Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Trevor napisał:

To nie jest Ukrainiec to jest ruski

Jak spadła rakieta w Przewodowie to natychmiast wezwano Ambasadora RUS. Do dziś ukr się nie przyznał kto wystrzelil. To a propos przypisywaniu wszystkiego RUS. Powyżej masz filmiki z innych akcji ukrów. Też uznasz, że to RUS? 

I ci wszyscy jeżdzący po pijaku, zabijający PL ( wrzucałem linki z informacjami ), kradnący, też RUS. Z Tuskiem pewnie. I pewnie dlatego, że to wszysto RUS to Policja ma zakaz podawania narodowości sprawców. Trochę to się kupy nie trzyma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam dzisiejszą rozmowę w "Radiu dla Ciebie", m.in odnośnie rakiety pod Bydgoszczą ;)

To jest kwitensencja tego, czy jest obecne państwo pod rządzami PiS. Pan Stankowski z "Gazety Polskiej" idealnie je obrazuje.

 

https://www.rdc.pl/podcast/poranek-rdc_p3mbvmpmqgcjfCnE8K5O?episode=s9gAHnST9EaqATgMOwKZ&active_page=1

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Machinator napisał:

Jak ciężko być proruskim trollem w Polsce.

Ano ciężka robota. I do tego ta przygnębiająca świadomość, że tak uwielbiana przez nich druga armia trzeciego świata niedługo zacznie zbierać potężne wpierdziel.

 

Sprawa F-16 wygląda na już przyklepaną i od jakiegoś czasu w realizacji.

 

Nie mają lekko niektórzy Bracia na Forum, oj nie mają.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, KolegiKolega said:

druga armia trzeciego świata

Za każdą armią stoi gospodarka.

https://energia.rp.pl/gaz/art38473631-dobre-wiesci-z-rynku-gazu-surowiec-tanieje-coraz-szybciej

https://www.money.pl/gospodarka/transakcja-stulecia-putina-rosja-straci-miliardy-6897514491468608a.html

Quote

Dostawy do Chin nie są w stanie zastąpić Rosji korzyści utraconych przez ograniczenie eksportu gazu do UE, ponieważ Chiny kupują go obecnie po niemal trzykrotnie niższej cenie.

Ten uczynił, kto miał korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Kespert said:

 

Ten uczynił, kto miał korzyść.

 

Ciekawa teoria, że to Puchatek delikatnie i subtelnie popychał temat. 

 

Ale może i prawdziwa. Państwo środka ponoć myśli długofalowo. 

 

Europa kupuje droższy gaz z USA, Chiny tańszy z Rosji. Win-win dla dwóch największych gospodarek. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, maroon said:

Europa kupuje droższy gaz z USA, Chiny tańszy z Rosji. Win-win dla dwóch największych gospodarek.

Przy czym jeszcze, długofalowo Chiny doskonale wiedzą, że "cena dolara" do "ceny juana" nie jest stałą. Może się zmienić... parafrazując klasyka, "jeszcze Biden gdzieś poleci i wszystko się odmieni".

 

W Polsce w ciągu kilku dni, były dwa incydenty z dronami latającymi w pobliżu lotnisk:

https://tvn24.pl/polska/okecie-lotnisko-chopina-dron-wielkosci-szybowca-przelecial-30-metrow-od-ladujacego-samolotu-linii-lot-7125064

https://tvn24.pl/polska/katowice-incydent-z-dronem-przy-lotnisku-dronquadrocopter-lecial-50-metrow-pod-samolotem-wizz-air-7127538

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pobicie profesora Politechniki. Sprawca przyznał się"

 

https://haloursynow.pl/pl/473_na-sygnale/22383_pobicie-profesora-politechniki-sprawca-przyznal-sie.html

 

 

 

Wiem, wiem. To na pewno Rus. A poza tym w 1998 r w Dover, 3 PL, zerwało flagę Mozambiku.

