Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, Strusprawa1 said:

Do rzeczy, tak - Sci-Fun jest takim trochę "Miłośnikiem Nauki", który niczym sojowy chłopiec wierzy w nią bezgranicznie

 

Nauka to wiedzą a nie wiara. Nie można w nią wierzyć. Można wierzyć w religię, bądź inna ideologią, która się firmuje bądź, potocznie mordę sobie wyciera nauką.

 

Wiedza jest przeciwieństwem wiary. A on, twierdząc, że każdy się może mylić, w tym momencie pokazuje, że on, ani jego wiara, mylić się nie może.

To jest dogmat.

 

6 hours ago, Strusprawa1 said:

O Hitlerze nie pamiętam czy coś takiego mówił.

 

Mówił, w pierwszej części/połowie.

 

6 hours ago, Strusprawa1 said:

Ja też wierzę w odnawialne źródła energii i myślę, że powinien powstał na Saharze gigantyczna elektrownia słoneczna przesyłająca energię do Europy. 

 

Ją nie wierzę, ja wiem. A tu jest podsumowanie obecnej wiedzy.

 

 

 

Muszę jednak oddać scifunowi pewien  honor - druga połowa filmu, o tym jak weryfikować źródła, jest bardzo dobra i choć nie polecam scjentystycznej i scjentologicznej narracji pierwszej połowy, druga jest bardzo wartościowa. Do pierwszej trzeba mieć  żelazne nerwy i sceptycyzm  jak przy czytaniu  tygodnika Nie albo Superexpresu.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kespert napisał:

Dał telefon żonie na chwilę, odblokowany. A propos żony - zadziwiająca zbieżność, często żony prezydentów Polski są "nieprzypadkowe"  a jakby jakieś wybrane... Może na to liczy.

 

 

To jest taka tradycja światowa.

Nawet pewien film opiera się na podobnym schemacie, tylko polityk z innego kraju, choć reżyser "nasz" ;)

 

Im wcześniej zacząć relację, tym lepiej, studia idealne.

Wielu nadal się zastanawia, czy Merkel i Putin poznali się w czasach studenckich, i jak długo trwała znajomość.

Zresztą studia to idealny czas na sianie ziaren - ludzie bardziej wyzwoleni, czasem głupie rzeczy robią....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wrotycz napisał:

Nauka to wiedzą a nie wiara. Nie można w nią wierzyć. Można wierzyć w religię, bądź inna ideologią, która się firmuje bądź, potocznie mordę sobie wyciera nauką.

Tak, masz rację, dlatego wziąłem to w cudzysłów. Chodziło mi o memowego sojaka "I love Science!", gdzie jest do cna polit-poprawny. 
https://knowyourmeme.com/photos/1862980-soy-boy-face-soyjak
 

No i to można jeszcze dołożyć:

 

Do reszty się zgadzam.

 

2 minuty temu, spacemarine napisał:

Serio Panowie czy to normalne że Żeleń mówi o wyprzedzającym ataku nukami na ru, przecież to proszenie się o taki atak a własny kraj, czy to jest poważne?

@Obliteraror już mówił, że Bartosiak wyjaśniał ten problem. Zeleński prosił o zabezpieczenie NATO przed rosyjskim atakiem, bo gdyby tego nie było, to by oznaczało, że można sobie wygrać wojnę konwencjonalną, ale i tak się ją przegra, bo przeciwnik ma atomówkę i takie kraje mogą dosłownie wszystko.

PS. Nie oglądam PewDiePie, po prostu wpisałem w youtube "I love science" i wyskoczyło by dać pewien obraz..

3 godziny temu, Redbad napisał:

Masz rację ziomek. Nie powinniśmy czekać. Natychmiast wypowiedzieć prewencyjnie wojnę Rosji. Ale najpierw zrobić częściową mobilizację - samych ochotników, w końcu pełno ich w internecie, tutaj na forum też, wystarczy wojowania zza monitora, pakować się w Bewupy i bić ruska!

No jak zrobi się mobilizację, to pójdę. xD

3 godziny temu, slusa napisał:

Śmiem się nie zgodzić, myślę że dalej by siedzieli przed komputerem, śmiejąc się jak naiwni są Polacy. Sposób na uniknięcie komisji zawsze się znajdzie. BTW @Strusprawa1 @KolegiKolega dlaczego jeszcze Was nie ma na froncie? Przecież Ukraina sobie świetnie radzi. 

