Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Takich byczków wyłapywać i od razu oddawać Ukraińcom, podobno brakuje im mięcha armatniego, a ktoś musi tej Europy bronić. :D 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nie wierzę...Ja nawet jestem w stanie zrozumieć ukrów bo walczą ( oprócz tych co zwiali i robią tu step ) i nie stosują ( jak zawsze ) żadnych zasad i praw cywilizowanych. Ale takiego skundlenia jak ten koleś to ja nie łapie.... PL oddaje tym hierojom w osranych hajdawerach wszystko co chcą. I nazywa ich się hienami...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tmr napisał(a):

Ale takiego skundlenia jak ten koleś to ja nie łapie.... PL oddaje tym hierojom w osranych hajdawerach wszystko co chcą. I nazywa ich się hienami...

 

Już kilkukrotnie w tym wątku wrzucałem wypowiedzi tego koleżki. Wyjątkowa kanalia.

 

 

-----

 

 

Ministerstwo spraw wewnętrznych Ukrainy poinformowało w czwartek, że dotychczas zidentyfikowano ponad 232 tys. zbrodniarzy wojennych i zdrajców. Większość z nich to żołnierze rosyjskich wojsk okupacyjnych. Rejestr zbrodniarzy wojennych — według stanu z 3 sierpnia — obejmuje rosyjskich wojskowych, przedstawicieli nielegalnych formacji zbrojnych i prywatnych firm wojskowych, osoby uznane za kolaborantów i zdrajców Ukrainy oraz przedstawicieli władz Rosji. Jak podkreśliło MSW, zbrodniarze wojenni są pod obserwacją nie tylko ukraińskich służb, ale też Europolu.

 

 

 

Mają rozmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeszcze w lutym tego roku:

 

Cytat

 

Należąca do Elona Muska firma SpaceX spotkała się ze słowami krytyki, gdy firma ograniczyła Ukrainie dostęp do sieci Starlink. Doradca Wołodymyra Zełenskiego zwrócił się do firmy ze specjalnym apelem.

 

"Po roku ukraińskiego oporu firmy muszą zdecydować: albo opowiadają się za Ukrainą i prawem do wolności i nie szukają sposobów, by szkodzić; albo stoją po stronie Federacji Rosyjskiej i jej "praw" do zabijania i przejmowania terytoriów. SpaceX (Starlink) i Gwynne Shotwell powinni wybrać określoną stronę" — napisał na Twitterze doradca Wołodymyra Zełenskiego.

 

SpaceX podjął kroki, by uniemożliwić ukraińskiemu wojsku korzystanie z łączących z internetem satelitarnych terminali Starlink do kontrolowania dronów — powiadomiła w środę Shotwell.

https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/elon-musk-nie-bedzie-zachwycony-doradca-zelenskiego-o-blokadzie-starlink/s5f5gqs

 

 

Można by pomyśleć, że działanie z pozycji siły daje w dłuższej perspektywie lepsze efekty niż działanie z pozycji lokaja.

I po chwili oburzenia i grania na emocjach narracja UKR zmieniła się na "dziękujemy".

 

Ale to poniżej godności Polaka.PL drugiemu państwu powinno pomagać "bezinteresownie", niczego nie wymagać

i nie stawiać warunków, nie zabezpieczać swoich interesów, bo tak.

 

Zwłaszcza na twitterku wśród zwykłych ludzi jeszcze jakiś czas temu dominowały takie komentarze i

licytacja w sygnalizacji cnoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszej "Wyborczej", fragment o ukraińskich żonach z mężami na froncie.

 

🤡

 

(...)rozłąka z mężem może przynosić ulgę, a nie cierpienie, ból i tęsknotę. Na skutek wojny często pary zdają sobie sprawę, że ich więź wcale nie była tak silna.

– Zdarza się, że te kobiety były wcześniej w nieudanych związkach – mówi. (...)

 

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał(a):

Z dzisiejszej "Wyborczej", fragment o ukraińskich żonach z mężami na froncie.

 

🤡

 

(...)rozłąka z mężem może przynosić ulgę, a nie cierpienie, ból i tęsknotę. Na skutek wojny często pary zdają sobie sprawę, że ich więź wcale nie była tak silna.

