Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

On 3/24/2024 at 2:35 PM, Strusprawa1 said:

Izrael chciał wiele razy dogadać się z Arabami, a ci zawsze się przeciwstawiali i organizowali ataki terrorystyczne

Dogadajmy się - wy sobie stąd znikniecie, a my zaoramy wasze domy buldożerami. Zgadzacie się?

Nie na tym polegają umowy gościa na danej ziemi - z gospodarzem...

19 hours ago, wrotycz said:

Problem z mniejszością ukraińską pojawił się już na samym początku istnienia II RP.

Warto pamiętać, że w pierwszych dwóch dekadach XX w. zarówno Polska, jak i Ukraina (pod zaborami) kształciły całe tabuny "bojowników o wolność / terrorystów".

Wiara w to, że zaistnienie II RP w magiczny sposób "zniknie" ukraińskich bojowników, sama w sobie była naiwnością - i to też legło u podstaw konfliktu. "Dziadek" powinien wiedzieć lepiej, że nie tak łatwo się przestaje rzucać dynamitem...

 

Konflikt ten (nawiasem mówiąc) bardzo był na rękę zarówno radzieckim komunistom, jak i mniejszości pewnego "narodu bez ziemi".

Zupełnie jak dzisiaj.

On 3/23/2024 at 7:01 AM, Piccardo said:

W końcu pusta nazwa "ekspert" zobowiązuje

To było do przewidzenia. Zacznę pobierać tantiemy ;)

 

  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zychu napisał(a):

Zatańczymy wspólnie z hohołami 🕺
 

 

 

10 minut temu, Kespert napisał(a):

Dogadajmy się - wy sobie stąd znikniecie, a my zaoramy wasze domy buldożerami. Zgadzacie się?

Nie na tym polegają umowy gościa na danej ziemi - z gospodarzem...

To bardziej skomplikowane. 
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy kompromitacji tego amerykańskiego popychadełka:

 

były szef MON zapowiedział, że Ukraińcy złożyli w Fabryce Broni w Radomiu duże zamówienie na karabinki Grot. "Myślę, że to jest najlepsza odpowiedź na te wszystkie publikacje" – podkreślił Błaszczak marzec 2023

 

vs

 

18 stycznia 2024 menadżer działu komunikacji PGZ Jacek Matuszak poinformował nas, że "ani Fabryka Broni jako producent, ani Polska Grupa Zbrojeniowa nie zawierały umowy ze stroną ukraińską na sprzedaż karabinków MSBS Grot".

 

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/mariusz-blaszczak-ukraina-zamowila-karabinki-grot-prawda-nie-bylo-zadnej-transakcji/qpj6j9j

  • Like 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perun82 napisał(a):

A my mamy obecnie "elity"? 

Ale UE ma i buduje swoją Rzeczpospolitą 27 narodów IV Rzeszę.

Tylko jakoś neo-magnaci ;) zachowują się dokładnie tak samo jak ci nasi sprzed kilkuset lat. Kręcą własne lody do oporu i nie patrzą, że wszystko leci na ścianę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobił Morawiecki jesienią 2021 gdy dostał cynk, że będzie wojna?

-Sprzedał swoje działki (te które kupił za ułamek wartości od kleru, tego samego kleru który dostał je od państwa :) )

 

 

I to jest po kupiecku.

Edytowane przez cst9191
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, cst9191 napisał(a):

tego samego kleru który dostał je od państwa  )

Komisja majątku kościelnego. Tam ponoć też ciekawe rzeczy się działy. Jakoś o tym niewiele się mówi. 

 

Na wschodzie bez zmian. Po wyborach w USA coś ruszy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski system wczesnego ostrzegania przed atakiem rakietowym:

 

https://wiadomosci.wp.pl/rakieta-nad-polska-wsia-soltys-relacjonuje-co-zobaczyl-7009382342306720a

 

 Ja akurat wtedy wstałem do toalety. Zapomniałem drzwi od ganku zamknąć, wyszedłem na chwilę i jakieś światełka zobaczyłem na zewnątrz. Obkrążyło to i zawróciło. A ja poszedłem z powrotem do domu - relacjonuje w rozmowie z WP Henryk Zdyb.

