Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Trevor napisał:

 

Ja o nich pomyślałem właśnie jak pokazywali rozbiegających się Rosjan w kamerze drona tuż po uderzeniu. Współczuję nawet tym chłopaczkom. To powiedziawszy uważam że każdego najeźdźcę trzeba zwalczać.

Myślę, że tak samo odczuwa wielu Ukraińców. Oni nie walczą dlatego, że nienawidzą Rosjan, ale dlatego, że kochają swój dom.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, zychu said:
4 hours ago, BumTrarara said:

Zajęcie Iraku przez koalicję USA trwało od 20.03.2003 do 1.05.2003 r.

I również Amerykanie walczyli z armią trzeciego świata. Być może gdyby Ameryka stanęła naprzeciw równorzędnego, zmotywowanego przeciwnika, poniosłaby znaczne straty.

 

Nabyłem kiedyś album o czołgach dla obrazków. Kto nie będąc dzieciakom nie oglądał tego typu "literatury" o motoryzacji? Ale kiedyś przeczytałem ta książeczkę, bo tak mi się nudziło, i dowiedziałem się, że Amerykanie mieli grubo ponad tysiąc M1, innych szrotów nawet nie liczę. To więcej niż T72 mieli Irakijczycy. Oni nie tylko mieli przewagę jakościową, mieli przede wszystkim ilościową. I to miażdżącą. A mimo tup zajęło im 40 dni zajęcie dużo mniejszego i zapewne gorzej wyszkolonego przeciwnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RealLife napisał:

Jest różnica między tłuczeniem ludzi pałkami a strzelaniem do nich w Iskanderów. Dla mnie oczywista. 

Różnica i owszem jest w zastosowanych środkach, zauważalna NAWET dla Ciebie. Szkoda tylko, że niewidzisz hipokryzji pacynek pokroju Trudeau.. (nomen omen koleżki Putina z ławki szkolnej w alademii pana Szfaba "Young Global Leaders").

 

Cel natomiast jest dokładnie ten sam - odebranie praw i wolności ludziom w obydwu przypadkach. Postaraj się następnym razem przeczytać post który komentujesz od początku do końca.

 

 

Edytowane przez oxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, zychu said:

Nie siej dezinformacji. W opisie masz, że to są studenci medycyny.

To co, doktorowi zabronisz posiadania skalpela? xd

 

PS. Już mam takie pojebane poczucie humoru. Nic na to nie poradzę. :D

Edytowane przez eknm2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eknm2005 napisał:

Nie siej dezinformacji. W opisie masz, że to są studenci medycyny.

No, tam już są komentarze, że to fejk, że ruskie trolle obrzydzają Polakom uchodźców. 😆

Ten film to na pewno był nagrany w 2017 w Syrii. Tam przecież kursowały te charakterystyczne niebieskie pociągi do Libanu.

Ja sam jednym jeżdżę regularnie - nazywa się Kiev Express i odchodzi z Warszawy Wschodniej. 😆

Zbanujcie mnie, ale gardzę tym ścierwem.

 

Z wykopu, od jakiegoś ptysia, co lubi brać w dupkę:

Cytat

To właśnie jest systemowy Rasizm, którego ponoć nie ma. Ludzie uciekają przed wojną z różnych stron i o różnych kolorach skóry. Ale biały człowiek pomogać chce tylko białym ludziom + dobrze by nie wyglądali za biednie. W mniemaniu rasisty wolno pomagać tylko takim jak on. Ci na zdjęciu są zbyt brązowi by zasłużyli na litość. tymczasem na terenie Ukrainy pozostało 20 tys. studentów z Indii.

A może chodzi o to, że najpierw ratujemy kobiety, dzieci i starców? Czarnuchy i lewicowy ptyś (co lubi brać w dupkę) nie zrozumieją tego cywilizacyjnego imperatywu.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Throgg napisał:

 

,,Nóż ze stali nierdzewnej za 100, kto da więcej? Pani? Pan? Słyszę 200! Kto da więcej?"

😅

Dziękuję moderacji, że czuwa nad najebanym zychem. Juz się rozłączam, aby oszczędxzić wam roboty. :)

Po prostu gardzę tymi x@$%&*vx...

Edytowane przez zychu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RealLife napisał:

Już 328 tys uchodźców z Ukrainy zostało przyjętych. 70 tys dzienne. 

 

Myślicie że pęknie milion? 

To zależy od tego skurwysyna z Kremla.

Jeżeli obie strony wyruszają na rozmowy pokojowe, a w kraju wciąż giną ludzie, trwają ostrzały artyleryjskie etc., to ktoś ewidentnie leci w chuja. Pierwszą rzeczą powinno być zawieszenie działań wojennych.

