Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Gospodarka też jest wojną, ale jeśli na wojaczce traci bardziej wróg, to ona się opłaca. Pacyfistyczne myślenie zostawmy dla lewomyślących. To, że mieliśmy globalizm i wolną wymianę na świecie zawdzięczamy dominacji militarnej USA na świecie i dobrze o tym wiesz, ale nie chcesz tego przyznać, bo nienawidzisz Ameryki. 

Tak Ameryka wykorzystała swoje karty, przyłączcie się do nas przeciwko ZSRR, w zamian dołączycie do światowego handlu. Najciekawsze, że USA nie zależało nigdy na handlu, bo mają wszystkie sury u siebie, chcieli tylko pokonać ZSRR.  Udało się. 2019 będzie pewnie nazwany przez historyków ostatnim rokiem globalizacji (hipoteza).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Patryk napisał:

Tak Ameryka wykorzystała swoje karty, przyłączcie się do nas przeciwko ZSRR, w zamian dołączycie do światowego handlu. Najciekawsze, że USA nie zależało nigdy na handlu, bo mają wszystkie sury u siebie, chcieli tylko pokonać ZSRR.  Udało się. 2019 będzie pewnie nazwany przez historyków ostatnim rokiem globalizacji (hipoteza).

Jak rynek jest globalny, tak jak się stał, to nawet jeszcze bardziej zyskują na tym - tak jak zyskali Niemcy na otworzeniu się Europy środkowej do gospodarek zachodnich (ale i europa środkowa zyskała). 

Nawet jeśli mieli wszystkie surowce u siebie, to i tak opłacało im się mieć dostęp do światowego rynku surowcowego, bo cena pracy amerykańskiego górnika lub pracownika naftowego jest wyższa od ceny pracowników z biedniejszych państw (zarówno tutaj można dodać pracowników przemysłowych oczywiście, czego Chiny są najlepszym przykładem). Tamci biedacy produkują, dostają płacę wyższą niż gdyby tych miejsc pracy nie było i gdyby pracowali przy zbiorze ryżu, ale marżową śmietankę zgarniają inwestorzy z USA. 

Ale fakt, Ameryka izolowała się w takim XIX wieku, mieli większość rzeczy od siebie i świetnie także sobie radzili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Strusprawa1 said:

Te same argumenty mieli komuniści, że była "etyta" i pospulstwo i te bajeczki kiepsko się skończyły.

To nie były argumenty jako takie, tylko lep na muchy. Jako kolejny nie rozróżniasz celów realnych od deklarowanych.

 

Quote

Tworzysz świat, który nie istnieje

Rany, no jak tak można nie rozumieć tego co jest napisane? Nie tworzę. Nawet napisałem o "marzeniu ściętej głowy". Dlaczego wszystko próbujesz interpretować wspak, tylko żeby pasowało do Twoich przekonań?

 

22 minutes ago, Strusprawa1 said:

Nie, jestem Polakiem i zależy mi na tym, aby nie było Rosji.

To będzie "Republika Fiksumdyrdum". Znów dostrzegasz problem gdzie indziej niż on jest. Nie mam pojęcia, to jakiś defekt generacyjny czy co?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Oni tam więcej mają chętnych do walki, niż broni mają. 

Ehmm a te miliony co wyjechały przed i w trakcie wojny to ci chętni? Czy ci co imprezują albo biegają po samochody z Europy idące w setkach tysięcy 🤔 no chętni są w pizdu nie powiem, tylko nie wiem którzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, $Szarak$ napisał:

@PiccardoTo rusz głową albo się dowiedz. Nie chcę mi się po raz xxx wrzucać tutaj kto przyjechał, w jakim celu, ile osób może aktualnie walczyć itd.

Już tyle razy wałkowałem ten temat...

No wlaśnie...po co te setki młodych, odkarmionych, ukrow w furach po 200-300 tys, tu przebywają ? Pewnie pracują dorywczo w restauracjach bezsztućcowych. Co ciekawe, to większość rejestracji to obwody zachodniej upainy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Rnext said:

jesteśmy zależni wzajemnie i od siebie i od zasobów znajdujących się na naszych terenach

Doskonale rozumieją to Chiny, nazywając "swoje tereny" Północnym Obszarem Surowcowym (na razie jeszcze nazywa się to Syberia).

