Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, Throgg said:

Kumam o co wam chodzi, ale nie dostrzegacie głębi strategicznej.

Czyli wg Ciebie zaatakowanie kraju, kiedy się chce oszczędzić ludność cywilną/infrastrukturę i jednocześnie przekonać żołnierzy "wroga" by zawiesili broń powinno trwać tyle samo albo krócej, jak ślepe ataki pociskami i wszystkim czym się ma licząc, że się wróg w końcu podda i będzie żył w strachu (wojna Rosji vs wojna USA)? 

 

No tak, rzeczywiście są to "zupełnie inne filozofię toczenia wojny". 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Wruźka Zębuszka said:

OHO krynica powagi przemówiła, łowca trolli czy jakieś oko cenzora? :D Szczególnie bawią mnie smutni Panowie bez poczucia humoru. Jakbym miał takich jak wy czytać to bym tu nawet nie wchodził na to forum, bo chyba bym musiał zaraz położyć się do trumny, całe szczęście że są też inni na tym forum co się nie przypierdalają co chwil . Wydaje się wam że jesteście tacy mądrzy, a tak naprawdę chuja wiecie, siedzicie jak te Janusze przy wódce, oglądacie świat z pozycji żaby, i udajecie że coś wiecie i wydaje się wam że macie rację, bo nazwiecie kogoś ruskim trollem. Mnie ta wasza powaga cmentarna bawi. Naprawdę poziom inteligencji można na tym forum szybko zmierzyć wystarczy sprawdzić w ilu postach ktoś używa zwrotu "RUSKI TROLL". Gratuluję kto takich smutnych ludzi wpuszcza na to forum. Powinniście chyba na cmentarzu trumny ustawiać pod ścianą tylko do tego się nadajecie, bo na ulicy byście dzieci straszyli waszymi smutnymi mordami. Ciekawe jak wyrywacie dupy? Pewnie  opowiadacie ile trolli ruskich złapaliście na wędkę przed śniadaniem, co? Chyba musicie im faktycznie drinki stawiać na imprezie żeby od razu nie spierdoliły :D jesteście smutni w chuj. Tyle można wam powiedzieć. Jak naruszyłem jakieś paragrafy regulaminu to biorę to na klatę. ALe nikt nie będzie mnie wyzywał od ruskich trolli.

 

Ja to wszystko rozumiem panie, ale jesteś ruski troll i tyle :P

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra toczy się o strefę wpływów.

Głowni gracze to USA i Rosja.

Dodatkowy - Niemcy.

Niemcy niby w obozie USA, ale tak naprawdę chętnie by się spod kurateli USA urwali.

I nieco porządzili wokół siebie jako główny rozgrywający w EU.

 

Zakończyła się rozmowy przedstawicieli Urk - Ros.

Rosja w zasadzie powtórzyła to co powiedział Putin.

Demilitaryzacja, denazyfikacja i neutralnosć Ukrainy plus uznania przez Zachód rosyjskości Krymu.

 

Demilitaryzacja Ukrainy odpada w przedbiegach.

Denazyfikacja - pewnie chodzi o nawiązania historyczne do Bandery.

Ale znając Rosjan to pod tym hasłem pozbędą się wszystkich niezależnych polityków na Ukr.

Też odpada. Neutralność oznacza podatność na ataki - też odpada.

 

Co do ostatniego żądania, uznania rosyjskości Krymu, będę kurna adwokatem diabła.

Krym, Koledzy Szanowni, etnicznie nigdy nie był Ukraiński.

Był Tatarski a po podbiciu przez Katarzynę - rosyjski po skolonizowaniu.

Krym 'podarował' Ukraińskiej SRR Chruszczow jako dar od Rosyjskiej SRR.

To tak jakbym podarował sobie 5zł z lewej kieszeni do prawej.

Nic nie tracę, nic nie zyskuję - bo to tylko dwie kieszenie w moich spodniach.

Stąd też praktycznie błyskawiczne i bezproblemowe zajęcie Krymu w 2014r.

Mieszkają tam Rosjanie którzy byli i są przychylni Moskwie.

I uważają się za Rosjan a nie za Ukraińców.

Można nie lubić Rosji.

Można być wściekłym na to co robi.

Ale w kwestii Krymu obiektywnie jest jak mówi.

 

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Mosze Red said:

ale propaganda/ dezinformacja/ obniżanie morale wroga to część wojny i UKR to robi dobrze

 

Nawet bardzo dobrze. Pierwsza ofiarą wojny jest prawda.

