Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

Umyte.

To wody w pociągu nie ma żeby ogórka opłukać?

 

Z drugiej strony ciekawe na jakiej podstawie autror wywnioskował, że ogórki były nieumyte. Matka futrowała dzieciaki ogórkami brudnymi od ziemi wiedząc ze w pociągu jest woda? 
 

Według mnie typowe prowo  i próba wywołania współczucia jacy to oni biedni nie są.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://torun.naszemiasto.pl/torun-zabil-81-latke-na-pasach-i-uciekl-ukrainiec-odpowie/ar/c15-9412457

 

My tu gadu, gadu, a ukr znów zabił obywatela PL. Ta, wiem 5000 odosobniony kurwa przypadek. I kolejna zabita przez ukra osoba nie może przesądzać o nastawieniu do naszych braci przepełnionych wdzięcznością.

 

https://www.krotoszynska.pl/wiadomosci/rozboj-w-krotoszynie-w-aucie-mezczyzny-znaleziono-bron-paralizator-kominiarke-i-kajdanki-zdjecia/5Zrs2d3OCkv2czgnCkFF

 

5001 odosobiony przypadek. U zatrzymanego ukra znaleziono broń.

 

widzę po fotkach, że to nie broń tylko jakaś zabawka asg...tyle pocieszenia, że z palną-bojową nie lataja

 

 

Edytowane przez tmr
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, tmr said:

Ta, wiem 5000 odosobniony kurwa przypadek. 

...

5001 odosobiony przypadek. U zatrzymanego ukra znaleziono broń.

I jak w tym kraju ma być dobrze jak polska zaściankowość wyłazi wszędzie.

Toż to starsi i mądrzejsi walą od razu liczbami w milionach, a tu polskowatość ledwo co na 5k się wysila.

 

Ehhhhh, wstyd.

Ja bym od razu walnął, że co drugi Polak został śmiertelnie zabity przez 100% Ukraińców - to jest bardziej amerikan stajl.  

 

(Proszę nie brać na poważnie mojej wypowiedzi. I się nie fochać. A jak się ktoś focha - to trudno.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał(a):

2. Trzy razy widziałem jak rodzinka wpieprzała z reklamówki surowe ogórki nieumyte razem ze skórką. Delektowali się niczym jedliby chipsy. 

Tak się tam zjada ogórki. Zjadają również mamałygę. czy samą kaszę na śniadanie. Mięso, to level wyjątkowy. Wynika to z biedy. 

Twój odbiór tej sytuacji z Twojej ograniczonej zdolności poznania sytuacji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, slusa napisał(a):

Dziwni ludzie xd to są właśnie nie do końca Ukraińcy. Na Ukrainie zrobili kilka opracowań na ten temat, jak się z nimi zapoznasz i nieco poćwiczysz to będziesz od razu wiedział kto jest kim

Tak samo ich się nazywa Ukraińcami jak tych z zachodniej galicyjskiej. Tak samo walczyli i walczą w tej wojnie (choć ich brygady zostały zmasakrowane w pierwszym miesiącu - szczególnie z 28 brygada, te 50-te ileś z Winnicy, Chersonia i Kirowogradu oraz 79 powietrzno-desantowa z Mikołajowa (u nich walnęła rakieta w koszary)). 

Trochę spotkałem się z kanałami od mieszkańców Mikołajowa/Odessy, które są po polsku. Jeden z nich napisał książkę i także poruszył temat "w czy na" wiele lat temu.
https://www.youtube.com/@nieidealnyblog414/videos

A ten drugi ma całkiem ciekawe filmiki z czasów przedwojennych jak to wyglądało (tj. np. imigracja z UA do Polski była tak dotkliwym problemem dla oligarchów ukraińskich, że musieli wprowadzać specjalne prawa, np. na sprowadzanie trzecioświatowców oraz ogólnie z ekonomicznej strony interesująco opowiada)
https://www.youtube.com/@IMPORTUA/videos

 

2 minuty temu, Atanda napisał(a):

Tak się tam zjada ogórki. Zjadają również mamałygę. czy samą kaszę na śniadanie. Mięso, to level wyjątkowy. Wynika to z biedy. 

Twój odbiór tej sytuacji z Twojej ograniczonej zdolności poznania sytuacji. 

Nie no ja znam tamtejszą biedę. Byłem tam (10, 12 lat temu) oraz jeździłem pociągami szczególnie przy kryzysie w marcu 2022 gdy zapchane nimi były pociągi. 
No ale niecodzienny widok, na ogół. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Nie no ja znam tamtejszą biedę. Byłem tam (10, 12 lat temu) oraz jeździłem pociągami szczególnie przy kryzysie w marcu 2022 gdy zapchane nimi były pociągi. 
No ale niecodzienny widok, na ogół. 

