Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Aj boli z zawiści, że ktoś jeździ lepszym autem, nie?

To częsty argument przeciwko pomaganiu. Nawet raz go na randce usłyszałem od niby wykształconej laski. ''Ty nie widzisz jakimi autami oni tu przyjechali Patryk, powinni zostać i walczyć, albo sprzedać auto i wpłacić pieniądze na armie''. Słowo w słowo. 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

Zachód ich w sumie podpuszcza - klepie po plecach, wywiesza flagi, wysyła jakiś tam sprzęt. 

A ukr kraj jest coraz bardziej niszczony, wiadomo - z kolejnym dniem coraz więcej ludzi ginie. 

 

Cóż, załatwianie swoich interesów cudzymi rękami (i/lub cudzą krwią, jeżeli zajdzie taka potrzeba) to podstawa skutecznej polityki międzynarodowej ;)

 

A czy gra się przy tym na nutce patriotyzmu/nacjonalizmu/szowinizmu (niepotrzebne skreślić), albo jakiejkolwiek fobii, to detale. Zależy, co lepiej zatriggeruje na danym "żywym egzemplarzu".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Strusprawa1 said:

Aj boli z zawiści, że ktoś jeździ lepszym autem, nie?

Oj tak, przy moim Trabancie, z błotnikiem nadżartym przez świnię jak na filmie Kusturicy, to nawet im starych Opli zazdroszczę :D

Toś strzelił :D 

Poza tym że spróbowałeś - obrazić mnie, mógłby ktoś pokroju St. Lema, więc raczej możesz sobie odpuścić na przyszłość. 

1 hour ago, Patryk said:

To częsty argument przeciwko pomaganiu. Nawet raz go na randce usłyszałem od niby wykształconej laski.

Najpierw strać rodzinny majątek ziemski pod Żytomierzem i ujdź cudem z życiem, uciekając przed banderowcami jak moi dziadowie a potem se entuzjastycznie pomagaj ich wnukom, najlepiej rozdając na oślep PESELe i socjal, czyli naszą pracę, którzy do dziś udają że nic się nie stało. Co więcej - doskonale wiedząc co będzie dalej, bo znasz ich krew i masz przekazaną z opowieściami i w genach nieufność i "wiedzę" o nich. Nawet nie oczekuję, żeby nam cokolwiek oddali. Już moją rodzinę wyrzynali Szkopy, Ruskie i Ukry. A teraz to pyszczą na potęgę wszyscy mędrcy bez korzeni, kupując szlachetność na naiwności, której nawet nie rozumieją.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, $Szarak$ said:

To ma być finansowe z FMF czy z czego?

Poczekajmy na szczegóły. Bo możesz być pewny, że sukcesem/gratisem nasz rząd się pochwali...

Być może dostaniemy kasę z FMF, pod warunkiem wydania jej w całości na konkretny zakup... ale możliwe są inne wersje.

Jak się dogadają.

 

Z FMF już dostawaliśmy kiedyś kasę, jakby co:

 

20 minutes ago, Rnext said:

ujdź cudem z życiem, uciekając przed banderowcami jak moi dziadowie

Moi zdołali uciec, bo ostrzegł ich przed banderowcami Ukrainiec.

Dlatego nie pakuję wszystkich do jednego wora.

29 minutes ago, Rnext said:

pod Żytomierzem

https://kresy24.pl/miasto-ktore-tetni-polskoscia/

 

Natomiast ostatnie "odrodzenie UPA" to dzieło Czerniachowycza... który z oficera armii rosyjskiej, stał się banderowcem i nacjonalistą ukraińskim.

https://wpolityce.pl/swiat/408293-konflikt-polsko-ukrainski-w-zytomierzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rnext napisał:

Poza tym że spróbowałeś - obrazić mnie, mógłby ktoś pokroju St. Lema, więc raczej możesz sobie odpuścić na przyszłość. 

Nie próbowałem obrazić, ale dać przytyk o wadę charakteru... Tak rzec mogę. 
Mnie ciągle na tym forum taki tmr obraża i idzie się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rnext napisał:

Najpierw strać rodzinny majątek ziemski pod Żytomierzem i ujdź cudem z życiem, uciekając przed banderowcami jak moi dziadowie a potem se entuzjastycznie pomagaj ich wnukom, najlepiej rozdając na oślep PESELe i socjal, czyli naszą pracę, którzy do dziś udają że nic się nie stało. Co więcej - doskonale wiedząc co będzie dalej, bo znasz ich krew i masz przekazaną z opowieściami i w genach nieufność i "wiedzę" o nich. Nawet nie oczekuję, żeby nam cokolwiek oddali. Już moją rodzinę wyrzynali Szkopy, Ruskie i Ukry. A teraz to pyszczą na potęgę wszyscy mędrcy bez korzeni, kupując szlachetność na naiwności, której nawet nie rozumieją.

