Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

"Niech żyje wojna! Muzyczka marsza rżnie."
 

wojna-niszczy-ukraine-ale-nie-maj%C4%85t

 

Ukraińscy oligarchowie-miliarderzy łącznie powiększyli przy tym swój stan posiadania nie tylko mimo toczącej się w ich kraju wyniszczającej gospodarkę wojny, ale także wbrew odnotowanej przez Forbesa światowej tendencji. Jak zauważyli autorzy rankingu, spadek wartości akcji i wzrost stóp procentowych sprawiły, że zeszły rok dla najbogatszych ludzi planety był średnio udany. Ich łączny stan posiadania ocenia się teraz na 12,2 bln dolarów, to o 500 mld dolarów mniej niż przed rokiem. Szóstka ukraińskich oligarchów-miliarderów, włączając w to grono Kołomojskiego, rok temu miała łącznie 10,8 mld dolarów, a dziś ma już 12,6 mld dolarów.

 

https://300gospodarka.pl/news/wojna-niszczy-ukraine-ale-nie-majatki-ukrainskich-oligarchow-wielu-sie-wzbogacilo

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slusa napisał:

Turkish Interior Minister Suleyman Soylu: There is no such thing as EU, do not think about it. There is America. Europe is a mule in America's convoy. There's nothing special about it. Europe cannot make a rational judgment on its own behalf. America is losing its reputation. The whole world hates America. Europe is America's pawn in Africa. All African States hate the States that exploit them, including France. Dear friends, I want to tell you that the game has changed. Turkiye's biggest task is to achieve its full independence. Turkiye is solving this problem together with Tayyip Erdogan.

Trzy takie drobne uwagi techniczne:

1. Turcja jest w NATO i Turcja nie ma z tym problemu.

2. W tureckiej bazie Incirlik Amerykanie przechowują swoje zabawki (w tym około 50 sztuk oznaczonych symbolem B61-12) i Turcja nie ma z tym problemu.

3. Jak ruski samolot narusza przestrzeń powietrzną Turcji to do niczego strzelają i też Turcy nie mają z tym problemu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, tmr napisał:

 

braty nasze przenajukochańsze, od zawsze i po wieki. Tacy sami....

To jest właśnie dziejowa niesprawiedliwość, że naród, o którego ohydnych i zboczonych dokonaniach powinien pójść przekaz, od ponad roku jest hołubiony jako szlachetny, dzielny i nieskalany złem. 

A sami Ukraińcy chyba jeszcze o tym nie wiedzą, ale Ukraina nie będzie już ich krajem. Zostanie do szczętu rozsprzedana. Ta wojna to konsekwencja wyboru, jakiego dokonali jako naród, a którego sens zawiera się w sformułowaniu - "komu lepiej dawać dupy".

My to widzimy, ale na Zachodzie wszystko postrzegane jest w czerni i bieli. Do dziś mam bekę, gdy sobie przypomnę pomajdanowe wydanie Time'a z 2014 roku.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zychu napisał:

To jest właśnie dziejowa niesprawiedliwość, że naród, o którego ohydnych i zboczonych dokonaniach powinien pójść przekaz, od ponad roku jest hołubiony jako szlachetny, dzielny i nieskalany złem. 

Bo taki jest nasz interes by byli wspierani w tej wojnie przeciwko wspólnemu wrogowi. Dajesz tu bardzo emocjonalny przekaz. 

Bo nie ma dziejowej sprawiedliwości. Przekaz jest taki jak pasuje (tj. jaki jest w krajowym interesie co ma iść do mas), a sojusze są zmienne. (PS. Ukraińcy oczywiście też tam byli i mordowali i ogółem byli okrutni. Moja babcia (nie w powstaniu) się o tym przekonała, oczywiście)
Tak swoją drogą to wschodnich Słowian w powstaniu warszawskim mordowali głównie kolaboranci rosyjscy[własowscy itp.], co często szczegółowo Chmiel na swoich vlogach wspomina gdy ktoś podniesie ten temat. Wiem, że mowa jest o powstaniu w getcie warszawskim, ale piję do powstania warszawskiego, które jest dużo ważniejsze.

Najważniejsze kto jest sojusznikiem teraz i stąd idzie przekaz. W końcu najwierniejszym sojusznikiem dla USA jest Japonia - to jest dopiero dziejowa niesprawiedliwość...

