Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, NoHope napisał:

 I ukraińcy mają dodatkowe benefity - służba zdrowia, 500+, kobiety i dzieci darmowe przejazdy pociągami. Część ukraińców za darmo mieszka. Służba zdrowia jest u nas niewydolna co się stanie jak przyjmiemy 5 mln ukraińców? Brakuje mieszkań, co się stanie jak przyjmiemy 5 mln ludu?

 

 

U mnie mieszka 5 Ukraińców. Widzę ich 2 razy w tygodniu, wierz mi gdzieś mają te wielkie benefity które im tu dajemy. Smieją się  z tego tak jak wczoraj z tych syren. Dwa dni po przyjezdzie każda z tych osób miała wysłanych po kilka CV. Po niespełna miesiącu każda już pracuje. Jedna kobieta twierdzi, że chciałaby tu zostać ale ta naprawdę dostała pracę o której mogła u siebie pomarzyć i która u nas w Polsce jest potrzebna i bardzo ceniona.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Personal Best I super, ale pogadamy za kilka lat. Serio 😛 Nie przeczę twoim słowom ale to jest bardzo krótkoterminowa perspektywa na wiele spraw. Nie mówię że ukraińcy to lenie.

 

Z resztą ja to już będę raczej obserwował z boku też wyjeżdżam właśnie z powodów które opisałem wcześniej - że w polsce nie będzie się dało godnie żyć i też w wielu innych wątkach na forum.

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Personal Best said:

Czy Ty naprawdę uważasz że dla 5 % zasobów (nawet jeśli to prawda)  świat staje na skraju wojny atomowej?

Jeśli przyjąć, że teren Ukrainy wart jest 5% zasobów światowych i tylko 1 kraj rości sobie do tego pretensje (Rosja), to jako miłośnik Civilization 4 powiedziałbym, że "atakowałbym". To dużo. Zabrać Ukrainę to jak wygrać na loterii. 

A wojna atomowa to tylko straszak, od lat mniej więcej 60'tych mocarstwa nawet jak ze sobą nie gadają to gadają ze sobą, żeby głupoty nie zrobić.

Tzw. "kryzys kubański" to była sztuczka dyplomatyczna, by jedna i druga strona mogły ugrać co nieco. Wszystko było pod kontrolą, a w mediach strachy na lachy jak obecnie.

Co nie znaczy że wycofuję się z twierdzenia o tym, że jakaś atomówka (1 czy 2) może polecieć dla przykładu lub ostudzenia emocji. 

Ale nawet przy takiej sprawie nie zdziwiłbym się, że cały świat będzie w szoku i niedowierzaniu, że coś takiego się wydarzyło, tylko pewna nacja, której imienia nie można wypowiadać, opuści ten teren/miasto na parę dni przed zrzuceniem bomby- podobonie jak 5000 ich ludków w ataku na WTC nie przyszło tego dnia do pracy.

1 hour ago, Personal Best said:

Niby dlaczego tzw. cywilizowany świat nie miałby tego kupować, tylko zdobywać w wojnie zastępczej? Tak jak to robi  handlując z Wenezuelą, Norwegią, Arabią Saudyjską czy Południową Afryką.

Podobno Rosja nie jest cywilizowana a to ona atakuje.

A po drugie "cywilizowany" świat (czy. USA) też nie zawsze bierze po dobroci czy w "wolnym" handlu. 

1 hour ago, Personal Best said:

Tylko jakoś tak się składa, że każdy i od zawsze,  kto może spieprza z tego wesołego Kraju Rad.

Bo tam bieda, to ludzie uciekają jak mogą.

W PL też bieda i też sporo ludzi ucieka.

 

A ci co zostali, to co niby mówią?

Że w PL chujnia z grzybnią? Oczywiście, że nie.

Nawet jak się ma tylko gumiaki to "Polska to mądry i piękny kraj mlekiem i miodem płynący". 

Chyba myślenie ruskich od polskich nie jest aż tak bardzo odmienne (tzw. honor i duma) :P . 

 

1 hour ago, Personal Best said:

Wszyscy oni fantazjują na temat jakiegoś zgniłego złego zachodu i robią sobie na tym w sensie dosłownym kapitał , bo po prostu nic nie umieją innego.