1 hour ago, Rnext said:

lokalne społeczności powinny topić już w kołysce, ojcu obcinać jajca a matkę sterylizować

Może na podstawie Social Score rodziców?

Dopóki nie znasz przyszłości na 100%, nie możesz wydawać wyroków prewencyjnych. Skazywać można wyłącznie za czyny dokonane, lub dokonane próby tych czynów. Przynajmniej - poza totalitaryzmami; tam leci gumowa pieczątka... jak to i u nas, za czasów "Wielkiego Brata" bywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Kespert said:

Może na podstawie Social Score rodziców?

Oczywiście że nie, to była swoista metafora, bo każdy przecież rozumie, że nie da się w niemowlęciu rozpoznać psychopatycznego dorosłego.

Hm, chyba muszę zmienić warstwę komunikacyjną :D

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tmr napisał:

No wlaśnie...po co te setki młodych, odkarmionych, ukrow w furach po 200-300 tys, tu przebywają ? Pewnie pracują dorywczo w restauracjach bezsztućcowych. Co ciekawe, to większość rejestracji to obwody zachodniej upainy. 

Żeby takie zawistne Polaczki miały ból d/py, że komuś się powodzi. xD

46 minut temu, Rnext napisał:

Rany, no jak tak można nie rozumieć tego co jest napisane? Nie tworzę. Nawet napisałem o "marzeniu ściętej głowy". Dlaczego wszystko próbujesz interpretować wspak, tylko żeby pasowało do Twoich przekonań?

Nie próbuję, ale jak pisałem, że tworzysz konstrukt myślowy, że jedyny konflikt współcześnie jaki istnieje to "my vs. jelity". 

 

47 minut temu, Rnext napisał:

To będzie "Republika Fiksumdyrdum". Znów dostrzegasz problem gdzie indziej niż on jest. Nie mam pojęcia, to jakiś defekt generacyjny czy co?

Nie no jasne, szlachta polska w XVIII wieku tak samo mówiła, że "ej tam przejmujesz się, dostrzegasz problem nie tak gdzie jest, cho no zrobimy konfederację targowicką xD"
 

47 minut temu, Rnext napisał:

To nie były argumenty jako takie, tylko lep na muchy. Jako kolejny nie rozróżniasz celów realnych od deklarowanych.

Fajna wymówka. :D Ale dobra, spoko. Jak pisałem, to trzeba dłuzej rozpisać tą kwestię na jakieś 5 stron, aby przedstawić problem...

49 minut temu, Piccardo napisał:

Jaki to plan? Dla mnie Rosja prowadzona jest przez kukiełkę swoich planów dlatego nie ma.

Aby podbić środkową Europę, stworzyć unię gospodarczą z Niemcami i Francja (naszym kosztem oczywiście) i wypchnąć Amerykanów z Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Strusprawa1 said:

Nic tak nie denerwuje jak Rosjanie na forach międzynarodowych obrażający i ziejący nieskończoną pogardą do Polaków (i także do Ukraińców i bałtów

 

A więc o to chodzi, masz po prostu niskie poczucie własnej wartości

 

9 hours ago, Rnext said:

Po drugie - najgłupszą z ludzkich strategii jest bezsensowne wytracanie zasobów na wojaczce

 

Gospodarka najlepiej się rozwija w bezpiecznej atmosferze. Czasem Wojaczka jest potrzebna, na przykład, żeby usunąć u sąsiada faszystowski reżim zagrażający bezpieczeństwu w regionie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slusa napisał:

Gospodarka najlepiej się rozwija w bezpiecznej atmosferze. Czasem Wojaczka jest potrzebna, na przykład, żeby usunąć u sąsiada faszystowski reżim zagrażający bezpieczeństwu w regionie

O kurde, fakt! Masz rację! Należy rozprdolić Rosję, aby już nigdy nie ustanowił się tam faszystowski ustrój!

1 godzinę temu, slusa napisał:

A więc o to chodzi, masz po prostu niskie poczucie własnej wartości

Jestem zajebiście pewny siebie

1 godzinę temu, wrotycz napisał:

 

A z jakiej okazji to "ich tereny"?