Teraz tego nie znajdę. Chyba jest gdzieś tutaj. 

 

Tak, wychodzi ze mnie ukrofil fajnopolak, mam to w uju. :)

 

9 godzin temu, zychu napisał:

A sami Ukraińcy chyba jeszcze o tym nie wiedzą, ale Ukraina nie będzie już ich krajem. Zostanie do szczętu rozsprzedana. Ta wojna to konsekwencja wyboru, jakiego dokonali jako naród, a którego sens zawiera się w sformułowaniu - "komu lepiej dawać dupy".

Wciąż to dużo lepsze niż rządy oligarchów, które mieli przez 30 lat na wzór rosyjski.

 

9 godzin temu, zychu napisał:

My to widzimy, ale na Zachodzie wszystko postrzegane jest w czerni i bieli. Do dziś mam bekę, gdy sobie przypomnę pomajdanowe wydanie Time'a z 2014 roku.

Nie na Zachodzie. Wszędzie tak jest. Przekaz ma być prosty, aby trafiał wszędzie, dotykał emocje (które są zero-jedynkowe) i by można powiedzieć "manipulował". Jeśli oni tego nie robią, to ktoś inny to robi, np. wróg, więc trzeba grać twardo. W sumie tak ze wszystkim jest.

16 godzin temu, Gościu napisał:

Ciekawy komentarz medyka wolontariusza, "w Bachmucie część cywilów czeka na wyzwolenie, bynajmniej nie przez Ukraińców".

U Ryczka na kanale było o tym mówione rok temu, że ci co zostają są za Rosjanami i jest to w sumie oczywiste.

Nawet się z jednym kłócił. 14:16

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, Strusprawa1 said:

W ramach ciekawostek, wspomnę o "zapomnianej stronie" tej akcji, czyli 5 Pułku Piechoty LWP. Za "niepodjęcie działań" w obronie "napadniętego przez bandytów" Hrubieszowa, oddział został dwa miesiące później przeniesiony do Piotrkowa Trybunalskiego, a więc z dala od granicy, w okolice Łodzi/Zgierza i wojsk rosyjskich.

O tym, czy Wojciech Jaruzelski celowo odstąpił od wszczęcia alarmu, czy też został "skłoniony do współpracy", do dziś nie ma wiarygodnych źródeł.

 

Rosja: kilku dziennikarzom i influencerom "nieznani sprawcy" wysłali popiersia Żukowa, podobne wzorem do tego, które okazało się bombą-pułapką. Policja stwierdziła, że nie były zaminowane. https://tass.com/society/1606871

 

Rosja: według amerykańskich źródeł, FSB dokonało aresztowań wśród moskiewskiej policji, w związku z podejrzeniem wycieku informacji do Ukraińców. https://www.newsweek.com/russia-fsb-moscow-police-arrests-data-leak-ukraine-1795505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Znam historię ;) Ale nie widzę za bardzo przyszłości dla kogoś, kto np. na Twitterze wypisuje o "odeskim grillu", ciesząc się z jatki w DZZ 2 maja 2014 i mówi, że za mało.

A są tacy "ludzie".

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Bo taki jest nasz interes by byli wspierani w tej wojnie przeciwko wspólnemu wrogowi. Dajesz tu bardzo emocjonalny przekaz. 

Wiem, ale nic na to nie poradzę. Wkurwia mnie, że nagle każdy zachodni cwelebryta odkrywa, że ma ukraińskie korzenie, a infotainment (czyli ordynarna propaganda szyta pod idotów) przedstawia tę wojnę na modłę starwarsów.

A nasz interes (czyli czyj dokładnie?) rozumiem - ale milczeć nie zamierzam. Żenujące jest, że polactwu udziela się ta chachłacka zawziętość i nienawiść, że jakiś młodociany debil w knajpie nie chce obsłużyć rosyjskojęzycznego klienta bo SŁAWAUKRAJINI! To jest wyższy level spierdolenia, podobny do tego, jaki reprezentują onucowie broniący ruskiego miru.

