Skocz do zawartości

A więc wojna - Izrael zaatakowany przez Palestynę i bojówki muzułmańskie


$Szarak$

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie mała dygresja ;)

 

To jest bardzo ciekawy kraj - Izrael. Nowoczesne państwo. Mekka startupów i techu - kolejna Dolina Krzemowa, ale tutaj bardziej na fali wznoszącej, niż statycznej.

 

Uzi, Galil, Merkava, Desert Eagle czy apteki Superharm ;)

 

Kraj suwerenny, bezwzględnie realizujący swoje interesy i prowadzący politykę zagraniczną w analogiczny sposób. Kraj, który drugowojenną hekatombę własnych krajan przekuł wraz z upływem dekad w ideologiczną pałkę do okładania nieprawomyślnych i (kolejny raz) do bezwzględnej realizacji swoich interesów. Mimo że był okres, w których pomordowanych  pogardliwie określał jako "mydło". Nie pasowali za bardzo bowiem do koncepcji i polityki historycznej dumnego, silnego, odrodzonego państwa.

 

Do czasu ;)

 

Kraj, który w swoim czasie ukradł technologię nuklearną i nie przestał być najlepszym, wspieranym corocznie miliardami dolarów sojusznikiem.

Kraj, w którym jakikolwiek polityk odnoszący się z serwilizmem publicznie do innego kraju byłby spalony. Nie tylko w Knesecie. Dostałby wilczy bilet na dalszą branżową karierę.

Kraj w dużej części z oikofobicznymi elitami, mimo największej ilości drzewek w Yad Vashem.

 

Kraj, który w swoim czasie wydał ludzi naprawdę wielkich. Jak np. Ben Gurion, Golda Meir czy Mosze Dajan.

 

Kraj demokratyczny i zmilitaryzowany. "Brama białego człowieka" na Bliskim Wschodzie, pierwsza zapora przed islamską zarazą, popełniająca czystki etniczne i zbrodnie wojenne.

Każde z powyższych zdań tego akapitu uznaję za prawdziwe. Podziwiam to państwo i jednocześnie jego polityka budzi moją odrazę i obrzydzenie.

 

Podobnie jak poniższy obrazek. Polityka to nie komiks.

 

war-crimes-in-gaza.jpg

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Obliteraror napisał(a):

To jest bardzo ciekawy kraj - Izrael. Nowoczesne państwo. Mekka startupów i techu - kolejna Dolina Krzemowa, ale tutaj bardziej na fali wznoszącej, niż statycznej.

Japonia Bliskiego Wschodu. :)

Niesamowite gdy poczyta się co oni tam u siebie rozwijają na tej pustyni. Zresztą cokolwiek by nie mówić złego o Żydach, jakiekolwiek ma się zdanie o nich, to nie można im odmówić, że mają łeb na karku gdy chodzi o tematy inżynieryjne, myślenie systemowe. Oczywiście statystyki inteligencji mogą być wykrzywione, bo ja wprost tu piszę o Aszkenazyjskich, których jest mniejszość już. W innych krajach, gdzie nie rządzą, to mają bardziej tendencję do zainteresowania się finansami (czyli w sumie spijaniem soków z pracy tubylców, sorry wszystkim finansistom), aniżeli realnym tworzeniem wartości z inżynierii. To u siebie tylko tacy mądrzy są jak robią na swoim. :D 

 

Polecam książkę Krzysztofa Kłopotowskiego "Geniusz Żydów na rozum polski"

To jest stare, ale chyba obejrzę :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop, ale teraz kilka razy z rzędu wyskoczyło mi, że program antywirusowy blokuje mi zapytanie z jakiejś strony o której w życiu nie słyszałem

i na bank nie wchodziłem "ihrc.org.uk", wygooglowałem co to jest, a tam:

 

JX5W4nd.png

Cytat

Islamska Komisja Praw Człowieka ( IHRC ) jest organizacją non-profit z siedzibą w Londynie . Jej deklarowaną misją jest „współpraca z różnymi organizacjami pochodzenia muzułmańskiego i niemuzułmańskiego w celu kampanii na rzecz sprawiedliwości dla wszystkich narodów, niezależnie od ich pochodzenia rasowego, wyznaniowego czy politycznego”. [1] Grupa ma siedzibę w Londynie i powstała w 1997 r. Organizacja od 2007 r. posiada status doradczy przy Departamencie Spraw Gospodarczych i Społecznych ONZ . [2]

 

Jestem za Izraelem w tym konflikcie, wiadomo. Ale raczej nikt by mnie z tego powodu nie szukał, więc nie wiem o co biega. 😊

Śmiechu warte.