Ten od Tesli to akurat nie był wnuk banderowca. Dobrze, będę pamiętał na przyszłość, żeby wrzucać wszystkich do jednego wora.

 

Straciłem pradziadka w gros-rosen i drugiego pradziadka bezpośrednio na wojnie z kacapskim ścierwem, więc tak, będę innym ofiarom kacapów, szkopów czy jakiegokolwiek agresora pomagał z entuzjazmem. Bardzo mi przykro, że członkowie Twojej rodziny stracili pieniądze. Moi stracili dużo więcej. Nie masz monopolu na rodzinne tragedie. 

 

PRO-ruscy zawsze wyciągają bandere jak naród wybrany holocaust, ta sama półka ludzi xD. Może też powinienem swoich pradziadków używać niczym merytorycznych argumentów przeciwko pomaganiu komukolwiek.

Edytowane przez Patryk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$

Cytat

Ja tam odnoszę wrażenie, że ukr wpadli w taką hmmm ,,zajebistosc" - ustępują im, dają kasę na odbudowę, chwalą się, no czują się, jakby byli wysoko.  

To też można zobaczyć po ich politykach. 

Np Arestowicz tam gada, że ukr już tam będą budować nowy ład w środku Europy i inne takie. 

Myślę, że obudzą się w przyszłości i wtedy zobaczą na czym stoją. 

Kraj zniszczony, ludzie pouciekali i wiele innych problemów. 

Zachód ich w sumie podpuszcza - klepie po plecach, wywiesza flagi, wysyła jakiś tam sprzęt. 

A ukr kraj jest coraz bardziej niszczony, wiadomo - z kolejnym dniem coraz więcej ludzi ginie. 

Przypomina mi to nas trochę w historii. Polacy jesteście odważni! Dacie radę! Nie odpuszczajcie! 

A kończyło się wiadomo...

 

Amerykanie będą toczyć wojnę (rękoma Ukrainy) na osłabienie Rosji, ale nie chcą, aby kacapy całkiem upadły. To już prędzej poświęcą Ukrainę - jeżeli przy okazji rus zostanie na tyle wymęczony, aby pójść na rękę Jankesom, to Jankes postawi krzyżyk na Ukrainie. Dlatego też tak niejednoznacznie wypowiadają się o odbijaniu Krymu. 

Większym nieszczęściem od wzrostu potęgi rosyjskiej jest dla USA wzrost potęgi Chin, które żerowałyby na trupie rosyjskim i pasły się na syberyjskich surowcach. 

Dlatego też Amerykanie potrzebują rosyjskiego bufora w Eurazji.

 

 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą przypadkowo znalazłem to nagranie z napadu Ukrainki na ten bank PKO. xD 

Znała dobrze język Polski więc pewnie tutaj od lat siedziała. Przed wojną go znać musiała. 

Moze wrzuce na dniach bo niezła akcja. 

 

@zychuNo ja dostaję bany na Twitterze od analityków Polskich bo przykładowo napisałem, że Ukraina by padła już dawno bez dostaw zachodniego sprzętu. 

 

I co w tym onucowego jest? Pisałem - Ukraina lepiej sobie radzi na froncie, niż rus.

Szczerze to pisałem. 

Więc ja szczerze też napisałem i będę pisał, że ukraińska armia by już dawno padła gdyby nie te dostawy.

 

Co to w ogóle za gadanie: 

To nie jest ważne! To dzięki ich odwadze! I inne takie. 

 

No nie. Nie oszukujmy się. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$, nie oczekuj od łbów zaczadzonych wojennymi emocjami, że będą na chłodno analizować twoje uwagi. To jest właśnie to publicystyczne piekiełko, z polowaniem na onuców, paleniem czarownic etc. Ludzkie mięcho dygoczące od emocji, karmiące się gównianymi informacjami i nie potrafiące patrzeć na całość obrazu.

Jeżeli coś nie mieści się w prawilnej narracji, to należy to potępić, zbesztać, scancelować.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Strusprawa1 said:

Nie próbowałem obrazić, ale dać przytyk o wadę charakteru... Tak rzec mogę. 

