Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby to się spinało, to myślę, że 5 zł nie wystarczy niestety. Trzeba by 1000 osób, które regularnie płacą, aby zebrać 5k. Od razu pojawia się problem z księgowością itp. Niestety kilka razy brałem się w życiu za różnych projektach społecznych i niestety ludzie nie mają ochoty płacić. 

 

Moim zdaniem co wielokrotnie pisałem najlepszym wyjściem byłaby fundacja. Najbardziej się spina i nie ma ryzyka, że ktoś to Markowi zabierze (w przypadku Stowarzyszenia można być przegłosowanym w najmniej spodziewanym momencie). Do tego majątek nie jest prywatny więc komornik na niego nie wejdzie.  Wie to i Ojciec Tadeusz ze swoją fundacją (tak Radio Telewizja i inne biznesy są prowadzone przez fundację), wie prezes Jarosław, który w fundacji trzyma swój wielomilionowy majątek wie wreszcie pani Kulczyk, która nawet konta w Polsce nie ma. Przy odpowiedniej konstrukcji można jednoosobowo kontrolować i prowadzić fundację (fundator może wyznaczyć samego siebie na prezesa i zrezygnować z wyznaczania organu kontrolnego).

 

Nie sięgajmy tak daleko, na razie. Fundacji można pomóc na wiele innych sposobów. Oczywiście wymaga to trochę zachodu, ale zachęcam Marka do rozważenia tego pomysłu jeszcze raz. 

 

ps. patronite to bardzo dobry pomysł. Taka Maja czy Śpiewak zbierają pieniądze, które pozwalają im działać (i pracować na rozpoznawalność i popularność), a myślę, że poziom zaangażowania mogą mieć niższy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wraca i moje zdanie się w tej kwestii nie zmieniło. Opłaty na dzień dobry = nikt nowy nie przyjdzie, ludzie są za bardzo przyzwyczajeni do darmochy. Ciekawe jak wyjdzie Facebookowi i Insta wprowadzenie opłat, coś o tym słychać ostatnio. Może wielkie portale poprowadzą awangardę w tej sprawie, ale bez monopolu i milionów uzależnionych użytkowników to jest pewne fiasko.

 

Okresowe zbiórki na forum to nie jest dobry długofalowy plan. To może pomóc w kryzysie, ale jeśli forum znajduje się w kryzysie regularnie, to to przestaje być kryzys, a zaczyna być codzienność. Codzienność nie angażuje pomocy, więc zbiórki będą musiały być coraz częstsze z powodu mniejszych wpływów, co spowoduje jeszcze większe znieczulenie na apele i powstaje błędne koło.

 

TAK dla reklam. Stary, sprawdzony model zarobkowy, ludzie są przyzwyczajeni, większość użytkowników forum to akceptuje, a nowi nie spotykają się na dzień dobry z barierą. Sam wyłączę adblocka. Najlepiej żeby reklamy były umiarkowane w intensywności, jakiś baner, 2 lub 3 z boku, co jakiś czas statyczna reklama między postami i chyba nikomu to nie będzie przeszkadzało. Trzeba uważać żeby nie przesadzić i nie iść potem na wojnę z adblockami, bo tej wojny wygrać się nie da. Youtube teraz próbuje zmusić ludzi do oglądania wpieniających ilości reklam i blokuje dostęp do strony przy wykryciu adblocka. Nie idzie mu to najlepiej. A jest top medium społecznościowym na świecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tornado napisał(a):
13 godzin temu, kenobi napisał(a):

A gdyby nie było tych co pisali darmową wiedzę, bo nie byłoby ich tutaj, bo aby pisać, to musieliby płacić?

Czytam, iż osiągnołeś poziom MAST3R MIND.

GRATULACJ3

 

Zastanawiałem się, czy to nie ironia, ale zalajkowałeś mój post, więc dzięki. :) :)

 

Już samo wymaganie aby płacić za możliwość pisania, czyli wpisowe tutaj na forum długo mnie powstrzymywało — i nie dlatego, że ileś-tam-zł jest wpsiowego, ale dlatego, że nie chcę mieć na rachunku bankowym sformułowania "braciasamcy". :) Czyli dyskrecja.     Dostępny był tylko Paypal albo karta kredytowa.   A na Erodate mogę np. płacić przelewem przez Tpay i nie pisać "erodate" w tytule przelewu.

 

Gdyby chiceć pogodzić płatność na forum i rozwój forum, to dałbym randomowym userom możliwość np. 5 wiadomości i 5 lajków dziennie. Tak jak jest na Datezone.com czy Sympatia.pl na przykład.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szycha2

 

Bardzo dobry temat poruszyłeś🙂

 

Już wcześniej o tym z chłopakami pisaliśmy w wątku Marka gdy prosił o dotacje.