 

Za każdym razem jak wchodzę w ten temat na forum, to wyskakuje. :P 

AnNYNXV.png

Przy wchodzeniu w inne wątki, ten powyższy komunikat się nie pojawia.

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Jestem za Izraelem w tym konflikcie, wiadomo. Ale raczej nikt by mnie z tego powodu nie szukał, więc nie wiem o co biega. 😊

Śmiechu warte.

 

Za każdym razem jak wchodzę w ten temat na forum, to wyskakuje

Zapewne paru śmieszków prywatnie - czy też w jakimś wydziale cybermosadu - usiadło i zaczęło zgłaszać różne islamskie witryny jako podejrzane o rozsyłanie wirusów/phishing/malware/itd.

 

32 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

na bank nie wchodziłem "ihrc.org.uk", wygooglowałem co to jest, a tam:

Ale może jakaś ich reklama czy link miał się wyświetlić gdzieś przy czymś innym. Jakaś reklama na tubach, twiterach, reklama kontekstowa na stronie, itd.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikomu nie kibicuje, niech po prostu przestaną w siebie naparzać. Dziwi mnie tylko niezdrowe podniecenie niektórych, śledzenie z wypiekami na twarzy w jaki sposób odbywa się ten konflikt. Jak to zaraz któraś strona wymierzy sprawiedliwość.


Ciężko mi sobie wyobrazić, że wychowuje się w pewnym miejscu, poświęcam czas, energię i pieniądze na ogarnięcie swojej dziupli a w pewnym momencie bomba, przez decyzję polityka/polityków pod którym zapewne pali się dupa (@Iceman84PL w zasadzie zamknął temat) rozwala mój cały dobytek, przy okazji zabijając mi 7-letnie dziecko i teścia. Szkoda mi tych ludzi, tak samo jak szkoda mi zabijanych w imię interesów Ukraińców i Rosjan. Szary człowiek nie ma nic do powiedzenia: przyparty do muru dostaje broń w rękę i ma iść zabijać.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jan III Wspaniały napisał(a):

Dziwi mnie tylko niezdrowe podniecenie niektórych, śledzenie z wypiekami na twarzy w jaki sposób odbywa się ten konflikt.

Autor tematu ewidentnie ma nadzieję, że konflikt się rozleje, że wjadą od północy, południa, wschodu i zachodu (mniejsza o to, kto wjedzie, przecież on i tak chuja się orientuje w tamtejszych niuansach), że będzie krew, przemoc i gęsty dym.

Taki zinfantylizowany debil, który jest zbyt leniwy, aby coś zrobić ze swoim chujowym życiem, więc gnije przed monitorem i pierdoli, jak to zaraz jebnie na skalę co najmniej regionalną.

Przecież on nawet nie potrafi ukryć tego swojego podniecenia. Ukraina już mu się znudziła, a pijany wujek z Mossadu znowu zaczął być wylewny na domowych posiadówach. Ani to akademik, ani hobbysta, po prostu znudzony ptysio z dostępem do internetu - jeden chuj, czy ogląda relację z Palestyny, czy gameplay z Red Alert. Byle się napierdalali...

Edytowane przez zychu
  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mossad był na tyle skuteczny, że na chwilę przed 11 września pracownicy World Trade Center o "specjalnym" pochodzeniu zostali poinformowani, by nie przychodzili w danym okresie do pracy.

A tutaj taka operacja im umknęła tuz przy ich granicach?

Jak dla mnie to jest "Pearl Harbor 2.0", gdzie Netanjahu potrzebował "symbolu" do zamknięcia gęby opozycji i dania sobie szansy zrobienia z siebie bohatera poprzez wygraną wojnę.

No właśnie jest to ostatnie, wygrana. Jeżeli nikt nie dołączy do Palestyny tak czy siak zakończy się to zwycięstwem Izreala (tylko mniej lub bardziej krwawym).

I to tyle w temacie, ot kolejna "wojenka" na Bliskim Wschodzie. Można się rozejść, dzień jak co dzień.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne ludobójstwo i holokaust ludności Palestyńskiej. Oczy całego świata zwrócone na UA, podczas gdy 7ydzi mordują całe rodziny. Mam nadzieję że sprawiedliwość ich dopadnie, nie ma takiego państwa jak izrael są tereny okupowanej Palestyny. 