Zasadniczo powinno się uważać i nie mierzyć innych swoją miarą. To, że dla Ciebie moje spostrzeżenie byłoby oznaką "wady charakteru" wcale tego samego nie musi oznaczać w przypadku innych. Nie każdy musi mieć taką osobowość jak Twoja. A przecież czytelność mojego wpisu była chyba oczywista - rząd na fali głupoty, popisu szlachetności i rusofobii wpuszczał wszystkich jak leci, bez żadnej weryfikacji, po czym na oślep rozdawał PESELe i socjal, co przyciągnęło masy cwaniaków, których, skoro stać było na Tesle, nie potrzebowali ani jednego ani drugiego. A już gwarantuję, że nie pójdą w PL do żadnej pracy. Pomocy uchodźcom wojennym, żaden kraj nie udziela w ten sposób. Tyle.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

Pomocy uchodźcom wojennym, żaden kraj nie udziela w ten sposób. Tyle.

Tu rozszerzę odrobinę ;) Nie udziela, bo przy następnych wyborach zostałby zmasakrowany przez wyborców i prawdopodobnie w perspektywie dekad do władzy nie wrócił. Mówimy o tych normalniejszych krajach. Z powodów oczywistych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Obliteraror said:

Nie udziela, bo przy następnych wyborach zostałby zmasakrowany przez wyborców i prawdopodobnie w perspektywie dekad do władzy nie wrócił.

U nas to jest jakaś magia. Jedwabnik en masse nie podchodzi do rządzących jak do menadżerów, tylko jak do jakiegoś związku religijnego prowadzonego przez szamanów, gdzie fanatyzm jest fundamentem członkostwa, cementowania i identyfikacji grupy. Kompetencje i decyzje nie mają wówczas żadnego znaczenia, skoro dowolnym z nich, członkowie sekty ślepo się podporządkowują, w dodatku wychwalając nawet te najgłupsze. Mało tego, potężna część jedwabników w ogóle nie bierze udziału w wyborze zarządu firmy "Rzeczpospolita S.A.", tylko jest biernym akcjonariuszem i kładzie lachę czy posiada akcje bankruta czy dobrze prosperującego organizmu. Można by uznać, że to objawy jakiejś ciemnoty narodowej albo szczególnego spreparowania umysłów. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rnext napisał:

Można by uznać, że to objawy jakiejś ciemnoty narodowej albo szczególnego spreparowania umysłów. 

Zdecydowanie, sekciarstwo jest istotnym elementem polskiej polityki. Z czego to się bierze, nie mam pojęcia. Z matriarchalnego katolicyzmu ;) ? Wątpię. Prędzej z naiwności. I tego romantycznego raka, który trawi polskie umysły od wieków. Manichejskie konflikty, walki Dobra ze Złem, przekonanie o jakichś dziejowych misjach, fobie, paranoje i obsesje w polityce międzynarodowej, głębokie przekonanie o własnej niższości i kompleksy etc.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror myślę, że sporo z powyższego co napisałeś, ale dochodzi jeszcze jeden bardzo istotny punkt, na który często zwracam uwagę - brak jasno zdefiniowanej racji stanu. Trudno się jedwabnikowi identyfikować z czymś, co nie zostało zdefiniowana ani wypowiedziane. Niby handlujemy z Niemcami ale jednocześnie wojujemy. Niby Rosja jest po sąsiedzku ale mamy do niej być wrogo nastawieni a z drugiej strony chcieć im sprzedawać nasze produkty. To jest jakaś schizofreniczna szamotanina. Gdyby zastosować "reverse engineering", czyli ustalić ową rację stanu po czynach rządzących, to ona nie istnieje, jest tylko jakaś paranoiczna walka o zawłaszczenie żerowiska, doraźne ruchy na potrzeby powyższego i w zasadzie "chuj z tą Polską". Jedwabnik niech będzie szczęśliwy że ma "miskę ryżu" i dalej na nas tyra.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rnext napisał:

Niby Rosja jest po sąsiedzku ale mamy do niej być wrogo nastawieni a z drugiej strony chcieć im sprzedawać nasze produkty.