Z pewnych powodów płatne forum  jest nie możliwe bo większość ludzi po prostu zrezygnuje.

 

Mamy co prawda ludzi majętnych, bogatych tylko jakimś cudem ci biedni i przeciętni wpłacają

na utrzymanie forum czy wspomagają Marka w potrzebie, ale na pewno to przypadek😏

 

Sam optuje za tym by forum było płatne.

Dlaczego?

 

Bo są tutaj ludzie, informacje, materiały, które wskazują drogę do zmian, pracy nad sobą czy

rozwiązań, dzięki którym każdy może zmienić swoje życie na lepsze.

 

Wiedza kosztuje tak jak i masa pracy użytkowników, którzy poświęcają czas, energię, zdrowie czy zasoby.

 

Oczywiście znajdą sie oponenci, którym jest nie w smak płacić na forum co pokazuje jacy są niewdzięczni.

Każdy chciałby za darmochę tylko większość nie rozumie, że utrzymanie takiego forum kosztuje i to nie mało.

 

Ludzie w masie chcą mieć fajne miejsce gdzie można pogadać, wyżalić się, uzyskać pomoc, wsparcie jednak jak najtańszym,

najłatwiejszym kosztem a to tak nie działa.

 

 

 

 

 

 

 

15 godzin temu, fruit napisał(a):

na pewno poskutkuje to zmniejszeniem liczby nowych użytkowników

 

Byś się zdziwił ilu nowych użytkowników mamy do tego jednorazowo wpłacają opłatę 25 zł odkąd ta opłata weszła w życie 3 lata temu w ramach zabezpieczenia od hejterów.

Problem jest ze starymi użytkownikami, którzy od samego początku nie poczuwają się do odpowiedzialności.

 

 

9 godzin temu, Libertyn napisał(a):

Tak mnie zastanawia. Czy ktoś tam jest kogo nie ma na forum? 

 

Oczywiście jest pełno osób z zewnątrz.

13 godzin temu, Libertyn napisał(a):

To jest forum na którym aktywnych może jest 50 użytkowników.

 

W ciągu dnia jest więcej użytkowników niż Ci sie wydaje.

Ty tylko widzisz na daną chwilę ilu się zalogowało i ta liczba co chwilę się zmienia.

14 godzin temu, ViperV10 napisał(a):

proponuję zrobienie głosowania, ankiety

 

Świetny pomysł, niech ludzie zadecydują.

 

15 godzin temu, HeadBolt napisał(a):

w pakiecie darmowym limit na daną liczbę postów/interakcji.

 

Ciekawe rozwiązanie🫠

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Iceman84PL napisał(a):

Oczywiście jest pełno osób z zewnątrz.

Jakoś nie widać po aktywności. 

 

Godzinę temu, Iceman84PL napisał(a):

W ciągu dnia jest więcej użytkowników niż Ci sie wydaje.

Wciąż jednak jest ich mało. Mało kto się udziela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Iceman84PL napisał(a):

Sam optuje za tym by forum było płatne.

Dlaczego?

Ja z kolei optuję za tym, aby forum było całkowicie bezpłatne.

Dlaczego?

2 godziny temu, Iceman84PL napisał(a):

Bo są tutaj ludzie, informacje, materiały, które wskazują drogę do zmian, pracy nad sobą czy

rozwiązań, dzięki którym każdy może zmienić swoje życie na lepsze.

Z czego większość tych materiałów jest podparta linkami do stron zewnętrznych, które są - notabene - bezpłatne.

 

Czyli opłaty na forum nie pełnią funkcji zapłaty za ich dostęp, tylko pełni bardziej rolę ,,cła" dla osób mało zorientowanych co do tego, jak szukać treści w Internecie. 

2 godziny temu, Iceman84PL napisał(a):

Wiedza kosztuje tak jak i masa pracy użytkowników, którzy poświęcają czas, energię, zdrowie czy zasoby.

Tyle że użytkownicy, którzy odpowiadają za treści tworzone na forum nie otrzymują z tego tytułu żadnej gratyfikacji. A dlaczego? Bo tego nie oczekują.

 

A skoro tego nie oczekują, to posługiwanie się retoryką, że opłata za forum, to wynagrodzenie za ich czas i wiedzę, to nic innego jak typowe jewish tricks.

 

Druga sprawa, że takie uzasadnianie opłaty za założenie konta na forum, zakłada, że nowi użytkownicy to umysłowe ameby, których zadaniem jest tylko potakiwanie wobec treści, które tu już zostały stworzone, a oni sami nic tu nowego nie wniosą.  Nie wiesz tego.

