Skocz do zawartości

Ukraińcy w panice przed mobilizacją i wysłaniem na front


Rekomendowane odpowiedzi

@OdważnyZdobywca oczywiście moje posty warto brać z przymrużeniem oka, lekko z poczuciem humoru :)

22 minuty temu, Optimus Prime napisał(a):

Od razu wszystko pierdolnie, to będzie wojna, to zamkną was, to będzie niewola to zaraz coś tam znów negatywnego.

Ja wiem że odczuwasz kryzys i braki możliwości ale dalej będę uważał że jakby poświęcić czas z tego narzekania na rozwój i działanie to by nie było czasu na to pierwsze.

Kochany kolego. Całe życie zapierdalam. W wieku 16 lat pierwsza praca. Na studiach już robiłem też, staże i inne gówno. A jak się życie spierdoliło to potraciłem zamówienia nagle, nie dałem rady robić, wyjebane każdy ma w Ciebie i w Twoje działanie. Mężczyzna to nie jest human being, tylko human doing. Ja się o tym przekonałem na własnej skórze, bardzo boleśnie. Działanie ma sens tylko do pewnego momentu, później nie ma. I weź pod uwagę lata wypalenia, nieszczęśliwe wypadki, niekorzystny los, wydarzenia nietypowe i możesz się naprawdę załamać. Moje posty traktuj bardziej z poczuciem humoru. Ja się staram przedstawiać rzeczywistość w krzywym zwierciadle. I uwierz, nawet ogromna siła woli na pewne rzeczy nie wystarczy. Niestety. Każdy człowiek ma punkt, w którym się złamie.

Edytowane przez mac
  • Like 10
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2024 o 12:53, mac napisał(a):

w którym zgodzą się na walczenie o granice Polski w razie konfliktu

Napisz proszę, że to był żart i że masz świadomość jak nierealne jest to co napisałeś 👀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2024 o 13:27, Król Jarosław I napisał(a):

Papież polag - sługa szatana

?

W dniu 24.04.2024 o 13:27, Król Jarosław I napisał(a):

Dzięki Bogu jak wyjeżdżam z pl to wszystko odrywa mi się od głowy.

To gdzie tak idealnie jest poza PL ?

3 godziny temu, RealLife napisał(a):

Onuca - osoba wpierająca Rosję, wmawiająca innym, że ruskie państwo to dobre państwo albo stosująca kłamliwy symetryzm, że USA też są takie same. 

Szur - osoba, którza wierzy różnym psedunaukowym bredniom i sama je rozpowszechnia, zwolennik teorii spiskowych. Szur wierzy w Rząd Światowy, spiski globalistów, chemistrails, szczepionki mu szkodzą i tego typy gówno. 

Ile dawek 💉przyjąłeś ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dowódca plutonu napisał(a):

Przecież my Polacy to przerabialiśmy przez setki lat. I nasza niepodległość została wykuta w walce i poświęceniu naszych polskich żołnierzy w przeszłości. 

 

Inna perspektywa...

Tylko dzięki kaprysowi Stalina zawdzięczamy to, że nie chcieli włączyć nas na jako kolejną republikę Kraju Rad oraz to, że wspaniałomyślnie podarował nam ziemie zachodnie. Równie dobrze Polska mogła być "kadłubkiem" bez Śląska i Pomorza. Zach.

 

 

8 godzin temu, Dowódca plutonu napisał(a):

Ale pytanie o sens tej walki należy zadawać im. Po co walczą i o co walczą. Oni może wierzą w to, że Ukraina to ich dom. Tam się wychowali i tam żyli. I za to chcą walczyć i ginąć. Nie chcą być ludźmi drugiej czy trzeciej kategorii w obcym państwie. 

 No nie wiem...

Za czasów ZSRR Breżniew podobno był z Ukrainy.

UkraińskaSSR i Białoruska były pełnoprawnymi członkami ONZ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy oddelegowanie Ukraińców z Polski to kretyński pomysł. 

 

Nam zabraknie rąk do pracy a Hans się będzie cieszył, bo Niemcy Ukraińców nie wydadzą. Co już mówili wiele miesięcy temu. 

Polscy  szowiniści będą zacierać rączki, bo Polska w końcu tych złych Ukraińców się pozbędzie a w rzeczywistości skorzysta i tak Hans + reszta zachodu. xD 

 

Dlatego szowiniści którzy zacierają z tego powodu swoje rączki to głupcy.

