Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

47 minutes ago, Strusprawa1 said:

75 tys. za pierwsze 2-3 miechy. 

 

Dostali  P A T R I O T Y, to jest S T A N D A R D  N A T O, wygrają na pewno. Na Interii piszą że jest P O T E N Ż N A 

 

https://geekweek.interia.pl/technologia/news-hipersoniczna-superbron-putina-okazala-sie-wydmuszka,nId,6781696

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, slusa napisał:

Dostali  P A T R I O T Y, to jest S T A N D A R D  N A T O, wygrają na pewno

Żeby to się nie skończyło tak, że zobaczycie więcej standardu nato.

 

Czyżby z okazji "zaginionej ruskiej rakiety" ktoś tam doszedł do wniosku, że jednak trzeba obstawić gazoport czymś więcej niż kordonem policji? Np, włoskim niszczycielem rakietowym?

 

A co tu piszą bracia zza oceanu?

 

USAński think tank powiązany z flotą to chyba wie o czym pisze? I z jakiego powodu. I powiedźcie mi kto będzie grał rolę Meksykanów?

 

 

Na kursie i na ścieżce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, slusa napisał:

Jak nastroje? Rośnie poparcie dla zelenskiego? 

Jak pisałem, żadna ze mnie statystyka, ale ogólnie sami nie gadają pierwsi o polityce, nie inicjują tych rozmów. Sam musisz to robić ;) Czasem robię.

 

I tak - ci, co tu są lata i pracują lata nic nie chcą zmieniać bo i tak nie planują powrotu. Ci (a raczej te, bo to dziewczyny w dużej części), raczej chcą wracać. I by wojna się jak najszybciej skończyła. Martwią się o męskich członków rodziny, którym nie udało się wyjechać. By ich nie zawinęli z ulicy do armii (tych których nie zawinęli do tej pory i normalnie pracują np.), bo nie wszystkich stać w takiej sytuacji na łapówki itd.

 

Ludzkie to, nieprawdaż?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Obliteraror said:

Ludzkie to, nieprawdaż?

 

XD takie ludzkie jak przymykanie oczu na ofiary "naszych" inwazji? Ch*j w raportowanie zabitych cywili jako terrorystów lub zatrucie źródeł wody uranem, zacznę się przejmować Ukraińcami xD pytałem o poparcie dla rządu, bo to akurat ma znaczenie. Im dłużej te głąby będą grzecznie siedzieć tym dłużej ta wojna będzie trwać. Przypomnę, bo lubię, aktualny rząd to rezultat zamachu stanu, demokracja skończyła się na Ukrainie w 2014 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu widząc jak postępują politycy różnych krajów. Skłaniam się ku opcji. Że cały ten konflikt toczy się w myśl odgórnie założonego scenariusza. Że wszystko już jest ustalone. Włącznie z jego ew. zakończeniem.

A cała obecna sytuacja  to teatrzyk dla ludu. Zresztą nie raz już tak bywało. Wcale w nie odległej przeszłości.

Tak że przestałem się tym przejmować i niech sobie płynie.

:).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie, PRAWDZIWI POLACY są za czerwoną szmatą 😍🚩
 

 

PS. Kto to napisał:

 

 

 

 

2 godziny temu, slusa napisał:

Przypomnę, bo lubię, aktualny rząd to rezultat zamachu stanu, demokracja skończyła się na Ukrainie w 2014 roku. 

Przecież partia prorosyjska, bo do tego pijesz była jeszcze w wyborach w 2019 roku, startowała "Opozycyjna Platforma - Za życiem" i wygrała na Donbasie (terenach UA). Zdelegowani zostali dopiero w 2022 roku, a tak Ukraińcy mogli sobie wybrać partię, która wprost ich by włączyła do Rosji/druga Białoruś.

2 godziny temu, slusa napisał:

zatrucie źródeł wody uranem

Nie było tam żadnego zatrucia. Wskaźniki były normalne. To rosyjska narracja nakręciła temat tak jak wcześniej z tymi pociskami wzbogacanymi uranem (A PRZECIEZ ROSJANIE SAMI DO K*RWY TEGO UŻYWAJĄ WSZECHOBECNIE). 
Pamiętam, między innymi Uszi się o to zesrał nie mając tej świadomości. 