Cytat

 nie ma dziejowej sprawiedliwości

No nie ma, ale na szczęście miłośnicy chachłów jeszcze nie zabronili mi wyrażać swojego zdania. A gdy zabronią, to będzie to oznaczało, że jednak nie mamy wspólnych interesów. I wtedy będę tłukł po ryjach, aż się miazga zrobi. 

 

Taki ze mnie wacuś emocjonalny.

 

Cytat

 wschodnich Słowian w powstaniu warszawskim mordowali głównie kolaboranci rosyjscy, co często szczegółowo Chmiel na swoich vlogach wspomina gdy ktoś podniesie ten temat.

Nie wiem, kto to jest Chmiel (kolejny internetowy mędrek?), natomiast wiem, że na Ukrainie, Białorusi i w Polsce równolegle z wojną niemiecko-radziecką toczyły się lokalne konflikty (czyli po prostu wojny domowe). To samo było na Bałkanach.

U nas AK bardzo się nie tolerowało z NSZ, więc konflikt nie przebiegał tylko na linii Londyn-sowieci.

Nie rozumiem tylko, dlaczego akurat podkreślasz udział ruskich, przy jednoczesnym przemilczaniu dokonań ukraińskich? Bądźmy uczciwi - do końca, nie wybiórczo.

Tutaj ciekawy artykuł - do poczytania, nie na poparcie jakiejkolwiek tezy:

https://www.mowiawieki.pl/index.php?page=aktualnosci&id=155

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Obliteraror napisał:

Znam historię ;) Ale nie widzę za bardzo przyszłości dla kogoś, kto np. na Twitterze wypisuje o "odeskim grillu", ciesząc się z jatki w DZZ 2 maja 2014 i mówi, że za mało.

A są tacy "ludzie".

Rosyjska narracja wykrzyczała tą sytuację wzdłuż i wszerz. Z punktu widzenia Ukraińców kompletnie mnie to nie dziwi. Co już wielokrotnie pisałem. Gdyby Niemcy odwalili Polsce takie kuku jak Rosja odwaliła Ukrainie w 2014 roku, to być może sam w przypływie emocji pieprzyłbym takie głupoty. 

A tak szczerze to co mieli robić - patrzyć jak państwo się rozpada? Większość tych protestów była wprost inspirowana z Rosji. Rewolucję na Donbasie Girkin zorganizował, gdzie jak stwierdził potem, że gdyby nie to co robili, to sprawa by ucichła jak w Odessie i Charkowie.

To się działo już po wydarzeniach na Krymie, gdzie Rosjanie pobili dowódcę ukraińskiego. Masa tego było. 

(ten sam dowódca dowodził w Mariupolu batalionem piechoty morskiej):
Podałem minutę

 

Nie wiadomo ile Ukraińców (a pracowało na Donbasie wielu z całego kraju) zostało torturowanych. To była ogromna skala. Przesądzanie całej strategii na bazie jednego wydarzenia to raczej kiepskie działanie. 
Ile mogło być takich sytuacji? Zapewne wiele, zważywszy, że z Donbasu wyjechało wtedy setki tysięcy Ukraińców (do samego Kijowa 200 tys.):
https://wykop.pl/wpis/66919801/fotografia-ktora-uratowala-zycie-tej-kopanej-kobie

 

A co do tematu ogólnie, to polecam:

 

2 godziny temu, zychu napisał:

Żenujące jest, że polactwu udziela się ta chachłacka zawziętość i nienawiść, że jakiś młodociany debil w knajpie nie chce obsłużyć rosyjskojęzycznego klienta bo SŁAWAUKRAJINI! To jest wyższy level spierdolenia, podobny do tego, jaki reprezentują onucowie broniący ruskiego miru.

No jasne, że tak. (takie spierdolenie udzielają głównie ci ze Lwowa - większość ukraińskich żołnierzy jest rosyjskojęzyczna). Mi nie przeszkadza. Wiem, że robią to bo modne, ale wiem także, że przekaz jest prowadzony z góry, bo jednoznacznie wiadomo w jakim to celu. 
Także wiem od kogo i po co jest prowadzona narracja - "UKRAIŃCY SIĘ ZESRALI? PRZECIEŻ TU JEST POLSKA!!!!" 
 

