Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, cst9191 napisał(a):

Jeszcze nawiązując do tego co wrzuciłem rano:

 

 

 

Absolutnie nie mamy do czynienia ze skandalem, w żadnym wypadku. Wszystko w przyrodzie zostało zachowane w odpowiednich proporcjach. Frajerzy czy tam słudzy zostają gratyfikowani tak jak być powinno. Niech Siewiera nie pierdoli głupot, co zasiejesz to będziesz zbierać. Należy się pogodzić z rolą sługi i tyle. Bardzo dobrze się dzieje.

Edytowane przez Redbad
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Strusprawa1 said:

pojawiają się masowo memy, obrazki z Al, "informacje" o tym, że Unia Europejska zamierza w najbliższym czasie, w ciągu kilku lat zakazać uprawy warzyw na własny użytek, już teraz w niektórych krajach to się wprowadza, rolnicy już teraz nie mogą uprawiać części swojej ziemi

 

Czyżby to była nieprawda?

Już teraz rolnicy muszą ugorować część ziemii, już teraz nie mogą hodować zwierząt bez pozwolenia i rejestracji, nawet kur chcieli zakazać niedawno. Ostały się, ale to nie potrwa wiecznie.

Niedługo przyjdzie czas na inne produkty, oczywiście dla naszego dobra.

Dozwolone będą tylko robaki i owady.

Nie bardzo rozumiem co jest nieprawdziwego w prawdzie?

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Redbad napisał(a):

Absolutnie nie mamy do czynienia ze skandalem, w żadnym wypadku. Wszystko w przyrodzie zostało zachowane w odpowiednich proporcjach. Frajerzy czy tam słudzy zostają gratyfikowani tak jak być powinno. Niech Siewiera nie pierdoli głupot, co zasiejesz to będziesz zbierać. Należy się pogodzić z rolą sługi i tyle. Bardzo dobrze się dzieje.

 

Murzyn zrobił swoje. Murzyn może odejść. Nie wiem skąd to zdziwienie?

 

Myślę że po prostu takie pierdolamento dla odwrócenia uwagi.Bo jeśli Ja zdaje sobie sprawę z tego że Polska to Bantustan. To nasze elyty tym bardziej o tym wiedzą. Chyba że oni uważają inaczej. Wtedy znaczy że polityką zajmują się w tym kraju zwykli idioci :).

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redbad napisał(a):

Lisowski to generacja ostatnich znawców, którzy wypłynęli na fali popularności wojny na Ukrainie. To samo Wolski, Zychowicz czy Stratedży and Fiucior.

Zychowicz czy Bartosiak jednak nie kłóci się i nie bluzga na równi z trollami, którzy go radośnie triggerują ;)

 

To jest właśnie poziom na równi z tym wariatem Napierałą. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Zychowicz czy Bartosiak jednak nie kłóci się i nie bluzga na równi z trollami, którzy go radośnie triggerują

Mimo wszystko wyrośli na kanwie wojny Ukrainy z Rosją. Śledziłem ich wypowiedzi i np. Woski stonował narrację, na początku wrzucał rewelacje o babciach ukraińskich rozpierdalajacych bataliony ruskie.  Dzisiaj zmienia wektor narracji zgodnie to rzeczywistych wydarzeń. Ok, jego wierna trzoda to przeoczy, ja nie. 

 

Ja nie jestem specjalistą w dziedzine wojny, nie mam wiedzy specjalistycznej, ale logika pewne rzeczy podpowiada, a internet to koniunkturalizm, pewne kwestie są formowane pod kątem publiki.

 

Serio? Wielu chłopaków tutaj ma naprawdę trzeźwe diagnozy, które o dziwo po dwóch latach wojny, wolne od jedynie słusznej narracji, okazują się rzetelne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Redbad said:

Absolutnie nie mamy do czynienia ze skandalem, w żadnym wypadku.

 

To prawda.

 

4 hours ago, Redbad said:

Wszystko w przyrodzie zostało zachowane w odpowiednich proporcjach.

 

Ja bym tak nie powiedział.

Raczej, nie dla psa kiełbasa.

Już pisałem, że 89 proc. środków na wojnę z Rosją, trafiło tylko do trzech państw: Niemiec (52 proc.), Włoch (28 proc.) i Hiszpanii (9 proc.).