 

Przestępczość spada, bomby prawie nie spadajo, pieniądze nam nie gniją w bankach bo nasi bracia łaskawie je przyjmują, dwójka mi nie haczy w Citroenie, czołgi nam nie rdzewiejo, paliwo nie zalega w magazynach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
1 godzinę temu, tmr napisał:

I ci wszyscy jeżdzący po pijaku, zabijający PL ( wrzucałem linki z informacjami ), kradnący, też RUS. Z Tuskiem pewnie. I pewnie dlatego, że to wszysto RUS to Policja ma zakaz podawania narodowości sprawców. Trochę to się kupy nie trzyma.

 

 

Albo świadomie łżesz albo nie potrafisz korzystać ze źródeł. Policja nie ma zakazu podawania narodowości sprawców przestępstw. Sprawa rzekomego zakazu pojawiła się po tym jak portal Kresy.pl nie otrzymał pełnej odpowiedzi na swoje pytania do KGP. Pytanie brzmiało "ilu obcokrajowców zostało zatrzymanych w związku z przestępstwami lub wykroczeniami". Policja nie podała takich danych bo nie musi ich podawać ani nawet prowadzić. "Zatrzymany w związku z" to nie to samo co "postawiono mu zarzuty".

 

Całość  szybko podchwyciła rosyjska propaganda i rozpętała się akcja "ukraińce mordujo polakufffff a polski rzont nic nie robi". I tej akcji jesteś, świadomym lub nie, uczestnikiem.

 

I dla zainteresowanych w roku 2022 postawiono zarzuty 12437 obcokrajowcom. Ponad połowę z tej liczby stanowili Ukraińcy, potem Białorusini i Gruzini. Czyli o dziwo przekrój największych grup imigrantów w Polsce.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tmr said:

Wiem, wiem. To na pewno Rus. A poza tym w 1998 r w Dover, 3 PL, zerwało flagę Mozambiku.

 

Fajnie się nakręcasz. To są ludzie ze wschodu wielu z nich jest jebniętych. W końcu wiele lat byli pod ruskim butem. To samo jest z nami. Mało to chamów Polaków? To nie znaczy że trzeba zaraz cały naród oczerniać. 

3 hours ago, Obliteraror said:

 

Hahaha xD Jaka beka z typa xD To jest normalnie komedia. Dawno tak nie śmiechłem. Najgorsze że tu chodzi o nasze bezpieczeństwo a oni to mają w dupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Trevor said:

@Obliteraror mnie rozwaliła "technologia znajdywania rakiet które leżą w lesie" xD

 

Jest taka technologia. Ściśle tajna.

 

Chodzi m. in. o system poszukiwania randomowym patternem przez drony czworonożne z bezpośrednim sterowaniem przez operatora, tzw. wodzolinkiem. 

 

Nawet Musk tego nie ma. 

 

Więcej nie mogę powiedzieć. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tmr napisał:

Luzuj. Bo cie ponosi. 

A ja piszę o wzroscie przestępczości. Bo "bzdetem" są inf o jej spadku.

Nie ponosi, nie martw się. 

Nie wiem gdzie ktoś mówi o spadku przestępczości. Przestepczosc w ujęciu ogólnym raz spada raz rośnie. Przestepczość wśród obcokrajowców rośnie sukcesywnie od ponad dekady. Co nikogo nie dziwi bo od ponad dekady przybywa nam imigrantów z innych krajów. Większa grupa ludzi to więcej potencjalnych patoli. 

Co istotne rok do roku nie mamy drastycznego i skokowego wzrostu przestępczości mimo że w krótkim czasie przybyło nam ponad milion ludzi. A ponad 11 przewinęło się przez Polskę. 

Skok z ponad 11 tysięcy w 2021 na 12 tysięcy w 2022 i lekko rosnący trend w 2023. Przy czym powtarzam w krotkim czasie imigrantów przybyło ponad milion. 

 

Poszukaj statystyk bo o to nie trudno. Na razie to wrzucasz filmiki z dziwacznych źródeł, albo Weronikę Kochan co wczoraj latała w koszulce ze swastyką a dzisiaj "w Polsce tylko polskie flagi umieszcza" i się niezdrowo podniecasz mitycznymi ukrofilami. Czyli zamiast rzetelnych danych próbujesz operować przekazem emocjonalnym z którego ma wynikać że hohohoho kiedyś to było a teraz to nie ma i trzeba gonić ukra.