PS. Gdy ci ukraińscy naziści okażą się Węgrami. 🤡

 

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

rosyjska narracja nakręciła temat tak jak wcześniej

 

Jak wszystkie brednie wokół tej wojny.

Ukraińcy sami sobie winni bo nie tego prezydenta wybrali, bo chcą żyć jak ludzie a nie kraść kible i wozić je do swoich buriackich chatek z gówna. 

Bombardują Donbas, prowokują miłujących pokój Rosjan, mordują cywilów, baaaa sami się potrafią zamordować żeby zwalić winę na ruskich potem.

Dobrze że jest Druga Armia Świata, która już za momencik po dziewięciu miesiącach krwawych walk zajmie gruzy miasta wielkości Pruszkowa. Pobiła już w polu trzy kolejne zaciągi zachodnich rezunów, zabiła bohatersko ponad milion Ukraińskich nazistów, zestrzeliła 370% ich lotnictwa i zniszczyła 18000 z 700 czołgów. Już by dawno tą wojnę wygrali i dojechali do Paryża ale wolą pełzać powolutku żeby się uczyć zachodnich technologii. Za pół roku mają już ponoć skopiować plany produkcji skarpet a za dwie trzy dekady kanalizacji.

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, tmr said:

Do czego? Bo ja widzę text, w którym rzeź jest tłumaczona jako obrona.

Tłumaczyć to się mogą, i tak im przecież w propagandę niewielu uwierzy. Zresztą my też mamy swoją wersję, a obiektywna prawda to tylko w niszowych opracowaniach pasjonatów.

Przestępstwem jest dopiero denializm - zaprzeczanie istnieniu faktu ludobójstwa, jak np. holokaustu w Niemczech... czy zaprzeczanie agresji "ramię w ramię z nazistami" 17 IX 1939r., w pewnym innym kraju.

Jak przeczytałeś podany link, to sam zauważysz, że sporo kłamstw jest rozpowszechnianych siłą rozpędu - są przepisywane ze starszych podręczników, uczone bo "30 lat temu tak mówili". A wtedy wiara w hasło "cel uświęca środki" dominowała w diasporze.

Tutaj potrzebny jest i czas, i przełomowe gesty.

 

3 hours ago, Baca1980 said:

Że wszystko już jest ustalone. Włącznie z jego ew. zakończeniem.

Prawdziwym problemem jest to, że każda z obu stron ma swoje własne ustalenia - i swoją wizję zakończenia.

USA mają plan na pozostanie "Number 1" i dominację petrodolara, i Chiny jako tanią fabrykę zależną od reszty świata.

Chiny mają plan na "zajęcie należnej im roli w światowej polityce", co oznacza dominację juana, rolę światowego żandarma, i resztę świata uznającą Chiny za naturalnego rozjemcę decydującego o ich losie (w tym - także o losie USA).

UE się w tej grze nie liczy; co najwyżej jako przystawka USA. Na Rosji już podzielono skórę, to akurat raczej już jest dogadane.

 

Dlatego zakończenia nie będzie, dopóki jedna ze stron nie położy się czterema łapami do góry, i nie pozwoli się zjeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kespert napisał:

i tak im przecież w propagandę niewielu uwierzy

Nie do końca. Bo kiedy ukr w PL natrafiają na inf.o tym to sięgają do ...najczęściej wikipedii  żeby zweryfikować, zestawić inf. 

Gesty...ciekaw jestem czy będą jakies w lipcu.

Czasu mieli sporo. I częściej słychać było texty debila taransenko, farion, tego co niedawno był padl - jurij szuchewycz niż coś nienapastliwego. 

Teraz na nas nie plują bo dostali 50 mld. Liczą na kolejne mld. Ot, cała filozofia ich słów o braterstwie. Uważasz, że jak PL przestanie przekazywać im sprzęt to będziemy nadal "braty"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, tmr said:

Bo kiedy ukr w PL natrafiają na inf.o tym to sięgają do ...najczęściej wikipedii  żeby zweryfikować, zestawić inf. 

Zachęcać, pokazywać źródła, namawiać, tłumaczyć rozbieżności.

