Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

55 minutes ago, Kespert said:

Ktoś bardzo dobrze odrobił lekcję domową - i jestem pewien, że zostanie to użyte do zaorania pewnych narracji.

 

Jestem pewien, że oni tego zatrucia nie zorganizowali, tylko się im przydarzyło i wykorzystali okazję.

Co więcej, po tym, że nie mają żadnych dowodów na związek tego zgonu z zatruciem wędlinami, widzę że ten Ukrainiec mógł się wcale nie zatruć żadnymi wędlinami, tylko oni tak powiedzieli. Ale te ciućmoki nie potrafiły tego dopiąć, bo gatunków bakterii są miliony i dopasowanie tej która zabiła biedaka do tej która zatruła tych ludzi jest, statystycznie, niemożliwe.

 

--

PS.

 

1 hour ago, Kespert said:
1 hour ago, wrotycz said:

Wszyscy się zatruli a jeden, przez przypadek Ukrainiec, zmarł

 

 

Tam było 'g'. To nie przypadek, że tam był "przypadeg".

To akurat nie była wina słownika.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191Wolskiego to ja już dawno nie traktuję poważnie.

 

Gość ma jakieś podarki od CBA w tle - bynajmniej miał jak, oglądałem akurat tamten film. Nie wiem czy w nowych też je widać. 

 

Właściwie one mówią wszystko.  Jest delikatnie mówiąc - prorządowy - obojętnie który rząd jak, widać rządzi. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

@cst9191Wolskiego to ja już dawno nie traktuję poważnie.

 

Gość ma jakieś podarki od CBA w tle - bynajmniej miał jak, oglądałem akurat tamten film. Nie wiem czy w nowych też je widać. 

To mial czy nie mial? Piszesz ze tak, a po myślniku, ze nie. 
 

Przynajmniej /= bynajmniej 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lxdead napisał(a):

To mial czy nie mial? Piszesz ze tak, a po myślniku, ze nie. 

Miał na jednym z filmików gdy odpaliłem. Nie wiem czy na każdym, bo nie oglądam każdego. Nie wiem też czy dalej ma ale miał. 

Mógł zdjąć już w następnych - tego nie wiem. 

 

MAM NA TO DOWÓD, PRAWY GÓRNY RÓG:

Fm6XzdaWIAEfoZO?format=jpg&name=medium

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

@cst9191Wolskiego to ja już dawno nie traktuję poważnie.

 

Gość ma jakieś podarki od CBA w tle - bynajmniej miał jak, oglądałem akurat tamten film. Nie wiem czy w nowych też je widać. 

 

Właściwie one mówią wszystko.  Jest delikatnie mówiąc - prorządowy - obojętnie który rząd jak, widać rządzi. 

No i co z tego? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

No i co z tego? xD

Z tego że, jest prorządowy czy o dostaniu prezentu od CBA?

 

Takie ,,prezenciki" od służb specjalnych - zakładam że dostał a nie kupił sobie sam - nie dostaję się tak o. 

 

Służby specjalne jeśli ci cokolwiek dają, inicjują jakiś kontakt  to nie dzieje się to z dobrej woli tzn. za darmo. Komuś coś dajesz - chwalisz, dajesz prezenty w ich przypadku oznacza - musisz się odwzajemnić.  

 

I ogólnie uważam że to jest gość prosty w obsłudze. Jeśli CBA go za coś pochwaliło to podnietę miał niezłą. 

Może nawet nieświadomie wykonuję zadania takie jakie powinien. To nie chodzi o jasne rozkazy tylko wystarczy że wie co w mediach pisać a czego nie. Autocenzura.  

 

Ja go kiedyś oglądałem i nieraz jego wpisy czytałem na portalu X. Z zachowania jest na jakieś 99% prosty do zmanipulowania i ogólnie prosty w budowie. 

 

Kiedyś była dyskusja na youtubie pod jego filmem czy tam na portalu X. Nie pamiętam już ale, dotyczyła wojskowej służby. 

