Skocz do zawartości

W razie wojny w Polsce kobiety będą miały zakaz wyjazdu z kraju?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, RealLife napisał:

To fake news. To odświeżona wersja starej ustawy. Ktoś podłapał temat i zrobiło się radio Erewań. 

 

Jasne fake na oficjalnej stronie sejmu😆

 

52 minuty temu, RealLife napisał:

Obowiązek  obrony ojczyzny ma każdy bez rozróżniania na płeć Mówi o tym nasza Konstytucja: 

 

Zgadza się tylko żadna władza nie przestrzega konstytucji.

Dobry przykład miałeś podczas plandemi gdzie nie miałeś praw, swobód, wolności, które daje Ci konstytucja.

Teraz uchwała, rozporządzenie, ustawa na kolanie pisana czy przepisy UE są ważniejsze niż konstytucja RP.

Władza i tak zrobi co zechce bo naród pokazał bojaźliwość, bierność, pasywność.

 

 

Godzinę temu, ewelina napisał:

Ja to rozumiem w ten sposób, że ten obowiązek będzie dotyczył tylko kobiet w służbach mundurowych, a nie wszystkich. Źle rozumiem?

 

Obowiązek z tego co można wyczytać w tej nowej ustawie dotyczy kobiet w wieku od 18 do 60 lat.

Do 63 lat to kobiety, które są w służbach mundurowych na stanowiskach podoficerów i oficerów czyli zawsze przyda się kadra zarządzająca.

Zwolnienie następuje wtedy gdy kobieta jest w ciąży, po porodzie do 6 miesięcy lub opiekuje się dzieckiem do 8 roku życia.

Więc wychodzi na to, że bezdzietne, kobiety, które maja dzieci powyżej 9 lat musza zostać.

A jakie dostana zadania prawdopodobnie w zaopatrzeniu, łączności, szpitalach przy rannych, wolontariacie.

Nikt nie powiedział, że od razu na pierwsza linie pójdą😁

 

1 godzinę temu, Fury King napisał:

Ja się ewakuje przez Tatry. Nawet troszkę się języka uczę i opracowuje trasę ewakuacji, jest nas kilkoro, mysle, że możemy zrobić fajny szlak przerzutowy i dorobić się na tym na przyszłe życie.

 

W pewnym momencie historii Brygada Świętokrzyska zrobiła tak samo i przetrwała.

Po skrzydłami gen. Pattona poradzili sobie i dożyli starości.

Wypełnili rozkaz Sosnkowskiego czego nie zrobiło AK.

Ekonomia krwi jest najważniejsza a romantyczne zrywy, mesjanizm to jest potrzebne władzy by mieć mięso armatnie.

W razie czego jak będzie naprawdę źle idę z tobą przez góry, myślę, że mnóstwo chłopaków też pójdzie i pierwszy kierunek to może Bałkany albo Włochy😉 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Iceman84PL napisał:

A jakie dostana zadania prawdopodobnie w zaopatrzeniu, łączności, szpitalach przy rannych, wolontariacie.

Nikt nie powiedział, że od razu na pierwsza linie pójdą😁

 

Też mi pocieszenie ☹️.

 

Ogólnie uważam, że przymusowa służba w wojsku w razie wojny (mam na myśli zarówno mężczyzn, jak i kobiety, żeby była jasność)) jest pogwałceniem ludzkich podstawowych praw do życia i wolności i serio nie rozumiem dlaczego ludzie tak łatwo się z tym godzą. Przecież tu chodzi o życie, które raz utracone jest nie do odzyskania! Mogę się zgodzić na szachowanie moim majątkiem, ale nie ŻYCIEM! 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Na Ukrainie wyciągali siłą facetów z busów/osobówek. Jak czytałem różne relacje to normlanie wojsko autobusy zatrzymywało i siłą wyciągali.

Wyobraź sobie, że jesteś takim wojskowym, który wyciąga siłą facetów z tych busów, potem te osoby giną. Więc jesteś jakby ich mordercą.

Dla mnie to nie do pomyślenia. Jeśli ktoś nie chce walczyć, niech nie walczy. Ma do tego pełne prawo. Nie rozumiem dlaczego ludzie idą bezmyślnie na wojnę, jak barany na rzeź. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie wojna to wtedy można zadawać pytania. 

