Skocz do zawartości

A więc wojna - Izrael zaatakowany przez Palestynę i bojówki muzułmańskie


$Szarak$

Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, Iceman84PL said:

Nie dość, że Palestyna od lat jest bombardowana, ludzie prześladowani i traktowani jak śmieci, strefa gazy

oddzielona wysokim murem i bramkami z punktami kontrolnymi to jeszcze od morza stacjonują trzy lotniskowce USA

pilnujące by niewolnicy nie mogli się wydostać.

 

IQ 50. Walczyć o "niepodległość" i nagrywać popełniane przez siebie zbrodnie wojenne na cywilach. W internecie są nagrania z porwań kobiet, egzekucji dzieci itd. 

13 minutes ago, Iceman84PL said:

Nie dość, że Palestyna od lat jest bombardowana, ludzie prześladowani i traktowani jak śmieci, strefa gazy

oddzielona wysokim murem i bramkami z punktami kontrolnymi to jeszcze od morza stacjonują trzy lotniskowce USA

pilnujące by niewolnicy nie mogli się wydostać.

 

IQ 50. Walczyć o "niepodległość" i nagrywać popełniane przez siebie zbrodnie wojenne na cywilach. W internecie są nagrania z porwań kobiet, egzekucji dzieci itd. 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Chodzi mi bardziej o eskalację taka, że dołączy się do wojny x krajów.

Nikt się nie dołączy. Sprawa szybko ucichnie. 

14 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Chodzi mi bardziej o eskalację taka, że dołączy się do wojny x krajów.

Nikt się nie dołączy. Sprawa szybko ucichnie. 

14 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Chodzi mi bardziej o eskalację taka, że dołączy się do wojny x krajów.

Nikt się nie dołączy. Sprawa szybko ucichnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Perun82 said:

Nikt się nie dołączy. Sprawa szybko ucichnie. 

Scenariusz idealny. Te wszystkie gówno kraje odpowiedzialne m.in za sponsorowanie terroryzmu czy tranzyt migrantów do Europy dostają po kilka atomówek w największe miasta. Cisza spokój, można się rozejść. Szkoda  byłoby tylko pomników kultury i zabytków architektonicznych. Ale to niewielka cena za spokój na bliskim wschodzie i północnej afryce.

Edytowane przez Reelag
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy na podstawie tych zdarzeń można wyciągnąć już takie wnioski, ale też wychodzi na wierzch, że jednak ten Izrael nie taki potężny we wszystkich dziedzinach bezpieczeństwa jakby się mogło wydawać. 

 

W ogóle ja uważam kraj Izrael taki, który gdy USA podupadnie za wiele wiele lat to skończy się jego żywot. 

 

USA jeszcze z sąsiadami próbuje godzić, pożyczki daje różne, sprzęt wojskowy itd, ale gdy USA ustąpią to skończą tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

USA jeszcze z sąsiadami próbuje godzić, pożyczki daje różne, sprzęt wojskowy itd, ale gdy USA ustąpią to skończą tragicznie.

Wsparcie Izraela skończyłoby się jedynie wtedy, gdyby USA przestały istnieć, a tego wariantu nie biorę na poważnie ;)

 

Każdy kraj Amerykanie zdecydowaliby się poświęcić. Nie Izrael.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL dobrze napisał. Nie wiem, czy to co się dzieje obecnie to teatr, ale znam historię. I potężne problemy ostatnich miesięcy rządów "Bibiego" ;)

 

Ogromne protesty społeczne od miesięcy. Wcześniej problemy z wyłonieniem rządów. Wojna zmienia optykę, jak powiedział pan premier Morawiecki ;)

Konsoliduje społeczeństwo i zamiata wiele rzeczy pod dywan..

PS. Nigdy nie uwierzę poza tym, że doszło do tego bez wiedzy Mossadu i Szin Betu. Wiele służb mogłoby zawieść, ale nie te, uznawane za najlepsze na świecie. 

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palestyńczycy zniszczyli pierwszą Merkavę Mk4. Podobno zmasowany atak rakietowy okazał się całkowitym zaskoczeniem dla Izraela. Ja na te informacje patrzę podejrzliwie tak samo na Palestyńczyków jak i na Żydów. https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=41383

 

Na cały ten konflikt patrzę z pewną dozą obojętności bo w sumie taki czy inny wynik nie robi mi różnicy choć konsekwencje poza regionem może mieć zwycięstwo jednej czy drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cst9191 napisał(a):

#tonienaszawojna :D

Cytat

Na południu Ukrainy, niespełna 600 kilometrów od polskich granic, ma powstać nowe państwo żydowskie. Projekt «Niebiańska Jerozolima» stanowi plan awaryjny w wypadku wybuchu wojny na Bliskim Wschodzie i potrzeby ewakuacji żydowskich mieszkańców. Według dyplomatów i analityków amerykańskiego wywiadu kolejna wojna arabsko-żydowska może oznaczać koniec Izraela.

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reelag napisał(a):

Scenariusz idealny. Te wszystkie gówno kraje odpowiedzialne m.in za sponsorowanie terroryzmu czy tranzyt migrantów do Europy dostają po kilka atomówek w największe miasta. 

