Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, SzatanK napisał:

A znam ten problem!

 

Moja mama też rzadko wywala jedzenie i zanim cokolwiek wezmę z lodówki patrzę na datę ważności, bo ta potrafi zaskoczyć :D 

Moja dawna sąsiadka starsza kobieta miała identyczny problem, zaś mojego najlepszego kolegi mama również lubi trzymać przeterminowane rzeczy z tego co wiem. W ogóle byłem obiektem do testu i wszamałem przeterminowane Haribo (chyba tylko pół roku) dzięki uprzejmości mamy kolegi ale mam się dobrze, strach pomyśleć co by bybyło gdyby poczęstowała mnie pasztetem.

Branie od starszych osób pasztecików, które były pyszne i dobre ale rok temu albo i więcej jest nasączone dużym ryzkiem. Babcia chciała dobrze a wykończyła pasztetem z cebulką 8 chłopa, lol. Jaka dobijająca śmierć, już chyba lepiej dostać kulką w czoło niż być otrutym kanapką i w dodatku przez babcię.

Ciekawe ile ten pasztet musiał leżeć w lodówce, pewno zielono/biało/czarne i robaki zeskrobała i im dała.

 

Bardzo interesujące jest też to, że te starsze osoby się nie przekręcają od tych przeterminowanych rzeczy, ta adaptacja do trującego żarcia jest fascynująca i nosi jak dla mnie znamiona tajemnicy dla mnie nie zrozumiałej oraz ociera się o mistycyzm.

Z tym haribo się upiekło, fakt. 

Starsze roczniki wytrzymały jakieś na te przeterminowane rzeczy, jakaś większa akceptacja albo coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Proffesor napisał:

„Atak nuklearny zniszczy Warszawę w 30 sekund”. Propagandyści Putina grożą Polakom | Wiadomości Radio ZET

Pokrywa się to z doktryną p. Aleksandra Jabłonowskiego, zwolennika sojuszu Sławiańskiego z Wielką Rosją na czele,  który uważa, że dla Polski zbawienne jest zniszczenie tego 7ydowsko-teczowego miasta. 

 

Nasza siatkarka, "prawi" chcą ją ogolić:

 

Jakub Balcerzak on Twitter: "Dla zainteresowanych, filmik pożegnalny, który wpadł mi w ręce :) #podsiatka https://t.co/3vYKfZl88d" / Twitter

 

Malwina Smarzek: Nie odchodzę z Lokomotivu, bo chcę. Myślę, że wszyscy rozumieją, dlaczego tak się dzieje. Jest mi bardzo przykro, że sytuacja potoczyła się w ten sposób. I jeszcze raz chcę powiedzieć: Dziękuję bardzo. Bardzo polubiłam Rosjan, którzy mnie tu otaczają. Chcę wam wszystkim podziękować za ostatnie 8  miesięcy, za wasze wsparcie. Czułem się jak w domu. To był jeden z najlepszych sezonów w moim życiu. Przed Loko ważny i trudny etap mistrzostw. Bardzo mi przykro, że nie mam szansy zagrać z drużyną w playoffach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fury King napisał:

Pokrywa się to z doktryną p. Aleksandra Jabłonowskiego, zwolennika sojuszu Sławiańskiego z Wielką Rosją na czele,  który uważa, że dla Polski zbawienne jest zniszczenie tego 7ydowsko-teczowego miasta. 

I to właśnie powoduje że nie mogę Olszańskiego do końca traktować poważnie - raz ciekawe i zajmujące dyskusje o historii, mądre refleksje o tragedii samej w sobie wynikającej z wojny jak i parcia do niej różnorakich "wojowników", z drugiej - majaczenia wariata :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Obliteraror napisał:

z drugiej - majaczenia wariata :)

może to my jesteśmy wariatami? Brakuje typa, ale tak już jest w Polinie. Niechby mu przyklasneli kontakty z obcymi służbami czy coś poważnego bo tak to cały czas siedzi za poglądy i do końca wojny będzie w tymczasowym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, eknm2005 napisał:

Ktoś wie gdzie pobrać takie interaktywne backgroundy do MS Teams?

 

 

i ,ze cludzie wierza, ze ona naprawde tam stoi?

jprdl. Niedobrze mi sie rodzi jak widze jego falszywy sprzedajny ryj za kazdym razem.

Jak ktos wychaczy jego starsze fimiki jak jeszcze tylko gral w filmikach, to jego mowa ciala jak mnieman naturalna to byla totanie zniewiescialego goscia , nie mowie o roli w filmie tylko jakies making offy czy cos poza kadrem, to po prostu jest tak kurwa kuriozalne,ze caly swiat pribuje sie wyruchac jakims aktorzyna, ktory teraz ma role zycia kurwa, ze naprawde gdzie my kurwa zyjemy,

.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fury King napisał:

Brakuje typa, ale tak już jest w Polinie.