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał(a):

@OdważnyZdobywca oczywiście moje posty warto brać z przymrużeniem oka, lekko z poczuciem humoru :)

Kochany kolego. Całe życie zapierdalam. W wieku 16 lat pierwsza praca. Na studiach już robiłem też, staże i inne gówno. A jak się życie spierdoliło to potraciłem zamówienia nagle, nie dałem rady robić, wyjebane każdy ma w Ciebie i w Twoje działanie. Mężczyzna to nie jest human being, tylko human doing. Ja się o tym przekonałem na własnej skórze, bardzo boleśnie. Działanie ma sens tylko do pewnego momentu, później nie ma. I weź pod uwagę lata wypalenia, nieszczęśliwe wypadki, niekorzystny los, wydarzenia nietypowe i możesz się naprawdę załamać. Moje posty traktuj bardziej z poczuciem humoru. Ja się staram przedstawiać rzeczywistość w krzywym zwierciadle. I uwierz, nawet ogromna siła woli na pewne rzeczy nie wystarczy. Niestety. Każdy człowiek ma punkt, w którym się złamie.

Jak najbardziej rozumiem ale dalej będę jak osioł uparcie twierdził że to co się przytrafia to tylko ułamek tego jak na to reagujesz w życiu.

 

 

No ale pewnie trochę młodszy jestem więc różnie to może być i też mogę zmienić zdanie.

 

Biorę to też pod uwagę.........

Wiadomo przecież nie od dziś że nigdy nie mówi się nigdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Brat Jan napisał(a):

podarował nam ziemie zachodnie.

Raczej wysunął granice związku radzieckiego daleko na zachód gdzie stacjonowały liczne wojska radzieckie. Niby ziemię polskie ale tereny wojskowe już zajęte przez Rosjan by w razie ataku na zachód szybko osiągnąć założone cele strategiczne. 

Najlepsze jest to jak czytam o ataku atomowym na terenie Polskim. 

Wojna atomowa byłaby na terenie Niemiec a nie Polskim. Jednostki desantowo szturowe oraz pancerne zajmowałyby wschodnie części Niemiec stąd potrzeba Stalina odebrania dolnego Śląska i Pomorza Niemcom. 

 

Wg mnie wschodnia cześć Ukrainy jest pronrosyjska. I Rosja możliwe, że zabierze tę ziemię. 

Na zachodzie Ukrainy są banderowcy i nacjonalisci. Same problemy dla ruskich służb. Po co im taki problem? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redbad napisał(a):

Jedyne pocieszenie, że zaopiekują się naszymi kobietami, gdy my będziemy bić się za ojczyznę i podmianę materiału genetycznego nad Wisłą

Tyle lat tragicznej polskiej historii. Przegranych powstań, parszywych konsekwencji, zmarnowanego dorobku, straconych pokoleń.

 

I dalej, kurwa mać, jak krew w piach.

 

  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

W gruncie rzeczy oddelegowanie Ukraińców z Polski to kretyński pomysł. 

 

Nam zabraknie rąk do pracy a Hans się będzie cieszył, bo Niemcy Ukraińców nie wydadzą. Co już mówili wiele miesięcy temu. 

Polscy  szowiniści będą zacierać rączki, bo Polska w końcu tych złych Ukraińców się pozbędzie a w rzeczywistości skorzysta i tak Hans + reszta zachodu. xD 

 

Dlatego szowiniści którzy zacierają z tego powodu swoje rączki to głupcy.

Przecież to nie szowiniści powiedzieli, że są gotowi wysyłać Ukraińców na Ukrainę na życzenie rządu kijewskiego tylko powiedział to minister obrony liberalnego rządu w Polsce. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Obliteraror said:

Ale mam wszystkich aktywnych użytkowników tego forum opisać jedynym terminem co do ich światopoglądu, wyznawanych wartości czy idei gospodarczych ;) ?

 

Lekko karkołomne zajęcie. Ja siebie nie jestem w stanie opisać jedynym terminem, co dopiero innego człowieka. Prędzej paroma zdaniami. Ale ok. Spróbuję obszerniejszej analizy :)

 

Forum skupia ludzi o zróżnicowanych światopoglądach. Zarówno w wymiarze ontologicznym - znajdziesz tu wyznawców różnych religii, deistów, indyferentnych religijnie, stuprocentowych ateistów czy agnostyków. Znajdziesz liberałów w wydaniu made in UE ;) liberałów w wymiarze klasycznym (w duchu Hayeka czy Rothbarda), libertarian, randystów czy leseferystów. Libertynów czy zwolenników pełnego promiskuityzmu też tu znajdziesz, podobnie jak klasycznych konserwatystów w duchu Edmunda Burke'a. Płynna polszczyzna, umiejętność argumentacji i prowadzenia polemiki pozwala mi na wysnucie tezy, iż wielu (albo większość) z tych osób to ludzie oczytani, o szerokich horyzontach jak i sporej dawce krytycyzmu wobec obserwowanej na co dzień rzeczywistości.