 

Słynni "bohaterowie" z wyspy węży nawet nie wiedzieli, że zostali bohaterami, nawet memu o nich powstały.

A to tylko wierzchołek góry lodowej propagandowej wojny. Zupełnie jak w  czasie wojny w Jugosławii - Serbowie zostali wyznaczeni przez Niemców na chłopców do bicia i propaganda ich biła, niemiłosiernie. A potem się okazywało, że to wszystko nieprawda. Tyle, że w świadomości ludzi to już nic nie zmieniło.

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt z twittera:
 
Wpiszcie sobie w Google wojna (wstaw konflikt, oprócz tego teraz). Masz niekończące się przewijanie w zdjęciach robionych przez profesjonalistów, aparatem o wielkości wyrzutni rakiet. Teraz wpisz tą wojnę i zobaczysz same komórki. Mam prawo pytać o co chodzi i gdzie są zawodowcy?
 
-----
Przykład dezinformacji:
 
FMsftO7X0AMpU2c?format=jpg&name=large
Edytowane przez cst9191
  • Like 3
  • Haha 10
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, BumTrarara said:

Zajęcie Iraku przez koalicję USA trwało od 20.03.2003 do 1.05.2003 r.

 

Przez kolalicję. W dodatku Irak to kilkanaście większych miast na terytorium, efektywnie 1/3 Ukrainy (połowa kraju to pustynia, ludzie mieszkają tylko nad rzekami bo nigdzie indziej nie ma wody).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cst9191 napisał:
cyt z twittera:
 
Wpiszcie sobie w Google wojna (wstaw konflikt, oprócz tego teraz). Masz niekończące się przewijanie w zdjęciach robionych przez profesjonalistów, aparatem o wielkości wyrzutni rakiet. Teraz wpisz tą wojnę i zobaczysz same komórki. Mam prawo pytać o co chodzi i gdzie są zawodowcy?
 
-----
Przykład dezinformacji:
 
FMsftO7X0AMpU2c?format=jpg&name=large

Parafrazując klasyka: "A co on kurwa, kot?"

 

 

 

Koniec pierwszego etapu rozmów. Chyba się nie dogadali, bo Iskandera zrzucili na kijów

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie chcę tego głośno mówić, ale na tej "wojnie", jak zawsze, wygrają wszyscy prócz Polski. Wywalimy 2 miliardy na płot przy granicy z Białorusią i nie wiadomo ile na szeroko otwartą bramę na granicy z Ukrainą.

 

Pewnie tak będzie. I co wtedy powiedzą? Chcieliśmy dobrze, wyszło jak zwykle?

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ukraina chcę być w europejskiej strefie wpływów, czego dowodzą: pomarańczowa rewolucja z  2004 r  i  euro- majdan z 2014 r.

Ukraina była organizatorem Euro 2012 razem z Polską. Naród Ukraiński ma mentalność zachodnich Europejczyków

i już tego nie odda.

  • Like 2
  • Haha 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wrotycz napisał:

Pewnie tak będzie. I co wtedy powiedzą? Chcieliśmy dobrze, wyszło jak zwykle?

Powiedzą to co zawsze. Większość populacji łyknie wszystko, co media w telewizorze powiedzą a za tydzień zapomną i znowu zagłosują na tych samych polityków.

 

Tragiczne jest jednak to, że obydwie "strony" konfliktu maja tak naprawdę jeden cel. Jedna i druga strona chce zyskać więcej władzy dla siebie, odebrać ludziom ich prawa oraz wprowadzić system totalitarny - walka jest jedynie o to, kto będzie miał lepszy stołek w komitecie "Nowego Wspaniałego Świata".

 

Czasami śmiać mi się chce, jak kraje, które nie tak dawno tłukły na ulicach swoich obywateli (cała UE, Kanada, Nowa Zelandia, Australia, itd. itd itd), tylko dlatego, że obywatele nie chcieli poddać się "procedurze medycznej", teraz wycierają sobie gęby wolnością, praworządnością, prawem do samostanowienia ... - tragiczne jest to, że ta groteska wyparowała z głów gawiedzi. Zaiste Orwell i jego  "memory hole" z 1984 w akcji.

 

"W celu zapewnienia bezpieczeństwa i kontynuowania stabilności republika zostanie przeorganizowana w pierwsze galaktyczne inperium Nowy Wspaniały Świat".