2 godziny temu, Iceman84PL napisał(a):

Oczywiście znajdą sie oponenci, którym jest nie w smak płacić na forum co pokazuje jacy są niewdzięczni.

Każdy chciałby za darmochę tylko większość nie rozumie, że utrzymanie takiego forum kosztuje i to nie mało.

Udzielam się na różnych forach w internecie i wyłącznie tutaj, z utrzymania forum robi się jakieś rocket sience i to jeszcze w tak kuriozalnej formie.

2 godziny temu, Iceman84PL napisał(a):

Byś się zdziwił ilu nowych użytkowników mamy do tego jednorazowo wpłacają opłatę 25 zł odkąd ta opłata weszła w życie 3 lata temu w ramach zabezpieczenia od hejterów.

Problem jest ze starymi użytkownikami, którzy od samego początku nie poczuwają się do odpowiedzialności.

A czy to nie przypadkiem od momentu wprowadzenia opłat za założenia konta, zaczęły się pojawiać cykliczne zbiórki na utrzymanie forum? Co jest w sumie najlepszym dowodem na to, że liczba nowych użytkowników spadła?

2 godziny temu, Iceman84PL napisał(a):

Oczywiście jest pełno osób z zewnątrz.

Czy te osoby są teraz z Tobą w pokoju?

2 godziny temu, Iceman84PL napisał(a):

W ciągu dnia jest więcej użytkowników niż Ci sie wydaje.

Tyle że nie poświęcają oni za darmo czasu, energii i zasobów, aby tworzyć treści na forum, z kolei za które nowi użytkownicy mieliby płacić. Mamy więc błędne koło, które powoli toczy w kierunku całkowitego zamarcia.

 

Jedyne rozwiązanie, które poprawiłoby sytuację na forum, to powrót do braku opłat za założenie konta - nic innego nie jest w stanie już tego miejsca rozruszać.

 

A co do hejterów... cóż, sam jesteś moderatorem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Iceman84PL napisał(a):

Oczywiście znajdą sie oponenci, którym jest nie w smak płacić na forum co pokazuje jacy są niewdzięczni.

Bardzo brzydka sztuczka retoryczna z pogranicza manipulacji.

 

 

30 minut temu, Throgg napisał(a):

Tyle że użytkownicy, którzy odpowiadają za treści tworzone na forum nie otrzymują z tego tytułu żadnej gratyfikacji. A dlaczego? Bo tego nie oczekują.

A skoro tego nie oczekują, to posługiwanie się retoryką, że opłata za forum, to wynagrodzenie za ich czas i wiedzę, to nic innego jak typowe jewish tricks

A tu bardzo fajny argument.

Opłata za forum. Byłaby de facto opłatą za dostęp do platformy a nie za treść 

 

Z mojej strony powiem tak.

Mamy powiedzmy dwa pokolenia na forum.

1. Starsze, moje, wychowane na darmowym internecie, reagujące alergicznie na wszelkie formy typu paywall, abonamenty i ograniczania dostępów 

2. Młodsze przpierdzialajace kasę na milion subskrypcji (netflix, Spotify, chmura na dane itd.

 

Starsze pokolenie jest gotowe zapłacić za konkretną treść (np. kupić książkę), ale nie za wstęp do księgarni. 

Młodsze zasubskrybuje i zapłaci za wszystko jeśli tylko wywołasz właściwą potrzebę. 

 

 

Jeżeli ten serwer jest taki drogi to

może trzeba to zoptymalizować np. inna domena, może nawet zagraniczna.

Jakieś nowsze medium typu discord, też jest warte zastanowienia,  może dla mojego pokolenia to jest trudne ale młodsze w.tym pływa jak rybki. Nie wiem czy tak się da technicznie, ale gdyby dało się w czasie rzeczywistym synchronizować treści między formu a discordem, to może z czasem ruch by się sam tam przeniósł dla wygody.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bzgqdn napisał(a):

Bardzo brzydka sztuczka retoryczna z pogranicza manipulacji.

:)

Zasadniczo forum mogłoby być płatne gdyby treści dla niezarejestrowanych były częściowo ZACIENIONE.

Tylko kto? będzie siedział i edytował taki SHADOW RULES.

NO curwa kto?

 

Manipulacja.

Aglomeracja.

Jajca na gorąco.

Miski na słodkopierdząco.

Ameba.

Gleba.

EDYTIoooRA Cienia nam potrzeba.

 

AjjMEN.

.....róże moje babki są tak żółte jak mysia rysia dała pysia.

 

 

5 godzin temu, kenobi napisał(a):

Zastanawiałem się, czy to nie ironia, ale

Kurtyna nie.