 

2 godziny temu, zychu napisał:

No nie ma, ale na szczęście miłośnicy chachłów jeszcze nie zabronili mi wyrażać swojego zdania. A gdy zabronią, to będzie to oznaczało, że jednak nie mamy wspólnych interesów. I wtedy będę tłukł po ryjach, aż się miazga zrobi. 

No dobra, ale jaka jest strategia Polski? Jakie mamy interesy? Ja próbowałem to gdzieś chyba w listopadzie doprosić się o odpowiedź, to zostałem zwyzywany od fajnopolaków i Ukraińców (dosłownie jednemu płyta się zacięła i 20 postów dosłownie takich samych tu wypisywał jakim to ja śmierdzącym Ukraińcem nie jestem, jak kłamię itd., beka).
 

No bo większość jak zauważyłem nieironicznie nie potrafi na to odpowiedzieć. Także wśród tych, którzy wspierają Ukrainę.

 

2 godziny temu, zychu napisał:

Nie rozumiem tylko, dlaczego akurat podkreślasz udział ruskich, przy jednoczesnym przemilczaniu dokonań ukraińskich? Bądźmy uczciwi - do końca, nie wybiórczo.

Nie no ja to robię dla równowagi, bo każdy podkreśla udział ukraiński zapominając, że w powstaniu warszawskim to głównie Rosjanie mordowali. Właśnie o to chodzi, że w tym całym przekazie tutaj Rosjanie to są jakieś pi*rdolone aniołki, które nigdy nam nic nie zrobiły. 

Narracja Panasiuka wchodzi na pełnej, który to w sumie jest tutaj przez tmr powielany i wsjo haraszo na to. xD

 

Ale nie przywalam się broń Boże :F

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The European Union believes that there will be no new sanctions against the Russian Federation, since if new restrictions are introduced, this will entail more exceptions, the Financial Times reported, citing officials.

 

 "If we impose more sanctions, there will be more exceptions than measures," the newspaper quoted one of the sources, who also stressed that the new sanctions were over. 

 

Potenżne sangcje

 

13 hours ago, Strusprawa1 said:

Bo taki jest nasz interes by byli wspierani w tej wojnie przeciwko wspólnemu wrogowi. Dajesz tu bardzo emocjonalny przekaz

 

Nie jest to nasz wróg 

 

Oraz ty lecisz tu non stop z emocjonalnym przekazem 

 

The new chief of the BRICS bloc’s New Development Bank, Brazil’s leftist ex-President Dilma Rousseff, revealed they are gradually moving away from the US dollar, promising at least 30% of loans in local currencies of members.

 

136,000 muslim 

legal immigrants in 2022.

 

Poland admited 4000% more muslim migrants in 2022 under PiS than in 2016 when they began their rule

Edytowane przez slusa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

No dobra, ale jaka jest strategia Polski? Jakie mamy interesy? 

Aby osłabić Rosję, i nie wzmocnić przy tym zbytnio Ukrainy. Tak bym ja to ujął. Ale w Warszawie chyba inaczej na to patrzą...

 

Natomiast ja się z tzw. interesem narodowym/geopolitycznym nie utożsamiam, bo ja mam tylko własne, zychowe interesy, które w wielu punktach nie są zbieżne z interesami tych skurwieli z rządu warszawskiego. Przecież oni dwa lata temu grozili, że pozbawią mnie pracy/dochodów i możliwości nauki! Nie jestem tym %$#@*^ nic winien. 

I to pisze człowiek, który kilka lat temu starał się do oficerki. A teraz odliczam lata, miesiące, aby wybyć nad Dniestr, na wiochę, i wieść życie proste i pobożne...

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, slusa napisał:

The European Union believes that there will be no new sanctions against the Russian Federation, since if new restrictions are introduced, this will entail more exceptions, the Financial Times reported, citing officials.

Zacytował byś całość. 🤣

Chyba, że to by już podpadało pod podważanie wysiłku operacji specjalnej i czeka 15 lat łagru/bilet na front.

 

"The European Union has no plans to impose new sanctions against entire sectors of the russian economy, the Financial Times reports, citing sources among officials working on the next sanctions package.

The new sanctions will be aimed at strengthening existing restrictions and expanding blacklists, the sources said.

 

It is noted that the new sanctions, in particular, will be aimed at "closing loopholes" to circumvent the measures already introduced earlier.