Jakiś czas temu w Primołdawskiej Naddniestrowskiej Respublice. Gościmy u klasy co najmniej średniej. Ojciec domu jeździ tirami zagranicę. Widać, że chata poukładana. Typowe śniadanie, to sama kasza. 

Takie widoki nie są niecodzienne. Tam bieda jest głęboko osadzona, przez co łatwiej tym ludźmi manipulować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Z tego co czytam, można odnieść wrażenie, że zdaniem niektórych mniej więcej tak:

 

1qldc7.jpg?a469464

 

Większość ludzi nie posiada zdolności perspektywicznego myślenia. Ważne co jest teraz :P

Tak było z przyjmowaniem uchodźców z Ukrainy do swoich domów, a później, gdy wojna "nieoczekiwanie" się przedłużała, kombinowano jak tu się ich pozbyć.

 

 

A na zdjęciu mamy Podlasie XXII wieku :D

Opcjonalnie Warmię.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eknm2005 napisał(a):

Toż to starsi i mądrzejsi walą od razu liczbami w milionach, a tu polskowatość ledwo co na 5k się wysila.

Wśród 4695 cudzoziemców podejrzanych o przestępstwa statystycznie najwięcej było obywateli Ukrainy – 2288 osób, Gruzji – 901, Białorusi – 277

 

https://www.rp.pl/przestepczosc/art38743941-sposrod-cudzoziemcow-najwiecej-przestepstw-popelniaja-w-polsce-ukraincy

 

To było "luźne" odniesienie się do tych danych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

@LibertynNie, bo to jest ciemny naród. 

 

Nawet moi znajomi którzy mają  doczynienia z rosjanami w teorii niby logicznie myślącymi i ogarniętymi. 

 

Oni też mają mózgi poryte. Nawet im się coś w głowę stało. 

 

Więc nie ma szans. 

 

Zachowują się, jak fanatycy. 

Cara usunęli, a wcześniej byli nieraz fanatycznie lojalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Niby tak, ale teraz trzeba i tak trochę, jak z jajkiem. 

 

Problem duży z tym, że mają ogrom atomu i jakby był jakiś rozpad wewnętrzny to dać świrom broń atomową przewalone. 

Tak jakby teraz nie rządziła tam banda zapijaczonych świrów z dawnego KGB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Libertyn napisał(a):

Tak jakby teraz nie rządziła tam banda zapijaczonych świrów z dawnego KGB

Zawsze może być gorzej. 

 

Menele i zbrodniarze, ale jeszcze atoma nie zrzucili i raczej nie zrzucą. 

 

Mimo swojego odklejenia putin być może jeszcze coś tam rozsądku w głowie ma.

 

3 wojny światowej jeszcze nie wywołał... Pocieszenie marne no, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

2. Która strona podczas wojny NIE stosuje propagandy? To jak narzekanie, że trawa jest zielona. Każda propaganda każdej ze stron jest kłamliwa i banalna wręcz - musi taka być i jest to oczywiste. Polecam darować sobie czytanie paszkwili obydwu stron dla zdrowia psychicznego i bardziej patrzenie na obiektywne raporty.
4. Polacy też pisali o wojnie śmieszky-heheszky podczas II wojny światowej jak choćby "zakazane piosenki". 

A czy Amerykanie, gdy odjebali Ben Ladena, wystosowali oficjalny komunikat w tonie: "Osama to wie jak się rozerwać xDxD". 

 

Nie, ujęli to w sposób bardziej stonowany. Bo to jednak nie jest stepowa hołota. A rezuny niech się nie dziwią, że nikt ich nie chce, jeżeli zachowują się jak turańskie kmioty. Propagandę można robić skuteczną, ale nie odwołującą się do najniższych instynktów. 

 

I owszem, czytam publikacje fachowe, bez tej sensacyjno-brukowej otoczki. Dlatego też w całej jaskrawości widzę zozstrzał między propagandą a rzeczywistością.

 

Co do 4. - przedstawiciele rządu nie bawili się śmieszky heheszky, bo byli poważnymi politykami i obowiązywały ich pewne standardy. A Ukraińcy za bardzo uwierzyli, że są cool. Nie są cool, są coraz bardziej żałośni.

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

5. Dlaczego nie napiszesz tego o Rosjanach, którzy tak się uwzięli, że ODBUDOWAĆ STREFĘ WPŁYWÓW PO ZSRR MUSZĘ BO SIĘ UDUSZĘ, ale tych co się przed tym bronią? To jest bez sensu.

Wybacz za lekką przyczepkę. :P

Dlatego, że wasze stadko od samego początku ujada na ruskich, więc najlepsze stołki dawno zaklepane.

A poza tym - muszę? 

