją. To uznaję za wyjątkowo niebezpieczne dla Polski i Polaków.

Wyjątkowo niebezpieczne dla Polski i Polaków jest to że są gdzie są i są narodem jakim są. Możemy tylko wybierać między narracjami. Nie mamy potencjału na tworzenie własnej narracji.
Nie przez PIS, nie przez PRL czy II wojnę. 
Nawet nie przez zabory. 
Przez naszą mentalność. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Libertyn said:

Już lepszy ten  Lee Kuan Yew

Zwłaszcza dla Malajczyków '63 - '65. 

Za to wynik głosowania 126-0 za wykopaniem popleczników LKY i całego Singapuru z Malezji - jest zadziwiającym pokazem jednomyślności parlamentarnej. 

Edytowane przez Kespert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gościu napisał:

Co do konfliktu w Ukrainie, obie strony powinny szukać pokojowego rozwiązania.

Powinieneś jeszcze napisać, że nie powinno być głodu na świecie, w związkach powinno się rozmawiać i jak ktoś Ci dokucza to "głupszemu" się ustępuje ;_) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.