 

A tak, kolejny temacik produkujący puste bity. 

 

Wiadomo że równo uprawnienie ma jasno określone granice i tyle. 

 

Podczas ll wś kobiety były w woju, najwięcej w armii czerwonej. 

Były pilotkami, czolgistkami, snajperami itd. robily to co faceci. 

Jprdl. 

 

Mogą wszystko, my nie możemy tylko bombelka z siebie wypuścić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, ewelina said:

A to w ogóle jest zgodne z konstytucją

 

Tak, ale nie potrafię tego wyjaśnić na gruncie prawnym. Pewnie łatwe do znalezienia w necie. 

 

Ustawie o stanie wojennym znosi swobody obywatelskie. 

 

59 minutes ago, Iceman84PL said:

Jasne fake na oficjalnej stronie sejmu

 

Pisałem o tym. Ustawa sama w sobie nie jest fejkiem. Fejkiem jest jej interpretacja rozpowszechniania w necie, że kobiety będą powoływane do walki tak jak mężczyźni.  Nie będą. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, $Szarak$ napisał:

nie ma wyjścia. Na Ukrainie wyciągali siłą facetów z busów/osobówek. Jak czytałem różne relacje to normlanie wojsko autobusy zatrzymywało i siłą wyciągali. 

Jak siłą??? A to tam nie wszyscy "wprost do nieba czwórkami szli" na ochotnika? Zełenski opowiadał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ewelina napisał:

Ogólnie uważam, że przymusowa służba w wojsku w razie wojny (mam na myśli zarówno mężczyzn, jak i kobiety, żeby była jasność)) jest pogwałceniem ludzkich podstawowych praw do życia i wolności i serio nie rozumiem dlaczego ludzie tak łatwo się z tym godzą.

 

Zgadza się ponadto podczas wojny nie ma moralności i praw tylko wyższy cel uważany przez władzę za priorytet. 

To, że są poświęcani mężczyźni podczas wojen nikt się tym zbytnio nie przejmuje bo do odtworzenia zasobów ludzkich potrzebnych jest niewielu skoro jeden mężczyzna może zapłodnić 400 kobiet w roku.

Ludzie godzą się z tym bo mają przeprane mózgi propagandą, strachem tym, ze państwo ma swoje służby i narzędzia by przymusić obywatela.

Dlatego społeczeństwo polskie jest rozbrojone i chyba tylko w Europie prześcigamy pod tym względem małe państewko Watykan.

 

22 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Na Ukrainie wyciągali siłą facetów z busów/osobówek.

 

No nawet ktoś pisał na forum, że autobusy wojskowe podjeżdżały pod zakłady pracy i na siłę werbowali mężczyzn w wieku 16-60 lat.

A, że ów jeden z braci pracuje jako cudzoziemiec na Ukrainie to go zostawili w spokoju.

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redbad Nie no, walczyć głównie -  walczą ci co chcą. To chodzi o opuszczenie kraju głównie. Brak możliwości opuszczenia kraju to nie jest od razu wcielenie do wojska. 

Chodź zmuszenie jest po obu stronach - ruskie w Donbasie też podobno siłowo zaciągają. 

 

@Ewelina27To tak nie działa. Tam teraz nie ma żadnych zasad praktycznie. Służby zabijają wiele osób o samo podejrzenie współpracy z Rosja. Samorządowcy którzy są podejrzewani o współpracę też są zabijani. 

Tam są bojówki neonazistowskie to im zabić kogoś to tam tyle co i nic. 

 

Wojna, jak wojna. Już na początku wojny były dziwne filmy. Strzelanie w kolana i zostawianie, podcinanie gardła, odcinanie kończyn. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, ewelina said:

Dla mnie to nie do pomyślenia. Jeśli ktoś nie chce walczyć, niech nie walczy

 

:)

 

Ale jak sobie to wyobrażasz tak technicznie? Wojna to nie koncert życzeń co ty chcesz a co nie chcesz.

 

Ruski przeciez nie będzie pytał cię co jest dla ciebie do pomyślenia a co nie. 