– Zdarza się, że te kobiety były wcześniej w nieudanych związkach – mówi. (...)

 

 

To kierowane do naszych witaminek, czy do ukraińskich witaminek u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mmario napisał(a):

To kierowane do naszych witaminek, czy do ukraińskich witaminek u nas?

Polska "ekspertka" o ukraińskich witaminkach. W kontekście polskich kobiet, bojących się Ukrainek rozbijających małżeństwa w PL xD

12 godzin temu, tmr napisał(a):

I nazywa ich się hienami...

Tow. przyjaźni PL-UA im.. braci Rysicz ;)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał(a):

Z dzisiejszej "Wyborczej", fragment o ukraińskich żonach z mężami na froncie.

 

🤡

 

(...)rozłąka z mężem może przynosić ulgę, a nie cierpienie, ból i tęsknotę. Na skutek wojny często pary zdają sobie sprawę, że ich więź wcale nie była tak silna.

– Zdarza się, że te kobiety były wcześniej w nieudanych związkach – mówi. (...)

 

 

 

Dziękuję Ci za ten artykuł ryknąłem z rana śmiechem ;) 

 

I to właśnie w grupie kobiet do 29. roku życia z wykształceniem średnim lub policealnym dostrzeżono największą niechęć do uchodźców, a raczej uchodźczyń z Ukrainy. Motywy? Po pierwsze – obawa o zbyt dużą konkurencję na rynku pracy. Po drugie – niepokój o to, że uchodźczynie z Ukrainy odbiorą im potencjalnych mężów.

Polki dostrzegły bowiem, że w ostatnich miesiącach na rynku matrymonialnym zrobiło się szczególnie tłoczno. Na popularnych aplikacjach randkowych liczba kobiet przewyższa liczbę mężczyzn. W dodatku w Polsce z roku na rok odbywa się coraz więcej ślubów Polaków z Ukrainkami. 

 

https://wyborcza.pl/7,82983,30039221,mlode-polki-boja-sie-ze-ukrainki-ukradna-im-mezow-pozytywne.html

 

Sam się spotykam z laską z Ukrainy i niesamowicie mnie rozbawia jak ludzie się krzywo patrzą jak rozmawiamy po rosyjsku albo ja mówię po polsku a ona po rosyjsku. Ci sami ludzie jeszcze niedawno zbierali hajs i organizowali pomoc żeby pomóc "wukrainie"*.

 

Nasze społeczeństwo jest jak małe dziecko, które nie potrafi zrozumieć ciągu przyczynowo skutkowego, otwiera granice szeroko, a potem się dziwi że w takim Wrocławiu już 25% oficjalnie (!!!) mieszkających to Ukraińcy a nieoficjalnie to pewnie i ze 40%.

 

Warszawa? Kolorowe multi-kulti pełną gębą.

Ale ja wiem "wina Putuna" albo "a kto będzie pracował" :D 

 

Chcieliście? To macie.

 

Jak się ma miękkie serce trzeba mieć twardą dupę jak Cię będą zapinać jak ostatniego frajera XD

 

Ci "kto będzie pracował" są potrzebni głównie zachodnim korpo mającym tu fabryki bo w Polsce już mało kto chce je*ać w Amazonie i podobnych 12stki za okolice minimalnej - no to sprowadzili sobie następnych niewolników, tak jak dymali Słowian zachodnich (Polaków), tak będą dymać teraz i nas i Ukraińców.

 

Ale tak szczerze - to wyłudzanie świadczeń przez Ukraińców, to że Polska jest dymana przy dostawach broni, przy "byciu sługom narodu ukraińskiego", w sprawie zboża, Ukraińcy mają w dupie polskie rzężenie o Wołyń, to że staliśmy się krajem multi-kulti, a smak powrotu do lat 90tych poznamy po przyjeździe zdemobilizowanych żołnierzy z frontu na Ukrainie - należy się polskiemu społeczeństwu jak psu micha.

 

W życiu trzeba myśleć i rozumieć, że nie da się dać dooopy i zostać dziewicą, a Polakom się to wydawało.