Ja bym nikogo za poglądy nie zamykał, chyba że z potwierdzoną przez ABW działalnością na rzecz obcych wywiadów.

W przestrzeni publicznej (gdyby miał na to jakikolwiek wpływ) powinien funkcjonować każdy pogląd. Nawet (subiektywnie, dla większości) obrzydliwy, obrazoburczy, idiotyczny, rasistowski itd.

 

To jest cena wolności słowa.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Obliteraror said:

W przestrzeni publicznej (gdyby miał na to jakikolwiek wpływ) powinien funkcjonować każdy pogląd. Nawet (subiektywnie, dla większości) obrzydliwy, obrazoburczy, idiotyczny, rasistowski itd.

 

To jest cena wolności słowa.

Użytkownik Mossada7 zaczął śledzić profil użytkownika Obliterator. :D

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent Zelenski zasłużył na  : kilka oscarów, pokojowa nagroda nobla, złota piłka, drzewko w Yad Vashem, pomnik na krakowskim przedmięsciu, nazwa stadionu narodowego, imię dla dziecka, nazwisko dla córki (Zełenia).  Odpukać w nie malowane : "Jak ropzętałem III wojnę światową".

Stolkenberg z dzisiaj, ten szczupły gość z NATO:  "Z tego względu sojusznicy postanowili, że nie będą kierować sił lądowych na terytorium Ukrainy, bo można to zrobić tylko z gotowością do zaangażowania w pełnowymiarowy konflikt z wojskami rosyjskimi"

 

Ciekawe co Pinokio ze starym wymyśli, żeby naszych wysłać w misję pokojową.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eknm2005 napisał:

Użytkownik Mossada7 zaczął śledzić profil użytkownika Obliterator.

Aj waj, jakoś będę musiał z tym żyć xD

 

To jest tak banalnie proste, jak i cholernie trudne w praktyce, co widać. Wolność słowa dla Olszańskiego, Poręby, Al-Malaziego, Grygucia, Korczarowskiego, fanów partii Zmiana et consortes :) Wolność słowa dla Myśli Polskiej i Gazety Wyborczej.

 

Niech zwolennicy każdej strony ze sobą dyskutują, przekonują się, ale i pokłócą, czy pohejtują od ruskich onuc, szurów czy amerykańskiej soldateski albo innych neokonów.

 

Jak tego nie ma i obowiązuje jedyna narracja, to z jednej strony masz Sputnika i Russia Today, z drugiej humanitarne bombardowania Belgradu. Kurwa, do dziś mi w głowie siedzą te humanitarne bombardowania. To jak cnotliwa dziwka.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, $Szarak$ said:

Nie martwcie się w razie kontfilktu. Nasi piloci są już w gotowości by wypracować przewagę w powietrzu. 

0bdd773df0da4.jpg

 

 

Czym wypracować? 🤔

 

Wprowadzono na stan latające ołtarze? 🤔

Edytowane przez maroon
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Fury King napisał:
17 godzin temu, Proffesor napisał:

Atak nuklearny zniszczy Warszawę w 30 sekund”. Propagandyści Putina grożą Polakom | Wiadomości Radio ZET

Pokrywa się to z doktryną p. Aleksandra Jabłonowskiego, który uważa, że dla Polski zbawienne jest zniszczenie tego miasta

Może nie zniszczenie, ale przeniesienie stolicy do Krakowa. 

Zwolennicy "różnorakich energii" powiadaja, że są miejsca, które emanuja lepszą energią, gdzie podejmuje się lepsze decyzje. Gdy Kraków był stolicą wyrośliśmy na znaczącą potęgę. Po przeniesieniu do Wa-wy nastąpił powolny upadek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Strusprawa1 napisał:

kocham jak tłumaczy się Rosję pisząc o tym, co USA zrobiło dzikusom na bliskim wschodzie. Fikołki intelektualne są przepiękne towarzysze!

To nie "fikołki intelektualne", tylko fakty. I to nie usprawiedliwia Rosji, a trzeźwo przypomina, że brutalna siła wciąż jest w użyciu - to nie aberracja wywołana przez rosyjskich polityków, ale niezmienna część naszej rzeczywistości. Intelektualne fikołki uskuteczniają ci, którzy wybielają Amerykę ("dzikusów" już można bombardować fosforem, c'nie?).

Ameryka prowadzi tak samo bezlitosną politykę.

Ale widzę, że nawet tutaj trudno się ludziom zdobyć na uczciwość w tych kwestiach.

