Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=36294

Dobrze, że chłopy są całe i zdrowe. Tego sie trzymajmy.

Cytat

Jak się jednak okazało, żołnierze, którzy mieli zasłynąć ze śmiałej odpowiedzi na żądania rosyjskiej floty do poddania się, poddali się bez walki. Strona rosyjska już wcześniej informowała, że obrońcy wyspy żyją, jednak powszechnie uznano to za element wojny informacyjnej. Ostatecznie okazało się, że chodzi o kłamstwo, ale strony ukraińskiej.

Po potwierdzeniu tej informacji Ukraińcy zaapelowali o natychmiastowe uwolnienie jeńców z Wyspy Węży. Zdaniem Ukraińców, obrońcy są obecnie wykorzystywani przez rosyjską propagandę. Rosyjski przekaz ma sugerować, że państwo ukraińskie zapomniało o nich i spisało na straty. Pojawiły się również informacje, że znana z nagrania odpowiedź pograniczników rosyjskiej flocie mogła zostać spreparowana przez stronę ukraińską, jako symbol oporu wobec najeźdźcy mający mobilizować społeczeństwo.

Wątpliwości budzi też liczba schwytanych osób. W powszechnym przekazie obrońców miało być 13. Jednak Rosjanie poinformowali o dobrowolnym poddaniu się 82 osób. Niewykluczone, że były to również osoby cywilne przebywające na wyspie. Strona rosyjska miała wysłać jeńców do Sewastopola na Krymie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zychu napisał:

Pojawiły się również informacje, że znana z nagrania odpowiedź pograniczników rosyjskiej flocie mogła zostać spreparowana przez stronę ukraińską, jako symbol oporu wobec najeźdźcy mający mobilizować społeczeństwo.

Całkiem prawdopodobne. Propaganda w trakcie konfliktu ma swoje prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Białorusini weszli ale spora część nie chce walczyć, zdają broń. 

 

Ukraińcy ogromnie zdeterminowani, dużo z nich stąd wraca do siebie podjąć walkę.

Kilka dni temu kolega się martwił o córkę, studentkę medycyny. Chciał ją sprowadzić bo groziło jej powołanie.

Pytam go dzisiaj czy udało się coś zrobić, mówi że ona nie chce, idzie pomagać. 

 

Pytam drugiego czy myśli że utrzymają jeszcze jakiś czas Kijów, widząc że zbliża się konwój. 

Mówi że tak, chcą wszyscy walczyć. Dużo tam ponoć zebrało się najemników, m.in. z Polski.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Unia Europejska na co dzień zajmująca się arabami, murzynami itd Znów oprócz myśliwców ma zamiar kupić czołgi dla Ukraińców. UNIA EUROPEJSKA. XD

Trzeba kupować ale to co oni umieją obsługiwać czyli np używany sprzęt z Polski który nadaje się do walki oraz z i innych krajów naszego byłego bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Staś napisał:
10 minut temu, $Szarak$ napisał:

Unia Europejska na co dzień zajmująca się arabami, murzynami itd Znów oprócz myśliwców ma zamiar kupić czołgi dla Ukraińców. UNIA EUROPEJSKA. XD

Trzeba kupować ale to co oni umieją obsługiwać czyli np używany sprzęt z Polski który nadaje się do walki oraz z i innych krajów naszego byłego bloku

W pewnym monecie Putin sprzeda to jako jawny atak ze strony NATO, a potem:

ss_6c4781383e34813cc4184c0b7c08684ea7b92

 

Za to Chińczyki będą siedzieć z rękami na kołderce, po tym jak podpuścili Wołodię do eskapady ukraińskiej, i zostaną jedynym rozwiniętym państwem nie będącym w dużej części radioaktywną dziurą.

 

Pewnie Sun-Tzu ma na ten temat jakieś mądre powiedzenie. :rolleyes:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

W sytuacji 300 000 przybyszów w ciągu 3 dni funkcjonariusze Straży Granicznej i innych służb mimo najlepszych chęci i najszczerszej woli nie są w stanie należycie filtrować i obejmować kontrolą operacyjną przybywających do ! A to nie są tylko matki z dziećmi!

 

Przecież to proste - nie wpuszczać bez dokumentów. Nadać też taką wiadomość w świat.

Nie chcą pokazywać dokumentów to nie wejdą, a jak pokażą że nie są uukraińcami to też nie wejdą.

Sprawa rozwiązana.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pan Nikt napisał:

Jak ktoś ma możliwość, to wyjeżdżajcie jak najszybciej z tego upadłego Państwa o nazwie Polin. Tu zostały już tylko zgliszcza.

 

Czemu tam tylu ludzi z Maczupiczu?

