Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kespert napisał:
Cytat

Najbardziej do uchodźców z Ukrainy zniechęcają się kobiety w wieku od 18 do 39 lat.

Masz co najmniej jeden pozytyw ;)

Redpill pełną gębą. 🤣

 

Godzinę temu, maroon napisał:

Można Ukrów nie lubić, ale nie można się dziwić, że jak mogą, to spierdalają za zachodnią granicę. 

Rosjanie też. Dziwne, skoro według tutejszych rusofilów, Rosja to kraj sprawiedliwością, mlekiem i miodem płynący.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Obliteraror napisał:

@tmr, polemizujesz z facetem, który jeszcze w lutym 22 pisał, iż w razie W cywilowi jest najbezpieczniej być w armii ;)

tmr to jeszcze gorzej robi - udostępnia posty Panasiuka, który co drugi post ma zmyślony i jest skrajnie antypolski oraz "Polscy Zjadacze Chleba", który na asfalt mówi "płótno drogowe" (tłumaczy z rosyjskiego). Wciąż lepiej gadać takie rzeczy niż być za ruskim gównem wprost. 

Bardzo słusznie @Machinator wytykał to co odwala @tmr, bo jest to skrajnie żałosne. Daje indywidualne przypadki jako masowe, wprost jedzie po ukrach jak po burych szmatach, podczas gdy ja bym tak o Rosjanach pisał, to już by się zebrało stado obrońców praw człowieka. 
 

 

2 godziny temu, Machinator napisał:

Wpisałeś się tym idealnie w nurt rosyjskiej wojny informacyjnej przeciwko Polsce.

Dokładnie to. Kurwy w swojej infosferze jadą po Polsce, że trzeba nas zaorać, zawalić atomówkami, a kukoldy się im jeszcze podlizują. @tmr ma jakiś honor (zablokował mnie, nie zobaczy tego)? Kacapy mogliby mu rodzinę skrzywdzić i zacząłby się drzeć, że to ukry.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, tmr said:

komu 18 latki są chętne ?

Ciężarowcom. Dźwigającym ciężkie ciężary na siłowni by "robić rzeźbę", lub dźwigającym ciężkie portfele.

Oczywiście jak każda statystyka, i ta nie stosuje się do przewidywania działań poszczególnych jednostek...

 

5 minutes ago, Strusprawa1 said:

Kurwy w swojej infosferze jadą po Polsce, że trzeba nas zaorać

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/skandaliczny-wpis-miedwiediewa-tymczasowo-okupowana-polska/df2e8g4

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29718351,dmitrij-miedwiediew-znowu-zaatakowal-polske-twitter-usunal.html

Quote

 

... tymczasowo okupowana Polska i nasze prowincje bałtyckie...

... Nasze główne zadanie jest zupełnie inne: zadać miażdżącą klęskę wszystkim wrogom ... w tym nikczemnej Polsce...

Nie widzę żadnego sensu w utrzymywaniu stosunków dyplomatycznych z Polską. To państwo dla nas nie powinno istnieć...

 

Deklaracja intencji jest dość jasna. Ale jeszcze rakiety nie lecą, bo na razie lecą na Ukrainę (a zapasy zanim uzupełnią, to chwilę potrwa) - i w interesie Polski jest, by na Polskę nie leciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert
Nie broniąc Miedwiediewa, bo odpala mu się dosyć często i jest to język kompletnie nie dyplomatyczny - mi się osobiście wydaje że jest to robione celowo pod publiczkę, tak samo jak i u nas są ujadające pieski - to jednak wklejaj pełne cytaty bo chociażby poniższy daje więcej kontekstu:

np. „Nie widzę żadnego sensu w utrzymywaniu stosunków dyplomatycznych z Polską. To państwo dla nas nie powinno istnieć, dopóki są tam absolutni rusofobowie u władzy, a polscy najemnicy znajdują się na Ukrainie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Confuser said:

to jednak wklejaj pełne cytaty

Ależ proszę bardzo:

"... Twitter to tylko zagraniczna sieć społecznościowa działająca w interesie amerykańskiego establishmentu. Dość cynicznie wykorzystaliśmy ją do realizacji naszych celów propagandowych. Nasze główne zadanie jest zupełnie inne: zadać miażdżącą klęskę wszystkim wrogom - Ukronazistom, Stanom Zjednoczonym, ich sługusom w NATO, w tym nikczemnej Polsce i innym zachodnim gnidom. Musimy wreszcie odzyskać wszystkie nasze ziemie. Aby chronić wszystkich naszych ludzi na zawsze".

