Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

@zychuPytanie kto nie jest pionkiem w grze mocarstw. Może jakieś kraje afrykańskie niektóre, kogo nie interesują w ogóle, może jakieś tam wyspy. Kontrolowanie tych terenów tutaj, jest dla mocarstw ważne, by mieć tutaj wpływy. 

W przypadku krajów bez statusu mocarstwa, to co najwyżej państwo które ma tu wpływy się zmienia. Niemcy są silnie regionalnie, ale dalej Ameryka ma duże wpływy. Żaden kraj u nas w Europie nie ma możliwości, być takim mocarstwem, jak Chiny i USA. 

 Co do wojny w tym rejonie... Wydaje mi się, że po Ukrainie większej eskalacji narazie nie będzie - kto wie. Kryzys gospodarczy będzie - tylko nie wiadomo w jakim stopniu. 

Pisałeś też o obronie kraju. Po prostu to też kwestia zwykłego przywiązania do niego, niż samego logicznego i bardzo chłodnego podejścia. Skoro żyjesz tu od małego, masz majątek który pracowałeś całe życie no to jednak emocje potrafią wziąć górę. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychuCięzko mi by było patrzeć, jak bombardują miasta i zabijają - no Polaków. Jednak to przywiązanie jest. Tym bardziej, że dużo tu bliskich, niektórzy by chcieli pewnie zostać walczyć itd... 

Ja pisalem, że to jest szczęście w nieszczęściu.  Zamiast nas - jak to bywało w historii,  polem walki stała się Ukraina - na nią padło. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiscie militaria powinny juz dawno byc tylko i wylacznie w kategorii kolekcjonerstwo na aledrogo.

Za kogo wy chcecie sie bic? za co walczyc?

Czy jakbyscie mieli wynajete mieszkanie i wpadloby tam 10 zbirow i powiedzieliby ,dobra spadaj stad, zabieraj mamuske i bombelki i swoje graty teraz my tu kurwa bedziemy mieszkac, to bys sie napierdalal z nimi, wyslalabys pod most zone z mobelkiem, a sam byc oddal zycie za bronienie mieszkania gloscia od ktorego je wynajmujesz?

No ja nie, wzialbym swoje graty i cala reszte powiedzial, a chuj niech sie wlasciciel z nimi pierdoli wynajme gdzie indziej.

 

No,ale kultura wojny i smierci bohaterskiej ryje berety od dawna szczegolnie wielki udzial ma w tym kino . Nie widze nic zlego w pograniu w wojenki czy obejrzeniu filmu,ale juz w oddawaniu swojego zycia w obronie ojczyzny, gdzie wiekszosc zapierdala za miche ryzu to juz mam pewien problem.

 

Wczorjaszy pomysl fejsa z tym,ze nie bedzie usuwal postow nawolujacyhc do zabijania ruskow odebral mi resztki nadziei, ze cos moze sie zmienic.

 

tzn zmieni sie,ale nie wiem ilu tego doczeka, bo zmieni sie dopiero po wojnie totalnej najpewniej atomowej i wtedy bedzie juz wspanialy oficjalny rzad swiatowy i demilitaryzycja ,ale znowu to nie bedzie tak jak my bysmy chcieli tylko tak jak oni.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Proffesor said:

Wczorjaszy pomysl fejsa z tym,ze nie bedzie usuwal postow nawolujacyhc do zabijania ruskow odebral mi resztki nadziei, ze cos moze sie zmienic.

Pejsbuk po prostu nasrał do pustych mózgów osób, które tydzień temu z pianą na pyskach coś tam by pitoliły o tolerancji, poszanowaniu życia, pacyfiźmie itp, teraz będa głosić zabijanie ruskich gdzie tylko się da, a za tydzień powrót do słodko-pierdzących stwierdzeń o miłości, która nie wyklucza. xd

 

A niektórzy dalej się zastanawiają, jak mogło dojść do holokaustu... 

  • Like 11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eknm2005 napisał:

Pejsbuk po prostu nasrał do pustych mózgów osób,

 

Idioci nie rozumieją, że to jest propaganda. Przykro się na to patrzy. To są stada małp, a nie Homo Sapiens. Gdzie oni k-wa są "Sapiens"? 

 

Polska od dawna robi laskę USA i Ukrainie. Mamy też pod to ustawioną propagandę. A bezmózgi myślą, że to jest "spontaniczny zryw Polaków" i organiczne wsparcie dla Ukrainy. Nie jest! Polacy są urabiani w tym kierunku od dawna. 