 

Gdzie holland i lewactwo mówiące o prawach człowieka?

A dla wszystkich którzy stoją murem za 7ydami - poleca książkę Hitler założycielem izraela.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Obliteraror said:

Brama białego człowieka" na Bliskim Wschodzie, pierwsza zapora przed islamską zarazą, popełniająca czystki etniczne i zbrodnie wojenne.

Każde z powyższych zdań tego akapitu uznaję za prawdziwe

 

XDD dzieci z wykopu mają więcej common sense niz pan "znawca historii", zdajesz sobie w ogóle sprawę że żydzi nie uznają się za cześć białej rasy? 

9 minutes ago, DOHC said:

Hitler założycielem izraela

 

Strescisz puente? Z tego co ja wiem Hitler chciał ich przesiedlic na Madagaskar, natomiast Izrael powstał dzięki brytolom 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zdania ze jebac jednych i drugich tak naprawde. Zadni z nich nie sa i nie beda naszymi przyjaciolmi.


Jak myslicie Panowie? W sytuacji hipotetycznej zjednoczenia swiata arabskiego i wojny z Izraelem na calego to kogo poparliby przedstawiciele panstw europejskich?

W jaki sposob zareagowaliby na to muzulmanie w krajach Europy zachodniej?

 

Uwazam, ze to bardzo powazny temat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Jan III Wspaniały said:

Szary człowiek nie ma nic do powiedzenia: przyparty do muru dostaje broń w rękę i ma iść zabijać.

 

Myślę o tym czasem. Nie mam najmniejszego powodu żeby bronić PL jak przyjdzie co do czego. Jak coś się tu zacznie dziać to zbieram rodzinę i podejmujemy decyzję. Zostajemy tu a ja idę na front zginąć (bo nie łudzę się że długo pożyję) albo pakujemy torby, i wyjeżdżamy wszyscy z myślą że nigdy tu nie wrócimy. Z mojego punktu widzenia Polska już teraz nie istnieje.

  • Like 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, jak sobie poradzi Izrael na terenie, gdzie mieszka około 2 mln ludzi i jest spora aglomeracja. 

 

Będą bombardować - to wiadomo, ale jakie straty? 

Spora część wojska izraelskiego to poborowi. 

 

Hamas decydując się na atak Izraela napewno był świadom tego, że będzie odwet. 

 

Tam praktycznie każdy ma karabin maszynowy... a co jeszcze, to się okaże. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Trevor napisał(a):

Myślę o tym czasem. Nie mam najmniejszego powodu żeby bronić PL jak przyjdzie co do czego. Jak coś się tu zacznie dziać to zbieram rodzinę i podejmujemy decyzję. Zostajemy tu a ja idę na front zginąć (bo nie łudzę się że długo pożyję) albo pakujemy torby, i wyjeżdżamy wszyscy z myślą że nigdy tu nie wrócimy. Z mojego punktu widzenia Polska już teraz nie istnieje.

@Trevor widzę, że nie zajarzyłeś to już tłumaczę. W czasie gdy rozpoczęła się wojna na Ukrainie, padały podobne teksty. Wówczas kilku osobników ostentacyjne poprosiło o usunięcie ich kont z forum ponieważ oni, honorowe mięso armatnie, obrońcy julek, posiadłości Vateusza i euro-komunizmu, nie mogą oddychać jednym powietrzem z takim robactwem jak my.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Będą bombardować - to wiadomo, ale jakie straty? 

A kogo to obchodzi, Izrael już od dawna nie pierdoli się strzelaniu do Palestyńczyków i w przestrzeni publicznej jest na to przyzwolenie, Izrael jest po właściwej stronie barykady światowej - po stronie dobra. Więc ma tylko dobre bomby, dobre karabiny, dobre naloty.

  • Like 5
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Mnie zastanawia, jak sobie poradzi Izrael na terenie, gdzie mieszka około 2 mln ludzi i jest spora aglomeracja. 

 

Jak do tej pory. Nie oglądając się na straty cywilne ;)

 

BTW. Rosjanie bombardują cywilne obiekty na UA, argumentując że Ukraińcy np. w szkołach sytuują sztaby wojskowe czy zapasy sprzętu.

 

Żydzi robią to samo od lat, ale nic nie argumentują, bo uważają że po prostu mogą i mają to w sumie w dupie ;)

 

Pick one. Są dobre bomby i złe bomby.

 

Tylko krew ma ten sam kolor.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na A więc wojna - Izrael zaatakowany przez Palestynę i bojówki muzułmańskie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.