 

 

Odnośnie "wypowiedzi wyrwanych z kontekstu", coś jeszcze mi się przypomniało :)

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1564111%2Cwashington-post-dotarl-do-rosyjskich-dokumentow-rosja-chce-wykorzystac

- "Nasze interesy wymagają przywrócenia normalnych stosunków partnerskich z Rosją" - cytat wyrwany z manifestu, napisanego dla AfD na Kremlu. Tego samego AfD, którego przedstawicieli w Rosji podejmuje Pieskow i Ławrow, a w Polsce Braun.

 

Oryginalny artykuł przywołuje więcej haseł proponowanych przez Kreml: https://www.washingtonpost.com/world/2023/04/21/germany-russia-interference-afd-wagenknecht/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maroon napisał:

Ciekawa teoria, że to Puchatek delikatnie i subtelnie popychał temat. 

Tak obecnie wygląda współpraca w ramach brICs: bICs próbują się pożywić na zdychającym r.

 

Pięknie na przykład Indie przewiozły ruskich na dostawach ropy. W ramach dedolaryzacji transakcja oczywiście była rozliczana w rupiach. I teraz ruskie mają na kontach w indyjskich bankach rupie o równowartości 40 mld dolarów, za które... nic nie mogą kupić! Ani ich wymienić na inną walutę. 🤣😑

 

Dostarczyli ropę w zamian za zapisy w indyjskim komputerze. Debile.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tmr napisał:

Wrzucałem je(statystyki)

w tym i innym temacie. Plus opracowania. I była kilku stronicowa dyskusja.

 

Widziałem, widziałem te Twoje statystyki. Albo przedstawiasz dowody wybiórcze, typu "w Suwałkach w areszcie większość to Ukraińcy" albo wrzucasz dowody anegdotyczne "a w Bydgoszczy to ukry pobili Polaka". Wobec konkretnych statystyk liczbowych wymiękasz w dyskusji. W lutym toczyłeś ciekawą dyskusję z Kespertem. Znaczy on toczył ciekawą dyskusję a Ty rzucałeś statystykami na w/w poziomie albo zarzucałeś mu twierdzenia których nie głosił. Tak jak teraz u mnie w poniższym cytacie.

 

4 godziny temu, tmr napisał:

I to ma usprawiedliwiać popełnianie przestępst i wykroczeń ? 

 

To nie jest usprawiedliwienie przestępców tylko statystyczny dowód na to że przestępczość "nie wzrosła dramatycznie"

 

4 godziny temu, tmr napisał:

Narracja ukrofilska pozbawiona jest danych.

 

Dostajesz dane tylko je ignorujesz lub nie rozumiesz. Dla przykładu. Dwa miliony ukraińców, około 6500 z zarzutami. Co ta statystyka pokazuje według Ciebie?

 

4 godziny temu, tmr napisał:

Zero pozytywów płynących z ich pobytu.

 

:D

 

4 godziny temu, tmr napisał:

pozbywamy się za darmo wszystkich zasobów

 

Wszystkich? :D

 

4 godziny temu, tmr napisał:

Oprócz statystyk, danych, pisałem o moich bezpośrednich kontaktach z przedstawicielami tej nacji : groźby karalne kierowane pod moim adresem, złożenie fałszywego zawiadomienia itd.

 

Oprócz statystyk które podajesz wybiórczo znowu podałeś dowód anegdotyczny. To że Ty miałeś pecha nie znaczy że całość grupy taka jest.

 

4 godziny temu, Obliteraror napisał:

swoją drogą, podtrzymujesz dalej ten dosyć oryginalny pogląd, po półtorej roku wojny RUS-UA i łapankach na ukraińskich chłopaków na ulicach chociażby Odessy? Wprost o tym marzą, prawda?

 

Nie. Mariupol, Sumy, Awdiejewka, Sewierodonieck, Bucza, Izjum, Irpień, Hostomel i wiele innych przekonały mnie że bycie cywilem to samo złoto w rejonie działań wojennych. Stosunek strat armia/cywile też przemawia za tym drugim. Walę kwitami o stół i siedzę w piwnicy czekając na oswobodzicieli albo wieję za granicę i czekam aż jakiś geniusz powie że jestem bandzior, tchórz i powinienem się bić o swój kraj a nie ciąć socjal i kraść zasoby spokojnego kraju, który ma mnie w dupie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KolegiKolega napisał:

W ramach dedolaryzacji transakcja oczywiście była rozliczana w rupiach. I teraz ruskie mają na kontach w indyjskich bankach rupie o równowartości 40 mld dolarów, za które... nic nie mogą kupić! Ani ich wymienić na inną walutę. 🤣😑

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Brat Jan napisał:

Dlaczego?


