Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

pisałem o pukaniu Rosjanek przez ludy azjatyckie? To się dzieje ze wszystkimi kobietami słowiańskimi współcześnie. Wiem, że Ukraina to burdel. Nic nowego. 

Rozszerzyłbym na wszystkie kobiety europejskie.  Robią sobie sexturystykę z tym że do innych krajów niż mężczyźni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Kleofas said:

Rosja skłania się

 

22 minutes ago, Kleofas said:

Rosja uznała

Tutaj się różnimy w opinii - Ty najwyraźniej zakładasz, że Rosja nadal ma jakieś sprawstwo, ma jakąś możliwość samodzielnego podejmowania decyzji o swojej polityce. Dla mnie, coraz bardziej staje się "oczywiste", że opcji decydowania o sobie Rosja nie ma już od dość dawna, a od roku jest to już "stadium zaawansowane" w postaci wykonywania zewnętrznych poleceń.

Nawet takich, które dzisiejszy "dzień obrońcy ojczyzny" zamieniają w farsę - "obrońcy" świętują go podczas ataku na inne państwo, na nie swoim terytorium.

 

22 minutes ago, Kleofas said:

Obawiam się, że ich technika jest podobnie jak i ruska mocno przereklamowana

Z Chinami w zasadzie nie wiadomo jak jest. Np. pozbyli się niszczyciela, który okazał się jedną wielką wadą konstrukcyjną - ale to znaczy że sami się go pozbyli... może inne zrobili lepsze. Nie wiadomo. W zasadzie ja wolę patrzeć na raporty USArmy dla Kongresu - które jasno mówią, że armia potrzebuje coraz więcej $$$, aby nadążać z utrzymywaniem przewagi technologicznej... która i tak potem szybko trafia do Chin. Któryś prototyp myśliwca Chiny oblatały, zanim w USA się zdecydowali, czy robić pierwszy prototyp ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, slusa napisał:

Chiny mają od za jebania ludzi których mogą wziąć za mordę.

W tym pokoleniu jeszcze tak. W następnym już nie za bardzo. Polityka 1 dziecka zrobiła swoje. Więc Chinom powinno się spieszyć do konfrontacji póki mają zapas siły roboczej oraz mięsa armatniego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Baca1980 napisał:

Kilka betonowych słupków które Wania rozjedzie buldożerem w pięć minut :).

Wygląda to tak, że i ciężarówką przesuniesz. Tak, tą co się na jedną fotkę załapała zapewne też ;)

 

Dom wariatów, co konstatuję ze smutkiem. I nie przewiduję już tu emerytury. Mam wielką nadzieję, że Bwana Kubwa zza Wielkiej Wody tu nie zostawił jednak tym świrom okólników co do zorganizowania jakiejś rocznicowej prowokacji wobec BEL czy FR.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brat Jan napisał:

Rozszerzyłbym na wszystkie kobiety europejskie.  Robią sobie sexturystykę z tym że do innych krajów niż mężczyźni.

Bałkany wydają się całkiem w porządku. Może jeszcze Włochy, ale tutajjuż absolutarianin ma więcej do gadania (jakoś mam tak w głowie). Sam jeszcze uważam Białorusinki za ok. 

Ale fakt, racja.

 

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

🤡

 

 

Jakoś nie pamiętam żebyś też tak się śmiał z betonowych piramidek pod Swatowem. 

To jakiś nowy symetryzm, że śmiejemy się z Polski, a jak ktoś śmieje się z Rosji to ogłupiony przez propagandę i rusofob?
585c50d1-91a1-4244-9bce-ac0be6fd9661

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Obliteraror napisał:

Mam wielką nadzieję, że Bwana Kubwa zza Wielkiej Wody tu nie zostawił jednak tym świrom okólników co do zorganizowania jakiejś rocznicowej prowokacji wobec BEL czy FR.

 

Po to chyba nas rozbroili na rzecz Ukrainy aby jakiś głupi pomysł nie wpadł naszym kanclerskim łbom w rządzie.

 

3 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Jakoś nie pamiętam żebyś też tak się śmiał z betonowych piramidek pod Swatowem. 

 

Ja tam widzę "smocze zęby" wkopane w ziemie. A nie kilka elementów falochronu postawionych na asfalcie :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sargon napisał:

I tak to się żyje, lub nie. Dlatego wszystkim podniecającym się "ubitym kacapem", czy "ukrem" - chuj na grób.