 

O tym, że możemy mieć niedługo zamiast Polski "Polsko-Ukrainę", oczywiście się nie mówi.

 

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Armengar said:

O tym, że możemy mieć niedługo zamiast Polski "Polsko-Ukrainę", oczywiście się nie mówi.

Eeee, już jest? 

 

Porównaj gdzie jest więcej flag / symboli ukraińskich - w Polsce czy na Ukrainie?

Polska bardziej ukraińska jak Ukraina. xd lub  :(

Ukraińcy w Polsce nawet nie będą chyba musieli tworzyć własnych partii.

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o emigracji ludzi z Rosji i Białorusi? Sankcje na Rosję są dość potężne... Czy według was, jeśli tam będzie ogromny kryzys gospodarczy, to ludzie będą przyjeżdżać na zachód? Na Białoruś też sankcje nałożono, ale i tak ludzi coraz więcej tutaj przybywa... 

Czy według was jest możliwa duża emigracja w razie ich kryzysu? No bo ok, nie lubią nas w większości bardzo, ale no np do Finlandii coraz więcej Rosjan przyjeżdża mieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wykop.pl/link/6559967/media-australijskie-tworza-falszywy-obraz-polakow-w-kontekscie-pomocy-uchodzcom/#votersBury

 

Dobry PR o nas jaki teraz idzie w świat to chyba jedyna silna karta jaką obecnie mamy, pomożecie wykopać i zgłosić ten film? Wkurwia mnie, że jakaś australijska menda pluje nam w morde XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, slusa napisał:

https://www.wykop.pl/link/6559967/media-australijskie-tworza-falszywy-obraz-polakow-w-kontekscie-pomocy-uchodzcom/#votersBury

 

Dobry PR o nas jaki teraz idzie w świat to chyba jedyna silna karta jaką obecnie mamy, pomożecie wykopać i zgłosić ten film? Wkurwia mnie, że jakaś australijska menda pluje nam w morde XD

Obejrzalem caly material i ja tu nie widze plucia w morde.

Przynajmniej wreszcie cos obiektywnego.

No cos sie nie zgadza? ludzie nie zamarzaja? Polacy im pomagaja i sami wolantariusze mowia przeciez w tym materiale,ze ludzie zamrzaja, w materiale tez mowia,ze calymi dniami wolontariusze przygotowuja posilki dla uchodzcow, no ja nie wiem o co Ci chodzi?

 

No przeciez logiczne,ze przy takim naplywie ludzi ,nie da sie na raz wszystkich umiesicic juz na granicy w cieplych mieszkankach z jacuzzi i garem cielego zarcia do lozka.

 

Wolalabys,zeby powiedzili,ze Ci ludzie tam sobie wesolo stoja uciekajac przed wojna i godzinami na mrozie opowiadaja dowcipy?

 

Czy ,ze na granicy czekaja portale do teleportacji i kazdy Ukr w ulamku sekundy teleportuje sie do apartamentowca w Warszawie, gdzie ma silke i basen, a rozneglizowane hostessy przynosza rano sniadanie do lozka?

 

Chyba ludzie na swiecie sa jeszcze na tyle przytomni,zeby rozumiec sytuacje na granicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc humanitarna od kadyrowców w Melitpolu.

 

Cóż za "bestie"... najpierw "bombardują" szpital onkologiczny, a teraz ziemniaki i ryż rozdają lokalnej ludności.

No chyba, że ci wszyscy ludzie przywiezieni zostali z Moskwy tylko po to, by dezinformować Zachód. 

 

https://t.me/RKadyrov_95/1436

 

Ciekawe.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, eknm2005 napisał:

Cóż za "bestie"... najpierw "bombardują" szpital onkologiczny, a teraz ziemniaki i ryż rozdają lokalnej ludności.

Najpierw rozjebali miasto, a teraz rozdają żywność - rzeczywiście, dobre z nich chłopaki. 😆

 

 

Edytowane przez zychu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slusa napisał:

https://www.wykop.pl/link/6559967/media-australijskie-tworza-falszywy-obraz-polakow-w-kontekscie-pomocy-uchodzcom/#votersBury

 

Dobry PR o nas jaki teraz idzie w świat to chyba jedyna silna karta jaką obecnie mamy, pomożecie wykopać i zgłosić ten film? Wkurwia mnie, że jakaś australijska menda pluje nam w morde XD