Zgniły zachód oraz wypominanie imperializmów zachodnich istniało na długo przed wojną na Ukrainie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NoHope napisał:

@Personal Best I super, ale pogadamy za kilka lat. Serio 😛 Nie przeczę twoim słowom ale to jest bardzo krótkoterminowa perspektywa na wiele spraw. Nie mówię że ukraińcy to lenie.

 

Z resztą ja to już będę raczej obserwował z boku też wyjeżdżam właśnie z powodów które opisałem wcześniej - że w polsce nie będzie się dało godnie żyć i też w wielu innych wątkach na forum.

OK ale czemu nie chcesz pogadać teraz?
Ja piszę tylko o sobie i swoich doświadczeniach a więc znowu się nieco odsłonię.
Przed rozwodem mieszkałem w częsci Warszawy która była wówczas dalekimi przedmieściami. Dla sćisłości -biedniejszymi przedmieściami Warszawy.
W domkach podnajmowanych tam przez emerytów, dosłownie gnieździli się na kupie Ukraińcy ( mówię tu o latach 2010-2016).
Ci ludzie wymieniali się i rotowali "jak to ludzie na saksach" - tak tez myślałem, że pewnie powracali do domu. Ja w 2016 sprzedalem dom i wyprowadziłem sie stamtąd - rozwód i te sprawy. 
Nie zajezdzałem tam latami. Ostatnio jeden z tych sąsiadów dał mi kontakt do ekipy prowadzonej przez znajomego Ukraińca. Pierwsze co się zdziwiłem to że on ma ekipę a nie jest u kogoś za podchujaszczego. Druga rzecz która zdziwiła mnie jeszcze bardziej -ten Ukrainiec, gdy gadaliśmy chwilę o dawnych czasach powiedział mi ze od 2016 roku wszyscy jego ziomkowie, w całości chłopacy którzy robią w budowlance,  już tam nie mieszkają, mają teraz kredyty hipoteczne i posprowadzali swoje rodziny.
Cos tam kojarzyłem co robią ich panie bo mówili mi wtedy gdy mieszkałem i byłem w szoku że prości robotnicy a żony nauczycielki - angielski, matematyki, albo księgowe.
Teraz już mnie nic nie dziwi. No może to, że Polacy nadal myślą że oni nam "zabierają pracę". Tak jakby był u nas nadmiar budowlańców i nauczycielek języków obcych. 

Edytowane przez Personal Best
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, $Szarak$ said:

To jak to? Mówili czy nie mówili? Czy już się gubisz?

 

Rozumiem, że powiedziałem dwie rzeczy i to dla Ciebie za dużo. Wygląda na to, że sam się gubisz ale projekcja na adwersarza działa lepiej, nie?

 

Powiedziałem wyraźnie, że Ukraińcy od pierwszego dnia opowiadają takie historie ale od czasu trzynastu zmartwychwstałych na wyspie węży, jestem mocno sceptyczny. A od czasu ukraińskiego transportera, który rozjechał ukraińskiego cywila co zostali oczywiście rozpropagowane jako ruska zbrodnia, i od czasu kiedy najwyższa rada Ukrainy wypuściła tekst o tym, że Rosja za śmierć na wojnie okazji 11tys. rubli, który pobiegł świat i został powtórzony przez PAP, co okazuje się jest zwykłym kłamstwem, nie wierzę w ani jedno ukraińskie słowo. Ani jedno.

Mam teraz Redditowe podejście - picture or didn't happen, full stop.

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Personal Best napisał:

OK ale czemu nie chcesz pogadać teraz?

Bo teraz jest jeszcze za wcześniej chociaż już widać pierwsze problemy i mówię tu o wzroście najmu.

 

Nie chodzi o to, że ukraińcy to bestie. Moim zdaniem masz dwa problemy:

- polska nie jest przygotowana logistycznie na przyjęcie tak dużej imigracji - mówię tu o głównie o systemie służby zdrowia oraz mieszkaniach

- duża grupa imigrantów obcej narodowości to praktycznie zawsze są problemy tylko one się krystalizują z czasem. Niechęci, różnice kulturowe.

 

12 minut temu, Personal Best napisał:

Teraz już mnie nic nie dziwi. No może to że Polacy nadal myślą że oni nam zabierają pracę. Tak jakby był u nas nadmiar budowlańców i nauczycielek języków obcych. 