"Restrictions will not be imposed on sectors of the economy not affected by the sanctions, as this could affect other EU countries. We are done. If we impose more sanctions, there will be more exceptions than measures," said one of the newspaper's sources.

https://mind.ua/en/news/20256358-eu-no-longer-plans-to-impose-new-sanctions-on-russian-economy-ft

"

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, zychu said:

Aby osłabić Rosję, i nie wzmocnić przy tym zbytnio Ukrainy. Tak bym ja to ujął. Ale w Warszawie chyba inaczej na to patrzą...

 

To jest najlepsze podejście. Im dłużej rżną się między sobą tym lepiej dla Polski, ale nie powinniśmy się za bardzo osłabiać względem Ukrainy bo jeśli wygrają tą wojnę i zostanie u nich taka masa sprzętu to różnie może być w przyszłości. 

 

Z resztą tego co napisałeś tez się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 to Epickie jak przygasa twój proukraiński ogień, wypłata trollerska wpadła/wypadła nieterminowo. Czyś zwykła chorągiewka, jak wiatr w mediach wieje? Popracuj chłopczyku nad spójnością, bo będzie słabo z Kobietami.

 

W świetle ostatnich wiadomości wygląda, że interesy kupionej oligarchii, kręcą się dobrze naszym kosztem głównie. Wujek Sam dał im rynek zbytu. 

Edytowane przez UrodzonyS
Rażący błąd.
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://natemat.pl/481622,policja-znalazla-w-samochodzie-ukrainca-atrape-broni

 

Ciekawe po co temu smykowi byly te gadżety. Emblematy...ależ oczywiście nie posądzam brata naszego o jakieś niecne zamiary. Ależ skąd. Bo przecież : bomby nie spadajo, przestępczość za to spada ( https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/id/223299 -  Ukraińcy są obecnie najliczniejszą grupą cudzoziemców w suwalskim areszcie śledczym ) , zaraz przyleci ten typ z kretyńską argumentacją, że w 2007, w Holandii, w samo poludnie, zatrzymano 2 obywateli PL i mieli o 1 naszywkę "polizai" więcej, o !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, UrodzonyS napisał:

@Strusprawa1 to Epickie jak przygasa twój proukraiński ogień, wypłata trollerska wpadła/wypadła nieterminowo. Czyś zwykła chorągiewka, jak wiatr w mediach wieje? Popracuj chłopczyku nad spójnością, bo będzie słabo z Kobietami.

 

Bo jak ktoś śmie patrzeć na to inaczej od jedynej tu narracji (tj. że w tej wojnie chodzi o to, że Amerykanie i Ukraińcy nas r u c h a j ą), a spojrzeć na to strategicznie. 

Muszę być płatnym trollem! 

 

Mam kobietę jedną od 6 lat. Spokojnie.

 

Metodologia poznawania prawdy polegająca na byciu zawsze przeciwnym mainstreamowym mediom jest słabą strategią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w "wolnych i niezależnych" "polskich" mediach:

 

Ostatniej nocy Putin prawdopodobnie miał załamanie nerwowe. Około godziny 21:40 czasu moskiewskiego strażnicy prezydenta usłyszeli dziwne odgłosy z jego pokoju. Putin nie reagował na pukanie

 

– czytamy.

 

Putin siedział na podłodze obok sofy i histerycznie płakał. Miał na sobie tylko mokrą białą koszulkę, którą prawdopodobnie próbował zdjąć, i czarną skarpetę na prawej stopie. Obok niego leżała podarta pielucha, której ostatnio stale używał

 

https://wpolityce.pl/swiat/643445-putin-powaznie-chory-histerycznie-plakal-obok-pielucha

 

Mnie tylko zastanawia, za jakich debili trzeba mieć swoich własnych czytelników żeby wrzucać taki kabaret :D 

 

Ogólnie to polecam Wam tę audycję (co tydzień jest):

 

 

Piasta i Engelgard (On ma w ogóle masę świetnych wykładów o historii i jak zaczeła się inwazja na Ukrainę zmusili go do przejścia na emeryturę / wywalili go z pracy w muzeum w którym pracował) omawiają co tydzień Polską pasę i wyciągają smaczne kąski - same cytaty :) 

 

Kanał - Myśl Polska

 

Polecam :) 

 

Również polecam tę audycję Kamila Klimczaka o skazaniu Katolickiej i prawicowej Tik-Tokerki za użycie cytatu z księgi Syracha (dokładny cytat jest w wyroku jaki dostała) "Nie wpuszcza się nieprzyjaciół do domu bo mogą narobić szkody":

 

 

Zaprawdę pięknie się nam rozwija pod względem "wolności słowa" nasza nowa ojczyzna ukropolin :D 

 

I jak tu nie lubić Brauna?

