Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

18 hours ago, Brat Jan said:

Po początkowej reakcji Niemiec na ukraiński konflikt widać było, że podział strefy wpływów był już z Rosją z grubsza ustalony i wcale nie jestem pewien czy zostalibyśmy po niemieckiej stronie.

To w zasadzie nie tyle była początkowa reakcja, lecz objaw/skutek wcześniejszych deali na linii Francja-Niemcy-Rosja z 2010 r. przyklepanych w osobach Sarkozy-Merkel-Miedwiediew (swoją drogą niezła menażeria - koza, makrela i niedźwiadek :D). Pod pozorem "zapewnienia pokoju w Europie" (te małe imbecyle zawsze tego typu kity wciskają) podzielili między swoje kraje wpływy. A wpływy te mają mieć ustanowioną granicę na Bugu. Tzn. ruskie kończą się na linii Bugu a my, zgodnie jeszcze z projektem Cesarstwa Niemieckiego a rozwiniętego przez program NSDAP, pod nazwą MittelEuropa łapiemy się w strefę niemieckich wpływów jako zaplecze surowca i taniej siły roboczej. Stąd import jeszcze tańszych Ukraińców, których nikt w EU zach. nie chce, bo konkurować ceną za pracę mają z nami a nie z Hansem i Pierre'm. 

 

Tymczasem transport ropy i gazu do EU rurociągami z Rosji wzrósł o circa 30% a jedwabnik ma ceny z kosmosu, Francuzi do ostatnich chwil handlowali z Rosją bronią... i w ogóle szkoda gadać jaką to wszystko jest ściemą. 

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy mój wpis w tym temacie i nie śledzę go jakoś bardzo na bieżąco. Tym niemniej mam takie spostrzeżenie:

Bodaj @Rnext stwierdził kiedys, że plandemia jest kobietą. Chodziło o to, że media i władza gra na emocjach...

I teraz mam wrażenie, że propaganda wojenna też jest kobietą. 

Co myslicie?? :o

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, RealLife said:

Jak chcesz się bronić bronią ręczna przeciw broni pancernej, ostrzale rakietowym albo samolotom?

Jak chcesz się bronić czołgami przed ostrzałem rakietowym?

Jak chcesz się bronić samolotami przed piechotą naszpikowaną MANPADSami?

Trzeba porównywać jabłko z jabłkiem.

Rola człowieka z kałachem to nie zwalczanie czołgów czy lotnictwa, ale zwalczanie innego człowieka z kałachem. A z tym sobie poradzi... bo czołgi, artyleria czy nawet ABC może dany teren zniszczyć, ale tylko piechota może dany teren zająć.

3 hours ago, RealLife said:

Cywile z bronią stają się automatycznymi celami dla wroga. Jeszcze większa rzeźnia.

Jak wróg zamierza przeprowadzić rzeźnie i tak, to rozbrajając cywili, stajesz się moralnym wspólnikiem wroga.

Pozostaw tę decyzję w rękach samych zainteresowanych, i wszyscy politycy też.

Nie przeszkadzać.

3 hours ago, RealLife said:

Armia wroga nie będzie się bała uzbrojonych cywilów. To mit powielany przez zwolenników posiadania broni. 

Szczególnie mit ten utwierdziła wojna rosyjsko-fińska :)  Ta z cywilami naprzeciw zawodowej armii, w skrajnym przypadku zmuszającymi armię do użycia lotnictwa i artylerii przeciw jednemu cywilowi.

Każdy żołnierz wroga, który musi uganiać się za uzbrojonym cywilem 100km od linii frontu, to żołnierz wyłączony z walki na krytycznych odcinkach.

Milion kałachów w cywilnych rękach, wiąże 200 tysięcy żołnierzy wroga... albo mogą zapomnieć o logistyce i zaopatrzeniu, i wracać do domu.

Nawet nie dodając już tego, że mając cywila-pasjonata (-set pocisków rocznie, prywatnie na strzelnicy) kontra żołnierz z poboru (trening na 2 magazynkach), obstawiałbym nie 5-1 dla żołnierza, ale 2-1 na cywila...

2 hours ago, RealLife said:

Ruski wróg wymorduje was jak świnie w rzeźni. Lepiej więc już stawić mu czynny opór w myśl zasady - lepiej umierać z karabinem niż bez.

