Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, takiTomek napisał:

Ciekawi mnie gdzie się całkowicie mylimy co do tego konfliktu i czego nie widzimy. Mam kilka punktów:
- w powszechnej opinii jest to że Putin chciał zająć Ukrainę szybko, od 2 dni do 2 tygodni. Dla mnie to jest jakaś fantazja. Wojna w Iraku trwała lata, Polska broniła się podczas 2 wojny 36 dni.

Jeśli na Polskę spojrzysz przez pryzmat Iraku to powinno Ci wyjść że Polska broniła się przez lata. 

Cytat

Te 2 dni to jakaś plotka, która nie ma nic wspólnego z realnym światem.

Ma dużo wspólnego gdy założysz że ludzie są Ci sprzyjający albo mają w dupie kto rządzi. I cała wojna polega na podmianie rządu i tym by ludzie Ci klaskali

Cytat


- Putin ma bardzo słabe wojsko, kolos na glinianych nogach - z tego co widać wysłał najgorsze swoje wojska tutaj. Nie ma tam najlepszych jednostek i sprzętu,

Putin nie wiedział że to będzie taka wojna

Cytat


- on chce zająć całą Ukrainę - to jest przypuszczenie. Może on nie chce jej całej zająć, może chce zająć całkowicie tylko od strony wschodniej Donbas itp.

On chce zabezpieczyć swoje interesy, pewnie zakładał zainstalowanie nowego prorosyjskiego rządu. Kilka szybkich akcji. Zgotowano mu niemal wojne pozycyjną

Cytat

 


- skoro nie wiadomo czy chce zająć całą Ukrainę, może chce wywołać kryzys humanitarny w Europie poprzez ogromną liczbę uchodźców,

Kryzysu by nie było gdyby poszło to tak jak zakładano. 

Cytat

- jaką rolę tutaj mają Chiny? Może się dogadali co do tej wojny, może to ma się ciągnąć długo itp.
- sankcje - tutaj nie wiem kto komu założył tak naprawdę większe sankcję. Oni dostali sankcje Iphony, Instagramy i inne bzdury. My dostaliśmy sankcje na żarcie żarcie i paliwo. Nie chcę rozkminiać nawet kto na tym gorzej wyjdzie.

Sankcje na żarcie? Jakie? A wojna miała być szybka. Długa się nie opłaciła. Myślę że ci sołdaci z leciwego sprzętu mieli za zadanie nie tyle walczyć co robić za peacekeeping. 

Cytat


- może ta cała izolacja od zachodu jest dla niego ok, może to jest jego cel. Będzie prowadził interesy z Chinami, Indiami.

Będzie. Pytanie tylko jak, skoro chińskie firmy srają na rubla i same ograniczają wywóz towarów. Rosja dla Chin to ropa i gaz, niewiele więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się to robi w XXI wieku:

 

180141d865b6c95e6f5376e1edd6e377_tqlq9mu

 

 

59 (albo 57,  trudno się zdecydować) zabitych w nalotach i jeden cudownie, nie może być inaczej, zmartwychwstały...

 

zsyp.tv/video/details/9278/cudowne-zmartwychwstanie-ofiary-ataku-rakietowego-ukraina

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Haha 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, wrotycz said:

Tak się to robi w XXI wieku:

 

180141d865b6c95e6f5376e1edd6e377_tqlq9mu

 

 

59 (albo 57,  trudno się zdecydować) zabitych w nalotach i jeden cudownie, nie może być inaczej, zmartwychwstały...

 

zsyp.tv/video/details/9278/cudowne-zmartwychwstanie-ofiary-ataku-rakietowego-ukraina

 

 

 

Tam napisane, że to rodzaj hapenningu czyli jak rozumiem performance. To nie są ofiary wojny. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu czytam w prasie: "bomby Putina", "żołnierze Putina", "armia Putina". To już nie ma "armii rosyjskiej"? Co będzie następne? "Putinowcy"?

No i nasi dyżurni eksperci (nawet ci niebędący ekspertami) już wszystko wiedzą - jak miało być, dlaczego nie wyszło, i jak to się zakończy...

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RealLife said:

Tam napisane, że to rodzaj hapenningu czyli jak rozumiem performance. To nie są ofiary wojny. 

 

Tak jest napisane na zsypie ale gość w telewizorze nie mówi słowa o happeningu tylko przekazuje "wiadomości" z wojny.

Pokaż mi słowo "happening" na ekranie, albo w jego wypowiedzi.

 

Stawiam tygodniówkę. Pokaż mi gdzie na filmie jest napisane/powiedziane, że to "happening" a  zrobisz tysiaka. Nie chcesz zarobić tysiaka?

 

 

No widzisz. Tak się dziś robi "newsy".

 

Albo tak:

 

comment_16471711459td7JoFyVvLmJ4L2MRxQH3

 

Albo tak:

 

image-651.png

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz

 

Czepiasz się (podobnie jak ja) :P .