Nigdy nie były ich i miejmy nadzieję nigdy nie będą.

 

Podbicie Syberii przez Chiny jest w interesie Polski. Nie jest w interesie Rosji i USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Czyżby jednak przygotowanie na mobilizacje?

Są tu trzy ryzyka: 
- Społeczne - że społeczeństwo dużych miast się zbuntuje nie widząc podstaw do mobilizacji. 

- Puczowe - że gdy (zgodnie z zasadami mobilizacji) Generalicja przejmie władze administrowania krajem to już jej nie odda - a zacznie rozliczać poprzednią ekipę. 
 
- Organizacyjno_militarne - że tak jak Wojsko pokazało swoją mizerię przy organizowaniu Wyprawy na Kijów, tak i pokaże blamaż przy próbie zorganizowania mobilizacji - wszak to jest koszmar wojskowych: plany w które nikt nie wierzył usiłujemy zrealizować i w tych planach nic sie z niczym nie zgadza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, slusa said:

Czasem Wojaczka jest potrzebna, na przykład, żeby usunąć u sąsiada faszystowski reżim zagrażający bezpieczeństwu w regionie

Czyżby nawoływanie do obalenia miłościwie panującego Jego Ekscelencji Władimira Putina, tudzież do zbrojnego obalenia wspaniałego ustroju miłującej pokój i "operacje specjalne" Rosji?

Nieładnie :)

A co gorsza, niepotrzebnie. Teraz to już jedynie kwestia czasu.

3 hours ago, wrotycz said:

A z jakiej okazji to "ich tereny"?

Z takiej samej, jak Tajwan. Prawem siły. A dodatkowo, jakby zrobili "demokratyczne głosowanie" to w wielu miejscach by wygrali. Nawet nie chodzi o czasami większy niż 50% udział chińskich imigrantów, a o to że sami rdzenni Rosjanie mając okazję, od Putina by się wymiksowali...

 

Dzisiaj Biden wprost powiedział w wywiadzie, że wyśle amerykańskie wojsko do Tajwanu w przypadku agresji Chin. Prowadzącego zamurowało, i dopytał czy chodzi o wysłanie ludzi - i odpowiedź była "tak". Podbijamy stawkę, sprawdzisz blef?

W zamian rzeczniczka ChRL "przypadkiem" z mównicy powiedziała, że próba podważania suwerenności terytorialnej ich narodu, nie może być tolerowana. A każdy kto to robi, powinien liczyć się z tegoż prawie półtoramiliardowego narodu gniewem.

Pora na popcorn.

 

30 minutes ago, Baca1980 said:

Generalicja przejmie władze administrowania krajem to

... to wyskoczy oknem. Przejmie z rąk FSB/KGB. Niech próbują... wygra reszta świata.

31 minutes ago, Baca1980 said:

tak i pokaże blamaż przy próbie zorganizowania mobilizacji

Jak w pewnej grze - tu macie naboje, karabin dostaniecie dopiero na polu walki. A z tyłu pójdzie NKWD pilnować poborowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pućka miał ponad godzinę temu przemówić z telewizora do swojego stada kacapów ale w ostatniej chwili wystąpienie odwołano. Jedna z plotek jest taka, że pućka już gruz-300 i jedzie do sanatorium na ostatni tydzień życia, a w tej chwili na kremlu buldogi walczą pod dywanem o schedę i o życie.

 

No cóż, poczekamy i zobaczymy. Jutro się wszystko wyjaśni. Albo pojutrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KespertTajwan to trochę inny ogólnie kaliber. Niby Chińczyków jest ogromna ilość, ale Tajwan jest dobrze wyposażony i jeśli USA rzeczywiście by się w to włączyło to nie wiem ile stop chińskich żołnierzy by się na nim pojawiało. 

A tu pisze o Tajwanie i USA. Trzeba pamiętać jeszcze o Japonii która też wspominała, że zareaguje (bardzo silny kraj często pomijany). 

To są w sumie już 3 kraje. 

Australijski rząd też wprost mówi, że musi się szykować do wojny na Pacyfiku. Australia jest głęboko nawet powiązana z usa. 

