Skocz do zawartości

A więc wojna - Izrael zaatakowany przez Palestynę i bojówki muzułmańskie


$Szarak$

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano nastąpił atak na Izrael. Mordowani są na granicy Izraelscy cywile, szef rządu Izraela powiedział, że to wojna. 

Nie będę wrzucał zdjęć zamordowanych cywili izraelskich i proszę powstrzymać się też od antysemickich tekstów. 

Zabijanie Izraelscy cywile: 

 

 

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magos DominusNie wiem czy to będzie tak ,,proste"... 

W meczetach wszędzie ogłoszono świętą wojnę przeciwko państwu Izrael.

Hezbollah zaraz się może dołączyć. 

Iran już powiedział, że wspiera Hamas.

Izraelskie wojska w niektórych miejscach się cofają... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę dziwi, że stosunkowo USA jakoś kroków nie podejmuje za bardzo. 

 

Tak mi się przypomniało, że kiedyś @Kespert pisał o tym, że ammo z Izraela jest zabierane na Ukrainę. 

 

Ciekawe, jak to się rozwinie i czy włączy się w to szczególnie hezbollah np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamas złapał obecnego czy tam byłego generała izraelskiego. 

 

 

Imo, to nie zakończy się tak szybko, jakby się mogło wydawać według mnie. 

 

Mówi się, że niby szybko i od razu wjadą na tereny Hamasu, ale jest straszny rozpierdziel - delikatnie mówiąc. 

 

Tak, jakby Izrael nie był do końca przygotowany na tak wielką akcję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, @$Szarak$, w końcu coś dla ciebie, w końcu jesteś w swoim żywiole. Wojna, trupy, można pobawić się w wolskiego i ponawymundrzać.

Będziesz teraz spamował linkami i pierdolił nadpopudliwie jak w lutym 2022?

 

3 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

proszę powstrzymać się też od antysemickich tekstów. 

Czy antysemickie będzie, jeżeli przypomnę akcje wysiedleńcze/pacyfikacyjne Izraela z 1949?

https://monde-diplomatique.pl/ksiegarnia-nowa/czystki-etniczne-w-palestynie/

 

Tam nigdy nie było i nie będzie pokojowego współistnienia.

Godzinę temu, RealLife napisał(a):

Putin kombinuje jak może, żeby tylko odwrócić uwagę od Ukrainy. 

Ty wkrótce Putina we własnej dupie znajdziesz.

 

Oj, przepraszam - miało być 'w zupie'. ;) 

 

A że Palestyńczycy to dzicz, to i zachowują się jak dzicz. Myślę, że głupie beduińce same wydały na siebie wyrok. 

Niech się różnoplemieńcy rżną nawzajem. 

Edytowane przez zychu
  • Like 8
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

proszę powstrzymać się też od antysemickich tekstów.

Ale antypalestyńskie to już można:D Używając języka postępowego redaktorów z ulicy Czerskiej i innych mu podobnych to pewnego rodzaju rasistowska palestynofobia, ale tu można i jest to usprawiedliwione, ponieważ Izrael to w końcu nasze skurw... i tym samym przedstawiciele jakże pokojowego, postępowego oraz nowoczesnego zachodu. O ich występkach wobec Palestyńczyków wspominać nie wolno, bo to nie "dobra być". 

  • Like 12
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Izraela i Palestyny jest bardzo złożony. Fakt jest taki że Palestyńczycy byli traktowani jak przysłowiowe g... Bity pies postanowił ugryźć, chyba to nikogo dziwić nie powinno. Raczej nie skończy się to powstanie szybko, natomiast wydaje mi się że bez interwencji państw arabskich Izrael wygra. Mówimy o państwie które dysponuje ogromnym potencjałem militarnym, jak na swoją wielkość. Hamas bez wsparcia nie ma żadnych szans wygrać. I dla nas w sumie dobrze - co jak co, jednak kulturowo nam do Żydów bliżej, niż do Arabów.

Mnie zastanawia jak państwa arabskie podejdą do tej sytuacji w przypadku likwidacji strefy gazy przez siły izraelskie - co nie oszukujmy się, przy takich dysproporcjach sił, tak czy siak nastąpi.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benji jak doprze pójdzie to rozwiąże problem opozycji w kraju oraz problem Palestyński. PRowo Palestyńczycy strzelili sobie w oba kolana i przystawili lufę do głowy. O to chodziło starozakonnym. Nikt nie będzie ich teraz potępiał jak będą pacyfikować Strefę Gazy i Zachodni Brzeg.

 

A właśnie wjeżdża:

 

 

 

Zostały zawieszone wszelkie protesty na temat sądownictwa w Izraelu poinformowała opozycja

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie się. 

 

Nie będzie żadnego zlikwidowania Palestyny. 

A jeśli będzie, to inne kraje się włącza przeciwko Izraelowi. 

 

Świat muzlumanski nie pozwoli na to, żeby Palestyńczycy zostali dojechani. 

 

Iran, Egipt, zjednoczenie Emiraty Arabskie, hezbollah, Arabia Saudyjska - te kraje już poparły Hamas. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, classics107 napisał(a):

Mnie zastanawia jak państwa arabskie podejdą do tej sytuacji w przypadku likwidacji strefy gazy przez siły izraelskie - co nie oszukujmy się, przy takich dysproporcjach sił, tak czy siak nastąpi.

Dołącza do wojny niektórzy. Np hezbollah już to ogłosił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Perun82 said:

 

Kulturowo i Chrześcijaństwo i Islam wywodzi się od..no właśnie. Do semitów nie jest nam blisko, zarówno jednak jak i drugich. 

Nie jestem fanem Izraela, ale jednak uważam że w obecnych czasach większe zagrożenie dla Europy stanowi islam. Żydzi też swoje za uszami mają jeśli chodzi o stary kontynent, jednak są przeciwwagą dla kultury która dla Europy jest większym zagrożeniem.

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na A więc wojna - Izrael zaatakowany przez Palestynę i bojówki muzułmańskie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.