W emocjach napisał że on nie może iść bo musi filmiki na yt nagrywać by mieć i zasugerował wcześniejszą kiepską sytuację finansową. 

 

Co się robi z takim osobnikiem? No chyba każdy wie jak taką osobę podejść - czyli zmanipulować.

 

Raczej dogłębnie wyjaśniłem. 

 

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stale mnie dziwi, że poniższy pan nie trafił jeszcze w zainteresowanie trzyliterkowych służb. Moim zdaniem od dawna idealnie spełnia przesłanki do bycia realną* rosyjską agenturą, mającą na celu prowokowanie, sianie nieporozumień i wrogości między Polakami a Ukraińcami.

 

Realnej*, nie paranoicznego szukania "ruskich onuc"w każdym, mającym odmienną opinię ;) 

 

GG-XpbMXoAEbcLZ?format=jpg&name=medium

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite ale bez zdziwienia po tym co ostatnio robi Ukraina, politycy, dziennikarze ludzie. Chamstwo, bezczelność coraz większe i to postępuje. Ale po zmianie rządu w PL to juz całkowicie mają otwarta drogę, widzą to i korzystają. 

 

U nas w ogóle to doszło do absurdu, bo nie jest to teraz rozpatrywane jako relacje PL z UKR tylko pod kątem PO i PiS, bo rolnicy elektorat PiS to trzeba w nich uderzać, nie do wiary ze tępe lemingi są tak głupie ale wszędzie w tym środowisku idzie taka narracja. Bruksela i Niemcy dali Ukrainie zielone swiatlo na wszystko, Tusk to realizuje i spodziewajmy się coraz większego cyrku u nas. Już jest w PL toksycznie ostatnio w tej sprawie, na zasadzie odezwie się ktoś to zaszczuty całkowicie, tylko czekać jak spałują rolników.

  • Like 4
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Z tego że, jest prorządowy czy o dostaniu prezentu od CBA?

 

Takie ,,prezenciki" od służb specjalnych - zakładam że dostał a nie kupił sobie sam - nie dostaję się tak o. 

 

Służby specjalne jeśli ci cokolwiek dają, inicjują jakiś kontakt  to nie dzieje się to z dobrej woli tzn. za darmo. Komuś coś dajesz - chwalisz, dajesz prezenty w ich przypadku oznacza - musisz się odwzajemnić.  

 

I ogólnie uważam że to jest gość prosty w obsłudze. Jeśli CBA go za coś pochwaliło to podnietę miał niezłą. 

Może nawet nieświadomie wykonuję zadania takie jakie powinien. To nie chodzi o jasne rozkazy tylko wystarczy że wie co w mediach pisać a czego nie. Autocenzura.  

 

Ja go kiedyś oglądałem i nieraz jego wpisy czytałem na portalu X. Z zachowania jest na jakieś 99% prosty do zmanipulowania i ogólnie prosty w budowie. 

 

Kiedyś była dyskusja na youtubie pod jego filmem czy tam na portalu X. Nie pamiętam już ale, dotyczyła wojskowej służby. 

W emocjach napisał że on nie może iść bo musi filmiki na yt nagrywać by mieć i zasugerował wcześniejszą kiepską sytuację finansową. 

 

Co się robi z takim osobnikiem? No chyba każdy wie jak taką osobę podejść - czyli zmanipulować.

 

Raczej dogłębnie wyjaśniłem. 

 

 

Ok, to wskaż mi gdzie się mylił. To teraz by poszukiwać prawdy to trzeba być koniecznie antypanstwowcem? Nie, bo antysystemowcy także często pierdzielą głupoty sprzeczne z jakąkolwiek obiektywną prawdą czy zdrowym rozsądkiem.

