Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, eknm2005 napisał:

Amerykanie razem z Ukraińcami przygotowują prowokację z użyciem broni chemicznej, aby obciążyć tym incydentem Rosję. 

 

https://www.pravda.ru/news/politics/1689715-ukraina_gotovit_khimataku/

Co jak co, ale ruskie strony są najmniej wiarygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, eknm2005 said:

Jak to mierzysz

 

Na przykład nową ustawą rosyjską która przewiduje 15 lat więzienia za pisanie na niekorzyść Rosji. 

 

Zresztą powoływanie się na ruska gazetę i jeszcze domaganie się uzasadnienia czemu jest niby nieobiektywna to z twojej strony słabe jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://nationalinterest.org/feature/costs-foreign-volunteers-fighting-ukraine-201156

Bardzo dobry artykuł o "zagranicznych bojownikach", czyli krótko mówiąc - wojennych świrach i najemnikach. Głos ważny, bo u nas dominuje zachwyt: "och, tylu ludzi już tam jedzie walczyć!". I nikt nie zastanawia się, po co ci ludzie tam jadą, i jaki będą stanowić problem w niedalekiej przyszłości.

Im dłużej to trwa, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że miałem rację przewidując los Polski i Ukrainy - mężczyźni na przemiał, kobiety na eksport.

1 godzinę temu, $Szarak$ napisał:

@eknm2005Mordo, ale oddziały od tego Rosyjskie rzeczywiście są na Białorusi - związane z bronią chemiczną. 

Jeżeli Amerykanie ostrzegają przed bronią chemiczną, to mam obawy, że sami chcą jej użyć pod fałszywą flagą (vide Syria w 2015 chyba). Ludność Ukrainy nie liczy się w tej rozgrywce.

Doceniam fakt zaangażowania wywiadu amerykańskiego, ale przecież to nie z dobroci serca. Kalkulacja. Opłaca się udostępniac dane wywiadowcze - udostępnią. Opłaca się poświęcić kilka tysięcy ludzi - to poświęcą.

Edytowane przez zychu
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, $Szarak$ napisał:

@zychu No, ale to pierwsza Rosja zaczęła donosić, że Amerykanie użyją broni chemicznej. 😜

Nie nadążam za tymi ujkami. Wiem tylko, że jedni warci drugich (wiem, że dla was to kontrowersyjna teza, ale popytajcie ludzi z Bliskiego Wschodu albo Azji Wschodniej - im na łby spadały amerykańskie pociski).

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, smerf napisał:

Może te wszystkie rzeczy wokół tej wojny, które się w ogóle nie kleją nie są przypadkowe....

 

Wszystko jest planowane, wiele elit ma pierdolca i pewne rzeczy muszą być danego dnia, o danej godzinie robione danego roku. 

 

Mało rzeczy jest pozostawionych przypadkowi i nie bez powodu to wszystko dzieje się po covidzie, olimpiadzie i kiedy kraje borykają się z upadłościami jako kraje i przedsiębiorstwami jako właśnościami prywatnymi. 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/rosja-grozi-atakiem-na-dostawy-broni-na-ukrainę-konwoje-będą-celem/ar-AAUYB37?li=BBr5KbO

 

Cytat

Rosja grozi atakiem na dostawy broni na Ukrainę. "Konwoje będą celem"


Dostawy broni z Zachodu na Ukrainę komplikują sytuację i sprawiają, że konwoje z bronią stają się legalnymi celami dla sił rosyjskich – stwierdził wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zychu napisał:

Nie nadążam za tymi ujkami. Wiem tylko, że jedni warci drugich (wiem, że dla was to kontrowersyjna teza, ale popytajcie ludzi z Bliskiego Wschodu albo Azji Wschodniej - im na łby spadały amerykańskie pociski).

Teksty o biolabach na Ukrainie i w Gruzji pojawiły się ponad rok temu.

Było to nie wykraczające poza typowe działania USA, ale też nie było jakichś potwierdzeń. Potem można było znaleźć dokumenty o wspólnych labach, na stronach ambasady amerykańskiej.

 

Tak naprawdę najbardziej niepokojąca była wypowiedź Victorii Nuland przed komisją kongresu, gdzie jest wyraźnie zaniepokojona , że Rosjanie mogą przejąć laby, i że Ukraina musi je zniszczyć.

To, kto, i jak o tym mówi, jest dość niepokojące.

Nie wszystkie rzeczy są dozwolone (i bezpieczne) w USA, więc standardowo niektóre rzeczy USA robi u "sojuszników", czy innych podbitych, upadłych krajach.