Nie podniecałbym się gdybym mieszkał w RPA i gdyby rezultat tego konfliktu mnie nie dotyczył. Tu wyraźnie strukturalnie jesteśmy stroną w konflikcie i zdecydowanie w naszym interesie jest zwycięstwo jednej strony, więc śmierć każdego człowieka, który walczy o stronę niesprzyjającą nam, który także jest tam by zabijać tych sprzyjających strukturze sprzyjającej nam (czyli byśmy nie byli kolonią rosyjską, PRL 2.0), to się będę cieszyć. I nie ma co tutaj się hamować jakimś spi*rdolonym humanitaryzmem. 

 

To w filmach w rodzaju "nasze matki, nasi ojcowie" Niemcy starają się, w imię ichniejszej polityki kontynentalnej przedstawiać II wojnę światową, że Sowieci także byli ludźmi i że ta wojna była bezsensu gdy niemiecki żołnierz zaświecając świecę widzi rannego Sowieta i ten prosi go o wodę. Popłakałem się z czułości. 😭

 

Gdyby to jeszcze była wojna o jakieś dyktatorskie rozrachunki niemająca sensu, a jest to wojna o poziom życia następnych pokoleń, ustawienie w strukturze świata, kto robi na kogo. Dosłownie.

1 minutę temu, Baca1980 napisał:

Ja tam widzę "smocze zęby" wkopane w ziemie. A nie kilka elementów falochronu postawionych na asfalcie :).

Girkin tak to nazwał. One też nie zadziałały i nie raz udało im się to przekroczyć. 

Natomiast mobilizacja pod Swatowem zadziałała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

dla takiego kurwidołu, który rywalizuje z Ukrainą o miano najbiedniejszego kraju w Europie, chyba już nawet byłoby lepiej jakby jakieś zachodnie korporacje ich wykupiły. 

Kraj biedny, ale nazywanie go kurwidołem świadczy tylko o tym, że chuja wiesz.

Byłeś? Widziałeś? Znasz ludzi?

Ja bywam, widuję, ludzi też znam - dużo bardziej wartościowi niż w Polsce czy na Ukrainie, choć lekko nie mają. 

 

Polska jest pod względem mentalności wyjątkowo spierdolonym krajem - prawdziwym kurwidołem, gdzie kiszą się najrozmaitsze żółcie. To wolę biedną mołdawską prowincję (najlepiej nad Dniestrem - piękne widoki, można uprawiać winorośl), nawet już tam swój kąt ogarnąłem. 

 

Cytat

ile ludzi stamtąd wyjechało

Większość młodych wyjeżdża, ale nie na stałe. Pracują, dorabiają się, uczą. Ale często też wracają.

 

Ja osobiście cenię ten kraj za to, że jest mały, ludzki, "swój" - kimkolwiek tam jesteś i skądkolwiek przybywasz, możesz się poczuć jak u siebie. A mołdawski patriotyzm (o czym już pisałem) jest dla mnie najbardziej naturalną jego formą, czyli umiłowaniem stron rodzinnych, ziemi, sąsiadów - nie ma w nim szowinizmu ani histerii. 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zychu napisał:

Kraj biedny, ale nazywanie go kurwidołem świadczy tylko o tym, że chuja wiesz.

Byłeś? Widziałeś? Znasz ludzi?

Ja bywam, widuję, ludzi też znam - dużo bardziej wartościowi niż w Polsce czy na Ukrainie, choć lekko nie mają. 

 

Polska jest pod względem mentalności wyjątkowo spierdolonym krajem.

Chodziło mi o kwestię biedy i bogactwa. W końcu to ile ludzi stamtąd wyjechało to pokazuje, choć tak - naocznie kraj jest piekny (choćby patrząc po filmach BaldandBancrupt). Wina mają pyszne. 

 

Zależy pod jakim względem mentalności. W tej wszechobecnej powadze, braku uśmiechów i narzekalnictwie są pewne pozytywy (jak na przykład szybko kręcące się kółeczko w wyścigu szczurów). Widać tą mentalność także u Skandynawów, którzy pomimo warunków naturalnych na biedę nie narzekają.