 

Teraz się sami zastanówcie na spokojnie co zyskała Polska na pomocy Ukrainie?

 

1. Rosja się rozpadła?

2. Rosja jest "na kolanach"?

3. Chiny zajęły Syberię?

4. Ukraina przeprosiła za Wołyń?

5. Zyskaliśmy jakieś kontrakty na Ukrainie?

 

XD

 

A wuja tam, mamy tylko gwarancję w razie "W" wjazdu do nas ich armii przez teren Białorusi + zadłużyliśmy się po uszy na zakup anglosaskiego sprzętu żeby im jeszcze bardziej kabzę nabić XD

 

I fajnie tu ktoś napisał - jak Ukraina nie będzie chciała już walczyć to przecież Ameryka może odpalić rakiety z jej terytorium i Rosja uzna to za atak z Ukrainy i dalej będzie wojna. To samo jest z Polską - jak Pan zza wielkiej wody zdecyduje, to z terytorium Polski na Białoruś wejdą grupy dywersyjne, szkolone u nas i w każdej chwili możemy mieć wojenkę.

 

Ale "ważne że bomby nie spadajo" i "rosyjska armia nie stoi na granicy z Polską"...

 

Komiczne to wszystko i tragiczne zarazem :D 

 

lSOSPmPxf4wTxBD9.jpg

 

O postawie "polskich" polityków i dużej części społeczeństwa można powiedzieć tylko jedno:

 

 

* Przypomniało mi się jak siedziałem z czarną dupa w knajpie, gadaliśmy po angielsku, a obok był wieczór panieński. No i lecą komentarze na temat tej czarnej laski po polsku od Pań -dopie*dolka o styl ubierania się + że jest czarna. I ta mina zdziwienia Pań z Polski jak czystą polszczyzną odpowiedziałem im żeby spojrzały na to jak same wyglądają i się odpier....

 

Także Panowie - nie walczcie z rynkiem - korzystajcie z fali jaka napłynęła ;) 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Sam się spotykam z laską z Ukrainy i niesamowicie mnie rozbawia jak ludzie się krzywo patrzą jak rozmawiamy po rosyjsku albo ja mówię po polsku a ona po rosyjsku. Ci sami ludzie jeszcze niedawno zbierali hajs i organizowali pomoc żeby pomóc "wukrainie".

Ludzie nieznający rosyjskiego często nie są w stanie odróżnić go od ukraińskiego. A znajomość rosyjskiego wśród młodych Polaków jest minimalna. Ba, wśród mojego pokolenia 40+ jest niewielka (wg. mojej subiektywnej oceny). Nas w szkołach w latach 90-tych już tylko angielskiego i ew. niemieckiego najczęściej uczyli ;)

 

Tu coś ciekawego jeszcze wrzucę - Podkarpacie - od rzeszowskiego bazaru po sejfy SBU ;) Warto, bo ładnie to podsumowane i poukładane w materiale.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2023 o 20:10, Confuser napisał(a):
W dniu 2.08.2023 o 19:59, Brat Jan napisał(a):

Czy te śmigłowce czegoś nie zrzuciły na teren Puszczy Białowieskiej?


Pewnie stonkę.

Można robić podśmiechujki, ale jedyne lądowe połączenie Bałtów z NATO to tzw przesmyk suwalski.

Więc przed atakiem Wagnerowców na Pribałtikę wypadałoby uszkodzić szlaki komunikacyjne w tym rejonie.

A jak?

Podkładając ładunki.

A skąd je wziąć?

Może ze śmigłowców zrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 15:29, tmr napisał(a):

 

Kolejna porcja tzw "wdzięczności po ukraińsku"

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród głośnego hałasu medialnego "dopalacze! dopalacze! zboże! zboże!", przemknęła niezauważenie wieść taka:

https://www.polskieradio.pl/395/9766/Artykul/3218365,poland-to-take-part-in-ukraine-peace-talks-in-saudi-arabia-deputy-fm

 

W ten weekend w Arabii  Saudyjskiej odbędą się międzynarodowe rozmowy o propozycji pokoju na Ukrainie:

- bez udziału Rosji

- udział USA - nie wiadomo

- Polska oczywiście będzie, także Wielka Brytania

W kategoriach dyplomacji, to oczywiście farsa... ale po co ją robią, komu na tym zależy, i w jakim celu? Nie wiadomo... a to znaczy, że "wiedz że coś się dzieje".