Jeszcze lepiej nie umierać wcale. Bo parafrazując, celem nie jest umrzeć za ojczyznę, ale by tamten - umarł za swoją.

Do tego potrzeba odpowiednich narzędzi. Tylko tyle, aż tyle.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext A czy ten plan nie został trochę pokrzyżowany? ;) 

Nie wiem czy można uznać za sukces to, że Ukraina pierwszy raz od jej istnienia poczuła się jako Ukraina. Anglosasi dalej masę sprzętu wysyłają - jak widziałem ten sprzęt to tam jest wszystko. Z resztą z Pl ciężarówka za ciężarówka jadą ze sprzętem z Anglosasów. Największy pachołek Putina, Łukaszenka w wojnę dalej nie wszedł - jeśli chodzi o swoje wojska. Coś tam powoli dochodzą słuchy, że kombinuje i pucka w bambuko trochę robi. Kazachstan też próbuje wykorzystać sytuację. 

No ciekawe akcje  się dzieją. Czołgi też już niektóre kraje po cichu wysyłają. 

Gdzieś czytałem informacje, że jest 320 - 350 tysięcy Ukrów w siłach zbrojnych i więcej nie biorą bo logistycznie nie ogarniają. 

Żelazne ptaki na Rumuni i Pl latają na okrągło. Samoloty wywiadowcze amerykańskie. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, $Szarak$ said:

@Rnext A czy ten plan nie został trochę pokrzyżowany? ;) 

Nie sądzę że w pełnej skali. Tym bardziej, że nie o realizację jednego planu tu chodzi, więc część z nich można zaakceptować jako niewypał. Trzymam się słów Roosevelta: „W polityce nic nie dzieje się przez przypadek. Jeśli coś się stanie, możesz się założyć, że tak zostało zaplanowane.“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, RealLife said:
12 hours ago, wrotycz said:

Wbrew pozorom to może być szansa dla nas, Polaków, dla zwykłych ludzi, żeby się pozbyć

 

Nie.

 

Ruskie wchodzą i robią tak samo czy się bronisz czy nie. Były by masowe grobowy, gwałty, zsyłki na Sybir tylko że bez walki z naszej strony. 

 

Bredzisz.

Fakty tego nie potwierdzają. A skoro fakty tego nie potwierdzają to to nie jest prawda.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Kespert said:

Jak chcesz się bronić czołgami przed ostrzałem rakietowym?

Jak chcesz się bronić samolotami przed piechotą naszpikowaną MANPADSami?

Trzeba porównywać jabłko z jabłkiem.

Rola człowieka z kałachem to nie zwalczanie czołgów czy lotnictwa, ale zwalczanie innego człowieka z kałachem. A z tym sobie poradzi... bo czołgi, artyleria czy nawet ABC może dany teren zniszczyć, ale tylko piechota może dany teren zająć

 

@eknm2005 napisał że cywilom należy rozdać broń i już armia zawodowa, którą określił jako darmozjady, nie jest potrzebna na wojnie. Czyli on ma pomysł aby zlikwidować armię reguralną wyposażaną w sprzęt ciężki i oprzeć obronę kraju na uzbrojonych cywilach w karabiny.

 

Odnioslem się do jego absurdalnego założenia, że cywile obronią się przed wrogiem sami - bez armi klasycznej. Dlatego zadałem pytanie jak ci cywile będą się bronić przez atakiem rakietowym lub pancernym najazdem za pomocą broni ręcznej. Przypominam - w jego pomyśle, armia reguralna nie istnieje. 

 

Zdaje się, że ty piszesz o czymś innym, tj. armia reguralna istnieje + cywile mają broń. To jest inny pomysł. 

 

29 minutes ago, Kespert said:

Milion kałachów w cywilnych rękach, wiąże 200 tysięcy żołnierzy wroga...

 

Powoduje też że miasta są chętniej równane z ziemią bo jeśli cywile mają broń to są zagrożeniem. Więc jak gdbybym atakował kraj w którym cywile mają dostęp do broni to bym równał miasta z ziemią za pomocą ostrzału artyleryjskiego i dopiero później wpuszczał piechotę. 

 

Nie wydaje ci się, że rozdanie broni automatycznej wśród cywilów spowoduje obnizenie bezpieczenstwa w czasie pokoju?