Ale jeszcze co do kobiet, to także słyszałem, że dobre są (dla Mołdawian - wychodzą za swoich i dobre z nich żony, dla nich)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Ale jeszcze co do kobiet, to także słyszałem, że dobre są (dla Mołdawian - wychodzą za swoich i dobre z nich żony, dla nich)

Potwierdzam. Moja numer 1 pochodzi z Mołdawii (z Naddniestrza właściwie, ale z wioski na pograniczu, nad Dniestrem). Niestety, za młody i zbyt głupi byłem, więc sprawę spartaczyłem, ale dziewucha do tańca, i do różańca. Zresztą jak wiele z tamtych stron. Nie wiem, dlaczego tak jest, że na Ukrainie spierdolenie damskie postępuje, a tam jeszcze się nie nasiliło. Może dlatego, że Kiszyniów to nie Odessa. ;) 

Tak, moje zainteresowanie i moja miłość do tego kraju zaczęły się od baby. :) 

Edytowane przez zychu
  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronikarsko do tematu; zagadnienie, które pojawia się nieczęsto w kontekście wojny na Ukrainie.

 

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-ukraina-ma-najwieksze-zloza-bialego-zlota-w-europie,nId,6601551

 

Jak wynika z danych SecDev, Rosjanie sprawują obecnie kontrolę nad wartymi 12,4 bln dolarów złożami surowców naturalnych zlokalizowanych na terytorium Ukrainy - czytamy w najnowszym wydaniu "Tygodnika PIE". Część znajduje się pod okupacją rosyjską od aneksji Krymu w 2014 r. i rozpoczęcia walk o Donbas. Wśród nich jest 42 proc. ukraińskich metali i 33 proc. metali ziem rzadkich. Rosjanie przejęli kontrolę nad sześcioma złożami rud żelaza, dwoma kopalniami tytanu, dwoma rudy cyrkonu, jedną strontu i po jednej uranu, litu i złota.  

 

Ze wstępnych szacunków wynika, że na terytorium Ukrainy może znajdować się 500 tys. ton litu, zlokalizowanych głównie w tzw. "tarczy ukraińskiej" (wołyńsko-azowskiej). Byłoby to tym samym jedno z największych złóż "białego złota" w Europie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerne ruskie trole i spiskowcy 

 

️🗣 Chinese Foreign Ministry spokesman Wang Wenbin:

▪️US is the largest producer of war, has not been at war in just 16 years of its 240-year history.

▪️US initiated about 80% of armed conflicts in the world since the end of World War II.

▪️US most of all violate the sovereignty of other countries and interferes in their internal affairs.

▪️After end of World War II, US tried to overthrow more than 50 foreign governments.

▪️Violently interfered in elections in at least 30 countries and tried to assassinate more than 50 foreign leaders.

▪️NATO wars against Afghanistan, Iraq, and Syria under the US have resulted in over 900,000 deaths and 37 million refugees.

▪️ As long as America's hegemonic policies and warlike tendencies continue, there will be no peace in the world.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, slusa napisał:

Cholerne ruskie trole i spiskowcy 

 

️🗣 Chinese Foreign Ministry spokesman Wang Wenbin:

▪️US is the largest producer of war, has not been at war in just 16 years of its 240-year history.

▪️US initiated about 80% of armed conflicts in the world since the end of World War II.

▪️US most of all violate the sovereignty of other countries and interferes in their internal affairs.

▪️After end of World War II, US tried to overthrow more than 50 foreign governments.

▪️Violently interfered in elections in at least 30 countries and tried to assassinate more than 50 foreign leaders.

▪️NATO wars against Afghanistan, Iraq, and Syria under the US have resulted in over 900,000 deaths and 37 million refugees.

▪️ As long as America's hegemonic policies and warlike tendencies continue, there will be no peace in the world.

To samo można powiedzieć o Rosji. USA jest hegemonem światowym, stworzyli architekturę bezpieczeństwa z Breton Woods, a Chińczycy mogą tylko narzekać na to. 
Zobaczysz jak wojny będą wybuchać na masową skalę na świecie gdy wyłączy się hegemonię amerykańską. Druga wojna trzydziestoletnia w Eurazji. 

 

Myślisz tak swoją drogą, że Rosja i Niemcy jakkolwiek odpi*rdoliły się od nas przez ostatnie 30 lat? Przez hegemonię amerykańską. Rosja stara się to nieudolnie zmienić, co pokazała w grudniu 2021 roku żądaniami Ławrowa, a Niemcy czekają jak Rosja to rozegra starając się zgrywać dudków. Zakończenie tej strasznej hegemonii amerykańskiej (np. gdyby stwierdzili "teraz tylko liczy się nasz kraj" i wyłączamy NATO i wszelkie zobowiązania) oznacza, że dosłownie bardzo szybko Rosja wywołałaby wojnę z nami. Z pomocą Niemiec. 