 

Jest przykład Ukrainy. Wojnę czuć było w powietrzu od kilku miesięcy (choć faktycznie mało kto w nią wierzył). Masz więc parę miesięcy przed dniem wybuchu wojny aby opuścić kraj jeśli nie chcesz walczyć. Bez przeszkód i ograniczeń. Trochę taka spekulacja. Wybuchnie czy nie. Ukraińcy co opuścili kraj przez 24 lutego, to teraz żyją bezpiecznie w innych krajach. Ci co zostali to giną w Mariupolu czy innym Irpieniu. W razie czego też taki będziesz miała wybor. 

 

Jednak jeśli zostaniesz to będziesz zmuszona podporządkować się do prawa wprowadzonego na czas wojny. W zasadzie to bardziej twoj facet. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewelina napisał:

Dlaczego rządzący roszczą sobie prawa do decydowania o życiu i śmierci obywateli? I dlaczego obywatele to akceptują 😕

Nie rozumiesz, kim jesteś i jaką pełnisz rolę. To nie rządzący, tylko władcy niewolników, a my jesteśmy niewolnikami, produktami, a nie żadnymi obywatelami.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, thyr napisał:

Rozmawialem ostatnio z jednym afganem o tych powolaniach dla ukrow . Nie mogl sie chlop nadziwic ze biora kazdego jak leci . Myslal ze taki obowiazek to tylko w krajach 3 swiata bo nawet u niego idzie ten kto chce . 😂

To by oznaczało, że nie ma komu walczyć po stronie ukraińskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ewelina napisał:

Wyobraź sobie, że jesteś takim wojskowym, który wyciąga siłą facetów z tych busów, potem te osoby giną. Więc jesteś jakby ich mordercą.

 

W bloku w którym mieszkam jest 3 facetów w wieku ok 30 lat z Ukrainy.

Wyciągali ich siłą z busów :D 

Moi bliscy współpracownicy to dwaj Ukraińcy przed 30stką.

Wyciągali ich z busów :D 

Moich 3 pracowników to Ukraińcy przed 30stką.

Wyciągali ich z busów :D 

 

Ktoś się za dużo Fame MMA naoglądał albo już tak odleciał przez oglądanie TVPiS :D

 

A no i najważniejsze - każdy Ukrainiec to Heroj co to krew przeleje za Ojczyznę.

Gówno prawda.

Kto mógł i miał trochę oleju w głowie zwiał.

I ja ich szanuję bo zamiast zginąć żyją i zarabiają, wiodą lepsze życie.

 

Wszyscy, powtarzam wszyscy, z UA których znam są w Polsce albo pojechali dalej na zachód. Co więcej - w jednym przypadku sama rodzina (rodzice) poiedzieli chłopakowi żeby nie wracał bo go mogą do wojska wziąć.

Od programistów po pracowników produkcji i nikt z nich nie chciał nawet na moment wracać na Ukrainę.

 

Komedia i bajkopisarstwo.

 

Z busów ich wyciągano bo liczyli pogranicznicy na łapówki - na Ukrainie wszystko opiera się na łapówkach jak w PL w latach 90tych.

Puszczali każdego faceta tylko ok 1000 USD dawałaś w łapę.

Dla pograniczników ta wojna to żyła złota.

 

A no i najlepsze:

Najbogatsi Ukraińcy nie czekają na dalszy rozwój wydarzeń w kraju. W ostatnich dniach zanotowano rekordowy ruch małych samolotów czarterowych opuszczających Ukrainę.

https://biznes.wprost.pl/gospodarka/transport/10623814/ukrainscy-oligarchowie-uciekaja-z-kraju-takiego-ruchu-czarterowego-nie-bylo-od-szesciu-lat.html

 

Bogaci uciekli a bieda została podłożyć łeb za ich majątki :D 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Iceman84PL napisał:

To, że są poświęcani mężczyźni podczas wojen nikt się tym zbytnio nie przejmuje 

Mam wrażenie, że to sami mężczyźni się tym nie przejmują, więc jest, jak jest. Ja chyba przeżywam bardziej za Was niż Wy sami 😀.

15 minut temu, Iceman84PL napisał:

do odtworzenia zasobów ludzkich potrzebnych jest niewielu skoro jeden mężczyzna może zapłodnić 400 kobiet w roku.

