Skocz do zawartości

Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz pisałem, że państwo może zrobić co chce.

Czy ktoś normalny z własnej woli szedł by na wojnę wiedząc, że będą do niego strzelać.

Wiedząc też, że w innej sytuacji nawet mając broń nie może strzelać do kogoś kto na niego idzie z siekierą?

Owszem, formalnie rzecz biorąc może, ale prawie z automatu zostanie mu postawiony zarzut usiłowania zabójstwa.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Enemy napisał:

WKU wzywa na obowiązkowe ćwiczenia, nawet tych którzy nie mieli nic z wojskiem do czynienia?

Wojna na Ukrainie zaorała mit "misyjności" i "małych armii zawodowych". Nawet jak dołożymy WOT to i tak jest tych ludzi za mało na obronę takie kraju jak Polska.

Jak widać NATO też, w razie W, będzie różnie reagować: Niemcy przyślą nam sparciałe hełmy, Francuzi trochę samolotów z pilotami, Amerykanie 2 statki czołgów i dane z satelity... a ostatecznie PL będzie się musiało obronić własnymi ludźmi. I znowu wracamy na ukrainę i to ile tam szkolą tych rezerwistów/powołanych, a jednocześnie kupowali czas na to szkolenie przez trzymanie armii zawodowej wiele miesięcy na linii frontu.  

 

Trochę nieaktualny mem ale wiadomo ocb:

 

ccf.png

 

A jak jeszcze Chińczycy-USA zaczną na Pacyfiku,

albo Izrael z Iranem - jak ostatnio się plotkuje,

to może być grubo.

 

 

Edytowane przez BumTrarara
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Enemy napisał:

WKU wzywa na obowiązkowe ćwiczenia, nawet tych którzy nie mieli nic z wojskiem do czynienia?

 

Ajwaj.

A co w tym takiego dziwnego?Każdy mając 18-ście lat stawał na komisji i dostawał kategorię zdrowia i zostawał rezerwistą(z automatu). Po prostu do tej pory na ćwiczenia rezerwy powoływano tylko tych co ew. byli jeszcze w ZSW lub innej służbie zastępczej.

 Teraz pewnie słupki się przestają zgadzać i biorą jak leci:).

21 minut temu, BumTrarara napisał:

Wojna na Ukrainie zaorała mit "misyjności" i "małych armii zawodowych"

 

Nieoficjalnie do tej pory np. Ukraina straciła 100 tyś. żołnierzy (zabici i ranni). Tak że w naszej sytuacji geopolitycznej armia zawodowa służy tylko do ochrony ew. mobilizacji w myśl zasady że wojnę zaczyna armia kadrowa a kończy ją rezerwa. I tak zawodowa armia jest idealna na misję pokojowe. Bo w sumie za to im płacą.

 

Jeśli chodzi o mnie to Polska powinna mieć służbę wojskową jak Izrael. Gdzie w kamasze idzie prawie każdy. Zarówno mężczyzna jak i kobieta :). 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strachy na Lachy. 

Od czasów wojny już była masa takich artykułów i są regularnie.

Kto pamięta, jak po necie latał papier, że generał Mika wydał jakiś tam rozkaz wejścia na Ukrainę? Wycięli jego podpis z wikipedii najprawdopodobniej... I wkleili. 

 

Aktualnie nie widzę żadnego zagrożenia praktycznie. 

 

Ruscy sobie nie mogą dać na Ukrainie to nas zaatakują? Kłamstwem jest, że ukr kończą się ludzie do walki. Pisze o tym, bo wiele osób mówi właśnie, że przez brak ludzi Pl miałoby wejść - mają ludzi. A fronty stoją. 

 

Białoruś atak samobójczy? Też wątpię. 

 

Na jej terenie też nie są tworzone jakieś grupy które by sugerowały uderzenie na nas. 

 

Grubiej było na początku wojny. Myślę, że gdyby ukr padła szybko to mogliby pojąć na kraje bałtyckie a nawet i na nas. 

 

Kraje bałtyckie bardzo wysokie ryzyko biorąc pod uwagę, że sporo mają tam ruskich i te kraje są w NATO - wymuszona by była reakcja krajów NATO - w tym nas. 

 

A jakby nie było to by się sojusz rozleciał. 

 

Gdyby lotnictwo NATO wleciało na Ukrainę i Białoruś to by ich zrównało z ziemią. 

@Baca1980 @BumTrarara No raczej powinna być przede wszystkim bardzo dobrze wyposażona w nowoczesny sprzęt. 

Ukr ponieśli takie stratu największe w pierwszych miesiącu bo mieli swój sprzęt kiepski a nie zachodni. 

Wysylaliby chłopaków żeby fronty zatykali w myśl - duża ilość to tak, jak dobra jakość. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, $Szarak$ napisał:

Strachy na Lachy. 

Od czasów wojny już była masa takich artykułów i są regularnie.