 

Typowe pi*rdolenie rządów autorytarnych starających się wyjść z pozycji moralności. Żałosne. 
 

 

>37 milionów uchodźców 

wat

1 godzinę temu, zychu napisał:

Nie wiem, dlaczego tak jest, że na Ukrainie spierdolenie damskie postępuje, a tam jeszcze się nie nasiliło. Może dlatego, że Kiszyniów to nie Odessa. ;) 

Tak, moje zainteresowanie i moja miłość do tego kraju zaczęły się od baby. :) 

Mołdawianie to bardziej Rumuni niż Słowianie. Język prawie ten sam. To też wiele oddziałuje. 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brat Jan napisał:

Nie myślą zjednoczyć się z Rumunią w celu poprawienia bezpieczeństwa i wejścia do UE i NATO "tylnymi drzwiami"?

Tak się nie da, choćby ze względu na nieuregulowaną kwestię Naddniestrza. Taki kraj to ciężar i dla Rumunii, i dla UE. 

A i sami obywatele Rumunii oraz Mołdawii nie są jakoś szczególnie przekonani do tego pomysłu.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

To jakiś nowy symetryzm, że śmiejemy się z Polski, a jak ktoś śmieje się z Rosji to ogłupiony przez propagandę i rusofob?

Tam Ruscy nie wychodzą z lodówki, tylko niestety realnie. A tutaj masz paranoję strachu przed zbliżającymi się tegorocznymi wyborami. To zimna, cyniczna gra na parę procent dodatkowego poparcia.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajwaj.

 

Po co ta cała napina?

Wzięła się kacapja za łby. I bardzo dobrze. Przecież mogli pójść razem do cerkwi. Później napić się wódki. I dogadać się po rosyjsku jakby tu Lachów riezac... jak to zazwyczaj bywało. W tej sytuacji tylko Bogu dziękować i pilnować żeby ani jednym ani drugim naboi nie zabrakło

:).

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Obliteraror napisał:

A tutaj masz paranoję strachu przed zbliżającymi się tegorocznymi wyborami. To zimna, cyniczna gra na parę procent dodatkowego poparcia.

Akurat na nabijaniu słupków to się chyba trochę znają, a takie "kampanie emocjonalne" są w polityce bardzo krótkotrwałe. Gdyby wybory miały być za 1 tydzień to OK. Za 9 miesięcy to nie. Sorry.

Polacy i tak napompują się strachem, jak tylko ruszy Rosyjska ofensywa.

Edytowane przez BumTrarara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, zychu napisał:

Tak się nie da, choćby ze względu na nieuregulowaną kwestię Naddniestrza. Taki kraj to ciężar i dla Rumunii, i dla UE. 

A i sami obywatele Rumunii oraz Mołdawii nie są jakoś szczególnie przekonani do tego pomysłu.

Mołdawianie po niewielkich staraniach mają w gruncie łatwe do dostania obywatelstwo rumuńskie.

Nie wiem jak jest w przypadku Naddniestrza i samych jego mieszkańców w relacjach z Mołdawią. Jeżeli wygląda to tak podobnie jak z Rumunią to mieszkańcy Naddniestrza mogą dzięki temu statusowi quo grać zarówno na zachód i wschód, dzięki czemu z tych podwójnych relacji skapnie im zawsze coś w życiu. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Hubertius napisał:

Mołdawianie po niewielkich staraniach mają w gruncie łatwe do dostania obywatelstwo rumuńskie.

Nie wiem jak jest w przypadku Naddniestrza i samych jego mieszkańców w relacjach z Mołdawią. Jeżeli wygląda to tak podobnie jak z Rumunią to mieszkańcy Naddniestrza mogą dzięki temu statusowi quo grać zarówno na zachód i wschód, dzięki czemu z tych podwójnych relacji skapnie im zawsze coś w życiu. :) 

I tak właśnie jest. :) Mołdawianie/Naddniestrzanie bardzo często posiadają nawet po trzy obywatelstwa: mołdawskie, rumuńskie i często np. ukraińskie. Naddniestrzanie są de facto obywatelami Mołdawii, więc paszporty rumuńskie też zazwyczaj mają. Możecie nawet nie wiedzieć, że rozmawiacie z Mołdawiańcem z Naddniestrza, bo najczęściej przedstawiają się jako Mołdawianie, i dopiero w trakcie rozmowy wychodzi, że rozmówca jest np. z Rybnicy.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.