Gadanie, że ukraińcy to tylko niskowykwalifikowani pracownicy to nieprawda. U mnie w branży IT też coraz więcej ukraińców na przykład. Ja się nie boję konkurencji bo akurat z białorusinami i ukraińcami ale też amerykanami konkuruje od dawna. Rynek IT jest od jakiegoś czasu zglobalizowany więc ja jestem do tego przyzwyczajony. Ale polscy prawnicy, księgowi i tak dalej? Będzie ból dupska.

 

Z resztą janusze zacierają rączki ale nie kumają jednego - poprzednia fala ukraińców pracowała w PL ale wysyłała kasę na ukrainę. Nowa będzie tu pracować i żyć, więc jak polacy nie będą chcieli za jakiś czas pracować za najniższą. Zresztą już przed wojną były protesty ukraińców bo ich tak polscy janusze dymali.

 

Polska gospodarka oparta na taniej sile roboczej zdechnie bo u nas są za wysokie koszty życia po prostu a robią się coraz wyższe przez kiepskie decyzje PiSu.

 

Mówię poczekaj jak wojna i emocje ostygną. Już widzę zmianę narracji u tak zwanych "normików". A to dopiero początek syfu który będzie efektem bezmyślności partii rządzącej ale też samych polaków.

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wrotycz napisał:

Mam teraz Redditowe podejście - picture or didn't happen, full stop.

To i tak za mało. W mediach były pokazywane jakieś kobiece ukraińskie oddziały później się okazało, że to były modelki w kostiumach 🤣 Albo klasyk na każdej wojnie - pokazywanie zdjęć z innego konfliktu.

 

Tak naprawdę niestety w tych czasach bardzo łatwo się kreuje fałszywą rzeczywistość. Żeby wiedzieć co się dzieje to musiałbyś mieć bezpośrednie info od ukraińców i rusków którzy tam walczą ale to też od wielu osób raczej.

 

Oczywiście nie neguje, że ruscy dokonują gwałtów oraz mordów bo nawet nie czytając takich newsów to z historii wiemy jakimi kurwa bestiami są ruscy xD Gorzej niż zwierze. Mówię o wojnie bo wiadomo w czasach pokoju to fajne ziomki z którymi wódki można się napić. To samo Ukraińcy na wołyniu, wystarczy posłuchać albo poczytać o tym jak dobre rzekomo były stosunki - wspólne święta, fajna atmosfera i tak dalej. Polacy z żydami też różnie bywało, że tak łagodnie to ujmę. Komuniści zrobili jedną fajną rzecz - pozbyli się wielonarodowości, to był duży problem II RP.

 

Taka jest poniekąd natura ludzi. To samo rzeź w Rwandzie między Twa, Tutsi oraz Hutu. 

 

11_000_SAPA990106108320-696x447.jpg

 

Jak najłatwiej rozjebać jakiś kraj? Powpuszczać różne narodowości i kultury i poczekać aż nadejdą gorsze czasy. Taki kraj zaczyna implodować od środka. Gdybym chciał zniszczyć jakiś kraj to właśnie dokładnie tak bym zrobił xd Żyd przedsiębiorca ojebał cię na kasę, kumpel ukrainiec zabrać ci nie wiem to może jakieś gówno, litwnin przeleciał ci laskę. I to siedzi w głowie i tylko się zbiera. Nie wiem dlaczego tak ludzie działają ale działają bo masz na to liczne dowody historyczne. Wyjątek to USA ale u nich udało się stworzyć jakąś ponadetniczną i ponadnarodową tożsamość.

 

Poczytajcie sobie jaki był antysemityzm w PL i całej europie praktycznie w XX wieku. O tym się nie gada, ale Hitler i jego niechęć do żydów to oznaka tamtych czasów. W PL masz wiele powiedzonek typu nie bądź żyd i tak dalej. No ciekawe skąd się to wzięło, na pewno nie z miłości do żydów.

Edytowane przez NoHope
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, NoHope said:

Gadanie, że ukraińcy to tylko niskowykwalifikowani pracownicy to nieprawda. U mnie w branży IT też coraz więcej ukraińców na przykład. Ja się nie boję konkurencji bo akurat z białorusinami i ukraińcami ale też amerykanami konkuruje od dawna. Rynek IT jest od jakiegoś czasu zglobalizowany więc ja jestem do tego przyzwyczajony. Ale polscy prawnicy, księgowi i tak dalej? Będzie ból dupska.