Dlatego że kolega nie ogarnia że Indie to drugi najliczniejszy kraj na świecie zaraz po Chinach i kolejna najszybciej rozwijająca się gospodarka; gdzie i owszem - ludzie może i srają na przeludnionych ulicach i jeżdżą piętrowo na pociągach, ale jednocześnie dostarczają usługi wszystkim największym korpo; gdzie równie dobrze można się spotkać na ulicy z nędzarzem albo z miliarderem. Gdzie indie są miejscem gdzie rzeczywiście rozwój widać poprzez silny kontrast.
Kolega takich kontrastów nie dostrzega i dla niego jak cały kraj nie ma porcelany za kibel i hydrauliki to to nie jest kraj z którym należy się liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Machinator napisał:

 Stosunek strat armia/cywile też przemawia za tym drugim.

Przeciez ukr ukrywa dane o swoich stratach. I wojskowych i cywli. Więc na jakiej podstawie tak sądzisz?

 

33 minuty temu, Machinator napisał:

Wszystkich

Zachęcam do lektury rzeczonej umowy.

 

33 minuty temu, Machinator napisał:

nie wzrosła dramatycznie"

Wzrost przestępczości jest faktem. I tego dotyczy oddzielny temat dot.obaw związanych z niekontrolowanym napływem.

35 minut temu, Machinator napisał:

To że Ty miałeś pecha nie znaczy że całość grupy taka jest.

Dlatego wrzucam inf.świadczące o tym, że nie tylko ja mam takie doświadczenia. Proste dowody z dostępnych powszechnie źrodeł.

 

36 minut temu, Machinator napisał:

około 6500 z zarzutami.

Tego dokładnie dotyczy temat o obawach związanych z napływem.

39 minut temu, Machinator napisał:

"w Suwałkach w areszcie większość to Ukraińcy" 

Czyli nie tylko ja mam pecha w kontaktach.

 

40 minut temu, Machinator napisał:

widziałem te Twoje statystyki

Niedokładnie prześledziłes temat ( zresztą przeczytaleś dopiero po mojej inf., że wszedleś w temat w polowie rozmowy i zarzucileś mi wybiórcze dowodowanie ). Podawalem linki do statystyk Policji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brat Jan napisał:

Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego że Indie mogą a ruskie nie mają wyboru. Poza tym Indiom się to opłaca. No i jeszcze Hindusi górują nad ruskim intelektem a ruskie to debile.

 

Google twoim przyjacielem jest, daj mu tylko te słowa: lavrov rupee trade

 

Nie mogą ruskie kupić w Indiach surowców bo to oni są krajem surowcowym i to nie ma sensu. Ropę kupią?

 

Nie mogą kupić większości towarów bo te są objęte sankcjami UE i USA i Indie powiedziały, że mają zbyt dużo kontaktów z cywilizowanymi krajami aby ryzykować że przez jedną transakcję z dzikimi sami również zostaną objęci sankcjami (jako pośrednik umożliwiający obejście ograniczeń). Widać więzi Indii z UE i USA są silniejsze niż z małą literką r ze skrótu brICs.

 

Nie mogą tych pieniędzy wymienić ani odsprzedać jakiejś trzeciej stronie bo znów Indie 'obawiają się' (taka jest oficjalna wersja) że ich instytucje finansowe zostaną objęte sankcjami jako pomocnicy. 

 

Co zatem ruskie mogą? Mogą kupić piękne, kolorowe i przewiewne sari dla swoich kobiet z Syberii. Czy wiesz ile sari można kupić za prawie 3 biliony rupi? 😂

Edytowane przez KolegiKolega
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko tak poinformować, że pućka obiecał dać obywatelstwo tym którzy pójdą zabijać ukr... Macie niektórzy panowie kombo - 2 w 1! I obywatelstwo dostaniecie - dostaniecie się do ruskiego miru oficjalnie - w łeb ukra będziecie walić. 

https://www.rp.pl/gospodarka/art38475271-rosyjskie-obywatelstwo-po-pol-roku-w-okopach-putin-uproscil-procedury

Rosyjskie obywatelstwo po pół roku w okopach. Putin uprościł procedury

Zagraniczni najemnicy, którzy zaciągnęli się do armii, by zabijać Ukraińców i niszczyć Ukrainę, dostaną rosyjskie obywatelstwo według uproszczonej procedury. Warunkiem jest kontrakt podpisany z wojskiem najmniej na rok i pół roku spędzone w okopach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tmr napisał:

Policja ma zakaz podawania narodowości sprawców.