Aż dotrze.

Ale nawet ich wiki nie neguje tego, że rozkaz mordowania Polaków UPA wydała, i wykonywała - pomimo iż 45+ lat ich diaspora (szczególnie ta upowska) twierdziła co innego. A niektórym do dziś zostało.

14 minutes ago, tmr said:

Gesty...ciekaw jestem czy będą jakies w lipcu

Pierwszy Ukraiński Dywizjon F-16 im. Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej.

Zobaczymy. Tutaj niestety nadzieja jedynie pozostaje, nie wierząca w cuda. Musieliby mieć czym zastąpić.

15 minutes ago, tmr said:

I częściej słychać było texty debila taransenko

Zawsze ekstrema krzyczy najgłośniej. Zawsze media lubują się w rozpowszechnianiu szokujących tekstów (o ile nie mają prikazu rozpowszechniać ścieków "po linii redakcyjnej").

Nie będzie newsa z tekstu "dziś 9 mld ludzi miało spokojny dzień", będzie news z "kolejna strzelanina".

17 minutes ago, tmr said:

Uważasz, że jak PL przestanie przekazywać im sprzęt to będziemy nadal "braty"?

Dobre pytanie, na wielu poziomach.

Dla "prostego człowieka" jak nagle się na nich wypniemy, to będziemy jak "kułak" który nagle przestał dawać 500+. Z wiadomym rezultatem.

Dla politycznych kulis ich "władzy", sojusz z Polską jest wciśnięty w gardło siłą. A wciska butem USA-man, i przerwanie dostaw byłoby tylko za jego zgodą - a nie za naszą decyzją. Ale krzyczeć musieli by to, co ich "wyborcom" się spodoba.

Natomiast dla Ukraińców tutaj, zwłaszcza tych przebywających od "przed wojną", wątpię by dużo to zmieniło. Nadal byliby tu a nie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie chowają się za cywilnymi domami... Ale im można, wybawiciele. :( Niedobrze o nich źle mówić. Nasi wybawcy od globohomo i złego TFU zachodu. 

 

2 godziny temu, Machinator napisał:

Dobrze że jest Druga Armia Świata, która już za momencik po dziewięciu miesiącach krwawych walk zajmie gruzy miasta wielkości Pruszkowa. Pobiła już w polu trzy kolejne zaciągi zachodnich rezunów, zabiła bohatersko ponad milion Ukraińskich nazistów, zestrzeliła 370% ich lotnictwa i zniszczyła 18000 z 700 czołgów. Już by dawno tą wojnę wygrali i dojechali do Paryża ale wolą pełzać powolutku żeby się uczyć zachodnich technologii. Za pół roku mają już ponoć skopiować plany produkcji skarpet a za dwie trzy dekady kanalizacji.

Ale te osoby, które w to wierzą myślą SAMODZIELNIE. Są niezależne od tfu reżimowych mediów, złego zachodu, banksterki, oglądają Patricka Lancestera (siewca prawdy i wybawiciela szurów oświeconych)! Rosyjska armia POSUWA SIĘ DO PRZODU. Banderowcom zostały SAME KARABINY (dosłownie cytat od Panasiuka). Poza tym wszyscy Ukraińcy wyjechali do Polski, przejmują nasz kraj, a front u nich utrzymują roboty i zachodni najemnicy (głównie polscy). OTWÓRZ OCZY! WYŁĄCZ TELEWIZOR LEMINGU FAJNOPOLAKU! Jak śmiesz nie myśleć tak jak my czyli samodzielnie! (xD)

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

 

 