Jak ktoś się boi, że mu Ukraińcy zabiorą robotę, to niech się ogarnie i zacznie zapierdalać :P .

 

Tak jak to było w jednym ze skeczy: jak kolo przyjeżdza, który nie zna języka, nie ma uznawanych kwalifikacji, nie ma pleców i potrafi zabrać Ci pracę - to ty jesteś dupa a nie ten Ukrainiec (czy ogólnie obcy). 

 

Ale problem z Ukraińcami to nie to, że pracę jakiemuś debilnemu sebixowi ukradną.

2-5 M osób, które od tak pojawiają się w "obcym" kraju, a którego władzę od razu dopieszczają jak swoim - to się musi źle skończyć.

Służba zdrowia, edukacja, większa przestępczość - tutaj można się spodziewać problemów.

 

@Personal Best

Masz jakieś dobre słowo do osób (np. starszych), co płaciły na ten kraj z 50 lat podatki, a teraz na wiele usług medycznych albo się dostaną po 2-3x większym czekaniu (co w ich wieku ma znaczenie) lub nie dostaną w ogóle, a wszystko z powodu nowych "gości" ?

Czy to tylko moja propaganda ruskiej onucy, że ich przybycie nie wpłynie w ogóle na służbę zdrowia, edukację, przestępczość..?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz Człowieku. Piszesz w jednym poście, że Ukraińcy po kilku tyg zaczęli mówić o mordach a kilkadziesiąt minut później, że zaczęli od pierwszego dnia. XD

 

To, jak? Mówili o tych zbrodniach w pierwszych dniach już wojny czy po kilku tygodniach? 

 

Kłamiesz w niebywały sposób. Piszesz, że przez to, że żołnierze już uchodzą rosyjscy za zbrodniarzy to staną się ,,źli" bo i tak są określani najgorzej. To ja się pytam w jaki sposób żołnierz w Rosji wie, co leci w telewizji na zachodzie? Skąd wie, co o nim mówią tam, skoro w kraju jest wychwalany? Nie no. Doskonałe przemyślenia. Tym bardziej, że nie mają mediów zachodnich żadnych a niektóre zostały zamknięte wraz z rozpoczęciem wojny. A, noi dochodzi do tego jeszcze, że żołnierze podczas walk podobno mają zabierane telefony. 

 

Chersoń został zajęty w pierwsze dni. W pierwsze dni pojawiły się informacje o gwałtach. - Nie no, jak to! Przecież to przez to, że zachód o nich źle mówi! Z resztą nie macie dowodów! Na początku nie było gwałtów, ani zabójstw! 

 

Jeszcze kwestia tego filmu wrzuconego twojego tutaj. Wrzucasz gościa który ma straty tylko ukraińskie - oczywiście, że rosyjskie, nawet nie są podane a w dodatku ze źródeł RU. No, ale ty walczysz z dezinformacją. 

 

Tak niebywale walczysz, że zamiast ukraińskiej łykasz rosyjska. Tylko czekać, aż wrzucisz kolejny film - tylko nie z propagandą ukraińska a ruska....

 

@NoHope Jest dużo fejk filmów, ale dzisiaj każdy cywil prawie ma telefon. Jest setki, jak nie tysiące filmów ciał z Ukrainy. I to nie z daleka nagrywane tylko z bliska. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, $Szarak$ napisał:

Jest dużo fejk filmów, ale dzisiaj każdy cywil prawie ma telefon. Jest setki, jak nie tysiące filmów ciał z Ukrainy. I to nie z daleka nagrywane tylko z bliska. 

Oczywiście, ale nie znamy kontekstu. Tak jak masz z imigrantami (nieukraińskimi) - 99% imigrantów to chłopy ale zrobią zdjęcia i nagrania jakieś rodziny z dziećmi i każdy w mediach się 'spuszcza' jacy to ci imigranci biedni xD

 

Tak samo jest z tego typu rzeczami. Rzezie są bo jest wojna. Nie wiem czego się spodziewać, że na wojnie nie będzie gwałtów i mordów na cywilach? Że będą sobie ludzie kwiatki wtykać w lufę karabinu? Wiadomo jaka jest wojna, ale skala, kontekst to może być zakłamane.

 

Negowanie zbrodni rusków na ukrainach jest absurdalne ale o skali dowiemy się później albo w ogóle.

