Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Wruźka Zębuszka napisał:
25 minut temu, Throgg napisał:

To tak, jakby przy ataku na Polskę mówić że im się Blitzkrieg udał, bo już  pierwszego dnia byli pod Białymstokiem. 

w 39 wojna trwała 6 tygodni i to był bliztkrieg

Zajęcie Iraku przez koalicję USA trwało od 20.03.2003 do 1.05.2003 r.

Edytowane przez BumTrarara
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Foster napisał:

Szwajcaria przyjęła sankcje przeciwko Rosji. Rząd zamrozi aktywa osób odpowiedzialnych za inwazję na Ukrainę.

:DDDDDD

Szwajcarzy poczekali, zobaczyli jak się sprawy mają, na którego konia można obstawić.

Czyli mówiąc krótko akcje Rosji spadają na  łeb, na szyję.

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Wruźka Zębuszka said:

To na pewno, ale też myślę że oni mentalnie zatrzymali dalej na Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Dalej wierzą że kluczem do zwycięstwa jest liczba czołgów. 

Tylko Rosja, Chiny i USA mają pociski hypersoniczne.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-10-27/hypersonic-weapons-who-has-them-and-why-it-matters-quicktake

 

Pozostałe kraje może i mają, ale i tak są w tyle.

 

Edytowane przez eknm2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, zychu said:

W sumie to tak po ludzku współczuję również tym dzieciakom z Rosji, bo są właśnie klasycznym mięsem armatnim, nikomu nie zależy na ich życiu. Może to nieco nawine porównanie, ale przypomina mi to wojny grecko-perskie - starcie cywilizacji śródziemnomorskiej i azjatyckiego despotyzmu.

 

Ja o nich pomyślałem właśnie jak pokazywali rozbiegających się Rosjan w kamerze drona tuż po uderzeniu. Współczuję nawet tym chłopaczkom. To powiedziawszy uważam że każdego najeźdźcę trzeba zwalczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, serio uważacie, że to wojna Rosja Ukraina? Naprawdę uważacie, że wystarcza kalachy, mołotowy, wola walki i legendy o ukraińskim Mavericku? To jest wojna NATO vs Rosja. Nie na darmo Putin wygrażał się Zachodowi niekonwencjonalna odpowiedzią o niewyobrażalnych konsekwencjach, jeśli ktoś (czyt. Zachód) będzie mu przeszkadzał w operacji. Jak na razie widać tylko straszył, bo broń na Ukrainie idzie jak ciepłe bułeczki. Nowoczesne systemy namierzania i eliminowania wrogich jednostek wydatnie ułatwiają robotę. Wojna NATO vs Rosja na razie 1:0.

Edytowane przez Redbad
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Redbad said:

To jest wojna NATO vs Rosja. 

 

Zgadzam się. Powiedziałbym nawet że to zachód sprowokował ten konflikt.

 

Jednak z perspektywy Polaka to żeUkraińcy biją Ruskich działa na naszą korzyść każdego dnia. Każdy zniszczony transporter opanc. każdy czołg, każdy strącony samolot to dla nas narastająca gwarancja bezpieczeństwa. 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się jednego. Zachód 4 dni temu powiedział Putinowi: sprawdzam. No i sprawdzili. Putin od razu zapowiedział, że jeśli ktoś będzie mu się wtrącał w konflikt to odczuje konsekwencje o niespotykanie skali. Zachód na potęgę wysyła broń Urkaincom, nawet się z tym nie kryjąc. Oby to nie było kolejne pokerowe "sprawdzam", na które i tym razem zraniony niedźwiedź odpowie, ale już zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba próbują dzialać na zasadzie - kuj żelazo póki gorące. 

 

 

 

30 minutes ago, Wruźka Zębuszka said:

U nas familiada w TV i suchary Strasburgera, a tam? Biatlon tanków, noż kurwa co trzeba mieć w głowie

 

Haha. Trochę jak japońskie teleturnieje - rozpoznaj własną matkę po cyckach.

  • Haha 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Trevor napisał:

 

Źródło?

 

Polskie, Słowackie i Rumuńskie Mig 29 i Su 25 - czyli na czym Ukr umieją latać.

Widziałem sporo źródeł.

 

Słyszałem, że Bartosiak mówił, że dobrze by było zrobić taką PODMIANKĘ - że my na Ukr stary sprzęt, a nam USA/UE swój z magazynów.

 

Ciekawe tylko, czy ktoś u nas na to wpadł, czy same rozemocjonowane simpy w rządzie.... i tak dajemy to za bezdurno...a nie - za nowe sankcje od Niemiec xD

 

Edytowane przez sargon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, sargon said:

Słyszałem, że Bartosiak mówił, że dobrze by było zrobić taką PODMIANKĘ - że my na Ukr stary sprzęt, a nam USA/UE swój z magazynów.

 

Już to widzę. Nigdy nie ma nic za darmo no chyba że Polak deklaruje że kupi Patrioty, HIMARS, F-35, Abramsy albo...

 

https://defence24.pl/polityka-obronna/polska-kupi-reapery-news-defence24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sargon napisał:

Bartosiak mówił, że dobrze by było zrobić taką PODMIANKĘ - że my na Ukr stary sprzęt, a nam USA/UE swój z magazynów.