 

Do wyboru, do koloru.

 

Odpowiedziałeś jak rasowy polityk, który chce się przypodobać docelowej grupie wyborców i swój cel osiągnąłeś - przypodobałeś się. 

 

Jestem na forum 6 lat i nie widzę takiej różnorodności jaką opisałeś. Tutaj narracja jest anarchistyczna i antyzachodnia. Są pojedyncze osoby takie jak ja, @Strusprawa1, Szarak, i kilka w miarę nowych osób podobnie myślących. Jest spore grono osób pośrodku i całkiem dużo anarchistów, symetrystów co z uporem maniaka i wzrokiem ślepca powtarzają że USA i Rosja to samo i krytykują wszystko co zachodnie. 

 

Ja podtrzymuje swoje zdanie, że forum mnóstwo treści anarchistycznej. 

 

 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Tyle lat tragicznej polskiej historii. Przegranych powstań, parszywych konsekwencji, zmarnowanego dorobku, straconych pokoleń.

 

I dalej, kurwa mać, jak krew w piach.

Najgorsze że Zachód widzi jak dalej to starceńcze DNA nie zniknęło z "polskiego genomu" i pompują, i judzą, i podżegają, by wyhodować sobie po raz kolejny darmową krew do przelania w imię swoich interesów. A człowiek potem czyta z przykrością jak kolejni przedstawiciele młodego polskiego pokolenia już praktycznie mentalnie pogodzili się z nowym zrywem narodowowyzwoleńczym, racjonalizując to sobie odwiecznym wrogiem, bratnią pomocą, obowiązkiem prawilnego obywatela.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RealLife napisał(a):

Ja podtrzymuje swoje zdanie, że forum mnóstwo treści anarchistycznej. 

 

Ponad dekadę temu trafiłem na stronę ecoego. Tam Marek Kotoński propagował ideę zdrowego egoizmu. Czyli najpierw dbać o swoje dobro a potem martwić się resztą. Więc w pewnym sensie anarchizm/egoizm był podwaliną tego forum.

Tak że nie ma się dziwić że spora część ma takie poglądy :).

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat polityki i "walki" z wewnętrznym zasobem (Polacy oraz inne służby) oraz próba ujażmienia zagranicznej agentury i świata lobby (unia Europejska, USA, Rosja, Chiny oraz naród wybrany) sprawia, że to nie jest zabawa. Często my wiemy o procencie tego co się dzieje za kulisami. 

Upraszczanie rzeczywistości i określanie, że coś jest złe lub dobre jest błędne. I krótkowzroczne.

Polska jest innym krajem niż 10 czy 20 lat temu. 

Najtrudniej to zrozumieć Polakom żyjącym za granicą. 

Weszliśmy do 20 najbogatszych państw na świecie. I to sprawia czy tego chcecie czy nie, że musimy nie tylko myśleć o sobie ale o całym regionie. Kiedy to w końcu zrozumiecie?

Niedługo będziemy mieć F35, baterie oplot (najlepszą obronę powietrzna w Europie), największą armię lądową, artylerię rakietową będziemy mieli większą niż inne kraje europejskie razem wzięte. Więc tym zasobem trzeba jakoś umiejętnie sterować by pokazać i odstraszać. 

Edytowane przez Dowódca plutonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy w przeszłości deportowali Polaków, poszukiwanych za uchylanie się od służby wojskowej. Wystarczą "listy gończe" z Kijowa...

 

Imigracja ukraińska doprowadziła do niekorzystnych dla polskiego pracownika zmian na rynku pracy i mieszkań. Gloryfikacja banderyzmu, wysoka przestępczość i kombinowanie jak wykiwać system w PL, pogłębiły niechęć wśród polskiego społeczeństwa.

 

@RealLife dopiekł wielu osobom na forum. W PL w ostatnich latach popularny stał się konformizm. Brać ile się da, jak najmniej dawać od siebie. Dawne ideały zanikły. Zostaliśmy zainfekowani wieloma złymi ideami + wytępiono naszych najlepszych ludzi podczas powstań, Akcji AB, Katynia, komuny...