Prawdę mówiąc, w dupie mam te wasze wojenki i geopolityczne predykcje (lol), co o tym wszystkim myślę, to już kiedyś napisałem. No i widzę, że wciąż boli dupa, że nie kocham chachłów. No nie kocham, i co mi zrobicie? Uważam, że trzeba wspierać - w ograniczonym stopniu, i przy chłodnej kalkulacji. Ale nie mam złudzeń - to nie są nasi przyjaciele, to nie są nasi sojusznicy. Lubić, to ja mogę pojedyńczych przedstawicieli tej gromady, ale jako zbiorowość zaczynają mnie wkurwiać. 

Dla mnie ta cała wojna to jest spór w patorodzince, jeszcze do niedawna mąż i żona razem ciągnęli jabola na ławce w parku, a teraz żona z podbitym okiem woła "milicja!!". A cuck-biały husarz pędzi ratować niewiastę.

 

Jeszcze się, kurwa, zdziwicie, gdy za lat dwadzieścia-trzydzieści, Rosja z Ukrainą dadzą sobie na zgodę, a na was się nasrożą.

Edytowane przez zychu
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zychu napisał(a):

gdy za lat dwadzieścia-trzydzieści, Rosja z Ukrainą dadzą sobie na zgodę, a na was się nasrożą.

Z taką strukturą demograficzną (+ dzietnością idącą do 1) i po kilkuletniej wojnie, gdzie sobie zlikwidują mężczyzn w wieku poborowym, to chyba po repopulacji przez Ahmedów i Mustafów. Jak zostaną republikami islamskimi. 😱

 

800px-Ukraine_population_pyramid_in_2023

 

Za 30 lat to tam będą sami seniorzy i dzikie pola.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BumTrarara napisał(a):

chyba po repopulacji przez Ahmedów i Mustafów.

Czyli znowu będziemy przedmurzem chrześcijaństwa? :) Tyle że z lewej Turki, z prawej Tatary, a od spodu tyż Turki. :) 

Aj, ależ będziemy się naparzać! :) Szkoda, że będę miał wtedy tak +- 60 lat - ale i tak pokażę, że jeszcze mogę!

Edytowane przez zychu
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Strusprawa1 napisał(a):

A co do tego skąd oni mają takie pieniądze w tak biednym kraju już było dla mnie zagadką w 2010. Wysepki bogactwa stworzone na nieprawości w oceanie nędzy.

 

Żołnierzom na froncie płacą 100 000 hrywien. Jest to około 10000 zł i 3000 dolarów. Wielu na to się skusiło, co czasem widać w ich tiktokach jak jest podpis gdy dostaje z salwy gradów "a idźcie na chuj z tymi 100 tysiącami". 

To pierwsze to temat na osobną dyskusję, jak Ukraina zmarnowała w dużym stopniu ostatnie trzy dekady. Ja doskonale rozumiem, dlaczego wielu zwykłym ludziom tam to przeszkadzało i przeszkadza. Korupcja tej skali to morderca jakiegokolwiek wysiłku, pracowitości i kreatywności. Jeżeli ostatecznie w większości i tak wygrywa ten, kto miał wygrać, kto jest "connected", albo dał odpowiednią wziątkę, to po co się starać? Jeżeli już, to trzeba zrobić wszystko, by do tych wybranych dołączyć. Niezależnie od kosztów.

 

Przerażające.

 

Ciekawie to też wyglądało na początku tej wojny, jeszcze w zeszłym roku. Zakładam, że (Amerykanie przede wszystkim) to w jakimś tam stopniu ukrócili, gdyż pamiętam dawne wpisy i opowieści żołnierzy co do odbierania sprzętu i innej pomocy. Jeżeli możecie i chcecie pomóc, to zróbcie wszystko, by to przewozić jak najbliżej linii działań, w graniach bezpieczeństwa. My to odbierzemy. Broń Boże do Lwowa czy Kijowa. Bo ileś tego sprzętu od razu wyparuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał(a):

Otóż nie, broń Boże, nie przeszkadza mi to.

 

No widzisz, a mnie trochę boli, bo kiedyś bardzo ich lubiłem. Najwidoczniej nie wiedziałem o nich tyle, co teraz. ;) 

 

Wczesne lata 2010-, Lublin. Ściana wschodnia, wtedy Ukraińcy i Białorusini to był fajny, lokalny "feature", którego nie miały inne części Polski. A teraz wszędzie pełno tego chachłactwa, swietłany w zapierdzianych dresach, o innych postsowietach nie wspomnę. Nagle cała postempowa Polska odkrywa w sobie miłość do Ukrainy, gwary chachłackiej, i rzewnych dumek o dumnych kozakach... (bożeochboże! jak oni pięknie walczą! jacy oni zawzięci! ile w nich nienawiści! bożeochboże! fapfapfap...) To już po prostu przestało być fajne. :P

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.