Tu wektor za pan brat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dobry pomysł z wiadomych względów natomiast z drugiej jak miałoby to organizacyjnie wyglądać?

Część działów albo możliwość komentowania jedynie dla wspierających? Tylko częściowe zamknięcie forum jest w stanie zachęcić ludzi do dobrowolnych wpłat. Wiąże się to jednak z brakiem napływu nowych użytkowników i hermetyzacją forum. Jeśli zaś opłata będzie dobrowolna to małe grono osób ją uiści. Ciężko zjeść ciastko i mieć ciastko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, slusa napisał(a):

Tak, trochę nienachalnych reklam jest ok, niestety z tym też jest problem, największą cześć zwrotu pochodzi z kliknięć i zakupów po kliknięciu w reklamę, za same wyświetlenia zarabia się raczej niewiele 

Może skontaktować się z wybranymi producentami dobrych produktów, które mogłyby zainteresować społeczność forum i zaproponować im możliwość reklamy w zamian za opłatę? Gdybym szukał np. latarki takiej fajnej i zobaczyłbym, że mój zakup wspiera forum, byłby to argument za. Dużo jest męskich produktów, które mogłyby wywołać zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bezsenny_Idealista napisał(a):

... możliwość komentowania jedynie dla wspierających? Tylko częściowe zamknięcie forum jest w stanie zachęcić ludzi do dobrowolnych wpłat.

 

 

Musi być możliwość małego (*) udziału w forum bez płacenia

 

(*) np. trzy posty dziennie, lajkowanie wyłączone, awatar w stylu "deleteduser1234", tylko np. "newuser13542135123".

 

 

Ja to forum znam wiele lat, ale dopiero teraz piszę, bo procedura płacenia anonimowego była uciążliwa.

Poza tym nie szukam tu wsparcia, ale raczej chciałbym komuś pomóc, kto ma trudne chwile.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Egregor Zeta napisał(a):

forumowiczów którzy mają 3 kawalerki na wynajem, sportową furę za 400k oraz co miesiąc tydzień ruchają cycate i pachnące 20stki...

 

To jest właśnie ciekawe, że dla nich problemem jest abonament w postaci 5 czy 10 zł miesięcznie😆

 

1 godzinę temu, kenobi napisał(a):

Musi być możliwość małego (*) udziału w forum bez płacenia

 

(*) np. trzy posty dziennie, lajkowanie wyłączone, awatar w stylu "deleteduser1234", tylko np. "newuser13542135123".

 

Dokładnie tym bardziej, że na wielu portalach są ograniczone opcje i resztę trzeba dokupywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kenobi napisał(a):

Ja to forum znam wiele lat, ale dopiero teraz piszę, bo procedura płacenia anonimowego była uciążliwa.

Jeżeli chodzi o anonimowość płatności to nie obawiam się przykrych rzeczy w związku z tym. Nie wiem kto jest odpowiedzialny za księgowanie wpłat, ale zakładam, że jedynie właściciel. Zatem nie boję się powiązania swoich danych z kontem / postami lub wypłynięcia czegokolwiek, wszakże tylko właściciel ma dostęp do informacji kto nadał przelew. Anonimowo można wysłać np. BLIK (nie pamiętam czy tutaj jest taka opcja)

 

1 godzinę temu, kenobi napisał(a):

Musi być możliwość małego (*) udziału w forum bez płacenia

 

(*) np. trzy posty dziennie, lajkowanie wyłączone, awatar w stylu "deleteduser1234", tylko np. "newuser13542135123".

To akurat dobry pomysł. Albo dodatkowa "ekskluzywna" zawartość jak unikatowe emotikony (np. jak te śmieszne na sadisticu) lub więcej opcji oprócz polubienia czy podziękowania jako reakcja na post dla wspierających powyżej jakichś widełek. Jest jeszcze opcja osobnego koloru nicku (zapożyczając pomysł z wykopu) lub znaczka przy nicku w formie jakiejś "laurki" czy "medalu" żeby inni widzieli zaangażowanie i wiarygodność.

Może też taki odważny pomysł jak indywidualna konsultacja telefoniczna z Markiem np. 15 minut przy wsparciu 200zł. Oczywiście nie będę nikomu życia układał tylko taki luźny pomysł na dodatkowy zarobek mi przyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iceman84PL napisał(a):

 

A ty co od siebie dałeś?

Zarejestrowałeś sie na portalu plusujemy, udzielasz sie regularnie i dodajesz materiały?

 

Zarejestrowałem się. Z początku nawet mocno się udzielałem co nie zmienia faktu że tam jest pusto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.