 

Przypomnę tylko, że Lepper ostatecznie miał rację, a odpowiedzialnym  (np. Kwachu) warunkowo umorzono postępowania ze względów bezpieczeństwa.

Nawiasem mówiąc, w spółce ukraińskiej Burisma, obok młodego Bidena i kilku innych amerykańskich przydupasów systemu - zasiadał też nasz świński zapity ryjek.

Pomyśleć, że kiedyś głosowałem na chujka....

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sargonI co w tym takiego nadzwyczajnego? Niestety prawda jest taka, że Ameryka jest jednym z wielu państw które je ma. Wierzy ktoś, że Chińczycy nie mają podobnych albo Ruscy? Nie ma w tym nic nadzwyczajnego - oczywiście, to jest niepokojące dla nas, ale takie laboratoria to tysiące na świecie przez wiele państw....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, $Szarak$ napisał:

@sargonI co w tym takiego nadzwyczajnego? Niestety prawda jest taka, że Ameryka jest jednym z wielu państw które je ma. Wierzy ktoś, że Chińczycy nie mają podobnych albo Ruscy? Nie ma w tym nic nadzwyczajnego - oczywiście, to jest niepokojące dla nas, ale takie laboratoria to tysiące na świecie przez wiele państw....

Czasem się zastanawiam, ile Ty masz lat xD

 

To nie jest sprawa, że ktoś ma laby, tylko że takie, które się wypycha z własnego kraju do jakiejś bananowej republiki, prowadzą zazwyczaj badania nielegalne - np. nad bronią biologiczną, czy chemiczną - zakazane konwencją ONZ.

 

Już to pisałem - USA zrobiło z Ukrainy swoją dziwkę, a na dodatek zapewne robiło tam nielegalne rzeczy.

 

Z innych klasyków łamania konwencji i praw :

USA umieściło w Polsce i Rumunii (czy w bantustanach Ameryki Pd) więzienia CIA, bo w USA nie można torturować ludzi. Więc robili to za granicą.

Izrael też srał na konwencję o broni jądrowej, i zdobywał ją nielegalnie, itp

  • Like 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sargon A ja się zastanawiam w jakim ty świecie żyjesz. Przecież każdy to wie, że Ameryka, Chiny, ruskie i masa innych

 państw ma w dupie jakieś konwencje ONZ. Dlatego pytam co jest w tym dziwnego? Powiedz mi? Chiny tak nie robią? Ruscy nie robią? Tak samo o bliskim wschodzie gadanie, że Ameryka wjechała. Co Rosja robiła na Syrii? Która armia zabijała demonstrantów w Kazachstanie? A Gruzja? A Czeczenia?  Oni wszyscy siebie warci a wy przeżywacie szok, że tak duży i silny kraj ma laboratoria w których sobie produkuję uj wie co. Naprawdę niesamowicie to jest dziwne! Co za szok! 

Ps ty mi piszesz co legalne a co nie, jak to są tak silne państwa, że nikt nad nimi nie stoi. XDDDD

 

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu koles wpadl na ciekawy cudzyslow pomysl, jak moze sie rozwiazac rzekome zamieszanie z migami, czyli usa w ramach rewanzu, za to zamieszanie daje te patrioty, a my sie ''zlitujemy'' i damy te pieprzone migi,zey sobie stad latali, bo przeciez jakby co patrioty nas obronia, ale czy przed nukem tez? pytanie reotryczne.

Jedno jest pewne jak tu kolego napisal nic nie dzieje sie przypakowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$, jeżeli dla ciebie jest oczywiste, że jesteśmy dziwką i wasalem Ameryki, to zdumiewa mnie, że tak chętnie chcesz iść walczyć - właśnie jako taka dziwka. I jeszcze byś innych karabinem przymuszał...

Nawet Polska miała swego czasu pewne pole manewru - nasze obecne położenie to nie geopolityczna konieczność, a rezultat posiadania sprzedajnych elit. Los tej części Europy jest już przyklepany, bawi mnie, jak się polactwo zamartwiało (z dużą dozą złośliwości), jaki to pierdolnik zrobią czarnuchy we Francji czy w Niemczech. Tia. Pierdolnik i czarnuchowo to będzie tu, w Europie środkowej. Wojna, migracje, nieustanne napięcie, plus tabuny negrów, którzy albo będą podążać na Zachód, albo będą tu wpadać, aby dupczyć najtańsze kobiety w Europie.

Naprawdę, o taką Polskę chcę sie bić.

Edytowane przez zychu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perun82 napisał:

 

Nie wiem co to za straszenie. Przecież w przypadku takich zachowań w stosunku do polaka jest podobna odpowiedzialność karna. Wzięło się to po akcjach z tzw czyścicielami kamienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.