 

 

 

Edytowane przez oxy
  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, cst9191 napisał:

 

 

 

 

Do czego Pan Piotr Wiel bije? Uważa że ta wojna to ściema i wcale jej nie ma, czy może jest ale dużo mniej groźna niż mówią w mediach? Jakie widzi dla nas zagrożenie i konsekwencje? Niczego nie sugeruję ani nie neguję, jakkbyś mógł krociutko mi odpowiedzieć, bo szczerze nie mam tyle czasu, żeby oglądać filmiki/czytać teksty wielu osób co o tym sądzą. Pamietam tego faceta że z sensem się wypowiadał o plandemii.

A dezinformacja teraz jest olbrzymia,  każdy mówi co innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, oxy said:

Czasami śmiać mi się chce, jak kraje, które nie tak dawno tłukły na ulicach swoich obywateli (cała UE, Kanada, Nowa Zelandia, Australia, itd. itd itd), tylko dlatego, że obywatele nie chcieli poddać się "procedurze medycznej"

 

 

 

Jest różnica między tłuczeniem ludzi pałkami a strzelaniem do nich w Iskanderów. Dla mnie oczywista. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Szczery Człowiek napisał:

Niczego nie sugeruję ani nie neguję, jakkbyś mógł krociutko mi odpowiedzieć, bo szczerze nie mam tyle czasu, żeby oglądać filmiki/czytać teksty wielu osób co o tym sądzą. Pamietam tego faceta że z sensem się wypowiadał o plandemii.

A dezinformacja teraz jest olbrzymia,  każdy mówi co innego. 

Właśnie o tę dezinformację. Aby się nie emocjonować za bardzo tym wszystkim. I dalej: że ta wojna jest trochę dziwaczna, groteskowa czasami, słusznie zauważa, że wpuszczanie setek tysięcy ludzi, nawet tych bez paszportów wzbudza niepokój.

 

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, cst9191 said:

Rząd wymyślił: oddolna, indywidualna pomoc prowadzona przez organizacje pozarządowe pomoc ma być ZGŁASZANA do wojewodów, a zebrane rzeczy PRZEKAZYWANE rządowej agencji, która będzie przekazywała je Ukrainie.

 

Typowa dla PiSu realizacja sanacyjnej konstytucji:

 

Artykuł 4

(1) W ramach Państwa i w oparciu o nie kształtuje się życie społeczeństwa.

 

No i kształtują życie społeczeństwa.

 

26 minutes ago, cst9191 said:

słusznie zauważa, że wpuszczanie setek tysięcy ludzi, nawet tych bez paszportów wzbudza niepokój.

 

Rację miał Braun mówiąc, że skandalem jest priorytetowe traktowanie Ukraińców przed Polakami. Ale kto by słuchał "szura".

Przecież państwo chce dla nas jak najlepiej.

 

Na pewno dla Ukraińców chce jadalnię najlepiej, czy dla nas to bym nie powiedział.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BumTrarara napisał:

Zajęcie Iraku przez koalicję USA trwało od 20.03.2003 do 1.05.2003 r.

I również Amerykanie walczyli z armią trzeciego świata. Być może gdyby Ameryka stanęła naprzeciw równorzędnego, zmotywowanego przeciwnika, poniosłaby znaczne straty. "Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono".

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojna-rosja-ukraina-czeczenia-kuriozalne-oswiadczenie-ramzana-kadyrowa/r66gwkt,79cfc278

Czy ten gość trolluje, czy naprawdę jest takim ćwokiem?

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zychu napisał:

Czy ten gość trolluje, czy naprawdę jest takim ćwokiem?

Nie no, to chyba jaja jakieś są...

 

Jeśli tego nie zrobią, Kadyrow zapowiada następując sankcje ze strony Czeczenii:

  • zamrozi wszystkie rublowe aktywa Johnsona w czeczeńskich bankach;
  • nałoży embargo na wszystkie aktywa brytyjskich oligarchów w Achkhoi-Martanie, a w razie pogorszenia sytuacji — w Samaszkach;
  • uzna lewostronną jazdę samochodem za nikczemny relikt średniowiecza;
  • uzna, że nie ma czegoś takiego, jak angielska herbata.

Na wykonanie żądań Kadyrowa dał Zachodowi czas do... 31 lutego.

Edytowane przez Foster
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.