 

O tym konflikcie to ja sobie poczytam po latach i wyrobie zdanie. Jak będę widział konsekwencje i tak dalej. Teraz bez wywiadu nie ma to dla mnie sensu.

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$

 

Jak można było zobaczyć na niektórych filmikach, rosyjscy żołnierze mają na tej wojnie nawet po kilka(naście) telefonów (do tegu futra, telewizory, oraz inne AGD-RTV) :P 

Więc nie przesadzaj, że są tacy odcięci od świata. Chyba, że uznajesz szabrowania za ukraiński fejk.

 

Filmy najlepiej oglądać z obu stron, bo dzięki temu można wiele rzeczy się dowiedzieć.

Oczywiście należy czytać (czy oglądać) między wierszami.

1) Ukraińska para pokazana na zachodnich mediach jako gotowa walczyć o Ukrainę a w tle obrazek ze swastyką ;) (chyba to Ty wrzuciłeś ten obrazek). Czyli może Ukraina nie jest taka zdenazyfikowana. 

2) Kadyrowcy którzy cieszą się ze zwycięstwa gdy w tyle słychać płacz jakiejś babki, który ustał po strzale. Czyli może kadyrowcy nie przynoszą tylko pomocy humanitarnej ludności cywilnej i walczą z nazistami.

 

I wiele innych można tak przeanalizować na podstawie takich wpadek. Ale filmy gdzie strona X pokazuje stronę Y to od razu należy brać pod uwagę, że to fejk albo ichnia narracja - mniej lub (najczęściej) więcej podkoloryzowana.
 

-----

 

Każdy żołnierz to potencjalny morderca, szabrownik i gwałciciel, niezależnie od kraju pochodzenia.

Ktoś chce sobie mydlić oczy tym, że nasze sukinsyny (czy US, czy PL) byłyby inne to niech sobie je mydli dalej. 

Oczywiście nie wszyscy żołnierze są tacy - wszystko zależy w końcu od człowieka.

Ale jak jak ktoś chcę iść do profesji, gdzie celem jest mordowanie innych (ze "szlachetnych pobudek") to i tak musi mieć coś z głową.

 

A czy ruscy są jacyś wybitni na tym przykładzie.

No czekam na jakieś fakty. 

Licząc, że tam 150000 chłopa jest co tylko szabruje i gwałci, i dajmy na to prawdziwy ruski chłop raz na tydzień strzelić musi, to do tej pory jakieś przynajmniej 0.5 miliona gwałtów powinno być.

Czyżby ukraińskie media ochraniały tych bandziorów nie obnażając ruskiego bandytyzmu? 

 

Na początku wojny była ta dziewczyna, która opowiadała jak żołnierze zgwałcili i zabili jej 17-letnią koleżankę. Co teraz opowiada, gdzie ona jest?

Czy po prostu akcja nie wypaliła i zdjęto ją z anteny?

Czy fejk to był to nie wiem na 100%, ale ciężko uwierzyć komuś, kto wygląda jakby czytał z kartki i opis śmierci bliskiej osoby przedstawiał tak, jakby w telewizorze żadnego ciekawego programu nie było.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoHopePo wojnie będą tylko szacunki. 

 

Mariupol jest męczony od półtora miesiąca prawie. Miasto praktycznie całe zniszczone. Cywili zabitych strasznie dużo. Jest okrążony i zostanie przejęty. 

I teraz pytanie; czy ruscy pozwolą tam wejść niezależnym ludziom by zobaczyli ile ciał jest? Czy może pozwolą, ale jak się ich pozbędą? No właśnie. Spalić problemem wielkim nie będzie. 

 

W rejonach Kijowa był odwrót to syfu posprzątać się nie udało. Oni się wycofali, Ukry teren odzyskali i dziennikarze z całego świata zjechali i nagrali co i jak. I zostali wysłani niezależni ludzie... A o ludziach z Mariupola, których jest zabitych x razy więcej, każdy zapomni bo się ich zwyczajnie pozbędą... Wejść tam nie może nikt bo ruscy okrążyli i ciągłe walki. 

 

 

Więc w sumie wychodzi na to, że gdy przejmą teren, mogą sobie zabić tysiące ludzi, spalić i w sumie nikt się nie dowie, ani nie zostanie nagłośnione. 

