Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, zychu napisał:

Bardziej niż USA w analogicznym okresie?

No i na czym polegał ten "ruski ekspansjonizm w RP"? Czy naprawdę muszę cię odsyłać do słownika, abyś zapoznał się ze znaczeniem terminu "ekspansja"?

I co jest życzeniowego w mojej wypowiedzi? Ot, stwierdzenie faktu. Ale niektórych fakty uwierają.

Jesteś potwierdzeniem tezy, że rusofobia i emocje niektórym za bardzo mózg uciskają, jeżeli prostych, weryfikowalnych faktów nie dopuszczają do świadomości.

 

Panie, idż w chuj z taką edukacją - coś tam pewnie czytałeś, ale ignorantem pozostałeś.

 P"zychu" przeczytałem i słownik papierowy miałem a nie google. Co więcej definicje słowa ekspansja nie tylko przeczytałem jak pisałem wyżej ale i doświadczyłem 

 

Miałem się tutaj wdać w dyskusje z Tobą ale widzę że brak Ci argumentów i obawiam się że bedziesz emitował obelgami pod moim adresem. No nic powiem Ci tak. Abyś zawsze mógł żyć w bele jakim "demokratycznym" systemie i abyś nigdy nie musiał doświadczyć tego co nasi rodacy żyjący pod okupacja ruskich.

 

Miłego dnia i proszę nigdy więcej nie odpisuje na moje posty na tym forum, wyraźnie mamy kompletnie odmienne poglądy i doświadczenie tak że szkoda naszego czasu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sargon napisał:

Wczotaj o tym wlasnie czytalem.

Szok tak bez pardonu i nikt nie pyta skad mieli informacje...

A dzis to Wyciekły maile. Na liście Rosja, Polska, Ukraina, Słowacja, Węgry... (msn.com)

 

Cytat

Kontrowersyjna decyzja Facebooka

Facebook ma zezwolić nawet na posty, w których internauci wspominają o śmierci prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Tymczasowa zmiana polityki "Mety" ma dotyczyć Ukrainy, Rosji, Polski, Łotwy, Litwy, Estonii, Słowacji, Węgier i Rumunii.

Posty wzywające do śmierci Putina lub Łukaszenki będą usuwane tylko wtedy, jeśli zaistnieją przesłanki, że groźby są wiarygodne. Niedozwolone mają być natomiast wezwania do przemocy wobec jeńców wojennych

Bez kitu, to jest jakis obled.

To jest wlasnie najwiekszy problem, ze teraz nastapila masowa apoteoza wojny, zamiast apoteoza pokoju i robienie wszytskiego,zeby ten konflikt zazegnac, to jest ciagle liczenie ofiar po jednej i drugiej stronie , teraz to gowno z fejsbukiem.

Ludzie maja sie oswajac z tym jako czyms normlanym,jakby to byla gra albo filmik kurwa.

 

Brak mi slow, bo gdyby ten konflikt nie byl ustawka, to Putka juz dawno zdjalby ten snajper co to teraz pojechal ukrow bronic, zanim Putek by pomysl o jakiejs operacji wojskowej, o broni nuklearnej etc, juz by go nie bylo razem z jego 9 sobowtorami dla pewnosci,ale mamy koljna ustawke na miare kowida, wiec zezwalalmy bydlu na zyczenie smierci na fejsie.

Moze jeszcze kurwa fanpage specjlany zrobia zyczeniesmierci.

 

Powiem szczerze,ze mi zajeloby moze 15 minut przekonanie Vlada,zeby dal sobie juz spokoj z ta Ukraina (gdyby to nie byla ustawka),a tu kurwa jezdza do niego jakies kurwa pielgrzymki ciagle i chuj i nic.

 

Marny nasz los, a wystarczyloby,zeby chlopaki w mudnarach odmowily sluzby jak jeden maz na calym swiecie i by sie skonczyla zabawa w wojenke.

 

s-l400.jpg

Zalamka

 

 

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Staś napisał:

Miałem się tutaj wdać w dyskusje z Tobą ale widzę że brak Ci argumentów

Nie, misiu. To tobie brak argumentów.

Ale dam ci jeszcze jedną szansę - odpowiedz na moje pytania.

 

Nie? Tak myślałem.