Co prawda Niemcy mają jakiś, teraz nawet spoy udział w pomocy Ukrainie to Włochy i Hiszpania są na ten liście bo...?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wrotycz napisał(a):

Ja bym tak nie powiedział.

Raczej, nie dla psa kiełbasa.

Już pisałem, że 89 proc. środków na wojnę z Rosją, trafiło tylko do trzech państw: Niemiec (52 proc.), Włoch (28 proc.) i Hiszpanii (9 proc.).

Co prawda Niemcy mają jakiś, teraz nawet spoy udział w pomocy Ukrainie to Włochy i Hiszpania są na ten liście bo...?

Celowo napisałem, że w "przyrodzie została zachowana równowaga" jako coś co odzwierciedla prawa stałe - czyli najsilniejsi dyktują warunki i zgarniają profity, tak jak to sie zadziało w polityce miedzynarodowej w kontekście wojny na Ukrianie. Ostatnio cytowałem swoją wypowiedź z początku tej wojny, że to m.in. Niemcy zgarną najlepsze kontrakty na odbudowę Ukrainy, nawet nie dostarczając tyle pomocy co my, co się sprawdza. Bo nie trzeba być wielkim myślicielem, żeby to stwierdzić. Klepie tutaj juz od dwóch lat, że wyjdziemy na tej wojnie jak frajerzy i oby tylko nie wciągnięci fizycznie w wojnę.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Redbad napisał(a):

Lisowski to generacja ostatnich znawców, którzy wypłynęli na fali popularności wojny na Ukrainie. To samo Wolski, Zychowicz czy Stratedży and Fiucior. Wojna na Ukrainie spadła im z nieba, bo o ile Zychowicz czy Bartosiak działali w temacie okołowojennym o tyle koniunkturalne wyniki się właśnie teraz. 

Bartosiak już w 2018 świetnie się trzymał. Świetną książkę wtedy wydał, tj. Rzeczpospolita - między lądem a morzem. Dużo lepszą niż te obecne gdzie jego ego wystrzeliwuje niczym eskalacja na pomoście bałtycki czarnomorskim. 

5 godzin temu, wrotycz napisał(a):

 

Czyżby to była nieprawda?

Już teraz rolnicy muszą ugorować część ziemii, już teraz nie mogą hodować zwierząt bez pozwolenia i rejestracji, nawet kur chcieli zakazać niedawno. Ostały się, ale to nie potrwa wiecznie.

Niedługo przyjdzie czas na inne produkty, oczywiście dla naszego dobra.

Dozwolone będą tylko robaki i owady.

Nie bardzo rozumiem co jest nieprawdziwego w prawdzie?

 

To nie jest coś jak trójpolówka?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1, Bartosiak w okresie covidu uświadomił część populacji w kwestii istnienia czegoś takiego jak szlaki handlowe i "łańcuchy dostaw", i za to mu chwała. To niezły geopolityk, który uzbdurał sobie, że zna się również na wojskowości. Za bardzo obrósł w piórka. Zychowicz to mały ptysiu, który ogrzewa się w blasku bartosiakowej sławy, a o Wolskim napiszę tyle, że lepiej by zrobił, gdyby ograniczył się do pisania o czołgach dla wydawnictwa Magnum-x - im więcej ten typ ględzi, tym wyraźniej widać, że jest idiotą.

Tak czy inaczej, to tylko śmietanka całej chmary ekspertów od doktryn militarnych i "wojennej techniki" (zacznę chyba zabijać za ten rusycystyczny wykwit), którymi obrodziło w ciągu ostatnich dwóch lat. Bo takie pajace jak Skrzypczak czy Polko udzielają się publicznie od dawna, więc nie ma sensu się nad nimi znęcać. :P 

Edytowane przez zychu
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, zychu said:

pajace jak Skrzypczak czy Polko udzielają się publicznie od dawna

 

Skrzypczak to jest taki as jak Jackowski - zadba jego pozdrowienia się nie spełniła.

Z drugiej strony to złoty człowiek bo z jego wypocin wiadomo co się nie stanie.

 

2 hours ago, zychu said:

więc nie ma sensu się nad nimi znęcać

 

Jak najbardziej jest sens.