Jest różnica, a nazywa się Ustawa o obronie ojczyzny. ;)

I kwota "do przeszkolenia" jest in+ w stosunku do lat ubiegłych. Tak, wiem, że co roku media pisały o braniu w kamasze i WKU. Masz takie artykuły co rok.

 

35404

W 2020 - było planowane 50 tyś. Czyli ogólnie widać trend.

 

 

W kwietniu 2022 r. ruszają powołania na szkolenia wojskowe. Przeszkolonych ma zostać 200 tysięcy rezerwistów.

 

Fejki, fejkami... dramy liberalno-postępowych mediów dramami. Ale skala ćwiczeń jednak wzrosła i to znacznie. W 1 rok mają wyrobić 5 letnią normę z lat ubiegłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojo, pod warunkiem że nie ma fali i innych patologii, to jest fajne doświadczenie. Jak ktoś był harcerzem, to powinien kumać o co biega. Fakt, że typowy Oskarek to by się popłakał jakby musiał srać do dołka i spać w namiocie, ale też po to to jest, żeby przybliżyć ptysiom pewne realia.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem typowym Oskarkiem ale mam nadzieję że mnie to ominie, w dodatku mam krzywą przegrodę i przepuklinę i nie uśmiecha mi się nic w tą stronę.

Długi mam i kasy potrzebuję koło chuja mi latają jakieś ćwiczenia, niech cała wiejska leci na ćwiczenia xDDD

Edytowane przez bassfreak
  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BumTrarara napisał:

Wojna na Ukrainie zaorała mit "misyjności" i "małych armii zawodowych". 

 

Jeżeli chodzi o bieżący rozwój sytuacji, na Ukrainie zawieszono jesienny pobór: 

https://tvn24.pl/swiat/ukraina-jesienny-pobor-do-armii-odwolany-dekret-zelenskiego-6141315

 

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał dekret, w którym odwołuje planowy jesienny pobór do wojska - poinformowała agencja Interfax-Ukraina, powołując się na dokument opublikowany na stronie internetowej głowy państwa.

Zgodnie z dekretem podpisanym przez ukraińskiego prezydenta jesienny pobór do wojska nie odbędzie się. Wołodymyr Zełenski zdecydował jednocześnie, że przeniesienie wojskowych do rezerwy zostanie odłożone na okres "nie wcześniejszy niż po ogłoszeniu demobilizacji w ustalonym porządku".

Ukraiński portal ZN zwrócił uwagę, że władze Ukrainy powiadomiły wcześniej, iż nie planują ogłaszania dodatkowego poboru do armii w związku z "częściową mobilizacją" w Rosji. Doradca prezydenta Mychajło Podolak oświadczył, że Ukraina posiada już odpowiednie rezerwy sił zbrojnych.

 

A u Ruskich szacunkowo tak efektywnie walczą poborowi z łapanki:

 

Przeciętny Rosjanin z poboru ginie w Ukrainie po dwunastu dniach od mobilizacji i po czterech dniach od trafienia na front - twierdzi ukraiński portal InformNapalm. Autorzy analizy, jak tłumaczą, zebrali dostępne dane dotyczące strat rosyjskiego wojska i zestawili je z publikowanymi w prasie nekrologami. Analitycy rosyjskiego niezależnego projektu śledczego Conflict Intelligence Team (CIT), oceniają z kolei "średnią długość życia" zmobilizowanego na około dwa tygodnie. Pełnych danych na temat strat Rosjanie nie publikują. Informacje w mediach niezależnych są cząstkowe.

https://tvn24.pl/swiat/wojna-w-ukrainie-media-po-mobilizacji-przecietny-poborowy-ginie-na-froncie-w-cztery-dni-6184209

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak wezmą, to pójdę.
 

39 minut temu, Imiennik napisał:

A upadlina to mnie obchodzi tyle co bigos z komunii. Pralnia pieniędzy z podstawionym komikiem, do tego siedlisko HIVa i banderyzmu i spuścizny nazistów której uczy się nawet małe dzieci. 

Ale Rosji obchodzi twoja ojczyzna i o to tu chodzi oraz dali temu wyraz równo rok temu. Będziesz mieć jeszcze większe siedlisko HIVa w Polsce jak przetoczy się tu ta czerwona banda alkoholików. Rosja to jeszcze większe siedlisko degeneracji, korupcji, hiv, alkoholizmu i przestępczości niż Rosja i wskazują na to każde statystyki.

 

No, widzę "wyłącz TV, włącz myślenie" i wciąganie wszystkiego od wiadomo kogo z narracją i propagandą weszło w Ciebie jak Mokebe w nie powiem kogo.

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bzgqdn napisał:

Jeśli wierzyć wykopowym ekspertom to na ćwiczenia wzywaja do 35 lat

I od 25 r. ż?

 

6 minut temu, bzgqdn napisał:

Ja jestem pomiędzy, to co mnie qwa wyślą bez szkolenia na mięso armatnie.