 

Ray Liotta Laughing GIFs | Tenor

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/22/2024 at 11:07 PM, Redbad said:

Państwo Islamskie przyznało sie do ataku w Rosji 😁 Kurwa to jest cyrk dla ludu, co tam się odkurwia, że aż trzeba było wyjąć z szafy chłopaków w czarnych szmatach do brudnej roboty a przynajmniej do przylepienia im brudnej roboty...

 

On 3/22/2024 at 10:58 PM, $Szarak$ said:

łaściwie niby było oświadczenie ISIS, ale fejkowe najprawdopodobniej. 

 

Jeszcze do dzisiaj kupowałem argumentację, że "ruscy sami to zrobili", dla jakichś politycznych zysków. Przekonywał mnie, rzekome lub nie, komentarze na pikabu o tym że to Putin, że to car, że już po wyborach, więc może, itd. Aż do dzisiaj kiedy zobaczyłem to zdjęcie, też co najmniej wczorajsze

 

dfaaf95e0b139c38eef4ef39ac7e8e4185dcccec

 

To nie jest przypadek, że zostało pokazami w takim stanie. Gdyby Rosjanie chcieli to ukryć to by im zrobili zdjęcia przed, albo zrobili makijaż, a tak to raczej chcieli pokazać co grozi za atakowanie mateczki Rosji.

 

i kiedy zobaczyłem film z kamer samych sprawców, który został opublikowany przez tzw. ISIS/Daesh.

Allahu akbar, to nie brzmi po ukraińskij.

Jeszcze się im ISIS odgraża kolejnymi zamachami.

 

Moja ocena tego jest taka: islamiści poczuli słabość Rosji i postanowili się zemścić za upokorzenie jakiego doznali z jej tak w wojnie z Syrią.

Ja na ich miejscu potraktował bym zamachowców tak jak McArthur w '49, a imamów, szejków, i innych kapłanów tej cudnej religii poczęstował cyrkonem. Podobno dobry na zęby.

Oni nie rozumieją innego języka niż język siły.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wrotycz napisał(a):

islamiści poczuli słabość Rosji i postanowili się zemścić za upokorzenie jakiego doznali z jej tak w wojnie z Syrią.

Ale na papier i tak dadzą, że w sumie to oni byli w konszachtach z Ukraińcami.

 

486583132a8d.jpg

 

 

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wrotycz napisał(a):

Moja ocena tego jest taka: islamiści poczuli słabość Rosji i postanowili się zemścić za upokorzenie jakiego doznali z jej tak w wojnie z Syrią

Dla mnie to jednak dziwne, że rycerze ISIS nagle z dupy organizują dywersję w Moskwie, tak samo z siebie. Jaki w tym interes? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Perun82 napisał(a):
49 minut temu, Redbad napisał(a):

Jaki w tym interes? 

Na upartego za to co robią w Syrii. Ruscy razem z Asadem tłuką się z ISIS

No może. Ale myślę, że było zlecenie. Śmierdzi mi amerykańską umową o dzieło 😂 w końcu mają bogatą tradycję używania różnej maści dywersantów, nawet tych którzy jeszcze nie tak dawno byki ich wrogiem 😉

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Roman Ungern von Sternberg said:

Polski generał zginął na Ukrainie

 

"W czasie wolnym od służby", to kogo to obchodzi. No chyba, że nie w czasie wolnym od służby, ale wtedy tym bardziej nie powinno tego rozgłaszać wszem i wobec. To są zwykle debile, bo nazwanie tego niekompetencją to niedopowiedzenie. I oni nas mają bronić. Nie bardzo wiem przed czym bo z takimi fachofcami to oni dostaną łomot od Tatarstanu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.