 

@eknm2005Udowodnij im, jak mają teren przejęty. Przeciez zabijają ludzi którzy współpracują z rządem ukraińskim. W Buczy lokalna elita została zamordowana i okolicach kijowa. Więc tym bardziej nie wiadomo co tam się dzieje. Mogą sobie zabijać, gwałcić, ale i tak nikt może się nie dowiedzieć. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony widzieliśmy obrazy jak kolumny pojazdów wojskowych zatrzymywane były przez mieszkańców wiosek, zdjęcia pojazdów przejętych przez wioskowych głupków, obrzucanie wyzwiskami itd...i brak reakcji Rusa. A za chwilę ślady po egzekucjach...opowieści o wyprowadzaniu z domów i rozstrzeliwaniu "za stodołą"...

Tyle wiemy, że gówno wiemy co tam tak naprawdę się dzieje. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, $Szarak$ napisał:

Więc w sumie wychodzi na to, że gdy przejmą teren, mogą sobie zabić tysiące ludzi, spalić i w sumie nikt się nie dowie, ani nie zostanie nagłośnione. 

Bardzo możliwe, nie neguje tego. Ja też w tej wojnie nie siedzę aż tak bardzo emocjonalnie.

 

Też mam tendencje anty. W sensie jak ludzie dostają  pierdolca na punkcie A to zakładam, że to nie jest aż tak ważne. Ludzka zbiorowa uwaga działa jak oko saurona:

 

uid_57b78705674a4293e37eece248f8e56a1418

 

Jest zawsze skupiona na jednej sprawie czy wydarzeniu. Natomiast sęk w tym, że najciekawsze rzeczy dzieją się gdzieś indziej. Na przykład COVID, bardzo wyolbrzymiony ale co najciekawsze globaliści dzięki covidowi zrobili dwie rzeczy:

- kontrolę za pomocą technologi - kody qr, przepustki. Że to jest możliwe i ludzie na to pójdą

- popularyzacja szczepionek mRNA

 

Uważam że tutaj jest podobnie. Wojna jest bardzo wyolbrzymiona a ktoś na boku nas dyma. Tylko kto i jak?

 

Ale żegnam się z tego wątku.

 

AkWiiRHP_400x400.jpg

 

Stary foliarz, peace.

Edytowane przez NoHope
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tmr napisał:

Z jednej strony widzieliśmy obrazy jak kolumny pojazdów wojskowych zatrzymywane były przez mieszkańców wiosek, zdjęcia pojazdów przejętych przez wioskowych głupków, obrzucanie wyzwiskami itd...i brak reakcji Rusa. A za chwilę ślady po egzekucjach...opowieści o wyprowadzaniu z domów i rozstrzeliwaniu "za stodołą"...

Tyle wiemy, że gówno wiemy co tam tak naprawdę się dzieje. 

Jedno nie wyklucza drugiego. To że mojej prababci na robotach przymusowych w Niemczech zrobili małą wycieczke krajoznawczą nie oznacza że inne Polki nie były traktowane jak bydło. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że wszystko odbywa się pod właściwym przywództwem „prezydenta z największymi jajami”, który jeszcze całkiem niedawno, stroił sobie w ruskch mediach niewybredne żarciki z Ukraińców. A lemingi łykają wszystko jak Maradona kokę.

 

Nie zdziwię się, jak Zełenski pojedzie na następne wręczenie Oscarów i dostanie za rolę prezydenta. Ciemny lud ciemny jest, jak by rzekł Yoda. 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-pulk-azow-rosjanie-uzyli-w-mariupolu-nieznanej-trujacej-subs,nId,5953678#crp_state=1

 

Jak lud to kupi to stracę wiare w cokolwiek i zaszyję gdzies na końcu świata. Wiedziałem że prędzej czy później zagraja tą kartą, ale nie spodziewałem się, że zrobią to tak niechlujnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Rnext said:

A lemingi łykają wszystko jak Maradona kokę

Wszystko, co Putin musi zrobić, by udowodnić że Rosja "jest dobra", to pokazać że na terenie Ukrainy nie ma rosyjskich żołnierzy. To będzie ostateczny dowód, który każdego leminga przekona. I przestaną łykać propagandę, że ruskie sołdaty gwałcą i mordują - jak ich tam nie będzie, i wrócą do domów w Rosji.

Pod tym kątem, kibicuję Rosji by mogła udowodnić brak jakiegokolwiek swojego żołnierza na Ukrainie - jak najszybciej. A najlepiej, by to zrobili wstecz, czterdzieści parę dni temu... bo alternatywą, jest, że taki dowód dostarczą w swoim czasie Ukraińcy.