Pandemia - ściema.

Ukropolin -fakt :) 

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zychu napisał:

Aby osłabić Rosję, i nie wzmocnić przy tym zbytnio Ukrainy. Tak bym ja to ujął. Ale w Warszawie chyba inaczej na to patrzą...

Ukraina już jest nadto zniszczona by kiedykolwiek mogła stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla Polski. Mają 25 milionów ludzi, z czego bodaj 13 milionów to emeryci. PKB spadło im o 40%. Wymiera im/wyprowadza się siła robocza w kwiecie wieku. Ciężko tu mówić o wzmacnianiu. Kwestia importu zboża jest przez zaniechanie tematu przez rząd polski (tj. zamiast wozić to dalej do Gdańska i do Afryki, to zostawiali tutaj). 

Oczywiście, co kiedyś pisałem, gdyby to UA miała 140 milionów ludności, potrafiła wykorzystać potencjał, a Rosja (powiedzmy 50 milionów) i UA jasno pokazywałaby, że chce po Rosji brać się za nas, to całym serduszkiem byłbym uważany za rusofila i chętnie wspierałbym Rosję dla równowagi. Jako że byłem na UA, to zgodzę się, że to są drudzy Rosjanie mentalnie i zapewne oni sami to wiedzą (poziom absurdów w tamtych latach 2009-2012 był ogromny w tym kraju jak na własne oczy widziałem, a to przecież i tak był najlepszy czas dla UA gospodarczo w ich historii). 

 

Ale jest odwrotnie. 

10 minut temu, niemlodyjoda napisał:

Kanał - Myśl Polska

To ten, co prowadzący na Krymie powiedział, że jak Pan z karabinem mówi babo, że masz przestać nagrywać, to masz przestać nagrywać? Wielki bojownik o wolność, Mateuszek. xDD
Dodatku oskarżony z dowodami o bycie agentem rosyjskim. Fajniutko. Zajebiste źródła wiedzy.




No to krwa zajebista myśl "POLSKA" XD

 

8 godzin temu, UrodzonyS napisał:

Wujek Sam dał im rynek zbytu. 

Tak, wiem, wszystko co złe to Ameryka. xD

10 godzin temu, slusa napisał:

Nie jest to nasz wróg 

 

Oraz ty lecisz tu non stop z emocjonalnym przekazem 

"Lecisz ciągle z emocjonalnym przekazem bo tak" 
Bo proszę o podanie dokładnie, strategicznie, jakie ma interesy? Jak powinna patrząc długoterminowo się zachować wobec konfliktu? Bo proszę o metodologię dochodzenia do prawdy, a w zamian, jak przed chwilą, dostaję, że mi płacą w trollowni. :D
Beka.

 

Nie no wcale nie są naszym wrogiem. 
Dla jaj żądali w grudniu 2021 roku wycofania wojsk NATO z Polski (co im do tego?). Dla jaj zakłamują historię w swoich artykułach, prowadzą wojnę hybrydową przeciwko nam od 2021 roku na granicy z Białorusią destabilizując nasze państwo. Dla jaj postawili sobie z niemiaszkami Nord Streamy, by nie płacić za tranzyt tym (tfu!) państwom między Niemcami i Rosją mimo że to drożej 5 razy wyszło. Dla jaj co rusz w ichniejszych mediach nastawiają ludzi przeciwko Polakom, że nas zbombardują, wyśmiewając nas i to jeszcze przed rozpoczęciem wojny. 
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2023 o 15:40, Dworzanin.Herzoga napisał:

Szóstka ukraińskich oligarchów-miliarderów, włączając w to grono Kołomojskiego, rok temu miała łącznie 10,8 mld dolarów, a dziś ma już 12,6 mld dolarów.

Twoja jest krew, ich jest nafta, nadal aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.