Trzeba tępić głupotę bez litości. Oni nie mają jej dla nas.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zychu napisał(a):

Bartosiak w okresie covidu uświadomił część populacji w kwestii istnienia czegoś takiego jak szlaki handlowe i "łańcuchy dostaw", i za to mu chwała. To niezły geopolityk, który uzbdurał sobie, że zna się również na wojskowości. Za bardzo obrósł w piórka. Zychowicz to mały ptysiu, który ogrzewa się w blasku bartosiakowej sławy, a o Wolskim napiszę tyle, że lepiej by zrobił, gdyby ograniczył się do pisania o czołgach dla wydawnictwa Magnum-x - im więcej ten typ ględzi, tym wyraźniej widać, że jest idiotą.

 

BTW ktoś na wykop pod tagiem napierała wkleił taki humorystyczny [?] tekst i uśmiechnąłem się w paru miejscach czytając to:

 

Skrót geopolitycznego uniwersum dla leniwych:

Bartosiak - pseudointelektualny przerost formy nad treścią, cynik, piąty jeździec apokalipsy, autor armii nowego paździerza, średnio raz na 3min wtrąci

ci ze coś przewidział w 2014 (na co dowodów nie ma) i wspomni mimochodem o 17 książkach które aktualnie pisze z którymś swoim przydupasem
 

Zychowicz - sarmatofaszysta, jego jedyny stały pogląd to NOO A JAKBYŚMY WTEDY ZROBILI SOJUSZ Z HITLEREM, jedyne skomplikowane słowo

jakie opanował to a n s z l u s, na odcinkach historii realnej potrafi przez pół godziny kiwać w ciszy głową, podejrzewam

uzależnienie od narkotyków (thc w postaci walenia wiadra, okazjonalne przyspieszacze na odmułe)
 

Wolski - autysta, jak ktoś grał w world of tanks więcej niż 100h to posiada taką sama wiedze ekspercka co kurczak, przekonany

o swojej nieomylności i wybitności wioskowy głupek, oportunista, wypowie się na każdy temat (błędnie) który da mu zarobić chociaż 15zł
 

Skrzypczak - pijany wujek na weselu, zapraszany do telewizji bo kiedyś gdzieś tam był generałem ds. bezpieczeństwa alkoholowego. niczego

odkrywczego ci nie powie, więcej niż z jego godzinnego wykładu dowiesz się w 5min z tiktoka
 

Napierała - ekspert z wiedzą i kompetencjami, przekazujący myśli w sposób może i kontrowersyjny, ale i atrakcyjny dla widza.

dozgonny szacunek dla profesora niehabilitowanego za wyjaśnianie geopolityków spod budki z piwem


Budzisz - obrażony wiecznie buc którego Albert z S&F pewnie zatłukłby obieraczka do ziemniaków gdyby miał okazje

za #!$%@? mu się w każde słowo, chłop gada to co barti tylko dzień później, plus przeczytał ze dwie książki Kinderka którego

cytuje pewnie ochoczo podczas stosunków z szefem

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Strusprawa1 napisał(a):

To nie jest coś jak trójpolówka?

 

Przypominam że trójpolówka została od XVIII w. zastąpiona przez płodozmian. Jako dużo wydajniejszy system.

 

Rozumiem że postępowa UE chcę wrócić do systemu sprzed ponad 300-stu lat.

:).

 

Proszę Cię. Podobno ze wsi pochodzisz a muszę Ci tłumaczyć takie proste sprawy :);

Edytowane przez Baca1980
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baca1980 napisał(a):

 

Przypominam że trójpolówka została od XVIII w. zastąpiona przez płodozmian. Jako dużo wydajniejszy system.

 

Rozumiem że postępowa UE chcę wrócić do systemu sprzed ponad 300-stu lat.

:).

 

Proszę Cię. Podobno ze wsi pochodzisz a muszę Ci tłumaczyć takie proste sprawy :);

No cóż. Wiem, że to dziwaczne generalnie.

 

Ogólnie to trochę jak z AI - że jak regulowali AI, to znaczy, że UE się w końcu tym "zajmuje". 