Bo chcę kupić dom, zapłodnić żonę, zasiać drzewo i się wytrenować, a wtedy mógłbym iść. Moim krajem jest Polska, tak poza tym. Lecz jeśli ojczyzna wezwie, to pójdę. Chętnie bym ubił kacapów, którzy grożą Polsce w internecie.

PS2. Ostatnio zmęczyłem się tym tematem i dało się we znaki prywatne życie, więc już tak staram się nie podniecać tematem. Po co mam pitolić gdy nie mam żadnego wpływu na przebieg tych zdarzeń, którymi się podniecam. Jeśli tylko patrzę kto coś wygrał i się tym emocjonuję, to jestem niewolnikiem informacji, gdzie moje samopoczucie i nastrój nie zależy od tego czy sam coś zrobię, co w życiu prywatnym posunie mnie do przodu, ale od czegoś, do czego nie mam kompletnie wpływu. 
I nawet się to tyczy kryzysów jakie się szykują, sytuacji ekonomicznej, wojny itd. I można to odnieść do siebie. Najlepszą rzeczą i to zawsze jest zrobienie czegoś dla siebie lub dla bliskich - praca, edukacja, dobra forma itd. 
Jak nie ma się np. kanału z dużymi zasięgami to nie warto tak tracić dużo czasu i nerwów na ten cały zalew informacji. 
Ja zmęczony tym już jestem. It's over for me...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Redbad said:

Wczoraj słyszałem, że na Kremlu mówi się "albo Rosja będzie wielka, albo świat może nie istnieć". Zachodu nie stać na takie posunięcia.

 

Weź mnie też tam, nigdy tam nie byłem a chciałem.

Taka okazja może się nie powtórzyć.

 

--

 

21 hours ago, zychu said:

Swoją drogą, amerykański wywiad ujawnił, że za bandyckim zamachem na Duginę stoją służby ukraińskie - takie to państwo prawa, ostoja Zachodu na Wschodzie. Metody znane skądinąd.

 

Chcesz przez to mówicie, że ruscy mówili prawdę o ukraińskim zamachu?

A to ruskie onuce!

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogactwo, część Polska :

Emerytury dla Ukraińców w Polsce. Warunek: przepracowanie 20 lat/K i 25 lat/M

Ukraina wypłaci emerytowi 300 zł, a ZUS 100 zł. Razem wychodzi 400 zł. W takiej sytuacji ZUS DOPŁACI 938,44 zł, by emeryt otrzymał najniższe świadczenie w Polsce: 1338,44.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-emerytura-dla-obywateli-Ukrainy-ZUS-tlumaczy-szczegoly-8417512.html

 

Oczywiście powinniśmy utrzymywać ukraińskich emerytów, bo zwiększą dzietność (czy co tam będą pierdolić obrońcy tego rozwiązania).

 

Tak się kończy demokracja bez konsekwencji - normą powinno być rozwiązanie typu : jesteś członkiem kościoła x - płacisz podatek kościelny.

Jesteś za przyjmowaniem imigrantów i płaceniem im wszystkiego - płacisz podatek na utrzymanie rzeczonego imigranta.

Chcesz socjal - masz tyle lat socjalu, ile lat przepracujesz.

itp.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, sargon said:

Bogactwo, część Polska :

Emerytury dla Ukraińców w Polsce. Warunek: przepracowanie 20 lat/K i 25 lat/M

Ukraina wypłaci emerytowi 300 zł, a ZUS 100 zł. Razem wychodzi 400 zł. W takiej sytuacji ZUS DOPŁACI 938,44 zł, by emeryt otrzymał najniższe świadczenie w Polsce: 1338,44.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-emerytura-dla-obywateli-Ukrainy-ZUS-tlumaczy-szczegoly-8417512.html

 

Oczywiście powinniśmy utrzymywać ukraińskich emerytów, bo zwiększą dzietność (czy co tam będą pierdolić obrońcy tego rozwiązania).

 

Tak się kończy demokracja bez konsekwencji - normą powinno być rozwiązanie typu : jesteś członkiem kościoła x - płacisz podatek kościelny.