Ja jestem zmęczony Warzechą. Widać po tym ile mu kilogramów przybyło, że na tym temacie przeżywa prawdziwe eldorado i trzepie kokosy bazując na najniższych instynktach (zresztą co może robić innego dziennikarzyna lub redaktor patrzący na zysk)...
Temat, którym powinni się zająć stratedzy, którzy powinni omawiać społeczeństwu jakie są możliwe scenariusze i najlepsze do wyboru, a zajmuje się nim gość, który nie ma o tym pojęcia, wszelkie planowanie, rozrysowanie uważa, że "meh nie warto", "naszym interesem największym jest by po prostu handlować ze wszystkimi bro", "każdy tylko patrzy by nas wyr*chać" i inne takie pitolenie typowego chłopa ze wsi, który wie wszystko nie wiedząc nic, to o czym my gadamy? Jak Budzisz przy debacie z nim starał się wytłumaczyć, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy i by utrzymać niepodległość wymagana jest od nas porządna strategia i plan działania i mamy ich kilka i jednym z interesów jest utrzymać bufor od Rosji, która ma do nas (niezależnie od naszej postawy) taki stosunek, że docelowo chcą nas kontrolować jak za PRL, to musimy podejmować odważne decyzje, bo brak decyzji jest także decyzją, to ten pi*rdolił coś o tym, że nie warto nic nie podejmować, bo może się nie udać. No k*rwa, no jasne, że tak! Mental przegrywa. 

Sorry, ale o tym co ten człowiek pi*rdoli i jak gra na emocjach można cały wątek zrobić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kespert napisał:

Zachęcać, pokazywać źródła, namawiać, tłumaczyć rozbieżności.

"Pane, nie panimaju". Robotnicy których nore nawiedziłem ( opisywałem czemu nora ), 2 kobiety przebywające w PL od kilku mcy.

 

19 minut temu, Kespert napisał:

Pierwszy Ukraiński Dywizjon F-16 im. Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej.

I gdyby to był rząd a nie słudzy to : no mołojcy albo taka nazwa ( na naszych samolotach przekazanych za darmo ) albo f16 to sobie możecie w modelarskim nabyć drogą kupna. Bo jeśli po przekazaniu to im znów wyjdzie, że "podniebna sotnia im szuchewycza" i pdolna hakenkreuza i czerwono czarna banderszmate.

23 minuty temu, Kespert napisał:

nagle się na nich wypniemy, to

....wypniemy?

 

27 minut temu, Kespert napisał:

Z wiadomym rezultatem

Zasoby finansowe i sprzętowe PL nie są niewyczerpane. Zamiast cieszyć się, ze dostali 50 mld to..  się obrażą, że nie dostaną kolejnych 50, 100, 500...wiecznie nienażarci. I dalej = to z lekka zaczyna zalatywać szantażem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, tmr said:

....wypniemy?

No nie, nie wypniemy. Co najwyżej my kupimy sprzęt z USA z 95% rabatem. Który potem "podarujemy".

Dopóki USA się to będzie kalkulować, rabat będzie i do 99.99%.

10 minutes ago, tmr said:

Zamiast cieszyć się, ze dostali 500+ to..  się obrażą, że nie dostaną kolejnych 800+, 1000+, kosiniakowego...wiecznie nienażarci. I dalej = to z lekka zaczyna zalatywać szantażem

Poprawiłem i wyszło że statystyczny "dej" Polak i "dej" Ukrainiec, to dwa mentalne bratanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów hameryki xF

https://www.frontpagemag.com/next-joint-chiefs-chair-wants-white-male-officers-to-be-a-minority/

 

Kurde, somsiad, ale jakby hameryka by tam weszła, to łopanie, w trzy dni by się uwineli z kacapią! Takie oni bomby majo że hej! I te patrioty, kurde, ja jusz za samom nazwe ich szanuje, kurde bele, ale to musi być cacko! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KolegiKolega napisał:

Największą na świecie ilość nadmiarowych zgonów na 1 mln mieszkańców zanotowała rosja. Gdybyśmy chcieli osiągnąć rosyjski wskaźnik nadmiarowych zgonów to byśmy musieli jeszcze dobrać 140 tys kamratów i konfederatów. Problem jest taki że nie mamy tylu kamratów.

 

Najlepszy wynik osiągnęła Australia. Ale tam wiadomo: szurów łapano na ulicach i wywożono do obozów. Metoda kontrowersyjna ale nadzwyczajnie skuteczna, widać po liczbach.

 

Masz rację mając pretensje do polskiego rządu, że nie zastosował rozwiązań na wzór australijski.