3 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

 

BTW ktoś na wykop pod tagiem napierała wkleił taki humorystyczny [?] tekst i uśmiechnąłem się w paru miejscach czytając to:

 

Skrót geopolitycznego uniwersum dla leniwych:

Bartosiak - pseudointelektualny przerost formy nad treścią, cynik, piąty jeździec apokalipsy, autor armii nowego paździerza, średnio raz na 3min wtrąci

ci ze coś przewidział w 2014 (na co dowodów nie ma) i wspomni mimochodem o 17 książkach które aktualnie pisze z którymś swoim przydupasem
 

Zychowicz - sarmatofaszysta, jego jedyny stały pogląd to NOO A JAKBYŚMY WTEDY ZROBILI SOJUSZ Z HITLEREM, jedyne skomplikowane słowo

jakie opanował to a n s z l u s, na odcinkach historii realnej potrafi przez pół godziny kiwać w ciszy głową, podejrzewam

uzależnienie od narkotyków (thc w postaci walenia wiadra, okazjonalne przyspieszacze na odmułe)
 

Wolski - autysta, jak ktoś grał w world of tanks więcej niż 100h to posiada taką sama wiedze ekspercka co kurczak, przekonany

o swojej nieomylności i wybitności wioskowy głupek, oportunista, wypowie się na każdy temat (błędnie) który da mu zarobić chociaż 15zł
 

Skrzypczak - pijany wujek na weselu, zapraszany do telewizji bo kiedyś gdzieś tam był generałem ds. bezpieczeństwa alkoholowego. niczego

odkrywczego ci nie powie, więcej niż z jego godzinnego wykładu dowiesz się w 5min z tiktoka
 

Napierała - ekspert z wiedzą i kompetencjami, przekazujący myśli w sposób może i kontrowersyjny, ale i atrakcyjny dla widza.

dozgonny szacunek dla profesora niehabilitowanego za wyjaśnianie geopolityków spod budki z piwem


Budzisz - obrażony wiecznie buc którego Albert z S&F pewnie zatłukłby obieraczka do ziemniaków gdyby miał okazje

za #!$%@? mu się w każde słowo, chłop gada to co barti tylko dzień później, plus przeczytał ze dwie książki Kinderka którego

cytuje pewnie ochoczo podczas stosunków z szefem

A gdzie Sykulski? :)

9 godzin temu, zychu napisał(a):

@Strusprawa1, Bartosiak w okresie covidu uświadomił część populacji w kwestii istnienia czegoś takiego jak szlaki handlowe i "łańcuchy dostaw", i za to mu chwała. To niezły geopolityk, który uzbdurał sobie, że zna się również na wojskowości. Za bardzo obrósł w piórka. Zychowicz to mały ptysiu, który ogrzewa się w blasku bartosiakowej sławy, a o Wolskim napiszę tyle, że lepiej by zrobił, gdyby ograniczył się do pisania o czołgach dla wydawnictwa Magnum-x - im więcej ten typ ględzi, tym wyraźniej widać, że jest idiotą.

Tak czy inaczej, to tylko śmietanka całej chmary ekspertów od doktryn militarnych i "wojennej techniki" (zacznę chyba zabijać za ten rusycystyczny wykwit), którymi obrodziło w ciągu ostatnich dwóch lat. Bo takie pajace jak Skrzypczak czy Polko udzielają się publicznie od dawna, więc nie ma sensu się nad nimi znęcać. :P 

Pamiętam. Wtedy (no i bardziej w 2019) był najbardziej merytoryczny. Potem, po temacie Armii Nowego Wzoru, odj/bało mu kompletnie ego, co czasem wygląda zabawnie. Rok temu kupiłem jego książkę i jest to jedna wielka samomasturbacja nad tym jaka to Armia Nowego Wzoru jest zajebista. Po 100 stronach padłem. W porównaniu do jego poprzednich książek (merytorycznych), to był to jakiś smutny żart. 

 

Btw. Wolski się chyba obraził na Zychowicza. Pół roku bez odcinka. :) Zychowicz to taki trochę Goofy który nie wie nic o niczym. Takie wrażenie sprawa:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

No cóż. Wiem, że to dziwaczne generalnie.

 

Po prostu taki jest plan. Komuniści od zawsze są na bakier z indywidualnym rolnictwem. Bo dzięki dystrybucji żywności mogą mieć władze absolutną :).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. USA też nie wypowiedziało wojny w wielu konfliktach. Tylko po prostu tam sobie weszli. Czyli pod tym względem niczym nie różnią się od Rosji.