 

Zmęczony już jestem tym propanstwowe-zle, bo tak się nie mierzy co jest prawdą a co nie. Wtedy dochodzimy do błędnego koła ciągłych rozrób i zamieszek społecznych, bo nawet jeśli doszedł rząd propolski, to Polacy dalej go uważają za obcy i niepolski z którym trzeba walczyć. To nie daje stabilności koniecznej do rozwoju. Zresztą o tym problemie pisał Ziemkiewicz w "Polactwie", że wystarczy protestować i krzyczeć "złodzieje" by zyskać sympatię społeczną. O tym co jest w ich interesie, to nie mają absolutnie żadnego pojęcia, bo mają wbite do głowy że bycie dobrym człowiekiem to zwyczajnie sprzeciwianie się rządowi, a to czy państwo jest inwestowane, czy daje warunki do rozwoju, czy chroni wlosnosc prywatną, jak to państwo dba o stosunek tego ile można zarobić i ile kupić, to już się tak nie przejmuje.

 

Ja bardzo lubię cenę jajek za 2,50. :)

 

A Wolski robi świetną robotę i w większości mówi prawdę. Kto się nie zgadza, to możemy zrobić analizę. 

 

Zresztą może w tym roku warto byłoby zrobić jakieś oprogramowanie oparte o modele językowe sprawdzające czy to co mówi ktos jest zgodne z prawdą i słuszne dla interesu RP. To już się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość totalnie pro-ukraińskiej narracji w mediach głównego ścieku. Zero refleksji przez 2 lata... To wygląda zupełnie tak jak w sprawie kowidka! :o

 

Nie mówię żeby wogle nie pomagać, ale to co sie odwala to doprowadzi do dewastacji naszego kraju!

BTW dzis w tłok FM znany wam Paweł Kowal. Teraz to jest pełnomocnik rządu ds. odbudowy Ukr... Serio!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Confuser napisał(a):


A kiedy ostatnio to miało miejsce?

Od 30 lat większość uważa, że ich los nie łzy w ich rękach, od tego czy umieją coś wartościowego i zarobią na tym, ale od tego, że rząd ich okrada, bo jest niepolski, ale zymiański, niemiecki, ukraiński czy jakikolwiek inny. Tak nie da się jakkolwiek rozmawiać o interesie narodu, państwa i kraju gdy priorytetem zawsze jest obalić władzę. Wystarczy sprawdzić co się po internetowych pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Strusprawa1 napisał(a):

Od 30 lat większość uważa, że ich los nie łzy w ich rękach, od tego czy umieją coś wartościowego i zarobią na tym, ale od tego, że rząd ich okrada, bo jest niepolski, ale zymiański, niemiecki, ukraiński czy jakikolwiek inny. Tak nie da się jakkolwiek rozmawiać o interesie narodu, państwa i kraju gdy priorytetem zawsze jest obalić władzę. Wystarczy sprawdzić co się po internetowych pisze.


No wszystko fajnie, ale nadal nie odpowiada to na zadane pytanie:
Kiedy ostatnio doszedł do władzy w Polsce rząd propolski?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maurycy napisał(a):

Mam nadzieję, że nie dojdzie do wciągnięcia Polski w konflikt, ale słowa wypowiedziane przez premiera dają do myślenia.

PiS PO jedno zło...

Ale do tej pory Tusk chętniej współpracował z Rosją i Niemcami niż z USA więc o parcie do wojny raczej bym go nie podejrzewał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Strusprawa1 napisał(a):
22 minuty temu, Strusprawa1 napisał(a):

Zdefiniuj mi na 20 zdań propolski bo chyba inaczej to definiujemy. 

bo nawet jeśli doszedł rząd propolski, to Polacy dalej go uważają za obcy i niepolski z którym trzeba walczyć. To nie daje stabilności koniecznej do rozwoju. Zresztą o tym


Nie.
Sam użyłeś tego stwierdzenia, dlaczego nagle oczekujesz że ja będę coś definiował?

Pytanie nadal wybrzmiewa:
Kiedy ostatnio doszedł do władzy w Polsce rząd propolski? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.