Człowieku, zrównywanie okresu prl z okupacją - zagrożeniem życia, łapankami, nieustannym życiem w presji i zaszczuciu - dowodzi tylko, że kompletnie ci mózg zlasowało.

Zrobiłeś z siebie pajaca. I to koncertowo.

 

32 minuty temu, Staś napisał:

i proszę nigdy więcej nie odpisuje na moje posty na tym forum

Masz opcję 'ignoruj'. A do twoich wypowiedzi będę się odnosił, jeżeli tylko uznam, że mam ochotę i warto (a idiotyzmy zawsze warto wytykać).

Wysrałeś się i zrejterowałeś. Nie jestem zaskoczony.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sargon napisał:

Oni zawsze wiedzą wcześniej, pytanie kto jeszcze wiedział i nam nie powiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, cst9191 napisał:

wymagałoby to chwilowych drobnych ograniczeń, ale nieodczuwalnych z perspektywy zwykłego obywatela."

Wszystkie te "chwilowe i drobne ograniczenia" - od covidowych obostrzeń po rosnącą inflację - są nieodczuwalne z perspektywy zwykłego obywatela...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cst9191 napisał:

"Jesteśmy gotowi podjąć decyzję o rezygnacji z rosyjskich surowców energetycznych z dnia na dzień. Być może wymagałoby to chwilowych drobnych ograniczeń, ale nieodczuwalnych z perspektywy zwykłego obywatela." - Anna Moskwa (PISSmanka)

Taka deklaracja nic nie kosztuje :D bo umowa gazowa i tak się kończy w 2022 r.. Więc to takie pierdoloolololo.

 

Za to putin ogłasza, że będzie sprowadzał Syryjczyków do walki na Ukrainie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Putin sprowadza Syryjczyków i Hezbollah.

A tymczasem - część ochotników jest trochę rozczarowana "wiecznym kontraktem", jaki oferuje Ukraina, i zmywa się z miejsca.

 

To tak pod uwagę Szaraka i innych napinaczy - jak już tam pojedziecie, to albo z tarczą albo na tarczy - Ukry was nie wypuszczą inaczej ;>

 

https://www.blick.ch/ausland/230-franken-im-monat-verpflichtung-bis-kriegsende-britischer-soeldner-klagt-ueber-knebelvertraege-der-ukrainer-id17310767.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/10/2022 at 10:42 PM, cst9191 said:

Brytyjski premier Boris Johnson powiedział w czwartek wieczorem, że obawia się, iż prezydent Rosji Władimir Putin może zdecydować się na użycie broni chemicznej na Ukrainie, bo sygnały z Moskwy są niczym "wyciągnięte prosto z rosyjskiego podręcznika".

 

George Bush też widział broń chemiczną w Iraku (w 2002), Obama w Syrii (w 2012) a teraz Johnson widzi ją w Rosji (w 2022). Ja nic nie sugeruję...

 

Ma chłop rację - zachodni podżegacze, tacy jak on,  posługują się radzieckim podręcznikiem napisanym w Waszyngtonie. Jedynym krajem posiadającym broń masowego rażenia i terroryzującym świat są Stany Zjednoczone Ameryki.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Kapitan Horyzont said:

W każdym razie ich reakcja jasno potwierdza, że świadomie pakowali nas na minę.

 

A co ja niby powiedziałem?

Słowo "rozmyślili się" było w cudzysłowie.

Wróć, przeczytaj że zrozumieniem a potem się nie zgadzaj bo jak na razie to potwierdzasz mokre słowa, czyli się zgadzasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Strusprawa1 said:

Oglądałem masę występów mesjaszy prawicowych mediów i (...), prawie nigdy nie wskażą rozwiązań, nigdy nie wskażą kim ludzie z sali słuchający muszą się stać, aby w ogóle mieć wpływ na rzeczywistość.

 

Jak nie wskażą rozwiązań? Wskazywali i wskazują tylko Ty raczysz tego nie widzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla myślących...

 

Panowie, wiecie czym się różni światowa scena polityczna od teatru? Czy ta wojna nie jest przypadkiem dla kogoś "wygodna"? Czy przypadkiem nie ma ona jakiegoś dalej idącego celu? 

Pytania raczej retoryczne.