 

Przypominam - Polska ma surowe przepisy odnośnie dostępu do broni i jest w top 3 (albo top5) najbezpieczniejszych państw w Europie, czyli w top również statystyk światowych. 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, wrotycz said:

Bredzisz.

Fakty tego nie potwierdzają. A skoro fakty tego nie potwierdzają to to nie jest prawda.

 

Fakty dokladnie to potwierdzają. 

Bucza, Irpin, Hostomel, zaraz będzie Mariupol.

 

Ruskie wchodzą i masowo zabijają lokalną ludność.  

 

Bzdurą jest twoja sugestia jakoby ruska interwencja w Polsce miała pomoc zmienić rząd a na niesocjalistyczny. To jest bzdura. 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, RealLife said:

Zdaje się, że ty piszesz o czymś innym, tj. armia reguralna istnieje + cywile mają broń. To jest inny pomysł. 

OK, teraz rozumiem, ale ostatnio mam mało czasu i czytam co jest napisane...

2 minutes ago, RealLife said:

Więc jak gdbybym atakował kraj w którym chwilę mają dostęp do broni to bym równał miasto z ziemią za pomocą ostrzału artyleryjskiego i dopiero później wpuszczał piechotę.

Nie, to nie działa z tej strony.

Wojsko nie rozróżnia cywila z bronią od żołnierza, pod względem celów.

Czyli jeśli armia najeźdźcza decyduje się na równanie miast, zrobi to i tak i tak - ze względu na obawę przed armią zawodową, a nie przed cywilami. Cywil z bronią tego nie zmienia.

4 minutes ago, RealLife said:

rozdanie broni automatycznej wśród cywilów spowoduje obnizenie bezpieczenstwa w czasie pokoju?

To może nie rozdanie, niech kto chce - kupi sobie sam? Co uważa za słuszne sam dla siebie?

I niech będzie, że automatyczna broń jest wyłączona z równania (w razie W, przeróbka samopowtarzalnej na automat to nie magia).

 

A co do bezpieczeństwa, to raczej w drugą stronę patrzę. Dziś możesz komuś dać w mordę na ulicy, z 99% prawdopodobieństwa, że jeśli jest mniejszy i wygląda na słabszego, to nic Tobie się nie stanie. I pozostaniesz bezkarny. Raczej gaz nie pomoże, a szansa trafienia na mistrza karate jest niewielka.

W drugą stronę, kraje z powszechnym dostępem do broni pokazują wyraźnie, że nawet staruszka o lasce może obronić się skutecznie przed napadem kilku wyrostków... a przynajmniej ma szansę na skuteczną obronę.

Nic tak nie poprawia bezpieczeństwa, jak świadomość wystąpienia natychmiastowych, negatywnych konsekwencji swych zachowań.

 

9 minutes ago, RealLife said:

Polska ma surowe przepisy odnośnie dostępu do broni i jest w top 3 (albo top5) najbezpieczniejszych państw

Z kolei, te państwa "mniej bezpieczne" wyraźnie pokazują, że dla przestępcy zdobycie nielegalnej broni to nie problem, a przestępstwa popełniane z użyciem legalnej broni to marginesy statystyk.

Nawet u nas, była kilka lat temu słynna odpowiedź KGP na zapytanie, że nie prowadzą w danej chwili statystyk popełnionych bronią CP, bo pomimo szacunkowych 300-400 tysięcy sztuk tej broni w Polsce, popełniono nią mniej niż 5 przestępstw w ciągu roku. W tym samym roku od noża zginęło kilkanaście osób... więc może to nie broń morduje, ale jednak ludzie? Albo jakiś inny czynnik trzeba brać pod uwagę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

slava herojom slava

Jak to tam któryś ze starszyzny koszowej mówił: że to nie ludzie skoro popełniaja zbrodnie na cywilach.

Są też filmy jak rezuny torturują żołnierzy.

slava slava

 

Jednego z pułku "azov" utłuczono. I ziomki filmy wrzucają jaki to był dobry...dzień dobry mówił i w ogóle. no skarb.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmrNie no, jak ktoś pisze slava Ukrainie będąc Polakiem to jest zwyczajnym debilem. To chodzi bardziej o to, że dwóch naszych wrogów się bije. I Nacjonaliści Ukraińscy i ruscy. 