 

Masz świetne poczucie humoru, choć przyznam, że to dość odważne jak na to, że Polska jest ponoć "najbliższym sojusznikiem" tych krajów:

 

eab1d2a4643be62d3fade379a8cd6204e860918b

 

8cd6e97f-be6e-4a85-a411-4b5f61759a6c-620x372.jpeg?width=1200&height=630&quality=85&auto=format&fit=crop&overlay-align=bottom%2Cleft&overlay-width=100p&overlay-base64=L2ltZy9zdGF0aWMvb3ZlcmxheXMvdGctYWdlLTIwMTUucG5n&s=1ca897ae55fef157a993d72572718b0d

 

sikorski_afganistan_mudzahedin_discovery

 

07_may_saudi_g-2000x1333.jpg

 

cain-replace.jpg

 

Canada, the US, France, the UK and other Western countries have helped train far-right extremists in Ukraine, a report by the Institute for European, Russian, and Eurasian Studies (IERES) at George Washington University revealed last month.

The report found that members of Centuria, a far-right organization intent on reshaping Ukraine's military to align with its ideology, received training from Western countries while at the Hetman Petro Sahaidachny National Army Academy (NAA).

 

https://www.jpost.com/diaspora/western-countries-training-far-right-extremists-in-ukraine-report-682411

 

 

Atomówka w Wielką Brytanię, USA i kilka innych Państw?

Jesteś prorosyjski albo prochiński?

 

@Iceman84PL wyjaśnił temat.

 

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mordimer, też polecam. Szewko ma dużą wiedzę na temat genezy jak i historii konfliktu żydowsko - palestyńskiego i warto posłuchać. Szczególnie polecam tym, wyznającym manichejską, komiksową wizję świata pt. "święci Żydzi i morderczy Palestyńczycy" ;)

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reelag napisał(a):

IQ 50. Walczyć o "niepodległość" i nagrywać popełniane przez siebie zbrodnie wojenne na cywilach. W internecie są nagrania z porwań kobiet, egzekucji dzieci itd. 

 

To nie kwestia IQ. To kwestia zrozumienia w praktyce pojęcia "różnice kulturowe".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Confuser said:

To nie kwestia IQ. To kwestia zrozumienia w praktyce pojęcia "różnice kulturowe".

 

I ludzi z takimi "różnicami kulturowymi" importują politycy do Europy.
Ja rozumiem wojna to wojna. Nie zawsze jest czas i miejsce na przestrzeganie konwencji. Gdyby była możliwość to smoluchy braliby w jasyr. Oni są niereformowalni.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjodaTy masz wyjątkową skłonność do ,,wybielania". ;)

 

Jak nie Izraelem teraz i Hamasem - podkreślając hamasem - czyli organizacja terrorystyczną to Ukraina. 

 

Aż mi się przypomniało, jak wkleiłeś materiały, że ruskie z zrzucają bomby tam tylko gdzie bazy są... 

 

Może czas zapytać swoich kolegów z Ukrainy, jak wygląda Mariupol i ilu tam ludzi zginęło? ;) Biorąc pod uwagę, że jest zrównany z ziemią. 

Myślę, że na pewno w każdym bloku i domu zrównanym z ziemią były bazy ukraińskie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Optimus Prime napisał(a):

Ja zawsze byłem za palestyną ale z tego co się dowiedziałem od ludzi "bezpośrednich" zmieniłem zdanie.


Ale tam w ogóle w regionie to raz, że wszyscy są "po tych samych pieniądzach" a dwa - ten tygiel to gorzej niż Bałkany a historia kręci się od 2-3 tysięcy lat.
Więc bycie za tymi czy tamtymi jest trudne do zdefiniowania.

To jak w "Żywocie Brajana" - Ludowy Front Judei czy Front Judei Ludowej: niby to samo, w tym samym kierunku ale i tak się będą między sobą napierdzielać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najmilsza informacja dnia dzisiejszego.

 

Ktoś napisał że bliżej nam do Żydów, powodzenia goju plebejski xD

Polecam wziąć Talmud i się dobrze siepnąć w głowę.

 

Izrael od dawna okupuje Palestynę, media milczo, ale jak pejsiki dostają za swoje to olaboga. 

Osobiście trzymam kciuki za ich upadek bo wolę ciapatego co mi kręci kebaba niż żydka co mnie kręci na kasę i ten cały ich system monetarny oparty na długu. 

 

Zresztą czego tutaj się spodziewać po naszym społeczeństwie, za granicą nawet murzyn czy ciapaty lepszy od Polaka, z nimi nie miałem żadnych problemów a Polaków nieraz musiałem usadzać na dupie bo sobie za dużo wyobrażali. 

 

Generalnie to brzydzę się naszym narodem bo poziom głupoty już wyskakuje poza skalę, wolą czytać propagandę niż patrzeć na swoje interesy i łapią się co chwilę na te same bajki. Jedyne co jest mi przykre to to że ja też tutaj mieszkam i że jak wejdziesz między wrony to musisz krakać jak i one. 

  • Haha 2
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że jeśli Izrael wejdzie na teren Palestyny - tam gdzie Hamas wystrzeliwuje rakiety - to konflikt się rozleje i ktoś zareaguje z państw muzlumanskich. 

 

Izrael to kraj już skończony niestety bo jest zbyt słaby i ma za dużo wrogów. 

 

Jeśli wejdą na ziemię Palestynska to z każdym będą mieli kasę z krajów muzułmańskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Jeśli wejdą na ziemię Palestynska

Zrobili już to ponad 100 lat temu :) 

 

12 minut temu, Imiennik napisał(a):

Ktoś napisał że bliżej nam

Też się zdziwiłem.

 

12 minut temu, Imiennik napisał(a):

wolą czytać propagandę niż patrzeć na swoje interesy

Amen.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na A więc wojna - Izrael zaatakowany przez Palestynę i bojówki muzułmańskie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.