 

W Europie bardzo niskie współczynniki nadmiarowych zgonów osiągnęły Luksemburg, Dania, Francja i Niemcy - kraje gdzie bez wahania sięgnięto po 'zamordystyczne' metody albo gdzie 'tresura społeczeństwa' osiągnęła wysoki poziom. Polska zaczęła pierwsze miesiące pandemii bardzo dobrze i wynik niemiecki był jak najbardziej w zasięgu. Niestety, poluzowano różnym korwinom i braunom.

 

Na podstawie danych demograficznych za okres od 5 stycznia 2020 do 16 kwietnia 2023, to znaczy porównania zarejestrowanej liczby zgonów do średniej liczby zgonów z 5 lat poprzedzających pandemię. Bez podziału na przyczyny, ile osób zmarło od szczepionki, ile z powodu braku miejsca w szpitalu a ile rzuciło się z okna ze stresu.

 

Swoją drogą Sputnik V musiał w rosji zebrać naprawdę niezłe żniwo.

 

Misiu sam widzisz jak się sypiesz wybrane informację, retoryka od dupy strony. Na Twoje szczęście można Cię bardzo łatwo wyjaśnić, bo całe C19 mieszkałem w Niemczech. 

 

Zamordyzm Niemiecki, życzę każdemu choremy i protestującemu.

 

Pierwsze w dowolnej chwili odwiedzałem lekarza i byłem przyjmowany, dwa skierowania specjalistyczne jak zawsze bez problemu. Trzy protesty bez nagonek, spokojnie bez szarpania ludzi na mandaty i pałowanie. Duże częstsze, liczniejsze podczas gdy ty siedziałeś i podpierdalałeś ludzi. 

 

Polski wynik to ponad 6000 tysięcy nadmiarowych na każdy milion mieszkańców. 

Niemiecki ponad 2000 na każdy milion. Warto podkreślić, że Niemcy to kraj z najwyższą średnią wieku w Europie.

 

I teraz najniewygodmiejsza informacja dla Ciebie. Szwecja jest w Europie, a także UE. Jak wiadomo byli pośmiewiskiem bo wydali tylko zalecania bez gnębienia ludzi. Ich wynik to nieco ponad 700 nadmiarowych na milion mieszkańców, tj prawie 9 RAZY mniej niż w PL.

 

Bardzo bym chciał byśmy skupili się na sobie Polacy na Polsce. Propaganda słabo się ma do faktów u ludzi którzy byli na miejscu w innym kraju. Gdy w PL były kije do okienka po zwolnienie, teleporady i innej gówna nie wspominając o innych patologiach.  

 

Ciągle bez odzewu te Ruble za 10% wartości a gotów jestem na szybko sprzedać majątek za 50% wartości, szkoda że szczekasz bez konsekwencji swych głupot.

17 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Powstrzymam się od epitetów w przeciwieństwie do ciebie...

Śmiało maluczki rasisto, co robili rosjanie nikt im nie zapomni, bynajmniej każdy wiedział co go czeka w ich rękach, a to już trąci humanitaryzmem. 

To w jaki sposób Polacy umierali podczas C19, jest totalnym skurwysyństwem na miarę holokaustu jak tego nie rozumiesz, możemy wrócić do tematu żeś jest Ukrainiec-Banderowiec. 

Polacy jako naród nie potrafią zamknąć i rozliczyć historii a współczesna jest przemilczana bo wojna i inne tematy, nie widzisz jak cały zachód zamiata pod dywan a na śmiesznym okresie roku ci sami politycy śpiewają całkiem inaczej? W dupie mam wschód tam się między sobą wybiją. W dupie mam zachód bo chcę odcinać tylko kupony z jedwabnika. Chciałbym by Polacy w Polsce mieli dobrze, bym ja też mógł wrócić. 

Bo póki co za PO wyjechałem, kolejne wybory wziął PiS.. mówiłem jedni mieli swój czas niech oni się pokażą dopiero ocenimy. W trakcie widząc co uchwalają wymeldowałem się z PL likwidując przy tym wszystkie sprawy, obecnie rozważam zrzeczenie się obywatelstwa bo guano wybija takie, że się odechciewa. 