 

Jednocześnie, następuje "przerzucenie wajhy" na innego "wspólnego wroga Unii": https://www.polskieradio.pl/399/7975/artykul/3217217,ambasador-sados-dla-polskiego-radia-sankcje-ue-wobec-bialorusi-to-propozycje-polski

I jeszcze się chwalą "swoją inicjatywą". Chociaż też "po cichu", bez rozgłosu medialnego.

 

6 hours ago, niemlodyjoda said:

2. Rosja jest "na kolanach"?

Oni tylko utajnili sporo danych gospodarczych publikowanych do niedawna przez Rosstat, a w zamian publikują oświadczenia prasowe "jest super".

Nawet GUS "pod nowym zarządem" się bardziej stara.

Można wierzyć w to co mówią, ale bez danych to właśnie - wiara. No i wtedy dzieją się "cuda" - po wypowiedzi któregoś geniusza, że "pensje zmobilizowanych nie są zagrożone, bo przecież bank może zwiększyć podaż pieniądza" kurs $/rubel to już 95.

7 hours ago, niemlodyjoda said:

4. Ukraina przeprosiła za Wołyń?

W polskich mediach oczywiście cisza o problemach "przyjaciół", ale skasowanie przez Zełeńskiego obchodów państwowych w dniu powstania UPA, odbiło się podobno głośnym echem, szczególnie wśród ochotników-daltonistów spod "czerwono-czarnej". Data do obserwowania - co zrobią obie strony 14 października, ugnie się czy nie.

Ale wtedy, dziwnym zbiegiem okoliczności, zaczęła się cała medialna awantura o "zboże" i temat ucichł. Zadziwiający przypadek... a może nie?

 

Już dzień wcześniej jakiś urzędnik MG zapytany o Ukrainę, powiedział coś w stylu że "dowodem suwerenności Ukrainy jest jej zaogniony spór z Polską o zboże". Niech to dotrze - PiS zawczasu wiedział na szczeblu urzędniczym, co się wydarzy.

Cóż, "ustawka" ;) - zawsze ładnie odwraca uwagę "ludu" od prawdziwych problemów.

Szczególnie że NIKT w mediach nie podniósł głównego problemu - czy przez Polskę nadal będzie szedł tranzyt, nawet jeśli "zamkną granice Polski dla ukraińskiego zboża" - czy też rząd jedynie zakaże podmiotom polskim zakupu, a sznur ciężarówek dalej będzie sobie jechał. A "krewni-i-znajomi-królika" i tak to zboże kupią...A głosy na PiS i tak pójdą...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tmr napisał(a):

 

Kolejna porcja tzw "wdzięczności po ukraińsku"

 

I znowu chciałeś zabłysnąć, szukasz na siłę pretekstów. Coś gdzieś znajdziesz, nie doczytasz ale już chcesz nakręcać nagonkę. Proszę:

https://cyberdefence24.pl/polityka-i-prawo/sprzet-dla-ukrainy-nowy-pakiet-pomocy-od-polski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lucky Luke napisał(a):

I znowu chciałeś zabłysnąć, szukasz na siłę pretekstów. Coś gdzieś znajdziesz, nie doczytasz ale już chcesz nakręcać nagonkę. Proszę

Popatrz na daty. 31.07 napisał podziękowania dla Muska. A po reakcji ( jaką widać w komentarzach ) w dniu 3.08. napisał kolejnego. Nie ogarniasz kalendarza?  Co chcialeś udowodnić? 

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tylko to, że pominąłeś jednego tweeta, bo tak było wygodnie dla Twojej narracji.

Masz tu jeszcze artykuł z 2 sierpnia, tam odnośnik do wpisu na Telegram z 31 lipca. Nie znam cyrylicy, zakładam, że tłumaczenie dobre. Pozdrawiam i udanego weekendu.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska-kupila-ukrainie-500-akumulatorow-tesla-powerwall/

PS.

