Jump to content

Napoleon 2023


Lannes

Recommended Posts

Dzisiaj wleciał trailer do nowego filmu Ridley'a Scotta - Napoleon.

 

Świetnie się zapowiada.  😀

Premiera w Polsce 24 listopada. 

Edited by Lannes
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

@Lannes Ridley Scott zrobi pewnie dobre widowisko, ale mam obawy do fabuły, bo coś mi już tutaj zalatuje feminizmem. Ridley Scott jest jednym z tych wspaniałomyślnych mężczyzn z sukcesem, którzy lubią go składać przed kobiece stopy mówiąc: to wszystko twoje dzieło.

Link to comment
Share on other sites

A ja tam mam ogólnie problem z Napoleonem. Pogrywał sobie polskimi Legionami jak ostatnimi frajerami, karmiąc je ochłapami i tanimi pochlebstwami a za plecami pykał wielkie geszefty. Szczytem już było wysłanie Legionów do tłumienia powstania niepodległościowego na Haiti. Zresztą dla mnie "wielcy przywódcy" od napastliwej wojaczki i rzezi to zwykłe kanalie i powinny lądować na śmietniku historii. Nie wiem czy obejrzę. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Świetny aktor, pójdę.

Niedługo też Tomek Gruz ma film mission imposible, pewnie też dobre,

reszta to dno i tona mułu

16 minut temu, Rnext napisał(a):

A ja tam mam ogólnie problem z Napoleonem. Pogrywał sobie polskimi Legionami jak ostatnimi frajerami, karmiąc je ochłapami i tanimi pochlebstwami a za plecami pykał wielkie geszefty. Szczytem już było wysłanie Legionów do tłumienia powstania niepodległościowego na Haiti. Zresztą dla mnie "wielcy przywódcy" od napastliwej wojaczki i rzezi to zwykłe kanalie i powinny lądować na śmietniku historii. Nie wiem czy obejrzę. 

Ale kochanke miał P0lke, więc jak widać nawet wtedy widać było pierwsze trendy

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Rnext said:

A ja tam mam ogólnie problem z Napoleonem. Pogrywał sobie polskimi Legionami jak ostatnimi frajerami, karmiąc je ochłapami i tanimi pochlebstwami a za plecami pykał wielkie geszefty. Szczytem już było wysłanie Legionów do tłumienia powstania niepodległościowego na Haiti. Zresztą dla mnie "wielcy przywódcy" od napastliwej wojaczki i rzezi to zwykłe kanalie i powinny lądować na śmietniku historii. Nie wiem czy obejrzę. 

 

: P

 

Napoléon would not allow loans to be employed for current

expenditure, whether civil or military, under any circumstances. On

the subject of debt he had this to say:

“One has only to consider what loans can lead to in order to

realise their danger. Therefore I would never have anything to do

with them and have always striven against them. At one time

people asserted that I did not issue loans because I possessed no

credit and could find nobody who would lend me anything. That

is quite false. That surely implies a very scanty knowledge of

human nature and an ignorance of stock exchange methods if

people imagine that I could find no one ready to lend. It was not

part of my system.”[83] 

 

A sam serial spoko, w końcu coś fajnego gdzie nie ma czarnych 

*film

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Król Jarosław I napisał(a):

Żadnego murzyna, przynajmniej w zwiastunie.

 

Może być normalne. 

Będzie hejt i niskie oceny krytyków. Plusy: doskonały film. Minusy: brak reprezentacji różnorodnościowej. Ocena: 1/10. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Król Jarosław I napisał(a):

Może być normalne. 

Ma być postępowo: Napoleon jako transeksualna lesbijka rasy negroidalnej.

Przecież każdy wie, że Napoleon, podobnie jak Kopernik, była kobietą.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

@slusa ja wprawdzie o czymś zupełnie innym, ale teraz uważaj - kto powiedział te słowa na temat udzielania kredytów frankowych?

"Wzywałem, żeby nadzór bankowy zabronił tego typu praktyk!"

 

Zgadłeś - Mateusz Morawiecki, ex bankier (chociaż to jak w kartelu narkotykowym, nie ma step back) podczas gdy jego bank wciskał na chama ludziom kredyty frankowe. 

Polityk powie Ci wszystko.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Rnext said:

@slusa ja wprawdzie o czymś zupełnie innym, ale teraz uważaj - kto powiedział te słowa na temat udzielania kredytów frankowych?

"Wzywałem, żeby nadzór bankowy zabronił tego typu praktyk!"

 

Zgadłeś - Mateusz Morawiecki, ex bankier (chociaż to jak w kartelu narkotykowym, nie ma step back) podczas gdy jego bank wciskał na chama ludziom kredyty frankowe. 

Polityk powie Ci wszystko.

 

XD zapomniałem ze ty zawsze musisz mieć rację 

 

 

As part of the Code Napoléon (Code civil des Français), Napoléon
introduced a new commercial code on 21 March 1804. These
economic reforms which included substantially reduced taxes,
quickly turned the French economy around and resulted in
increased trade and the development of new industries, such as
cotton-making and sugar beet, which were assisted by tariffs against
foreign goods and low interest rate loans. The infrastructure was
upgraded on a vast scale not only in France, but throughout western
Europe, with the construction of 20,000 miles (32,186 km) of imperial
roads and 12,000 miles (19,312 km) of regional roads, almost 1,000
miles (1,609 km) of canals, bridges, the dredging and expansion of
harbours such as Cherbourg and Dunkerque, waterworks and public
buildings, such as the gallery at the Louvre – all financed with
interest free money from the Banque de France

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Król Jarosław I napisał(a):

Żadnego murzyna, przynajmniej w zwiastunie.

 

Może być normalne. 

Martwię się. Powinni przedstawić go jako murzyna. Nie mogę doczekać się Hitlera i Stalina w czarmej skórze xD

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Zapowiada się ciekawie.

Napoleona znam tylko z laurek Łysiaka, zobaczymy w jakim świetle pokaże go Hollywood.

 

Co do Phoenixa to imo się nadaje choć nasz Kot pewnie by go zagrał lepiej.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Rnext napisał(a):

A ja tam mam ogólnie problem z Napoleonem. Pogrywał sobie polskimi Legionami jak ostatnimi frajerami

Mam podobne zdanie, dlatego potrząsne tu trochę ulem, zobaczymy czy jakaś pszczoła będzie próbowała mnie urządlić:

 

Tylko Car Aleksander I, tylko zwycięstwo...

Królestwo Polskie po kongresie wiedeńskim > Księstwo Warszawskie 

Edited by Dassler89
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Gixer napisał(a):

Martwię się. Powinni przedstawić go jako murzyna. Nie mogę doczekać się Hitlera i Stalina w czarmej skórze xD

 

Stalin jak wiemy wszyscy jest niesłusznie przez historię szkalowany bo zbyt wiele chciał dla zwykłych ludzi a to się na górze nie podoba a hitler był kobietą.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 7/10/2023 at 8:40 PM, Tornado said:

Kurdupel

 

Nie był kurduplem. Był wyższy od średniej. Tak się składa, że średnia była wtedy niska.

Mierzył 5'2'' francuskich co jest 5'6''-5'7'' angielskich (dziś), co jest 167-170 cm.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.