 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę niestety że Fiutina nie wiele obchodzi teraz piłka nożna. Oby te ruskie śmiecie przegrały na Ukrainie lub nawet jeśli w końcu wygrają to niech wybuchnie tam masowe powstanie. Inaczej kurwy wezmą się od razu za nas. My powinniśmy się zbroić w ekspresowym tempie a nasz głupawy rząd ogłasza, że zwiększymy wydatki na obroność do 2,5 PKB do 2026 r. Co za idioci powinni zlikwidować żul + i inne programy rozdawnictwa a wszystkie pieniądze na budowę armii.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burmistrz Charkowa Igor Terechow przekazał, że wojska rosyjskie nadal strzelają w kierunku miasta. "Ostrzał trwa, ponad 87 domów zostało uszkodzonych. Zaczęli teraz wysadzać nasze stacje, które dostarczają energię elektryczną. Niektóre dzielnice Charkowa są już odłączone od prądu - i w związku z tym występują problemy z zaopatrzeniem w wodę i w ciepło" - przekazał samorządowiec.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MarkoBe napisał:

Może putin puścił swoje najgorsze bojowo oddziały, aby przetarły szlaki regularnej armii, w celu rozpoznania

 

Bingo brachu właśnie tak jest.

Zawsze puszcza się do rozpoznania sił najsłabsze jednostki i sprzęt bo jest wkalkulowany w straty.

Teraz Rosjanie mają czarno na białym jak się sprawy mają.

Gdyby doborowe jednostki walczyły to już dawno stolica była by przez nich zdobyta tylko po co tracić cennych żołnierzy?

Z tymi wygranymi Ukrainców i stratami Rosjan może być zwyczajna propaganda i zawyżanie statystyk.

Nikt prawdy się nie dowie. Może właśnie jest na odwrót i te dzieciaki dają łupnia regularnemu wojsku Ukrainy.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Iceman84PL napisał:

 

Bingo brachu właśnie tak jest.

Zawsze puszcza się do rozpoznania sił najsłabsze jednostki i sprzęt bo jest wkalkulowany w straty.

Teraz Rosjanie mają czarno na białym jak się sprawy mają.

Gdyby doborowe jednostki walczyły to już dawno stolica była by przez nich zdobyta tylko po co tracić cennych żołnierzy?

Z tymi wygranymi Ukrainców i stratami Rosjan może być zwyczajna propaganda i zawyżanie statystyk.

Nikt prawdy się nie dowie. Może właśnie jest na odwrót i te dzieciaki dają łupnia regularnemu wojsku Ukrainy.

 

 

Tak też myślałem na początku tylko jest w tym myśleniu jeden problem. Gdyby Putin użył swoich najlepszych sił i zakończył wojnę w ciągu 48h z aktem bezwarunkowej kapitulacji ze strony Ukrainy... to zyskałby na tym całkowicie. Pewnie nawet zachodnie sankcje by nie przeszły w takiej sile. 

Tak więc jak się tak na to patrzy długodystansowo szału w tej "taktyce" też nie ma.

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Hubertius napisał:

Tak też myślałem na początku tylko jest w tym myśleniu jeden problem. Gdyby Putin użył swoich najlepszych sił i zakończył wojnę w ciągu 48h z aktem bezwarunkowej kapitulacji ze strony Ukrainy... to zyskałby na tym całkowicie. Pewnie nawet zachodnie sankcje by nie przeszły w takiej sile. 

Tak więc jak się tak na to patrzy długodystansowo szału w tej "taktyce" też nie ma.

A jak wygląda sytuacja w Donbasie/Noworosji? Czy nie tworzy się tam gigantyczny kociołek, w którym Rosjanie zamkną najlepsze jednostki ukraińskie? I czy Putinowi własnie o to nie chodziło, by przejąć cały Donbas?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/1124d32e8bb289c3

Edytowane przez I mieczem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, I mieczem napisał:

A jak wygląda sytuacja w Donbasie/Noworosji? Czy nie tworzy się tam gigantyczny kociołek, w którym Rosjanie zamkną najlepsze jednostki ukraińskie? I czy Putinowi własnie o to nie chodziło, by przejąć cały Donbas?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/1124d32e8bb289c3

Dalej uważam, że wykorzystanie najlepszych sił i zakończenie wojny w 2 dni przewyższałoby wszelkie bawienie się w kotły i pełnoskalową "długą" wojnę.

Dlatego też albo Putin nie pokazał tego co ma w drugie ręce albo... rosyjskie dowództwo wojskwe dało ciała po całości.

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Shark napisał:

Miasta ostrzeliwują gradami i nie chcą strat? Aha.

 

Ciekawa sprawa, ukraińskie media podają, iz Rosjanie ostrzelali z Gradów przedszkola, szpitale, cywilne domy, a nawet karetkę... albo Rosjanie sami sie podkładają ostrzeliwując takie obiekty, albo ukraińska propaganda znowu popłynęła. I to bardzo ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.