Oceania zawsze była na wojnie ze Wschódazją

Oceania zawsze była na wojnie ze Wschódazją

Oceania zawsze była na wojnie ze Wschódazją

 

;) Nie doceniasz siły powtarzalnego komunikatu, który robi papacaję z mózgu marzącym o derusyfikowaniu Europy w imię "misji dziejowych" xD Każdy ma jakiegoś pierdolca. Ja ze trzy razy sprawdzam, czy zamknąłem auto, inni mają coś takiego jak powyżej. Ten mój szmergiel jednak jest mniej szkodliwy ;)

 

Mam coś ciekawego, BTW. @Strusprawa, spodoba Ci się ;) Przemyśl, napad na PKO BP.

 

https://twitter.com/KrzysiekDqq/status/1600434618611601408?s=20&t=DFjTV5diMQkK6gNnr7Kqmw

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zychu napisał:

Większym nieszczęściem od wzrostu potęgi rosyjskiej jest dla USA wzrost potęgi Chin, które żerowałyby na trupie rosyjskim i pasły się na syberyjskich surowcach. 

Dlatego też Amerykanie potrzebują rosyjskiego bufora w Eurazji.

 

Żeby rosja mogła efektywnie taką rolę spełniać to musi to być rosja bez broni jądrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Przypomnisz mi jaki paszport ona miała? ;) Czy o tym niewygodna mówić? 

Walenie konia do przestępstw popełnianych przez Ukraińców w Polsce to nowy sport narodowy Polaków, każde forum, każdy pej na facebook o tym trąbią. Wiadomo jaki przekaz odgórnie leci przynajmniej. Jezu jedwabnikiem bardzo łatwo sterować. 

 

Przecież tu wystarczy wrzucić news który stawia UKR w złym świetle i od razu: tak się kończy pomaganie i rozdawanie peseli. Ludzie odkryli, że w każdej masie ludzkiej są złe jednostki. Interesujące zjawisko, a to zdecydowana większość polaków w taką narracje idzie z tego co widzę po znajomych i w necie. Szkoda.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Patryk napisał:

stawia UKR w złym świetle

To wrzuć info stawiające ukrów w dobrym świetle. Proste. 

Chodzi też o fałszywą narrację jaka jest przekazywana przez rządzących tj.napływ ukrów ( a ukraincy przodowali w liczbie popełnianych w PL przestępstw ) nie spowoduje wzrostu przestępczości. Spowoduje i jak widać to znaczny.

Dalej : ludzie są mocno niezadowoleni, że pomimo olbrzymiej pomocy dla rezuństwa to oni wciąż na nas plują ( sprawa rakiet, melnyka, wpierdalania się w nasz jezyk i sugerowania "w" zamiast "na" upadlinie, kpina ze zgodą na badania archeolog.w JEDNEJ wsi, uznanie symboli ss galizien za niefaszystowskie i wiele innych).

Wskaż te pozytywy.

Ja ich nie widzę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tmr napisał:

To wrzuć info stawiające ukrów w dobrym świetle. Proste. 

Chodzi też o fałszywą narrację jaka jest przekazywana przez rządzących tj.napływ ukrów ( a ukraincy przodowali w liczbie popełnianych w PL przestępstw ) nie spowoduje wzrostu przestępczości. Spowoduje i jak widać to znaczny.

Dalej : ludzie są mocno niezadowoleni, że pomimo olbrzymiej pomocy dla rezuństwa to oni wciąż na nas plują ( sprawa rakiet, melnyka, wpierdalania się w nasz jezyk i sugerowania "w" zamiast "na" upadlinie, kpina ze zgodą na badania archeolog.w JEDNEJ wsi, uznanie symboli ss galizien za niefaszystowskie i wiele innych).

Wskaż te pozytywy.

Ja ich nie widzę.

W mediach głównego ścieku wiadomo, że leci narracja negatywna, Przynajmniej wiadomo co Ci na górze chcą byśmy w danej chwili myśleli. Sorry ja się nie dam, media zawsze napuszczają jednych na drugich. A to wyżej, że Rnext rodzina straciła majątek przez banderowców i on teraz jest anty pomaganiu chyba, że w zamian za coś no to 1.01. w książce Marka "Stosunkowo dobry'' - programowanie podświadomości. Ktoś Cię kiedyś skrzywdził i podświadomość została na wieki zaprogramowana. Nie jest to jakby coś mocno dziwnego, sam nie lubię Rosjan i Niemców z uwagi na wyżej wymienione. 

 

Znam około 10 Ukraińców osobiście. Na Polakach ogólnie zawiodłem się miliony razy, na Ukraińcach jeszcze w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.