 

Ordynarne kłamstwo. 

 

15 godzin temu, tmr napisał:

A ja piszę o wzroscie przestępczości.

 

Sześć tysięcy zarzutów na półtora miliona ludzi. 

 

13 godzin temu, tmr napisał:

Narracja ukrofilska pozbawiona jest danych

 

Emocje.

 

13 godzin temu, tmr napisał:

Zero pozytywów płynących z ich pobytu.

 

Emocjonalna ocena procesu toczącego się od dekady.

 

13 godzin temu, tmr napisał:

pozbywamy się za darmo wszystkich zasobów

 

Emocje i kłamstwo.

 

13 godzin temu, tmr napisał:

Była o tym mowa w temacie dot. obaw

 

Była mowa w temacie o emocjach.

 

13 godzin temu, tmr napisał:

Oprócz statystyk, danych, pisałem o moich bezpośrednich kontaktach z przedstawicielami tej nacji : groźby karalne kierowane pod moim adresem, złożenie fałszywego zawiadomienia itd.

 

czyt. oprócz emocji i kłamstw mam jeszcze anegdoty.

 

Tylko w ciągu ostatniej doby dwukrotnie poważnie skłamałeś. O zakazie policji i "oddawaniu WSZYSTKICH zasobów ZA DARMO". Do tego operujesz emocjami. I całość uważasz za racjonalny przekaz a ja po prostu za mało przeczytałem Twoich postów. Poważnie wystarczy mi to co powyżej. Powtarzam tezę od której zaczęła się nasza sympatyczna rozmowa. Albo łżesz albo nie potrafisz korzystać ze źródeł i nadal wpisujesz się w rosyjską wojnę informacyjną. A info o stratach mam od Piotra Panasiuka, któremu wyjawił je ujrzany we śnie Jurij Andropow.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Machinator napisał:

Wobec konkretnych statystyk liczbowych wymiękasz w dyskusji.

Zaraz padnie argument ostateczny wyśmiewców wszelkich danych/statystyk: ''ja jem kapustę, szef mielone = statystycznie jemy gołąbki'' xD.

 

BTW mam dowód anegdotyczny także, znam osobiście 3 osoby z Ukrainy, wszyscy mają rodzinę i dzieci/pracę/pracę dodatkową. Jeden wie więcej o Polskim systemie prawno-podatkowym ode mnie. Siedzi w Polsce 3 lata. Tak samo narzekają na Ukraińską patologię jak my na Polską. 

55 minut temu, slusa napisał:

Coś długo trwają te dwa tygodnie 

Czasami całość tej operacji nie miała trwać dwa tygodnie?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Machinator said:

Mariupol, Sumy, Awdiejewka, Sewierodonieck, Bucza, Izjum, Irpień, Hostomel

 

Chodzi Ci tutaj o wykorzystywaniu przez ukrainskie wojsko cywili jako osłonę, rozstawianie stanowisk artyleryjskich między blokami, korzystanie ze szkół jako koszar, czy inscenizacje pod publikę? 

 

11 hours ago, Machinator said:

Stosunek strat armia/cywile też przemawia za tym drugim

 

Prawda, ruscy robią naprawdę niezła robotę, aktualnie ponad 200k strat ukraińskich (wojskowych), oraz mniej niż 15k strat cywilnych. W porównaniu do "naszych" wojen gdzie bez pardonu bombardowaliśmy głównie cywili to jest świetny wynik. 

Edytowane przez slusa
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slusa napisał:

Chodzi Ci tutaj o wykorzystywaniu przez ukrainskie wojsko cywili jako osłonę, rozstawianie stanowisk artyleryjskich między blokami, korzystanie ze szkół jako koszar

Przypomnij nam kto stawia pancyry na dachach?

I prowadził ostrzał artyleryjski z terenu elektrowni atomowej?

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.