 

Bo dopóki tam są - żywi - to reszta schodzi na drugi plan. Zbiory, zasiewy, produkcja, handel, wszystko przypisane wojnie. Redukcja, także oczekiwań, nie tylko wartości obietnic. To nie jest biało-czarne, źli i dobrzy, ale obrońcy i agresorzy. Przekroczenie granic obrony koniecznej, kontra rozbój z morderstwem. Jak się nie obrócisz, zawsze wynik jeden i ten sam. Znak rozpoznawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KespertZa niedługo zaczną się konkretne rozmowy. Zależy od sytuacji na froncie. Obecnie są ogromne ilości sprzętu/ludzi przerzucane do Donbasu z obu stron. Dużo ludzi twierdzi, że mogą to być walki zbliżone do 2 wojny światowej. 

Kto pęknie? Ciężko powiedzieć. 

Bo dużo osób patrzy tylko na tabelki. Siły wysłane na Ukrainę w większości to doświadczeni ludzie, ale nie jest ich raczej wystarczająco dużo. Rosja by musiała przeprowadzić konkretną mobilizację, co mogło by w kraju oznaczać trochę porażkę - sam Putin mówił, że tak się nie stanie. 

Noi warte dodania jest, że pozycje które teraz będą atakowane były przygotowane już od 2014 przez zachód i Ukraińców. 

https://www.google.com/amp/s/www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8396640,senat-usa-lend-lease-dostawy-broni-ukraina.html.amp też na dniach.

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytania w tej piosence zadawałem sobie w gimnazjum. Mnie już nic nie zaskoczy bo ten świat jest chory a ludzie są źli. I tyle. Tak trochę offtopując, a trochę nie.

 

Zresztą dlatego lubię Antychrysta Von Triera film opowiada jak zryta jest natura ludzi tak naprawdę, i nie tylko ludzi 😛

 

Wyobraźcie sobie najbardziej pojebaną, podłą, złą rzecz jaką można zrobić, zapewniam was, że ktoś już to zrealizował. Dlatego zawsze będą wojny, ludzie się będą napierdalać, jedni będą napadać na drugich i tak dalej. Taka natura zwierzaka który się nazywa homo sapiens. Sygnaturka nie jest przypadkowa.

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, $Szarak$ said:

zobaczyłeś tabelkę ze stratami ze źródeł ROSYJSKICH i łyknąłeś, jak pelikan. Tyle jest wart twój ,,obiektywizm". 

 

To były austriackie źródła. Idź to powiedz temu austriackiemu oficerowi, czemu z tym przychodzi do mnie?

 

Ty nie łykasz ukraińskiej propagandy wcale. Już 1 marca, wg Ukraińców zginęło 5000 Rosjan i niepoliczalnie mała liczba Ukraińców. I kto tu jest pelikanem?

 

--

10 hours ago, Kespert said:
11 hours ago, wrotycz said:

Podkreślam, prosić.

 

Dopóki spełniał co prosili, to "prosili". Ale raz odmówił...

 

Umiesz czytać? Wyraźnie i po polsku napisałem kiedy to miało miejsce.

 

--

12 hours ago, $Szarak$ said:

Przecież oni mają swoją propgadane - myślisz, że tam w wojsku mają materiały zachodnie? Przecież oni gówno wiedzą.

 

Skąd w takim razie się wzięła ta pani?

 

2b91867deb982d5c38a807f5f4f0.jpeg

 

Nie no, oni nie mają Internetu i nie wiedzą co się dzieje. Argument z poprzedniej epoki. Może to Korea Północna jest a nie Rosja?

 

A skąd te wszystkie protesty przeciwko wojnie? I to w Rosji, nie w Warszawie, nie w Londynie, nie w Berlinie a w Moskwie.

Wytłumaczysz mi to?

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak mi kolega młody żołnierz opowiadał ze przyjął szczepke bo by go wysłali do jakieś dziury na drugim końcu Polski, to tym bardziej życzę tym gamoniom z armii powodzenia. Jak się nie znajdzie normalny silny przywódca to @$Szarak$ zostaniesz mięsem armatnim z zasługami dla NWO niż dla Ojczyzny, a ja Ci życzę żebyś jednak tą Moskwę zdobył. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.