Ciekawy w ogóle jestem, ile tych osób które uciekły z Ukrainy rzeczywiście mówi po Ukraińsku a ile po rosyjsku. Bo, jak gadałem z niektórymi kolegami to powinny być tabliczki w obu językach - dużo osób, aż np z Charkowa jest. Ogromna terasa. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, tmr said:

Jak to tam któryś ze starszyzny koszowej mówił: że to nie ludzie skoro popełniaja zbrodnie na cywilach.

Są też filmy jak rezuny torturują żołnierzy.

slava slava

 

Skąd wiadomo, że to nie Ukrainiec torturowany przez Ruskich?

 

Konto na Twitterze założone w marcu 2022. 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, $Szarak$ napisał:

@tmrNie no, jak ktoś pisze slava Ukrainie będąc Polakiem to jest zwyczajnym debilem. To chodzi bardziej o to, że dwóch naszych wrogów się bije. I Nacjonaliści Ukraińscy i ruscy. 

Ciekawy w ogóle jestem, ile tych osób które uciekły z Ukrainy rzeczywiście mówi po Ukraińsku a ile po rosyjsku. Bo, jak gadałem z niektórymi kolegami to powinny być tabliczki w obu językach - dużo osób, aż np z Charkowa jest. Ogromna terasa. 

Jeśli 1 zdanie odniosłes do mnie...to ja nie pisałem nic o rezunlandzie ;)

Tylko zobacz: retoryka jest taka, że biedni, dobrzy, braterscy i honorowi zostali zdradziecko w noc lipcową ( qrwa, wróc )...w lutową. Ani oni dobrzy, ani honorowi. W tym całym obłedzie nie chcę żeby zapomniano, że rezuny to Wołyń, gnój klaczkiwski, plucie nam w gęby poprzez nazwy ulic, stadionów, ustanawianie rokiem upa roku 2022, rezuny to mordowanie cywili, rezuny do ss galizien, rezuny to olbrzymia liczba przestępstw w PL. Od wielu lat po dzień dzisiejszy.

  • Like 4
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, tmr said:

 

 

Ale ten film też wygląda na fejk, tyle że po pro-rosyjskiej stronie.

 

Walą go pluszowym kijem delikatnie po twarzy, potem cięcie i nagle jest cały zakrwawiony (albo to tylko farba)?

Na tej Ukrainie musi być bardzo tropikalny klimat, że już niedługo będzie zbiór jabłek.

I jak na tłiterze napisali - konto "autorki" założone Marzec 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eknm2005 napisał:

Ale ten film też wygląda na fejk, tyle że po pro-rosyjskiej stronie.

 

Walą go pluszowym kijem delikatnie po twarzy, potem cięcie i nagle jest cały zakrwawiony (albo to tylko farba)?

Na tej Ukrainie musi być bardzo tropikalny klimat, że już niedługo będzie zbiór jabłek.

I jak na tłiterze napisali - konto "autorki" założone Marzec 2022.

Może.

Nikt w tej wojnie nie jest "dobry"

Z jedej strony mamy oszalalych nazioli z azova. Z drugiej: dzikusów z dagestanu.

 

Czy chociaż 1 z osób, które wiesza na sobie wstążki w barwach ukrainy wywiesza flagę Polski? Albo nosi w klapie wpinkę z kwiatem lnu? 

 

Rus zły. Ale rezun wcale nie lepszy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmrNo ja wiem o co chodzi. W sumie sam teraz się zastanawiam czy aż tak duża propaganda na korzyść Ukraińców,  jest potrzebna. Stroną konfliktu nie jesteśmy w końcu. Może to chodzi o to, że jak pokaże się jeden film co Ukry robią, to od razu zburzy się cały obraz. Militarnie chociaż by można pokazywać, jak ruskim idzie a nie tylko ukrom - ale nawet tego się nie robi. 

 

Wchodziłem na chińskie media z tłumaczem to tam normalnie pokazują relacje z obu stron. Tam nie ma nic takiego, że nie pokazują miast bombardowanych. Pokazują no, ale jednocześnie Ukrów nacjonalistów też. No widocznie ktoś komu na tym zależy tworzy taki obraz i tyle wszystkiego. 