 

A teraz pozwólcie, że założę foliową czapeczkę i będę kontynuował:

 

Elity światowe, królowie i prezydenci to masoni wysokiego stopnia. ( pan P. też )

 

Wojna jest tylko dla nas maluczkich, a u góry się robi interesy i przewroty światowe mające na celu ustalenie pewnych zamierzonych wcześniej rzeczy. 

 

W TV wyświetla wam się przekaz z narracją w jaki macie wierzyć. Dla każdej ze stron konfliktu "odpowiedni". 

 

I zupełnie jak na scenie każdy lider ma tu swoją rolę do odegrania, a "zbiegiem okoliczności" prezydent Ukrainy to nawet zawodowy aktor. 

 

Może te wszystkie rzeczy wokół tej wojny, które się w ogóle nie kleją nie są przypadkowe....

 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, smerf napisał:

Dla myślących...

 

Panowie, wiecie czym się różni światowa scena polityczna od teatru? Czy ta wojna nie jest przypadkiem dla kogoś "wygodna"? Czy przypadkiem nie ma ona jakiegoś dalej idącego celu? 

Pytania raczej retoryczne.

 

A teraz pozwólcie, że założę foliową czapeczkę i będę kontynuował:

 

Elity światowe, królowie i prezydenci to masoni wysokiego stopnia. ( pan P. też )

 

Wojna jest tylko dla nas maluczkich, a u góry się robi interesy i przewroty światowe mające na celu ustalenie pewnych zamierzonych wcześniej rzeczy. 

 

W TV wyświetla wam się przekaz z narracją w jaki macie wierzyć. Dla każdej ze stron konfliktu "odpowiedni". 

 

I zupełnie jak na scenie każdy lider ma tu swoją rolę do odegrania, a "zbiegiem okoliczności" prezydent Ukrainy to nawet zawodowy aktor. 

 

Może te wszystkie rzeczy wokół tej wojny, które się w ogóle nie kleją nie są przypadkowe....

 

Tak dokladnie niestety jest, ale wiekszosc ludzi zyjaca swoim zyciem o czym juz pisalem typu praca /dzieci/dom/kredyty/wakacje/rozrywka etc. nie zastnawaia sie nad porzadkiem Swiata, po prostu zyja, a wydarzenia globalne takie jak wojna, kowidy i inne traktuja jak wydarzenia losowe ,takie jak piorun ,ktory akurat pierdolnal w stodole sasiada, ot mial chlop pecha co zrobisz.

Ja sie im nie dziwie, bo przeciez to naturalne,ze czlowiek chce zyc normlane , a nie rozkminiac swiatowe spiski czy zakladac,ze one wogole istnieja stad nazywanie innych foliarzami etc, co w ich mniemaniu wynika ze zdrowego rozsadku i oddanie kontroli nad swoim zyciem innnym ufajac im bezgranicznie, ale tak naprawde jest wynikiem niewiedzy wynynikajacej z braku czasu itd jak wyzej .

 

Swiat jest maly tzn planeta Ziemia, wiec trudno uwierzyc,ze po tylu latach jej istnienia ekipy rzadzace nie dogadalyby sie ze soba w celu latwiejszego sterowania masami, tworzac nam wlansie teatr.

 

Wojna jest najwiekszym nieporozumieniem, bo np pomyslmy sankcje na Rosje, no czy Putin jakos cierpi z ich powodu no nie, bo on ma wszystko cierpia zwykli ludzie, czyli cierpienie obywateli rosyjskich rozumiem,ze jest mniej wazne niz ukrainskich(nie poronuje oczywiscie zgonu cywila do brak fejbuska ruska,wiecie o co mi chodzi), wiec to wyglada tak jakby byly dwie rodziny ktore maja dzieci,ale sie nie lubia i zamiast rozwiazac sprawy iedzy soba to dorosli zabieraja dzieciom zabwki lub je zabijaja chcac wplynac na doroslych, no sory,ale to sie nei moze udac, to jest tez niehumanitarne.

 

A o aktorze Zel pisalem od samego poczatku, zreszta wszyscy wokol niego tez sa zwiazani z filmem , mozna powiedziec ,ze ukraina rzedzi mala ekipa filmowa od aktora przez scenarzyste po producenta (jak ktos chce niech sobie sprawdzi) i o ile wiadomo,ze kazdy plityk jest aktorzyna, to ten jest nim doslownie, a moim zdaniem wlasie dlatego go obsadzili w tej roli prezydenta, ktory ma rozpetac 3 swiatowa, bo tylko aktor moze to udzwignac profesjnalny aktor.