Mogę się tylko domyśleć, że na Twitterze dał taki wpis, bo to medium Muska, nie wiem sprawdź, zapytaj go. Pewnie nie przypuszczał, że aferzyści tylko czekają na jakąś sensacje i pretekst.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Lucky Luke napisał(a):

Mogę się tylko domyśleć, że na Twitterze dał taki wpis, bo to medium Muska, nie wiem sprawdź, zapytaj go

Gdyby bylo to w 1 dacie to można by przyjąć takie tłumaczenie. Wypowiedzi są z 2 dat. I po pierwszej, z podziękowaniami dla Muska, nastąpiła fala komentarzy. Wytykających ukrowi, że tradycyjnie dla tej nacji, pominąl PL.  Wykazał właściwą ukrom niewdzięczność. 

A tłumaczenie ukrów z lekceważenia PL jest żalosne. Widzicie ukrofile jak niewdzięczny to naród, ale nie przyznacie tego i stąd takie żalosne próby tlumaczenia ich z kolejnych, nieprzyjaznych gestów 

Jest to oczywiście przypadek, że po całej aferze z wskazaniem braku wdzięczności, wzywaniem ambasadora itd, ukr uderza znów w taki sposób. Wiesz jak to wyglada? Jakby sprawdzał czy po cyrku z wzywaniem ambasadora PL będzie jakaś reakcja władz na wypowiedz dot.akumulatorów. 

Lachy dostali w morde. Sprawdzają czy dotarło. Lachy zamknęli mordy. Tresura udana. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja została podjęta. 

 

Negocjacje z puczystami z Nigru skończyły się fiaskiem. 

Co to oznacza? 

 

X krajów Afryki najedzie na Niger. 

Po stronie puczystow ma stanąć Malii i Burkina Faso. 

 

Dla potwierdzenia: prezydent Nigerii wystosował apel do parlamentarzystów by wyrazili zgodę na operację w Nigerii. 

 

Czyli wojna. Odpowiada za to rosja, niepotrzebna krew która oni wywołali. 

 

Ps żołnierze amerykańscy i francuscy tam stacjonują więc ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, $Szarak$ said:

Co to oznacza? 

Każdy rosyjski czołg wysłany rebeliantom w Nigerze, jest czołgiem który nie pojedzie na Krym, Bachmut czy Donbas. Nawet tylko wycofanie kilku tysięcy najemników, może wymagać uzupełnienia linii rosyjskiej odwodami, w jakimś miejscu.

W drugą stronę, wojska USA/francuskie tam stacjonujące, i tak w przewidywalnej przyszłości nie walczyłyby na Ukrainie - a kwota potrzebna na "działania wojskowe" w Afryce, to ułamek comiesięcznej pomocy USA dla Ukrainy.

 

Ten uczynił, kto miał korzyść?

PS: dziwny ten pucz, prezydent nadal żyje... ma dostęp do mediów... nawet chyba wojskowi nie rozpoczęli pokazowego procesu "zdrajcy prezydenta"... dziwne. I sama obecność wojsk kolonialnych tego nie tłumaczy.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KespertTylko robić do własnego ogródka?

 

Ja tam się nie znam, jak się uran wydobywa, ale nawet, jak Francja straciła źródło i zablokowali eksport uranu niby do Francji to jest to wydobywane na jakimś konkretnym terenie? 

Jeśli tak, to zajmą tam gdzie jest wydobywany i dalej będzie do Francji leciało czy gdzie tam będzie potrzeba. 

 

Chyba, że znowu obalą cały rząd. 

 

No, ale to jest rebelia z drugiej strony to przecież tam w środku kraju na 100% są jacyś wojskowi pro zachodni. 

 

Jak zachód wchodził na bliski Wschód to też powstawały pro zachodnie ugrupowania Irackie czy inne tego typu. 

 

Sam Niger to kraj który ma możliwości mobilizacyjne więcej, niż Niger, Burkina Faso i Malii razem wzięte razy x. Także ten...

A Senegal i reszta? Ok, tamte kraje mniejsze trochę, ale dalej to jest potencjał dużo większy. 

 

A jak się włącza Malii i Burkina Faso to tam też rządy obalą? Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.