 

Mamy już w tym momencie to samo co EU lada moment - powodzenia Polki tak jak mówiłem, z bezpiecznego kraju nie wiele już zostało a to ledwie prolog :D 

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wrotycz napisał:

 

Przecież to proste - nie wypuszczać bez dokumentów. Nadać też taka wiadomość w świat.

Nie chcą pokazywać dokumentów to nie wejdą, a jak pokażą że nie są ukraiński to też nie wejdą.

Sprawa rozwiązana.

 

 

Kilka dni temu "nasi" wysłali w świat wiadomość, że będą wpuszczani wszyscy, nawet ci bez paszportów :)

 

Wrzucałem tu screena, ale nie chce mi się szukać.

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, maroon napisał:

No cóż. Ludziom zaczyna się przypominać 45 lat pod sowieckim butem. 

My też butem kapitalizmu gdzie żyjesz za 2 tys i ledwie starcza do 1 i robisz na januszy.

Za komuny znajomy rodzicow nakradł tyle ze w 2 lata dom sobie postawił.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cst9191 napisał:

Kilka dni temu "nasi" wysłali w świat wiadomość, że będą wpuszczani wszyscy, nawet ci bez paszportów :)

 

A niech wpuszczają, będą jaja przynajmniej - ja tam patrzę powoli na to wszystko na wesoło.

Poziom absurdu sięgnął poza smaczną normę, według mnie.

 

Ponoć w przepowiedni ma jakiś łysy ze Syberii przyjść i zrobić porządek, więc piję akurat red bulla i czekam na łysego, mam nadzieję że przepowiednia kitu nie sprzedała. 

 

Byłoby zajebiście jakby nam generała na sankach przywieźli - gorzej Jak ŁYSY bo RODO spierdoli bo jak zobaczy ten bajzel to stwierdzi, że lepiej niech ten smok, niedźwiedź i co tam jeszcze było się pozabijają :D 

 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wrotycz napisał:

 

Nie może być dobrze w kraju gdzie wszyscy kradną.

W końcu nie będzie komu produkować fantów.

 

To racja ale każdy nareka na komunizm ale to byl ustrój gdzie każdy mógł się nachapać. Powiedz mi co z tego ma przeciętny człowiek ma z tego że PKB rośnie. Bo ja nie widzę kapitał jest w obcych korporacjach ale jak z kazdym się pomowi to każdy chwali obecne czasy.

1 minutę temu, SzatanK napisał:

A niech wpuszczają, będą jaja przynajmniej - ja tam patrzę powoli na to wszystko na wesoło.

 

Ponoć w przepowiedni ma jakiś łysy ze syberii przyjść i zrobić porządek, więc piję akurat red bulla i czekam na łysego.

A u nas kto zrobi? Wyrzuci ktoś Żydów z polskiego Sejmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosyjska inwazja idzie zdecydowanie wolniej, niż chciałby tego Kreml. Zdjęcia i nagrania z ataków zwracają uwagę na coś jeszcze – rosyjski sprzęt jest zwyczajnie bardzo stary, w większości pamiętający czasy ZSRR. Tymczasem na Zachodzie panowało przekonanie o coraz nowocześniejszej armii Rosji. Czy były to więc tylko propagandowe przechwałki?

 

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/dlaczego-rosja-atakuje-radzieckim-sprzetem-general-wyjasnia/nthfewr

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, BumTrarara napisał:

W pewnym monecie Putin sprzeda to jako jawny atak ze strony NATO, a potem:

ss_6c4781383e34813cc4184c0b7c08684ea7b92

 

Za to Chińczyki będą siedzieć z rękami na kołderce, po tym jak podpuścili Wołodię do eskapady ukraińskiej, i zostaną jedynym rozwiniętym państwem nie będącym w dużej części radioaktywną dziurą.

 

Pewnie Sun-Tzu ma na ten temat jakieś mądre powiedzenie. :rolleyes:

No wiem też oglądałem ten film :D

Nigdy nie masz pewność zawsze komuś się coś pomyli i wyśle na Chiny rakietkę. Jakby nie patrzeć wojna to tylko element interesów ale na pewno nie jest moim interesem żyć w PRL2 byłem już w 1 fajnie nie było.  

 

Pamiętaj że nie jeden dyktator był zdjęty przez swoich podwładnych bo nie chcieli podzielić jego finałowej decyzji. Tak na spokojnie , niech Ci co czuja potrzebę zrobią zapasy pampersów.

 

 

Edytowane przez Staś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maroon napisał:

No cóż. Ludziom zaczyna się przypominać 45 lat pod sowieckim butem. 

Sowieckim butem... tak, gdzie przez 27 lat rządzili Ukraińcy, Rosjanie ledwo 8.5. Jak by nie kombinował, Ukraińcy są umoczeni albo w komunistyczne zbrodnie, jak i nazistowskie (SS Galizien, UPA).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.