Tego to się po nim nie spodziewałem, myślałem że tylko jakaś sucha wiedza z książek. :D a tu popatrz niespodzianka. Pytanie zasadnicze A gdzie on takich numerów się nauczył? Może za małolata jeździł na JUMĘ do niemiaszków.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możemy przestać wyzywać się od Ruskich Trolli i wrzucać na siebie?

 

Nie zachowujmy się jak dzieci w piaskownicy, wszak jesteśmy dorośli i sprawa jest poważna. Bo zagraża naszemu bezpieczeństwu.

 

Każdy ma prawo się wypowiedzieć w tym miejscu, kto ma konto lecz dla naszego dobra i czystości przekazu, proszę przestańmy odpowiadać na zaczepki i skoncentrujemy się na naszych opiniach, przekazach czy relacjach. 

 

Bądźmy merytoryczni, każdy z nas ma inną opinię o tym konflikcie ale wszyscy jesteśmy ciekawi co z tego wyniknie, więc w naszym interesie jest by przekaz był możliwie czysty. Wiem, że są emocje bo temat jest ślizgi ale nie dajmy się ponieść emocjom i próbujmy zebrać informacje, które każdy z nas ma i dojdźmy do jakiegoś konsensu.

 

Wojna czy nie, różne opinie czy nie - nie ma sensu się wyzywać i prowokować tym sobie nie pomożemy.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Wruźka Zębuszka napisał:

w 39 wojna trwała 6 tygodni i to był bliztkrieg

Tu nawet nie ma czego porównywać. 

 

W 1939 nikt nie słyszał o blitzkriegu, polskie wojska były rozstawione wzdłuż granicy, Niemcy małymi siłami wiązały je walką, a oddziały zmechanizowane wjeżdżały wgłąb kraju, zmuszając je do odwrotu. Większość polskich żołnierzy w 1939 nie miała nawet okazji strzelać do Niemca. Dopóki broniliśmy pozycji, było całkiem nieźle, ale gdy się cofaliśmy, rozwalały nas niemieckie samoloty i czołgi.

 

Na Ukrainie Rosjanie nie zdobyli dominacji w powietrzu, nie zdobyli żadnego wielkiego miasta, Ukraińcy znając ich problemy z zaopatrzeniem, wpuszczają ich wgłąb swojego terytorium i rozwalają w zasadzkach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Trevor napisał:

To ruski troll. Czego się spodziewasz. Dla niego to wszystko zabawa. 

OHO krynica powagi przemówiła, łowca trolli czy jakieś oko cenzora? :D Szczególnie bawią mnie smutni Panowie bez poczucia humoru. Jakbym miał takich jak wy czytać to bym tu nawet nie wchodził na to forum, bo chyba bym musiał zaraz położyć się do trumny, całe szczęście że są też inni na tym forum co się nie przypierdalają co chwil . Wydaje się wam że jesteście tacy mądrzy, a tak naprawdę chuja wiecie, siedzicie jak te Janusze przy wódce, oglądacie świat z pozycji żaby, i udajecie że coś wiecie i wydaje się wam że macie rację, bo nazwiecie kogoś ruskim trollem. Mnie ta wasza powaga cmentarna bawi. Naprawdę poziom inteligencji można na tym forum szybko zmierzyć wystarczy sprawdzić w ilu postach ktoś używa zwrotu "RUSKI TROLL". Gratuluję kto takich smutnych ludzi wpuszcza na to forum. Powinniście chyba na cmentarzu trumny ustawiać pod ścianą tylko do tego się nadajecie, bo na ulicy byście dzieci straszyli waszymi smutnymi mordami. Ciekawe jak wyrywacie dupy? Pewnie  opowiadacie ile trolli ruskich złapaliście na wędkę przed śniadaniem, co? Chyba musicie im faktycznie drinki stawiać na imprezie żeby od razu nie spierdoliły :D jesteście smutni w chuj. Tyle można wam powiedzieć. Jak naruszyłem jakieś paragrafy regulaminu to biorę to na klatę. ALe nikt nie będzie mnie wyzywał od ruskich trolli.

Edytowane przez Wruźka Zębuszka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, BumTrarara napisał:

Zajęcie Iraku przez koalicję USA trwało od 20.03.2003 do 1.05.2003 r.

 

Kumam o co wam chodzi, ale nie dostrzegacie głębi strategicznej.

 

Przykład września 1939 - infrastruktura drogowa w Polsce w 1939, a na Ukrainie w 2022, to są zupełnie dwa różne światy. Ruscy gdzie mogą, to korzystają z sieci utwardzonych dróg, zmotoryzowani też są bardziej niż Niemcy w 39.

 

Przykład Iraku - Irak dla USA to nie było państwo sąsiedzkie, zaraz za płotem, tylko cel na drugim końcu świata. Inwazja na Irak nie była zresztą z góry zaplanowana jako blitzkrieg, bo Amerykanie srali się z każdym manewrem, żeby minimalizować straty. Zupełnie inna filozofia toczenia wojny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Morale jest przypuszczalnie najważniejszym a odrębnym czynnikiem na wojnie. Wysoki stan morale opiera się na dyscyplinie, poczuciu własnej godności i zaufaniu żołnierza do swych dowódców i swej broni. Bez wysokiego morale nie można osiągnąć powodzenia, choćby plan strategiczny czy taktyczny był najlepszy. Wysokie morale jest perłą, o wielkiej cenie. Najpewniejszą drogę, do zdobycia jej jest powodzenie w bitwie".

Bernard Law Montgomery
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.