Ja mam wrazenie,ze jest kiepskim aktorem, nie widac po nim zadnych emocji tylko czytanie z kartki lub wykutena pamiec,a przeciez niby ciagle jego zycie jest zagrozone itd.

 

Wbija do glowu calemu swiatu slowa klucze i sa nimi /samoloty/zaglada atomowa/Polska/i jeszcze jakies,ale one kieruja uwage Swiata wlasnie na to.

 

Poza tym c my wiemy o tej wojnie? niewiele , bo mam wrazenie,ze zawod korepsondeta wojennnego przestal istniec jak reka odjal, wiec zrodlem wiedzy sa filmi z tikotoka i fejsbuka publikowane w tv;/ potem sa takie kwaitki,ze puszczaja fragment gwiezdnych wojen w izraleskiej tv twierdzac,ze to sceny z Kijowa...

 

mowiac krotko jestesmy robieni w chuja tak jak w kowidem i coraz wiecej ludz to widzi , juz fala ruskiego agenta nieco zelzala, ale chcialbym sie mylic ,ze to i tak sie wszystko zle skonczy,ze po trupach do celu i nic nie da sie zrobic, bo roziwazania musialby byc tak radykalne,ze nawet nie napisze jakie...

 

Perelka z wczoraj mosbacher przeprasza Poslke za jazde z praworzadnoscia:) bo to jednak byla ruska propaganda... 

 

O ile kowidianskie gowno szlo zniesc , acz lekko nie bylo, to tu jednak konswkswencje beda o wiele gorsze dla zwyklych ludzi, tak sobie mysle,ze tych ukrow juz ponad milion najechalo do nas i oni mowia,ze oni wroca do siebie kiedys, ja sie pytam do czego, do zmombarodwanych mieszkan? a jesli nie zmombardowanyc to nie poto ich ''wysiedlili'' zeby znowu przyjac, wiec skoro oni sa w wiekszosci u nas, to gdybym byl takim czubem jak organizoatorzy to zebralbym ich w jednym miejscu i odpalil atomice, dwie pieczenie na jednym ogniu przestroga dla reszty swiata (oczywiscie ustawka) i pozbycie sie potencjalnych chetnych do powrotu. 

Tak serio Panowie czy Ci co mieszkaja w pl planujecie gdzies sie stad zwinac w najblizszych no i tu ciezko oszacowac,ale raczej biorac pod uwage tempo wydarzen szybciej niz pozniej stad i jesli tak to gdzie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Proffesor napisał:

Poza tym c my wiemy o tej wojnie? niewiele , bo mam wrazenie,ze zawod korepsondeta wojennnego przestal istniec jak reka odjal, wiec zrodlem wiedzy sa filmi z tikotoka i fejsbuka publikowane w tv

Korespondenci pojawiają się po jakimś czasie. Źródło to filmiki z tiktoka czy insta dlatego że każdy ma telefon. Masa ludzi ma instagram. Ukraina to nie Mali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Obliteraror napisał:

Rozpacz, jakby na Plac Czerwony spadł ICBM. Wroć, wtedy byłby mniejszy xD

 

 

 

No i widzisz to jest to o czym pisalem wyzej.

Taki zabieg spychologiczny zestawny instagrama z trupami dzieci.

No to z grubsza bez refleksji reakcje beda jak Twoja, bo wiadmo kuriozalne to wyglada, ale jak kurwa pomyslisz i inni ktorzy beda zaraz pewnie to loszke obwiniac o zbombardowanie dzieci jakby to ona i inne laski bombardowaly ukraine, no ludzie nie robmy kurwy z logiki.

Czy tak laska i im podobne maja jakis wplyw na polityke swiatowa?

Czy odciecie dzieciakow od instagrama moze zakonczyc wojne nawet gdyby nie byla ustawka??

Zmiluj sie, bo naprawde to jest niesmaczne.

1 minutę temu, Libertyn napisał:

Korespondenci pojawiają się po jakimś czasie. Źródło to filmiki z tiktoka czy insta dlatego że każdy ma telefon. Masa ludzi ma instagram. Ukraina to nie Mali. 

A moglbys doprecyzowac po jakim, bo juz chyba dwa tygodnie mijaja?? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.