 

Ukraina jest w dupie, bo niezależnie co się stanie ma pozwolenie maks do granic sprzed 2014. Takie powodzenie jest wyłącznie symboliczne, zostając z gigantycznym zadłużeniem, wyludnieniem oraz licznymi problemami po.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, slusa said:

Ale 13%->64% zabójstw. Czyli chcą takich, co się nie będą zastanawiać, jaka jest różnica między palestyńskim terrorystą a palestyńskim cywilem, tylko nacisną spust.

Symetryczna odpowiedź na rosyjskich artylerzystów.

Może być gorzej - feministyczny "kill all men" pilot B-52 z miesiączką i bombą atomową na pokładzie... Boże miej świat w opiece...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, UrodzonyS napisał:

Śmiało maluczki rasisto, co robili rosjanie nikt im nie zapomni, bynajmniej każdy wiedział co go czeka w ich rękach, a to już trąci humanitaryzmem. 

No k*rwa, nikt nie zapomni - już większość "prawdziwych Polaków" popierających ich zapomniało i wypiera myśli o tym co nam zrobili oraz jak nas zacofali względem reszty świata tak, że skończyliśmy z kompletnym szambie w 1989 gdy ich żałosne imperium się rozpadło. Rasista współcześnie to komplement.
 

Godzinę temu, UrodzonyS napisał:

 możemy wrócić do tematu żeś jest Ukrainiec-Banderowiec. 

Dawaj więcej, miód na uszy/oczy/uczy. Jak lecimy epitetami zamiast racjonalną logiczną dyskusją, to jestem w tym bardzo dobry, ale bardzo szybko zostałbym wyjebany z forum. 
Kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą, więc spoko.

Cytat

To w jaki sposób Polacy umierali podczas C19, jest totalnym skurwysyństwem na miarę holokaustu jak tego nie rozumiesz,

To co należało robić? Nie wiadomo było za wiele o tej chorobie (którą sam przeszedłem), panował kompletny chaos informacyjny taki, że nie wiadomo było nawet przez rząd jak się adekwatnie do tego zachować. I teraz przyjdzie taki mądry i będzie się wymądrzał, że rząd dokonał holocaustu, więc trzeba się od niego wyzwolić popierając jego wroga i pierdoląc takie farmazony - tj. akceleracjonizm na pełnej k*rwie.
 

Godzinę temu, UrodzonyS napisał:

Polacy jako naród nie potrafią zamknąć i rozliczyć historii a współczesna jest przemilczana bo wojna i inne tematy, nie widzisz jak cały zachód zamiata pod dywan a na śmiesznym okresie roku ci sami politycy śpiewają całkiem inaczej?

A kiedy Polacy rozliczą szlachtę, która nas zniewalała jeśli ci tak prędko do rozliczania historii? Cała nasza historia jest większą bajką o kolonializmie jeśli się wczytasz w system działający w I i II RP niż większości państw na zachodzie. 
Tak, część historii jest zamiatana pod dywan, bo k*rwa liczy się przyszłość narodu, a nie psucie przyszłości na rzecz kłótni o przeszłości. Tak, to jest kontrowersyjne co napisałem dla wielu, płaczcie sobie dalej, karawana jedzie... dalej.
 

Godzinę temu, UrodzonyS napisał:

Chciałbym by Polacy w Polsce mieli dobrze, bym ja też mógł wrócić. 

A to ty w Polsce nie jesteś i się wymądrzasz jak tutaj jest? ok.

 

Godzinę temu, UrodzonyS napisał:

Bo póki co za PO wyjechałem, kolejne wybory wziął PiS.. mówiłem jedni mieli swój czas niech oni się pokażą dopiero ocenimy. W trakcie widząc co uchwalają wymeldowałem się z PL likwidując przy tym wszystkie sprawy, obecnie rozważam zrzeczenie się obywatelstwa bo guano wybija takie, że się odechciewa. 

Jak jeszcze za PO wyjechałeś to kompletnie nie masz pojęcia jak jest. Czerpiesz informacje z mediów, które strasznie wybrzydzają to cokolwiek się w Polsce dzieje - wszystko źle, chujnia itd., a gdy spojrzysz obiektywnie, to jest całkiem dobrze, tylko istnieje ogromny biznes ludzi wykształconych po gównokierunkach, którzy jedyne co mogą robić by zarobić normalny hajs to siać panikę, bo to świetnie się sprzedaje. Większość co mówią "niezależne media", "alternatywne", "prawdziwa opozycja" to gówno warta papka, co wiele razy w tym wątku udowadniałem. Kompletnie alternatywny świat.