Bez szkolenia wątpię. 

 

 

 

Godzinę temu, yrl napisał:

Szykują się na coś bo zaczęli nakładać świadczenia osobiste

Ciekawe na co.

Bo tego nie było nawet jak się wojna na ukr zaczęła. 

 

 

@niemlodyjoda co w tym takiego śmiesznego 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na koniec cwiczen przysiega i juz jestes miesem armatnim . @Strusprawa1 nie czekaj na powolanie pokaz ze ci naprawde zalezy . Gdyby bylo wiecej takich jak ty ukry by ta wojne wygraly zanim by sie ona na dobre zaczela . Zostaw swoja legitymacje partyjna zaloz mundur i smigaj przeciez “jakies polaki “ juz tam sa .Bedzie o czym porozmawiac z podobnie myslacymi .

 

 

Edytowane przez thyr
  • Like 9
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bzgqdn napisał:

Jeśli wierzyć wykopowym ekspertom to na ćwiczenia wzywaja do 35 lat, a na front do 50 roku.

Ja jestem pomiędzy, to co mnie qwa wyślą bez szkolenia na mięso armatnie.

 

 

 

Ja już wolę iść siedzieć niż wykonywać jakiekolwiek rozkazy. Nasze wojsko to burdel, tak mam ziomków wojaków.

 

@Strusprawa(nie Ty ale nie da się usunąć)

@Strusprawa1

Z Tobą w polemikę nawet nie chce mi się wdawać, popraw klapki żebyś na boki za bardzo się nie rozglądał i ciągnij pług postępu jak Twój Pan każe.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

e Ukrainy powiadomiły wcześniej, iż nie planują ogłaszania dodatkowego poboru do armii w związku z "częściową mobilizacją" w Rosji. Doradca prezydenta Mychajło Podolak oświadczył, że Ukraina posiada już odpowiednie rezerwy sił zbrojnych.

Bo już dawno powołali wszystkich których mogli? Nawet coś takiego gdzieś czytałem.

I mają więcej powołanych niż sprzętu, szkolą tych ludzi na zachodniej ukr i czekają na dostawy.

 

21 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

, oceniają z kolei "średnią długość życia" zmobilizowanego na około dwa tygodnie

Tylko, że to z tymi "pierwszymi" których posłali na ratowanie padającego frontu.

Następni się jednak szkolą i będą na wiosnę 2023.

 

Jak się nie dogadają/ktoś zmusi kogoś do ustępstw to na wiosnę będzie następna runda. Tylko, że na większą skalę, bo poborowi będą już z obu stron wyszkoleni i uzbrojeni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Enemy napisał:

WKU wzywa na obowiązkowe ćwiczenia, nawet tych którzy nie mieli nic z wojskiem do czynienia?

 

 

Wg mnie przytoczone z linków artykuły to clickbait i sianie paniki.

 

Kolega był rok temu przez miesiąc w rezerwie(czy jakoś tak- odbył kiedyś ZSW, nie był zawodowym żołnierzem) na poligonie. Po roku zarówno on, jak i jego koledzy, którzy wtedy tam z nim byli dostali pisma  z WKU.

 

Osobiście nie dostałem. Są ciekawsze formy spędzenia czasu i migał bym się od tego wszelkimi możliwymi sposobami.😎

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, OdważnyZdobywca napisał:

 

@niemlodyjoda co w tym takiego śmiesznego 😒

 

Nie chciałem tu nic pisać (bo w sumie nie moja to sprawa z wielu względów) ale skoro mnie wywołałeś...

 

Ze względu na obłęd jaki panuje obecnie w Polsce i pribaltice - liczę, że nasi patryjoci-idioci, polscy fani Azova, ludzie, którzy obiecywali, że dezerterów będą łapać w siatki jak małpy, a także fani palenia ruskiego mięsa, dzielenia Rosji na kawałki, deratyzacji karaluchów (to są określenia z wątku o Ukrainie, same cytaty) wypełnią swój patriotyczny obowiązek zarówno na poligonie jak i na ewentualnym froncie.

 

Moje zdanie wyraziłem na ten temat już dawno, była nawet ankieta, każdy dorosły mężczyzna powinien sobie odpowiedzieć co uważa za właściwe w tej sytuacji.

 

 

 

Tyle ode mnie - stąd mój śmiech :D 

 

Artykuł to oczywiście clickbait ale miło jest zobaczyć brudne gacie ze strachu wielu kowbojów klawiatury.

 

Niezmiennie - polecam trzeźwe myślenie o sobie, a wzniosłe idee pozostawienie innym.

 

Podsumowując - ja oczywiście wypełnię patriotyczny obowiązek wobec ojczyzny - gdziekolwiek ona się wtedy będzie znajdować ;) 

Czym jestem starszy bardziej uzupełniam się z tym co powiedział Franz:

 

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 8
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.