Po wojnie zwykle zniszczona jest infrastruktura. I gdzie te dzieci mają potem mieszkać? W szałasach 😆? O ile kraj ma ciepły klimat, to jeszcze jest łatwiej 😊. Wydaje mi się, że do odrodzenia państwa po wojnie mężczyźni są niezbędni, nie tylko w kwestiach reprodukcyjnych.

 

 

5 minut temu, niemlodyjoda napisał:

Kto mógł i miał trochę oleju w głowie zwiał.

I ja ich szanuję bo zamiast zginąć żyją i zarabiają, wiodą lepsze życie.

Zgadzam się z Tobą w 100%! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie w której pracuje nie wrócił żaden. Pojechali tylko na granicę po dzieciaki i żony. 

 

Żony spierdalały na początku konfliktu z rejonów gdzie nikt nie widział wojny, i nie widzi do dzisiaj. 

Ukraina jest jak Rosja.. Moskwa a po za nią jedno wielkie kretowisko. 

Kto by nie wykorzystał okazji jak nie trzeba czekać i płacić za wizę? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ewelina napisał:

Zgadzam się z Tobą w 100%! 

 

Najwięcej pierdolą o Ukrainie ludzie, którzy się raz napili piwa ukraińskiego i kwasu Obolon, a Ukraińca to widzą na klatce jak do roboty idzie.

Pół roku studiów we Lwowie.

Półtora roku mieszkania w Kijowie i Dnipro.

 

Ukraińcy są takimi samymi ludźmi jak Polacy, Amerykanie, Rosjanie czy ktokolwiek inny - duża częśc nie chce walczyć bo nie chce umrzeć. Na Ukrainie, poza Kijowem i Dnipro (gdzie możnabyło lepiej zarobić niż w Wawie choćby w IT czy inżynierii) jest straszna bieda.

Babcia mojego prawie wspólnika dostaje 400 zł emerytury, a ceny ma jak w Polsce.

Kijów po Majdanie stał się Bangkokiem Europy - zlatują się tam śniadzi rooochać za półdarmo, koks za pół darmo.

Odessa - burdel na kółkach.

Wiele można by mówić.

 

Za co oni mieli walczyć?

Za kogo?

Po co?

 

Walczy:

1. Biedota

2. Totalna szuria w postaci nazioli jakich jest na zachodniej Ukrainie kupa

 

Tylko żeby to wiedzieć trzeba tam było pojechać nie na tanie dziwki czy żeby odwiedzić cmentarz Orląt tylko mieszkać.

 

Hymn Lwowskiego klubu - "Chłopaki z Bandershtadtu" - nasłuchałem się sporo tego, melodia ładna, ale Polakowi się pięści zaciskają.

 

Ja ich szanuję i tak jak uważam, że Ukraina dała się jak dziecko podpuścić zachodowi do wojny, tak tych, którzy tu uciekli żeby nie dać się zabić w pełni rozumiem.

To są heroje prawdziwi, bo to oni i ich pieniądze zbudują kiedyś dobrobyt własnych rodzin.

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 8
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, $Szarak$ napisał:

Tam teraz nie ma żadnych zasad praktycznie. Służby zabijają wiele osób o samo podejrzenie współpracy z Rosja. Samorządowcy którzy są podejrzewani o współpracę też są zabijani. 

Tam są bojówki neonazistowskie to im zabić kogoś to tam tyle co i nic. 

 

Wojna, jak wojna. Już na początku wojny były dziwne filmy. Strzelanie w kolana i zostawianie, podcinanie gardła, odcinanie kończyn. 

Nie wiem, jak tam jest i nawet się tym nie interesuję. Tylko przez pierwszych kilka dni wojny na Ukrainie coś tam śledziłam. Ale było dużo fejkowych informacji, stwierdziłam więc, że szkoda na to mego czasu i nerwów, skoro nawet nie mogę zweryfikować, czy to, co oglądam jest prawdą. Nie lubię karmić głowy takimi obrazami. 

29 minut temu, RealLife napisał:

Ale jak sobie to wyobrażasz tak technicznie? Wojna to nie koncert życzeń co ty chcesz a co nie chcesz.