 

Godzinę temu, UrodzonyS napisał:

Ukraina jest w dupie, bo niezależnie co się stanie ma pozwolenie maks do granic sprzed 2014. Takie powodzenie jest wyłącznie symboliczne, zostając z gigantycznym zadłużeniem, wyludnieniem oraz licznymi problemami po.

No tak, jest. Masz rację. Pytanie najważniejsze - jaka powinna być by było jak najlepiej według polskiej strategii i interesu. Moim zdaniem by nie zbankrutowała do cna, mieli ludzi i pieniądze na wojsko by mogli dalej odpychać Rosję, która wprost w grudniu 2021 roku zarządała przesunięcia strefy wpływów aż po Odrę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, slusa napisał:

Kurde, somsiad, ale jakby hameryka by tam weszła, to łopanie, w trzy dni by się uwineli z kacapią! Takie oni bomby majo że hej! I te patrioty, kurde, ja jusz za samom nazwe ich szanuje, kurde bele, ale to musi być cacko! 

Bo tak by było. :)

I nawet nie musieliby "wchodzić" czymś więcej niż lotnictwem operującym z DE i PL. Ukraińcy by sobie sami posprzątali resztę.

 

I powiedz mi po co przebazowują Copper Arrow i 19 (!) (gdzie wszystkie inne państwa NATO RAZEM mają 42 bodajże) dodatkowych latających cystern z USA do PL?

 

stripes.com

"In the coming months, 19 tanker units based stateside are slated to come to the west-central Polish town of Powidz, with several planned operations supporting NATO activities, U.S. Air Forces in Europe-Air Forces Africa said in a statement."

 

Jakieś wyjaśnienia na Telegramie? 🙈

 

 

 

 

 

Edytowane przez BumTrarara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Banderowcom zostały SAME KARABINY (dosłownie cytat od Panasiuka)

 

Pamiętam to :D

 

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

No tak, jest. Masz rację. Pytanie najważniejsze - jaka powinna być by było jak najlepiej według polskiej strategii i interesu. Moim zdaniem by nie zbankrutowała do cna, mieli ludzi i pieniądze na wojsko by mogli dalej odpychać Rosję, która wprost w grudniu 2021 roku zarządała przesunięcia strefy wpływów aż po Odrę. 

 

Tak. Ukraina jako bufor. To będzie projekt do przeprowadzenia, który nasze elity będą musiały ogarnąć. Z jednej strony chcemy Ukrainę jako bufor między nami a bratnim narodem rosyjskim. Z drugiej strony chcemy żeby Ukraińcy dalej u nas pracowali i łatali nam dziury w gospodarce co robią od dekady. Tu się będziemy uśmiechać, pomagać w odbudowie i deklarować pomoc a z drugiej strony będziemy kombinować jak młodych i ogarniętych albo mniej ogarniętych ale robotnych trzymać u siebie. Wyścig o Ukraińców już się dawno zaczął. Kanada pół miliona wiz wydała, Brytole i Niemcy też już się pokapowali że Ivan z Charkowa płaci podatki, pracuje ciężko i co najwyżej nachlany wjedzie samochodem w słup. W przeciwieństwie do Ahmeda z Kabulu co jest bardziej roszczeniowy niż matka polka po ścianie i dużo mniej pracowity. 

Ivan tu ma pracować, PKB nam podkręcać i koszty obniżać a tam ewentualnie na wakacje podskoczyć starym rodzicom pomóc i brata w woju odwiedzić. A potem z powrotem na magazyn.

 

Dlatego ruskie trolle takiego pierdolca dostają żeby koniecznie obrzydzić tych Ukraińców wszystkim dookoła i się tym Wołyniem tasują do znudzenia. Dekadę Ci ludzie tu zapieprzają za psie pieniądze w robocie co nikt jej nie chce.  I tak z punktu widzenia polskiej racji stanu powinno być dalej. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.