Jesteś za przyjmowaniem imigrantów i płaceniem im wszystkiego - płacisz podatek na utrzymanie rzeczonego imigranta.

Chcesz socjal - masz tyle lat socjalu, ile lat przepracujesz.

itp.

 

Czytamy do końca 

 

Jest jednak warunek jak zaznacza ZUS: wyrównanie będzie się należało jedynie obywatelom Ukrainy, którzy na stałe mieszkają w Polsce. Jednocześnie każda podwyżka świadczenia wypłacanego w ich ojczystym kraju spowoduje obniżenie się wyrównania. 

 

Obecnie emeryturę z ZUS pobiera około 3 tys. obywateli Ukrainy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda:

 

"Palenie w piecu owsem pozwoli obniżyć koszty ogrzewania nawet 3-krotnie w przypadku gdy wykorzystujemy pellet. Warto pamiętać, że owies powinien wyróżniać się odpowiednimi parametrami i nie w każdym piecu można nim palić. Sprawdź, czy ogrzewanie domu przy użyciu owsa jest zgodne z prawem."

https://www.farmer.pl/energia/oze/ogrzewanie-domu-owsem-nawet-5-krotnie-tansze-niz-ekogroszkiem,123864.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, slusa napisał:

 

Czytamy do końca 

 

Jest jednak warunek jak zaznacza ZUS: wyrównanie będzie się należało jedynie obywatelom Ukrainy, którzy na stałe mieszkają w Polsce. Jednocześnie każda podwyżka świadczenia wypłacanego w ich ojczystym kraju spowoduje obniżenie się wyrównania. 

 

Obecnie emeryturę z ZUS pobiera około 3 tys. obywateli Ukrainy

 

Było czytane.

To absolutnie nic nie zmienia.

Jak sprawdzisz, czy "mieszka na stałe" ? ;>

No, powiedzmy, że babcia i dziadek mieszkają z córką.

Ale jakoś ich nie można zastać.

Ale jak trzeba, pojawią się w urzędzie ;>

 

Ostatnio robili przesiewowe badanie algierskich emerytów, którym Francja wypłaca sowite emerytury.

Francja, królowa biurokracji.

Kilkaset tysięcy emerytów.

 

13,2 % dawno nie żyje, świadczenie pobiera rodzina.

17,8 % istnieje

69 % nie udało się ustalić miejsca pobytu. Ale emerytury dostają

 

Wyobrażasz sobie, że urzędnik z ZUSu będzie sprawdzał tysiące ludzi, czy istnieją i mieszkają ?

"Pobyt stały" to ile ? 50%+1 dni.

Centrum interesów życiowych - "pani, córka mieszka w PL, a mnie dom ruscy zburzyli, chce pan sprawdzić, o, to trzeba jechać do Doniecka" itp.

 

Na razie 3 tysiące, ale jak się wieść rozniesie...zwłaszcza że większość Ukr w PL to właśnie wiek emerytalny, oraz kobiety z dziećmi. A tu tylko 20 lat wykazać i jest git.

 

Nie ogarniasz, jak bardzo jest to korupcjogenne i niebezpieczne rozwiązanie.

I tak już jest pół mierzei na sam NFZ i szkolnictwo Ukr miesięcznie.

 

Jak nie mieszkasz w PL to domiary Ci nie straszne, ale żeby utrzymać ten patologiczny socjal na dwa kraje, to nie ma bata - trzeba będzie zacząć konfiskować.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białoruski dyktator Alaksandr Łukaszenka zapowiedział, że od 6 października nie będzie można podnosić cen. Przywódca Białorusi ogłosił to po posiedzeniu rządu. - Jakikolwiek wzrost cen jest zabroniony. Od dzisiaj. Nie od jutra, ale od dziś - mówił Łukaszenka, którego cytuje państwowa agencja prasowa BelTA 

https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gospodarka/lukaszenka-zakazuje-podnoszenia-cen-na-bialorusi-nie-daj-boze-zeby-ktos-je-podniosl-6820086233410400a.html%3famp=1

 

XD

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Oczywiście straż nasza została oskarżona o to, że są psychopatami i takie tam. Co myślicie o tej sytuacji? 