W mordę to plują kolorowe media (Środkowy Wschód, Afryka, plus te wszystkie blm-y). Podniósł się niesamowity krzyk kolorowych - za pierwszym razem, gdy okazało się, że kobiety i dzieci mają pierwszeństwo przed kolorowymi (czarnych wypychających kobiety z wagonów i ahmeda wymachującego kosą nie pokazano, relacje medyków i wolntariuszy zignorowano - po co psuć narrację?), drugi raz, gdy okazało się, że zachodnie media zwracają uwagę, że "ci uchodźcy są tacy jak my - mają jasne włosy i niebieskie oczy". No, trochę nie na miejscu, nawet mnie, mokebofoba, zniesmaczyły podobne komentarze - ale nie zmienia to faktu, że tu mamy autentycznych uchodźców wojennych, a nie tabuny cwaniaków, którzy przetaczają się przez Bałkany, aby się urządzić na niemieckim socjalu. Uchodźcami Syryjczycy byli w Libanie, Turcji - dalej są już tylko "migrantami".

Ale fajnie jest patrzeć na ból dupy kolorowych i myśleć sobie "no i chuj, nie lubimy was - i co nam zrobicie?". 😅

 

Swoją drogą, mam w zanadrzu fajną anegdotę z "uchodźczynią" z Zimbabwe, która się u nas zainstalowała. Wkrótcę opiszę. 😆

@eknm2005, tak czy inaczej, obecność uzbrojonych muzułmanów na tych ziemiach jest dla mnie czymś niedopuszczalnym. Nie po to nasi dziadowie orężem wypędzali to ścierwo, aby znów się tu pchało. Wszystkich tych psów wojny - wagnerowców, kadyrowców, Syryjczyków - powinno się rozstrzeliwać.

Przy okazji mam też nadzieję, że trochę ruscy odstrzelą tych z "brygad międzynarodowych", bo gdy widzę ćwoka, który bez doświadczenia wojskowego pcha się przez granicę, to naprawdę życzę mu rany postrzałowej w brzuch...

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, zychu said:

 

@eknm2005, tak czy inaczej, obecność uzbrojonych muzułmanów na tych ziemiach jest dla mnie czymś niedopuszczalnym. Nie po to nasi dziadowie orężem wypędzali to ścierwo, aby znów się tu pchało. Wszystkich tych psów wojny - wagnerowców, kadyrowców, Syryjczyków - powinno się rozstrzeliwać.

A tatarzy w służbie Rzeczpospolitej to też "ścierwo"?

Albo mniejszość muzułmańska w Polsce (jakoś mało było chyba tych incydentów z podrzynaniem gardeł niewiernych)?

 

No wiadomo wg prawackich mediów chłopaki tylko knują jak tu przejąć władzę i wprowdzić islam, ale kebaby mają chyba dobre? :P 

 

Quote

Przy okazji mam też nadzieję, że trochę ruscy odstrzelą tych z "brygad międzynarodowych", bo gdy widzę ćwoka, który bez doświadczenia wojskowego pcha się przez granicę, to naprawdę życzę mu rany postrzałowej w brzuch...

Ganz, spokojna (Psy 2) :P 

 

Jak tylko pojawiła się nota o powołaniu tych "najemników" na stronach Rosyjskiej TVP było info, że tacy najemnicy nie są objęci konwencjami i im status jeńców wojennych nie przysługuje, z czego Rosja sobie zdeję sprawę...

 

Widziałem jeden filmik, w którym jeden z tych "najemników" jechał na Ukrainę szukać "atrakcji" i oczywiście "bronić demokracji". Można mu życzyć spełnienia marzeń ;) . 

Edytowane przez eknm2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruska dzicz dalej w formie. Teraz mogą beskarnie dokonywać wojennego moruderstwa na Ukraińskiej ludności. Skradzione telewizory i futra się ruskim na czołgi nie zmieszczą. Niedługo będą zabierać branki z Ukrainy. Ciekawe co by na to powiedziała lewica i feministki...

 

Każdy kto uwierzył, że Rosja się zmieniła to sam siebie oszukał. Metody jakimi posługują się ruskie żołdaki są takie same ja te z II wojny światowej. 

 

Także użycie broni chemicznej przez ruskich jest bardzo możliwe. Pewnie to będzie zależeć jak rozwinie się dalsza walka. W przypadku braku sukcesów, użyją broni chemicznej. 