Teraz, Obliteraror napisał:

 

george-floyd-jet-fighter-pilot-photoshop

Mam nadzieję, że technicy zadbali o tlen.

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane rosyjskie, pewnie tak samo zawyżone jak ukraińskie:

 

Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony Rosjanie zniszczyli w tym czasie: 189 ukraińskich systemów obrony przeciwlotniczej, 1564 czołgi i pojazdy opancerzone, 255 bezzałogowych statków powietrznych, 158 instalacji wieloprowadnicowych systemów rakietowych, 627 dział artylerii polowej i moździerzy, 1367 jednostek specjalnych pojazdów wojskowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Obliteraror napisał:

Przybywają zza to odwody za Wielkiej Wody xD

George Flyderson - Duch Alabamy, Top Gang, Wiecznie żywy.

Teraz, cst9191 napisał:

Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony Rosjanie zniszczyli w tym czasie: 189 ukraińskich systemów obrony przeciwlotnicze

w tv mówią że strzelają tylko do szpitali, szkół i teatrów, dziwne dane.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Fury King said:

Pokrywa się to z doktryną p. Aleksandra Jabłonowskiego, zwolennika sojuszu Sławiańskiego z Wielką Rosją na czele,  który uważa, że dla Polski zbawienne jest zniszczenie tego 7ydowsko-teczowego miasta. 

 

 

Nie pałam szczególną miłością do mego rodzinnego miasta, ale tak się zastanawiam jaką KURWĄ LUDZKĄ trzeba być, żeby życzyć zniszczenia domów paru milionom ludzi?

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fury King napisał:

Ciekawe co Pinokio ze starym wymyśli, żeby naszych wysłać w misję pokojową.

Jarek jutro powie Bajdenowi, ze zapomnial zabrac swojego kota, ze myslal,ze Pinokio go zabral, bo tak umowili,zeby Jarek nie dzwigal klatki, a tu chuj kocur zostal i jest w niebezpieczenstwie i trzeba wyslac polskie wojsko teraz na misje pokojowa,zeby odbili kota.

Bajdem powie of kors dzast du it i to beda nasze ostatnie godziny zycia.

Potem caly swiat bedzie plakal jakie polaki dobre byly tyle uchodzca przyjely z tej ukrainy , a tu takie nieszczescie i wyparowali razem z tymi uchodzcami.

 

No i beda dwie pieczenie na jednym ogniu , bo nikt juz nie bedzie wracal z uchodzcow na ukr, no w koncu ponad 3i pol miliona wyszlo stamtod ,wiec jakby nie bylo ktos moglby przeciez wrocic moze mieszkanie nadal stoi i nikt sie nie bedzi ejuz upominal a mienie bezspadkowe no to ten tegos wiadomo znajdzie sie ktos:)

No i wtedy przejdziemy do koljnego etapu wdrazania nowego swiatowego porzadku rozbroimy sie i bedziemy goli i weseli ,bo juz ludzie tak beda wyraniu po tym co sie stanie,ze beda gotowi dac sie monitorowac 28 godzin na dobe nawet byleby to sie nie powtorzylo.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, wrotycz said:

I Ukraińcy zostali zaatakowani. I wybrali żeby się bronić. I wybrali żeby się bronić w miastach.

Najpierw-później.

Najpierw zostali zaatakowani.

Później wybrali, że jednak się nie poddadzą agresji.

Jeszcze później, wybrane jednostki na poziomie taktycznym i strategicznym wybrały obronę w miastach.

 

Widzę trzy opcje - mogli się nie bronić, i przyjąć każdy los jaki im Rosja zaplanowała. Mogli też ograniczyć się wyłącznie do działań poza terenami miejskimi, i pozwolić Rosjanom wejść do miast bez jednego wystrzału (słowo-klucz "zakładnicy"). Oczywiście trzecia opcja byłaby dla Rosji najlepsza - mogli honorowo popełnić samobójstwo, zbiorowo.

 

Ale to nie zmienia faktu, że pierwotną przyczyną był akt agresji ze strony Rosji. I dlatego - na nich też jest końcowa odpowiedzialność.

 

17 hours ago, wrotycz said:

A skąd Ty wiesz, że ktoś z tego teatru nie strzelał do ruskich?

Bo ciężko się strzela z jakiejkolwiek artylerii z wnętrza budynku. Można sobie dach na łeb zwalić, że nawet nie dodam o uszkodzeniach słuchu. Więc co najwyżej mówimy o broni ręcznej i ręcznych rakietach. Zasięg - kilometry w najlepszym przypadku.