Już chyba Ziemkiewicz czy któryś z innych mądrych redaktorów powiedział, ze nawet jak źródła ukraińskie kłamią - to i tak należy im wierzyć, bo liczy się idea, a nie prawda. 

 

Feelings bro. To co jest najważniejsze. 

Czyżbyś nie chodził do szkoły? ;) 

A Ty tylko z jakimiś faktami czy logiką... 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, wrotycz said:

 

Tak jest napisane na zsypie ale gość w telewizorze nie mówi słowa o happeningu tylko przekazuje "wiadomości" z wojny.

Pokaż mi słowo "happening" na ekranie, albo w jego wypowiedzi.

 

Stawiam tygodniówkę. Pokaż mi gdzie na filmie jest napisane/powiedziane, że to "happening" a  zrobisz tysiaka. Nie chcesz zarobić tysiaka?

 

 

No widzisz. Tak się dziś robi "newsy".

 

Albo tak:

 

comment_16471711459td7JoFyVvLmJ4L2MRxQH3

 

Albo tak:

 

image-651.png

 

 

 

Kilkanaście lat temu była w moich ówczesnych okolicach powódź. To była powódź która zalała Sandomierz po dachy domów. Ale u mnie 50 km dalej nic nie było, było socho. Wezbrał tylko lokalny strumyk tak po same brzegi. 

 

Patrzę przez okno a tam reporter włazi do strumyka w takim stroju co mają rybacy aby głęboko w wodę wejść. Tak do połowy wzrostu. Kamerzysta kręci, on coś gada. Pojechali. 

 

Później w wiadomościach wieczornych (TVP regionalna) patrzę a tam nadają właśnie to nagranie. Gość podał że jest w Sandomierzu, że stoi w wodzie po pas. Kamerzysta tak umiejętnie dobrał kadr że nie było widać że reporter stoi w rzece. Aż mi dech zaparło. 

 

Co ciekawe w Sandomierzu było co pokazywać i faktycznie powódź zalała miasto ale z lenistwa czy innych powodów nawet nie chciało się gościowi jechać do tego Sandomierza.

 

Jak widać to samo robi CNN.  

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zychu napisał:

Od jakiegoś czasu czytam w prasie: "bomby Putina", "żołnierze Putina", "armia Putina". To już nie ma "armii rosyjskiej"? Co będzie następne? "Putinowcy"?

Idac tym tropem to co robi warszafka to kaczyzm a nie suwerenne decyzje spoleczenstwa .I w sume to jest prawda bo demokracja to fikcja dla motlochu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Martius777 said:

 

Pod tym linkiem jest takie stwierdzenie:

 

"Coraz więcej ochotników z całego świata dołącza do Legii Międzynarodowej, aby na Ukrainie walczyć z armią Władimira Putina. W przypadku Polaków sytuacja jest trudna ze względu na obowiązujące przepisy. Bez właściwej zgody MON ochotnikom po powrocie z Ukrainy groziłaby odpowiedzialność karna. Ze słów prezydenta Andrzeja Dudy wynika jednak, że tej odpowiedzialności ochotnicy z Polski nie powinni się obawiać.".

 

Pomijając sam pomysł zachęcania do wyjazdu to myślę, że jednak powinni się obawiać konsekwencji prawnych. Wczoraj widziałem info że sąd skazał jakiegoś wójta za to że udostępnił Poczcie Polskiej dane mieszkańców w związku z wyborami w 2020 roku. Kolejne 200 spraw jest w toku. To miały być wybory korespondencyjne ale nie pykło. Wójt wykonał polecenie Rządu za co został skazany... 

 

Także ja bym nie wierzył Andrzejowi. 

Edytowane przez RealLife
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RealLife napisał:

W przypadku Polaków sytuacja jest trudna ze względu na obowiązujące przepisy.

Nie tylko w przypadku Polaków. Rządy m.in. Wielkiej Brytanii i Holandii zapowiedziały, że będą sądzić swoich obywateli, którzy uskuteczniają "turystykę wojenną".

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zychu napisał:

Nie tylko w przypadku Polaków. Rządy m.in. Wielkiej Brytanii i Holandii zapowiedziały, że będą sądzić swoich obywateli, którzy uskuteczniają "turystykę wojenną".

Z UK jest taki problem że tam nawiali z czynnej służby. Weteranów to raczej nie dotyczą obostrzenia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedne Niemcy nie wyrabiają z przyjęciem uchodźców - stworzyło się tak zwane "wąskie gardło".

 

https://www.rp.pl/polityka/art35857211-szefernaker-o-naplywie-uchodzcow-niemcy-poprosili-o-wstrzymanie-pociagow

 

Polska za to, jak przystało na mocarstwo europejskie, nie ma problemów z przyjmowaniem uchodźców - u nas jest za to tzw. "głębokie gardło" (z angielskiego deep throat).