 

Przypominam że nie tylko Ukraina stworzyła legion cudzoziemców ale ruskie onuce ściągają bojowników z Syrii. Różnica taka, że na Ukrainę pojechali ochotnicy (cokolwiek by o nich lub o ich celu nie mówić ) a przymusowi Syryjczycy spieprzą po socjal do Niemiec jak tylko postawią nogę na Ukraińskiej ziemi. Po drodze pomordują ludzi dla zabawy a na granicy będą udawać uchodźców. 

 

Osobiście byłbym za wprowadzenie w Polsce prawa karajacego za tworzenie lub rozpowszechnianie treści prorosyjskich. Pożyteczni idioci pod przykrywką "obiektywizmu" negują rosyjskie zbrodnie wojenne co nawet widać na tym forum. Jest to kilku piwniczaków rusofilii co to na w Zachodzie widzą spisek elit i zamordyzm a Rosja im się jawi jako ostoja wolności.

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenariusz postepuje tak jak mowilem, czyli pierdolenie komika prezydenta o Polsce w kazdym mozliwym wystapieniu i oswjanie Swiata z mozliwoscia inwazji na Polske, zeby nie bylo zdziwka zadnego odnosi skutki.

Panowie ja pytam juz 3 raz zueplnie serio czy ci ktorzy mieszkacie w pl planujecie sie ewakuowac w najblizszym czasie , jesli tak to gdzie? 

 

PS. Teraz Komik zaczyna grzac ''katastrofe smolenska'' , wiec chyba wiadomo czemu to sluzy, niezaleznie od tego co sie wydarzylo Polsza spuscila leb nie po to,zeby po tylu latach odrzegawac kotleta i pchac do wojny, alez to wszystko jest pieknie zaplnowane acz przewidywalne i dla osobiscie zenujace, bo jednak nadal mam nieodparte wrazenie ustawki, a studzi emocje lecz generuje frustracje.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z odszkodowaniem po zniszczeniu nieruchomości w sytuacji rozprzestrzenienia się wojny na teren PL?

 

Lub gdyby to zrobiła zabłąkana rakieta, ubezpieczenie? Zrzutka?

 

Ostatni atak rakietowy było słychać nawet 40km od naszej granicy w Lubaczowie

https://www.zlubaczowa.pl/news/wydarzenia/9031-atak-rakietowy-kolo-jaworowa-w-lubaczowie-bylo-slychac-odglosy-wybuchow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Brat Jan napisał:

Co z odszkodowaniem po zniszczeniu nieruchomości w sytuacji rozprzestrzenienia się wojny na teren PL?

Zajrzyj do pierwszej lepszej umowy ubezpieczeniowej. Wszędzie są wykluczenia odpowiedzialności na wypadek działań wojennych, czy dużych klęsk żywiołowych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, eknm2005 napisał:

A tatarzy w służbie Rzeczpospolitej to też "ścierwo"?

Albo mniejszość muzułmańska w Polsce (jakoś mało było chyba tych incydentów z podrzynaniem gardeł niewiernych)?

Poczytaj sobie o Czeczeńcach, armii syryjskiej, albo o najemnikach arabskich w Bośni. I weź mi tu nie wyskakuj z Tatarami. Ich islam to nie islam, o czym głośno mówią ich konkurenci z importu. Chazbijewicz już wiele lat temu miał z nimi poważne ściny.

A jeżeli nie wiesz, kto to Chazbijewicz - to nie wspominaj nawet o polskich Tatarach.

Tak, najemnicy czeczeńscy, arabscy, kadyrowcy, ale też wszelki element islamski, który pchał się tu zbrojnie - dla mnie to ścierwo.

Chciałeś mnie zawstydzić, ale ja mam wyjebane w te twoje subtelności - bo i okoliczności nie są subtelne.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, eknm2005 napisał:

No wiadomo wg prawackich mediów chłopaki tylko knują jak tu przejąć władzę i wprowdzić islam

Nie wg "prawackich miediów", ale m.in. wg brytyjskiego wywiadu. I owszem, knują, stanowią potencjalny element wywrotowy. Odsyłam do Lindenberga i Ślusarczyka, sa też publikacje akademickie dotyczące infiltracji zachodnich instytucji kulturalno-oświatowych przez ugrupowania islamskie (m.in. Bractwo Muzułmańskie). To jest obca agentura - niekoniecznie pan Soliman, co sprzedaje chałwę na targu w Brukseli, ale...

 

A kebabów nie lubię, nie jadam. I tak, mam znajomych muzułmanów, studiowałem pisma arabskich intelektualistów, a zatem... ble, ble, ble, pierdu, pierdu.

Edytowane przez zychu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.