Wpisałeś się tym idealnie w nurt rosyjskiej wojny informacyjnej przeciwko Polsce.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, maroon said:

Jest taka technologia. Ściśle tajna.

 

Chodzi m. in. o system poszukiwania randomowym patternem przez drony czworonożne z bezpośrednim sterowaniem przez operatora, tzw. wodzolinkiem. 

 

Te drony też często szczekają i machają ogonem? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Machinator napisał:

Nie wiem gdzie ktoś mówi o spadku przestępczości

Z 5 razy ze 2-3osobników. W tym i innym temacie.

29 minut temu, Machinator napisał:

 

Poszukaj statystyk bo o to nie trudno

Wrzucałem je(statystyki)

w tym i innym temacie. Plus opracowania. I była kilku stronicowa dyskusja.

35 minut temu, Machinator napisał:

Przy czym powtarzam w krotkim czasie imigrantów przybyło ponad milion. 

I to ma usprawiedliwiać popełnianie przestępst i wykroczeń ? 

 

38 minut temu, Machinator napisał:

niezdrowo podniecasz mitycznymi ukrofilami. Czyli zamiast rzetelnych danych próbujesz operować przekazem emocjonalnym

Dane podawałem. W tym i innym temacie.

Narracja ukrofilska pozbawiona jest danych. Zero pozytywów płynących z ich pobytu. Dane o mld przekazanych na pomoc, text kretyńskieh ustawy na mocy której pozbywamy się za darmo wszystkich zasobów, inf o wyłudzeniach socjału itd. Te wsz dane były tu umieszczane. Wyrwałeś się z krytą, zarzucając wyrywkowe potraktowanie zagadnienia ( tylko filmiki ) nie czytając tematu.

31 minut temu, Machinator napisał:

Większa grupa ludzi to więcej potencjalnych patoli. 

Była o tym mowa w temacie dot. obaw związanych z niekontrolowanym napływem ukrów.

Plus inf.o ilości broni w posiadaniu ukrów, sposobie uzyskiwania pozwoleń na broń prze nich. Jako jeden z argumentów czemu uważam za idiotyczne pomysły o braku granic między PL a upainą.

 

Oprócz statystyk, danych, pisałem o moich bezpośrednich kontaktach z przedstawicielami tej nacji : groźby karalne kierowane pod moim adresem, złożenie fałszywego zawiadomienia itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmr, polemizujesz z facetem, który jeszcze w lutym 22 pisał, iż w razie W cywilowi jest najbezpieczniej być w armii ;)

 

@Machinator, swoją drogą, podtrzymujesz dalej ten dosyć oryginalny pogląd, po półtorej roku wojny RUS-UA i łapankach na ukraińskich chłopaków na ulicach chociażby Odessy? Wprost o tym marzą, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Obliteraror said:

 w razie W cywilowi jest najbezpieczniej być w armii

 

W razie W, to najbezpieczniej jest łowić ryby na drugiej półkuli. I z tym faktem, w ujęciu "bezpieczeństwa" własnego, ciężko jest dyskutować. Wszystkie argumenty przeciw, to życzeniowo-emocjonalne pierdololo. 

 

Większość bohaterów nie przeżywa. 

 

Można Ukrów nie lubić, ale nie można się dziwić, że jak mogą, to spierdalają za zachodnią granicę. 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, tmr said:

Narracja ukrofilska pozbawiona jest danych. Zero pozytywów płynących z ich pobytu.

https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art38269511-sondaz-wobec-uchodzcow-z-ukrainy-niechetne-sa-glownie-mlode-kobiety

Quote

Najbardziej do uchodźców z Ukrainy zniechęcają się kobiety w wieku od 18 do 39 lat.

Masz co najmniej jeden pozytyw ;)

 

1 hour ago, maroon said:

przez drony czworonożne

To dlatego zawczasu niszczyli stadniny!

3 minutes ago, maroon said:

ale nie można się dziwić, że jak mogą, to spierdalają za zachodnią granicę

Oj, można. Przecież dla wielu Rosjan to dziwne, że Ukraińcy wolą spierdalać za zachodnią granicę, niż zostać przesiedlonym przez wschodnią...

Punkt widzenia jest względny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.