 

Wiele złego robi "austriacka" szkoła ekonomii (stworzona przez tamtejszych Żydów). Coś nienaturalnego dla Europy. To są ideały Konfederacji. Mentzen zatrudniający na śmieciówki poniżej minimalnej, robiący jakieś podejrzane projekty. JKM zdradzający żonę, wielokrotnie, nie tylko z obecną żoną. Czy Bosak optujący za mikro kawalerkami, sam mieszkający w jakiejś willi. Wieki temu za jaja by ich powieszono.

 

Nasz stary świat budowany był na zasadach. M.in. wierności, dzięki temu każdy mógł liczyć na żonę i dlatego się starał, pracował, był gotów do poświęceń. Dziś JKM obskoczy w życiu kilkanaście, może więcej bab, a jednocześnie rośnie liczba mężczyzn, którzy nie mają keksu. U kobiet nie wzrasta liczba tych które nie mają keksu, one wolą dzielić w kilka bab mężczyznę z topki, niż mieć swojego przeciętniaka. Rozwalenie tradycji, puszczenie kobiet samopas na to pozwoliło.

 

Na najbliższe eurowybory jedyną opcją polityczną zdecydowanie opowiadającą się za nieangażowaniem PL w konflikt na UA i za wyjściem z Euroszajby wymieniającej nas na inżynierów jest Głos Silnej Polski. Musimy się zastanowić nad głosowaniem na nich.

 

Żeby nas nie zniszczyli, jak ukraińskich mężczyzn.

GJrQnafWYAE0FT1.jpg:large

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Imigracja ukraińska doprowadziła do niekorzystnych dla polskiego pracownika zmian na rynku pracy i mieszkań.

Jak to? Kredyty 0 procent, dotowanie gospodarki w czasie wielkiego kataru doprowadziło do inflacji. Wzrost cen wszystkiego doprowadziło do wywinxowania cen. 

 

W tej mapce brakuje 2 rzeczy. 

- KATYŃ POMŚCIMY

- POWSTANIE WARSZAWSKIE PAMIĘTAMY. 

 

Chyba że KATYŃ nie jest już passe i mimo, że okres historyczny podobny to jak by nikt już o tym nie wspomina. Tylko szukanie w ukraincach wroga narodu polskiego w całej naszej historii. 

Edytowane przez Dowódca plutonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dowódca plutonu dramat cen na rynkach mieszkaniowych w Europie w tym w PL spowodowany jest imigracją pracowników spoza kontynentu. Ceny wzrosły wielokrotnie i są nieosiągalne.

 

Na kim się mścić za Katyń? ZSRR nie ma, ZSRR wymordował najwięcej Rosjan, kto inny grał tam pierwsze skrzypce... Państwo Rosja udostępniło kartoteki w sprawie Katynia, prezydent Jelcyn prosił o przebaczenie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Śnieżnobiały napisał(a):

dramat cen na rynkach mieszkaniowych w Europie w tym w PL spowodowany jest imigracją pracowników spoza kontynentu. Ceny wzrosły wielokrotnie i są nieosiągalne.

 

Nie tylko. W Polsce nie masz wielu emigrantów z innych kontynentów w porównaniu do krajów starej UE. Masz tu głównie Ukrainców.

 

W naszym niekoniecznie szczęśliwym kraju obecnie bardzo wysokie ceny mieszkań wynikają przede wszystkim z innego faktu: majstrowania przez polityków w prawie w taki sposób, aby każdy miał swoje lokum.

 

Nie tak dawno w czasach rosnących cen oraz rosnących stóp procentowych i tym samym rat kredytowych rządzący postanowili wprowadzić program kredytu o stałym oprocentowaniu 2%. Bankierzy oraz deweloperzy tylko zacierali ręce. Dzięki temu mieli zwiększony popyt na rynku nieruchomości. Jeśli można dostać kredyt na rządowych warunkach lepszych niż te rynkowe, to można to sobie odbić windując ceny mieszkań u tym samym odbić sobie straty spowodowane niższymi, stałymi stopami procentowymi albo podnieść marżę kredytu, co przecież banki robiły.

 

To wszystko spowodowało wzrost ilości przydzielanych kredytów oraz wzrost cen mieszkań i wartości tych kredytów. W samym poprzednim roku ceny mieszkań wzrosły w największych polskich miastach od kilkunastu do ponad 20% za metr średnio. U mnie w Warszawie na mojej dzielnicy dla przykładu nowe mieszkania chodzą teraz po ok. 16 tyś za metr, a jeszcze ze 3 lata temu można było kupić po ok. 10 tyś za metr. W trzy lata poszło o 60% w górę.