A z drugiej strony mówimy o regularnej artylerii walącej na kilkanaście km. Nie czołgach obok, ale artylerii gdzieś tam.

Rosjanie ich nawet najprawdopodobniej nie widzieli, nie mówiąc o tym, że mogli być pod jakimkolwiek ostrzałem... Więc kiedy mówią że "się bronili"... właśnie.

 

17 hours ago, wrotycz said:

Dlatego powoływanie się na kłamstwo jest kłamstwem samo w sobie. W najlepszym razie głupią naiwnością. Ale w momencie gdy to powielasz to sam jesteś współwinny oszustwa.

Popieram i zgadzam się z tym cytatem.

 

17 hours ago, wrotycz said:

Nad czym się tu rozwodzić?

Nad tym, że (jak rozumiem) Ty widzisz jedną stronę kłamiącą, ja widzę dwie.

Ale tylko jedna z nich "zaczęła".

 

17 hours ago, wrotycz said:

Bo nawrócić można tylko na wiarę.

Brakło mi lepszego słowa.

17 hours ago, wrotycz said:

Oceniam, uczciwie i obiektywnie, na podstawie danych, zasadność twierdzenia o nielegalnej, zorganizowanej, systemowej rzezi cywilów. I wychodzi mi, że nic takiego nie ma miejsca.

Patrzę na definicję, i ciężko mi jakikolwiek jej fragment obalić.

Zorganizowana.

Nieprzypadkowa.

Masowa (a więc nie pojedyńcze incydenty).

Śmierć.

Nie-żołnierzy. Nie tych, którzy świadomie podjęli ryzyko.

 

O legalności nic nie napiszę, ciężko wyobrazić sobie legalną rzeź ludzi.

 

Przykładowo, nawet jednostka może zorganizować rzeź cywili, spełniając powyższą definicję. Wystarczy że np. wysadzi budynek, a potem popłynie na wyspę i zacznie strzelać do przypadkowych, nieuzbrojonych osób. Organizacja (plan), brak przypadkowości (zamiar), masowość (a nie jeden incydent). Śmierć przypadkowych ofiar.

 

17 hours ago, wrotycz said:

wywnioskowałem, że żadnej pandemii złowrogiego koronawirusa nie ma. I teraz zrobiłem to samo. W ten sam sposób.

Nie.

 

W Koronalandii, nie było jasno zarysowanego agresora, który zaczął atak i wysłał armię lekarzy i urzędników, by szczepili, testowali i nakładali kwarantanny. Jedynie zatruto umysły ludzi, propagandą, by zaczęli to sobie robić sami... Wtedy, stając przeciw, stanąłeś przeciwko propagandzie i kłamstwom sprawcy pierwotnego. Czasami kolportując informacje, które agenci Koronalandii określali mianem "steku bzdur i kłamstw, ordynarną manipulacją propagandową szurów antyszczepów". Opowiedziałeś się po jednej ze stron.

 

Teraz, masz rosyjską armię, i ich propagandę. Kontra propaganda ukraińska. Znowu opowiadasz się po jednej ze stron.

 

Różnica jest w tym, że teraz stajesz po stronie pierwotnego sprawcy, a w Koronalandii stawałeś przeciw niemu.

To samo byś robił dzisiaj, gdybyś wtedy zwalczał "zawsze kłamiącą propagandę antyszczepów".

 

Stąd użycie słowa "nawracać się". Zawrócić ze złej drogi, drogi stworzonej przez pierwotnego sprawcę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Kespert said:

Ale to nie zmienia faktu, że pierwotną przyczyną był akt agresji ze strony Rosji. I dlatego - na nich też jest końcowa odpowiedzialność.

Nie podoba mi się jeden typ z pracy, ale w końcu co mogę zrobić?

Nazwijmy go Tomek. 

Tomek ma lekką kosę z Krzyśkiem, która już trwa długi czas.

 

Idę do Tomka by pokazać mu zdjęcia jego eks, jak się puszczała z Krzyśkiem - on to publikuje w sieci i panowie skaczą sobie do gardeł (ale tylko werbalnie).

Potem idę do Krzyśka, i mówię mu, że Tomek na popijawie z szefem wyprosił go, by zwolnił Krzyśka (co przyjmijmy, że jest ściemą) oraz to, że Tomek na pejsie napisał, że Krzysiek ma małego i śmierdzi (co jest faktem).

 

Krzysiek bierze kastet, idzie do Tomka i panowie zaczynają się napieprzać.

 

Sędzia Kespersky wydaję wyrok:

Norymberga dla Krzyśka, bo tylko on zawinił.

Tomek całkowicie niewinny.

Nikogo innego w to nie mieszać.

Edytowane przez eknm2005
literówki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.