 

Noi tak naprawdę samo USA ma dużo silniejsze lotnictwo i marynarkę od Chin. Bez tych krajów. 

 

Tajwan muszą sobie odpuścić. Chodzby skały sr*ly na tratwach na Tajwan nie dotrą. 

Mogą go zniszczyć - ale jaki wtedy cel osiągnąć?

 

Oni tam mają bardzo duże ilości sprzętu... Na reakcję długo czekać by nie musieli. W Japonii bazy mają, w Australii mają, Korei południowej chyba też...

 

Obiektywnie z dużymi stratami by zajęli Tajwan sam na sam bez problemu. Z USA już nie - nie licząc Japoni i Australii. 

 

Pamiętacie, jak pisałem, że USA nie pozwoli się Niemcom zbroić? 

 

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw. Jeśli spojrzycie na armię chińska to praktycznie w siłach powietrznych jest to samo co w Rosji. Tzn Chiny zwyczajnie mają w znacznej większości kopie ruskich suchojow. 

I w sumie to samo dotyczy części marynarki. Podobno bardzo mocno wzorowanej nie na ruskiej, ale amerykańskiej. 

 

Tajwan też by się mogło, że to łatwe przejście, ale patrzyłem ostatnio siły zbrojne Tajwanu. Tajwan sam ma prawie 200 f-16 - czaicie? Prawie 200 samych f-16. Mają jeszcze 50 francuskich jakiś tam i ponad 100 jeszcze innych. 

 

Nie spodziewałem się, że mają tam tyle sprzęgu już z zachodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, $Szarak$ said:

Dlaczego żeby nigdy ich nie mieli? Jak je przejmą, FR się rozpadnie bo nie będzie mieć kasy zwyczajnie...

 

Właśnie dlatego. Tu właśnie przemawia przez Ciebie typowy antyrusycyzm. Żeby tuskim było źle a nawet jeszcze gorzej.

 

Moje zdanie w tej dziedzinie jest inne - opieka się na faktach a wyższymi skur..synami w historii byli Chińczycy i to dużo wcześniej i dłużej niż Rosja istnieje.

Etatyzm, totalitarne ciągoty i budowanie państwa kosztem ludzi Chińczycy uprawiali już co najmniej 2400 lat temu, o czym pisał i przed czym przestrzegał Mencjusz, chyba pierwszy spisany filozof liberalny.

Teraz są komunistyczni i zamierzają uskuteczniać swoją wiarę, bo to nie jest wiedza, na nas.

Absolutnie nie mam zamiaru być pod chińskim butem. A łatwiej jest się nam obronić przed ruskim niż przed chińskim.

 

4 hours ago, Strusprawa1 said:

Podbicie Syberii przez Chiny jest w interesie Polski. Nie jest w interesie Rosji i USA.

 

Jak wyżej.

I nie jest w interesie Polski.

Ucywilizowanie Rosjan jest, znacznie bardziej niż Chińczyków.

 

Poznałem więcej Chińczyków niż Rosjan i mimo zjebania tych ostatnich łatwiej się z nimi dogadać niż z chińczykami.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Kespert said:
6 hours ago, wrotycz said:

A z jakiej okazji to "ich tereny"?

Z takiej samej, jak Tajwan. Prawem siły.

 

A widzisz. Czyli jednak.

 

3 hours ago, Kespert said:

A dodatkowo, jakby zrobili "demokratyczne głosowanie" to w wielu miejscach by wygrali. Nawet nie chodzi o czasami większy niż 50% udział chińskich imigrantów, a o to że sami rdzenni Rosjanie mając okazję, od Putina by się wymiksowali...

 

Jeśli oni,  ci Rosjanie, Syberyjczycy, myślą, że pod Chińczykiem będzie im lepiej to się zdziwią. Tak samo będzie im lepiej jak Tybetańczykom, a jak się będą stawiać to pójdą do łagru, miejsca tam dostatek.

Zostaną wymienieni przed ludność Han, tak jak w Tybecie i wszędzie indziej gdzie chińczycy wleźli że swoimi buciorami.

Chińczycy stosują stalinowskie metody na podbitych terenach - nierówne prawa, przesiedlenia, osadnictwo, łagry.

 

Ułuda dla naiwnych.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.