 

Niedawno, bo w lutym Donald Tusk zapowiedział wprowadzenie nowego programu z kredytem za zero procent. Co to spowoduje? Kolejne podwyżki cen na rynku.

 

A kto tu jest winien? Oczywiście rynek, a nie majstrujący przy nim populiści z rządu niezaleznie czy to był PiS czy teraz KO.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc na całym świecie Ukraina zablokowała możliwość wydawania paszportów Ukraińcom. 

 

Uwaga. Niemcy ogłosił, że będzie można przebywać w Niemczech bez paszportu. Także chyba niedługo Ukraińcy wyjadą do naszego zachodniego sąsiada. Dobre posunięcie rządu Niemiec. 

 

Microsoft Start

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/deportacja-ukraińców-jest-stanowisko-usa-i-berlina/ar-AA1nG0Qe?ocid=hwminus&appid=hwbrowser&ctype=news

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dowódca plutonu napisał(a):

Niedługo będziemy mieć F35, baterie oplot (najlepszą obronę powietrzna w Europie), największą armię lądową, artylerię rakietową będziemy mieli większą niż inne kraje europejskie razem wzięte. Więc tym zasobem trzeba jakoś umiejętnie sterować by pokazać i odstraszać. 

 

To się jeszcze okaże. Bo jak na razie to nie potrafimy nawet wybudować nowoczesnej fabryki prochu :). Nie mówiąc już o czymś bardziej nowoczesnym :).

Zagraniczne zabawki owszem są fajne. Tylko że logistyka do nich jest bardzo daleko. Do tego skąd wziąć ludzi do jej obsługi?

Gdyby politycy na serio myśleli o bezpieczeństwie kraju. To już teraz powinna wrócić obowiązkowa służba wojskowa. Tak aby za 2-3 lata. Mieć już jakieś zręby wyszkolonej armii.

 

10 minut temu, Dowódca plutonu napisał(a):

A więc na całym świecie Ukraina zablokowała możliwość wydawania paszportów Ukraińcom. 

Berlin bardziej stanowczo wypowiada się w tej sprawie. Niemiecki rząd ogłosił, że "obywatele Ukrainy w wieku poborowym będą mogli przebywać w Niemczech z nieważnymi paszportami".

 

 To trudne pytanie. Nie ma jak dotąd żadnej decyzji ani stanowiska ze strony rządu USA - aby pomóc Ukrainie w tej dziedzinie, czy nie - odpowiedział Saizek i dodał , że los obywateli jest przede wszystkim sprawą Ukrainy, a rząd powinien "ostrożnie działać w tej sprawie".

 

A nasze mapety jak zwykle przed szereg :).

 

Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że Polska - jeśli Kijów poprosi - pomoże ściągnąć mężczyzn do Ukrainy.

 

:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Baca1980 napisał(a):

Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że Polska - jeśli Kijów poprosi - pomoże ściągnąć mężczyzn do Ukrainy.

Ten Pan powinien w trybie natychmiastowym zostać odwołany z urzędu. Brak w ogóle jakichkolwiek zasad dyplomacji, neutralności, tylko od razu łapiemy niewolników w siatki i wypierdalamy do was Pany. Kto tych ludzi bierze do polityki, jakim cudem takie tłuki tam trafiają? Kosmos głupoty.

 

Zastraszył Ukraińców przebywających na terenie Polski.

Ukrainiec pracujący w Polsce nie będzie miał wielkiej motywacji, żeby tu zostać. Niemcy to bardziej optymalny kierunek, szybka decyzja.

Wyniesienie poziomu nienawiści do Polaków.

Ryzyko zemsty, tak po prostu.

Edytowane przez mac
  • Like 3
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baca1980 napisał(a):

Berlin bardziej stanowczo wypowiada się w tej sprawie. Niemiecki rząd ogłosił, że "obywatele Ukrainy w wieku poborowym będą mogli przebywać w Niemczech z nieważnymi paszportami".

 

Ale to będzie zabawne jak "mocarstwo humanitarne" wyśle na śmierć tych, których ponoć chroniło i przyjęło z otwartymi ramionami, a ci wiecznie źli Niemcy będą ich ratować przed "mocarstwem humanitarnym" xD

 

Mówię wam, jak pisałem wcześniej, Tutsi i Hutu xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.