 

Niektórzy przypuszczają, że może to być tak zwany "efekt Sikorskiego".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Taboo said:

To z Bernie Gores to jest fake, CNN tego nie ogłosiło.

 

Taki sam fejk jak te stosy trupów po bombardowaniach.

 

 

Ten "nius" CNN został zdjęty, najprawdopodobniej po 3 dniach. Jeśli CNN faktycznie zależałoby na dobrym imieniu zamiast na propagandzie to by go zdjęli w pół godziny. Nie wierzę, że nikt im, uprzejmie, nie doniósł.


Tu jest przykład "niusa" o tym, że, rzekomo, Rosjanie płacą rodzinom zmarłych żołnierzy 11tys. rubli (słownie jedenaście tysięcy). Tymczasem w 2015 roku, Rosjanie płacili rodzinom poległych w Donbasie 3 miliony. I to mnie naorowadziło na ślad przekrętu.

 

Okazuje się, że informacja o 11 tys. pojawiła się na kanale Telegram Rady Najwyższej Ukrainy dn 1 marca, i dalej tam jest, gdzie to opublikowano informację, że Ministerstwo Obrony Rosji podjęło decyzję o wypłacie odszkodowań pieniężnych rodzinom rosyjskich żołnierzy poległych na Ukrainie. Podano również kwotę płatności - 11 000 rubli.
Dobrze słyszycie - źródłem tych objawień (po łacinie rewelacji) jest Rada najwyższa Ukrainy.

 

Okazało się również, że Ministerstwo Obrony Rosji zaproponowało przeznaczenie 5,01 mld rubli z budżetu federalnego w 2022 roku na wypłaty dla uczestników "specjalnej operacji wojskowej na terytorium Ukrainy, Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej od 24 lutego 2022 roku". Otrzymają oni status weteranów walk i świadczenia zgodnie z poprawkami do ustawy "O weteranach". Nowy projekt ustawy został opublikowany w trybie pilnym 28 lutego.

 

I ja mam uwierzyć, że oni z tych 5 miliardów będą płacić po 11 tys.? To by oznaczało 454tys. takich świadczeń. Takich strat się spodziewają, czy raczej wyższe te kwoty będą?


Potem takie "niusy" są powielane i my się nimi karmimy. Ten akurat w ddg jest na 35 ukraińsko/rosyjskojęzycznych stronach.

 

O innych nawet nie wspomnę. Albo wspomnę, a co mi tam. Te i tego typu "niusy" potem są rozpowszechniane przez przez innych, w tym m.in. TVP. Tak, TVP. Tu, od 14 dni, TVP powiela tę bajeczkę mimo jej oczywistej nieprawdy i dalej nie zdjęła jej ze swej strony. Mam uwierzyć, że to ich niekompetencja czy celowe działanie. Ja wiem, że oni są głupi ale nie aż tak. To nie jest nieprawda tylko świadome kłamstwo.

 

I o to chodzi w propagandzie - o oszustwo. Oszukanie mnie, nas, tak, żebyśmy uwierzyli w narrację nadawcy, kimkolwiek on jest i żebyśmy wypełniali jego wolę myśląć, że jest to nasz wybór.

Jak ktoś lubi być oszukiwanym to ja mu nie zabraniam. Ale nie moim kosztem. W momencie gdy ja za to płacę to już jest moja sprawa.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gość w dom, Bóg w dom"

 

Już Ukry się napieprzają z polską policją... za naszą i waszą. xd

 

Widać że spokojna z nimi będzie w Polinie, się same baranki boże zjechały = kobiety i dzieci. xd

 

https://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,28220368,granica-w-kukurykach-policja-uzyla-sily-wobec-ukraincow-blokujacych.html?_ga=2.87515864.1908376864.1646944048-1461507883.1644755543#S.DT-K.C-B.3-L.4.maly

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eknm2005Narobiło się, .  Chyba teraz Polacy spać nie będą spokojnie! 

@eknm2005Haha ministerstwo obrony Rosji. XD W papierach wszystko mają pięknie. Im w te papiery wierzyć oficjalne to ja nie wiem. Jak oni w pierwszym rzucie milicje na front wysłali i poborowych bo w papierach mieli ich jako żołnierzy zawodowych. Radzę sobie też zobaczyć, jak to u nich wygląda te 2 mln rezerw. XD 

Tam kradnie każdy od dołu do samej góry czyli po samego Putina. U nas też, ale tam razy x. Skoro oligarchowie dostali pieniądze na żywność dla żołnierzy to widać, jak to pięknie wygląda właśnie. 

Ruscy malutcy przy propagandzie haha. Ławrow dalej twierdzi, że żadnej wojny nie ma a całe miasta spalone. To jest dopiero wyższa szkoła jazdy. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.