 

No, ale bekę mam z niektórych ludzi. Jeśli profesorzy potrafią mówić, że rosyjska armia jest niemoralna i żołnierze nie słuchają się tak, jak w  natowskiej no to niezłą bekę mam. Albo ktoś gada, że dla nich zrzucić bomby na cywili to normalka. 

No kurła każda armia ci co to zrobi. Obojętnie czy ruska czy nie ruska. Wojna każdemu tam ryje banie. 

 

@RealLifeOj stary proszę cię. Ja też na początku byłem bardziej w kierunku propagandy zachodniej i nadal pewnie jestem, ale ty to już skrajnie. Azow, tornado i masa innych to zbrodniarza wojenni i trzeba to sobie w końcu uświadomić. A do ciebie to już całkiem nic nie dochodzi. 

Byłoby dla mnie nie głupota, gdybym  wspominał o zbrodniach wojennych Rus pomijając ukraińskie. 

Nie zdajesz sobie sprawy jacy to są pojeby. Większość zdecydowana ruskich żołnierzy to przy azowie są dość dobrymi ludźmi...

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Throgg said:

Pozbywanie się socjalistów u władzy za pomocą rosyjskiego wojska, to trochę tak jak gaszenie pożaru za pomocą cysterny z benzyną.

 

Bardziej jak gaszenie platformy wiertniczej. Nie ma takiej ilości i wielkości wozów strażackich ani samolotów, które by były w stanie ugasić płonącą platformę ale można to zdmuchnąć wybuchem jak świeczkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tmr napisał:

 

slava herojom slava

Jak to tam któryś ze starszyzny koszowej mówił: że to nie ludzie skoro popełniaja zbrodnie na cywilach.

Są też filmy jak rezuny torturują żołnierzy.

slava slava

 

Jednego z pułku "azov" utłuczono. I ziomki filmy wrzucają jaki to był dobry...dzień dobry mówił i w ogóle. no skarb.

 

No jasne, wcale nie ustawiane.

A teraz wprost - jeśli rządzili tak naziści, jeśli oni ten teren kontrolowali, to po jakiego chja mieliby dopiero teraz to robić? To co jest przedstawiona robią zazwyczaj na szabrownikach - tych co kradli lub współpracowali z wrogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

No jasne, wcale nie ustawiane.

A teraz wprost - jeśli rządzili tak naziści, jeśli oni ten teren kontrolowali, to po jakiego chja mieliby dopiero teraz to robić? To co jest przedstawiona robią zazwyczaj na szabrownikach - tych co kradli lub współpracowali z wrogiem.

Żeby oczyścić teren z innych nacji? I jak widać można dopisać pod tym zdaniem datę i 1943 i 2022. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, $Szarak$ said:

@RealLifeOj stary proszę cię. Ja też na początku byłem bardziej w kierunku propagandy zachodniej i nadal pewnie jestem, ale ty to już skrajnie. Azow, tornado i masa innych to zbrodniarza wojenni i trzeba to sobie w końcu uświadomić. A do ciebie to już całkiem nic nie dochodzi. 

Byłoby dla mnie nie głupota, gdybym  wspominał o zbrodniach wojennych Rus pomijając ukraińskie. 

Nie zdajesz sobie sprawy jacy to są pojeby. Większość zdecydowana ruskich żołnierzy to przy azowie są dość dobrymi ludźmi

 

Tutaj muszę przyznać, że jestem całkowicie USAfilem jeśli chodzi o obszar cywilizacyjny. Chętnie bym się przeprowadził do USA jeśli byłbym młodszy i miał takie możliwości. 

 

Natomiast co do sympatii do Ukrainy to jest to sympatia czysto utylitarna.

 

Jestem jak kobieta która patrzy na to jaką korzyść będzie miała z mężczyzny i pod tym względem darzy go sympatią. Także jak patrzę że oni giną zamiast my tu w Polsce to sympatyzuje z nimi i jestem za tym aby wysyłać im dodatkową broń i zaopatrzenie bo nienawidzę ruskiej cywilizacji i każdy kto z nią walczy jest moim przyjacielem.

 

Również w tej sympatii nie poczuwam się do bycia sprawiedliwym i grzechy wojenne ruskich będę podkreślał a Ukraińców kwestionował. 

 

Edytowane przez RealLife
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.