Dla zwykłych ludzi sensacja, dla ziomków z granicy normalna sytuacja, frag jak frag ;) 

 

Należy pamiętać, że najwięcej pierdolą Ci co mają najwięcej za uszami ;) ot by się dopierdolić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://defence24.pl/polityka-obronna/czy-sojusznicy-wydrenuja-nas-z-kadr-komentarz

Cytat

„Amerykańska korporacja" poszukuje wyspecjalizowanych kontraktorów do wypełniania zadań w Ukrainie z zakresu operacji ewakuacji, ochrony i odbijania wybranych osób i ich rodzin. Uwagę zwraca proponowane wynagrodzenie za dzień.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, $Szarak$ said:

Most Krymski zniszczony. Ale walnęło, o panie.

 

Jebło to jebło, po co drążyć.

 

15 minutes ago, $Szarak$ said:

Kontrola ciężarówki która miała mieć ładunki wybuchowe na pace xD 

 

Gość nie widział cicho wodzie wytrzeć nie zachowywał się podejrzanie. Do tego kilka może kilkanaście kilogramów materiałów wybuchowych można schować wszędzie, w środku palety na środku auta. I jak to znajdziesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, wrotycz said:

. Do tego kilka może kilkanaście kilogramów materiałów wybuchowych można 

 

Raczej więcej niż tona przy takim jebnięciu. Jedna, dwie palety ze zdalnymi zapalnikami. I jeżeli nie przypadek, że jebło akurat obok pociągu z cysternami, to musiał być podgląd. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, $Szarak$ said:

 

 

Zastanawiałbym się czy w takiej sytuacji trzymać pieniądze w dolarach. Jeśli Arabia Saudyjska dogadała sie z Rosjanami to moze być upadek stabilności dolara, a biorąc pod uwagę jak sabotujące własny kraj maja teraz rządy w USA to możemy byc świadkiem upadku finansowej i militarnej, globalnej hegemonii USA. Wojna na Ukrainie to tylko kolejny przykłąd tego że UE i USA zbyt daleko się posunęły. Ukraina może była biedna i pod kuratelą Rosji ale ludzie tam normalnie żyli. 

 

Rozmyślam nad taką teorią że tam na górze władcy wszystkich krajów już są dogadani, i to co widzimy to nie historia tylko sumiennie realizowany plan. Jeśli populacji odwala, to trzeba "przetrzebić stado". Wojna o ukrainę nie ma sensu. Tam nic nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Trevor napisał:

 

Zastanawiałbym się czy w takiej sytuacji trzymać pieniądze w dolarach. Jeśli Arabia Saudyjska dogadała sie z Rosjanami to moze być upadek stabilności dolara, a biorąc pod uwagę jak sabotujące własny kraj maja teraz rządy w USA to możemy byc świadkiem upadku finansowej i militarnej, globalnej hegemonii USA. Wojna na Ukrainie to tylko kolejny przykłąd tego że UE i USA zbyt daleko się posunęły. Ukraina może była biedna i pod kuratelą Rosji ale ludzie tam normalnie żyli. 

 

Rozmyślam nad taką teorią że tam na górze władcy wszystkich krajów już są dogadani, i to co widzimy to nie historia tylko sumiennie realizowany plan. Jeśli populacji odwala, to trzeba "przetrzebić stado". Wojna o ukrainę nie ma sensu. Tam nic nie ma. 

 

Szycha z ONZ apelowała ostatnio, żeby banki centralne przestały podwyższać raty.

Powell i FED tego nie słuchają, a w obecnych warunkach dobija to inne gospodarki, przez denominację większości długów w dolarach , stąd np. paniczna interwencja BoE na rynku obligów, bo by im rynek funduszy emerytalnych zwaliło.

Nie jest to odosobniony przypadek.

Jak ONZ, WEF, BRICS będą przeciwko USA i zmienią wajhę nagle, to może być rozpierdol totalny.

Albo powolne duszenie jedwabnika, albo wojna - inne wyjścia wymagają zbyt dużych poświęceń ze strony 0,01% populacji szyszek i nadszyszek.

 

Ja się staram przygotowywać na wszystkie warianty, bo w sumie nie wiem, kto przeciągnie na swoje w końcu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.