 

 

 „Somoza może jest skurwysynem, ale to nasz skurwysyn.”

 

 

Od polityka. Czyli teatr dla gojów.

Edytowane przez Baca1980
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Baca1980 napisał(a):

 

Po prostu taki jest plan. Komuniści od zawsze są na bakier z indywidualnym rolnictwem. Bo dzięki dystrybucji żywności mogą mieć władze absolutną :).

Nie wiem po co próbujesz to w ogóle tłumaczyć takim 'ptysiom intelektualnym' (żeby nie używać innych sformułowań, bo bronić restrykcji unijnych i zachwalać się tym nie znając nawet różnicy pomiędzy płodozmianem, a trójpolówką ugorową i jak to się przekłada na ilość wyprodukowanej żywności gdzie różnica powinna być oczywista woła o pomstę do nieba).

To jak wywalać pieniądze w błoto, efekt ten sam. :P

 

Anyway

Łapcie materiał:

 

Edytowane przez Hubertius
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Skrót geopolitycznego uniwersum dla leniwych:

Piękne! :) Tyle że co do Napierały nie zgodzę się, to wprawdzie oczytany, ale dyletant, od czasu do czasu wypowie celną uwagę, ale zbyt często zachowuje się jak buc. Tam się wytworzył taki mikroświat ględzących mędrków, każdy stroszy piórka i dogryza konkurentom, a gdy tak spojrzeć na nich z boku, to wszyscy są podobnymi pajacami.

@Strusprawa1, Ukraińcy też bez żenady wrzucają nagrania, na których walą w rannych. Tam już nie ma zmiłuj. Mam wrażenie, że cywilizacyjnie Ukraińcy niewiele się różnią od kacapów, co widać po oficjalnych komunikatach resortów siłowych. Kpiny, fanfaronada, jawna zawziętość - bardzo prymitywne, nie uchodzi czynnikom oficjalnym w taki sposób komunikować się ze światem.

Czy ktoś wyobraża sobie, aby np. Amerykanie opublikowali tłita w tonie: "Ben Laden z rodziną odjebany, nie uciekniecie przed sprawiedliwością"? Inna sprawa, że Amerykanie dopadli Ben Ladena i wymierzyli sprawiedliwość w sposób niezgdony z deklarowanymi wartościami.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zychu napisał(a):

Piękne! :) Tyle że co do Napierały nie zgodzę się, to wprawdzie oczytany, ale dyletant,

 

Napierale też dają radę na wykopie [chociaż nawiązania w tekście są czytelne tylko dla tych ironicznie śledzących Napierałę i znających mniej więcej

jego zachowanie w necie i rys psychologiczny oraz konflikty z innymi twórcami]:

 

NIEHABILITOWANA BALLADA
Słowa: © aarrttkk z wykop.pl 2024
Muzyka: Koziński&Rosiewicz, Chłopcy radarowcy

W dzikim kraju, bo w Poznaniu,
Bestia Wschodnia się zrodziła.
Matkę mając na uczelni
Tam doktorat obroniła.

Profesor Chwedoruk
Polską edukację
Chroniąc upyerdolił
Jej habilitację!

Bestia wtedy oszalała!
Brudna kuchnia go nie boli,
Sieje ferment, tropi spiski
Katozyebów i nacjoli:

Barta i Budzisza,
RON-u, Ziemkiewicza,
Ronaldo, Nowaka,
Mirko, Zychowicza.

Wolski, oszust, nerd od czołgów,
Co mógł Bestii być kolegą
Wsiadł w Abramsa, lufę skręcił
I rozyebał się o drzewo.

Z Zychem biwak zrobił
Zdrajca, kurczak - p3dał.
Choć miał yebać Barta,
Coraz mniej go yebał.

Krzysztof M. Maj na UJ-ocie
Liberalne głosił hasła,
Podpadł Bestii niesłychanie
I gejmerów na nią nasłał.

Bestia nie odpuszcza,
Co już wiecie sami,
Gracze więc się stali
Nacjofaszystami.

Parafialni imbecyle
Napieralnej bronią racji:
Polskę mając za purchawkę
Liżą dupę kurvie fr*ncji.

Zaś Lepszy Ministrant,
Takie jego gusta,
Razem z Lechem Łukszą
Łyka PRAWDĘ w usta!

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.