 

Ruski przeciez nie będzie pytał cię co jest dla ciebie do pomyślenia a co nie. 

 

Jest przykład Ukrainy. Wojnę czuć było w powietrzu od kilku miesięcy

Normalnie sobie wyobrażam. Przede wszystkim rządy powinny robić wszystko, by nie dopuścić do wybuchu wojny.

Ukraina z Rosją mogły się dogadać. 

13 minut temu, niemlodyjoda napisał:

To są heroje prawdziwi, bo to oni i ich pieniądze zbudują kiedyś dobrobyt własnych rodzin.

Szkoda tylko, że większość społeczeństwa postrzega ich w kategoriach tchórzy.

 Mnie dziwi, że oddanie życia na wojnie postrzegane jest, jako bohaterstwo. Taki "bohater" w sumie nawet nie wie, czy jego śmierć się na coś przydała ☹️.

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, niemlodyjoda napisał:

Wyciągali ich z busów

Z pewnością :)

Odwiedziłem ostatnio moje rodzinne miasteczko. Ci sami Ukraińcy, co mieszkali przed wojną, mieszkają dalej i chodzą do roboty. Ci z mojego dawnego bloku również. Jak mieszkali, tak mieszkają. Nawet pogadaliśmy trochę :) W Uberze dalej co drugi chłopak to Ukrainiec. I jest oczywiście część prawdy, że trochę budów stanęło, jak część faktycznie kierowana zrywem patriotycznym rzuciła robotę i pojechała do domu (bo znam takie historie osobiście od znajomych przedsiębiorców), ale IMO żadna to reguła.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam @H przetrącę kulasy tak, że będzie dwa lata na wózku pomykać. Niech jej wnoszą wózek w okopy :D

I tak sobie myślę, jak to łatwo zamienić zwykłych ludzi, niby wierzących, niby religijnych w zwyczajnych morderców. Cerkiew rozgrzeszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie. Chcemy równości płci to róbmy to porządnie. Wiek emerytalny w %, obowiązki w pracy takie same i powszechna służba wojskowa. +1

Tylko, ze to i tak fejk :D bo wyborcza pisze prawdę jak się pomyli.

 

4 godziny temu, Lambert napisał:

A jeszcze 5 lat temu myślałem, że wojny z wielkimi mobilizacjami jak za WW2 nie będzie. 

Wojna na Ukrainie pokazała coś zupełnie innego. Że bardzo ważne jest posiadanie dużej liczby rezerwistów/obrony terytorialnej.

 

  

2 godziny temu, ewelina napisał:

h podstawowych praw do życia i wolności i serio nie rozumiem dlaczego ludzie tak łatwo się z tym godzą. Przecież tu chodzi o życie

A wystarczy się od razu poddać i się nie umrze.

Jakie to proste. Chociaż niemieccy intelektualiści, ci lewicowi - pewnie opłacani z gazpromu🤣 już na to wpadli i pisali list. Możesz sobie ten list wyguglać.

 

  

Godzinę temu, ewelina napisał:

Normalnie sobie wyobrażam. Przede wszystkim rządy powinny robić wszystko, by nie dopuścić do wybuchu wojny.

Ukraina z Rosją mogły się dogadać. 

Załóżmy, że Ukraina się dogadała z Putinem. Tak? Obalili nazistowski rząd - fundowany Z UE/USA, wrócił do władcy - importowany z Białorusi przez ruskich - Janukowycz. Socjalistyczna Republika Ukrainy, czy jak by to tam nazwali, podpisuje sojusz z Rosją. Ruska armia staje na całej naszej granicy i... w 2025 Putin chce uwolnić Warszawę spod okupacji nazistów oraz przyłączenia terenów wschodnich do Białorusi/SRU. Co robisz?

Dalej się dogadujesz i "robisz wszystko żeby nie dopuścić do wybuchu wojny"? ;)

 

 

1 godzinę temu, ewelina napisał:

Wydaje mi się, że do odrodzenia państwa po wojnie mężczyźni są niezbędni, nie tylko w kwestiach reprodukcyjnych.

Czyli twierdzisz, że kobiety to się nie nadają do niczego poza konsumowaniem socjalu i rodzeniem dzieci? 😆

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.