Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Baca1980 napisał:

Czy ja wiem? Niedawno ludzie nosili maseczki w lesie:). I stosowali się do zaleceń wyświetlanych na konferencjach (tfu!) rządowych. Mimo że nie miały podstaw prawnych :).

Tak że nie mam złudzeń.

 

Gdy tylu ludzi pochwala to samo, wtedy łatwo jest dojść do wniosku: jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić!

I właśnie o to chodzi, że tacy jak Ty i inni, którzy się temu sprzeciwiali nie kończyli jak protestujący w tych krajach, co podałem. Tam (w Chinach) także były protesty i w Rosji obowiązkowe szczepienia były, ale szybko to się kończyło w zarodku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MG-42 napisał:

 

Jak się siedzi za oceanem, ślepo nienawidząc demokratów za cokolwiek by nie zrobili, to łatwo się krytykuje działania USA wobec Ukrainy i samą Ukrainę gdy wynik tej wojny tak bardzo nie oddziałuje na tego odklejeńca. 

PS. Słucham dalej i jedzie prosto wszystkim. CIA zorganizowało Majdan, wierzy ślepo w biolabolatoria (XDD) i wszystkie te bzdury. 
Widziałem jego filmy na początku 2020 roku gdy pandemia się zaczynała i lubiałem go oglądać, ale kompletnie odfrunął, aż szkoda patrzeć. Polski klon Tuckera Carlsona. 

 

Zamknął się we własnej bańce i tak toczy się we własnym kręgu masturbacyjnym. Podyskutowałbym z tym debilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto naprawdę wygrał wojnę w Afganistanie

 

hqdefault.jpg

 

Pozornie niezwiązane, ale tylko pozornie.

 

Autor przedstawia listę osobników, którzy wzbogacili się na wojnie. Lista przedstawia tylko wierzchołek góry lodowej, ale wierzchołek najważniejszy. A najważniejsze z tego wierzchołka jest ostania w filmie pozycja. Pozycja, która wyjaśnia o co tak naprawdę toczyła się ta wojna.

Zważywszy, jak chętnie przyznawane są środki na wojnę na Ukrainie, to można założyć, że ten sam mechanizm działa i teraz. Zapewne też nie jest to powód jedyny ale jest ważny.

I dlatego wrzucam to w tym wątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wrotycz napisał:

Autor przedstawia...

Nie autor tylko lewicowy propagandzista. 

Klasyczny przykład usprawiedliwiania lewicowych bzdur i mrzonek "niesprawiedliwością społeczną".

To że bogaci robią grube wałki nie oznacza że zgadzam się aby lewackie ścierwa okradały mnie pod pozorem "sprawiedliwości".

Twoje wywody to bezczelne próby relatywizowania rosyjskiego barbarzyństwa, agresji i zacofania społecznego komunikatem "w Ameryce murzynów biją". No i huj. Wciąż bezrobotny murzyn w Ameryce ma lepiej niż wykładowca w Petersburgu.

Swoja drogą jak bezdennie głupi są ci ruscy skoro dali się zrobić w bambuko kilku cwaniakom i jednak ROZPOCZĘLI wojnę na Ukrainie. 

A przecież wystarczyłoby NIE atakować , albo wycofać wojsko i cały perfidny amerykański plan w pizdu! 

Nikt im nie powiedział ? Youtuba nie oglądają ?

 

Edytowane przez ntech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/25/2022 at 8:27 PM, Strusprawa1 said:

wierzy ślepo w biolabolatoria (XDD) i wszystkie te bzdury

Najlepiej kłamać używając częściowo prawdy. A prawda jest taka, że USA finansowało badania biologiczne na Ukrainie od dawna... natomiast raczej nie była to nigdy "broń"; a przynajmniej tego nie udowodniono.

Cóż, na miejscu DoD USA też bym wolał, by poradzieckie laboratoria nie zostały rozkradzione czy sprzedane...

 

Ze strony ambasady USA na Ukrainie:

https://ua.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/151/Kherson-DL-Fact-Sheet-Eng.pdf

Quote

 

Technical Assistance Project - Technical Assistance Plan for designated recipients of the Ministry of Health of Ukraine.

Registration card #2225-04 dated 21.05.2012.
Donor – the Department of Defense of the United States of America
Beneficiary/Executive Agent - the Ministry of Health of Ukraine

USG Investment - Total cost of laboratory: USD$1,728,822 (USD$1,285,845 for Design & Construction; USD$442,977 for lab equipment and furniture)

 

 

Ale są tam jeszcze ciekawsze kwiatki - za translację PACS (systemu kontroli i rejestracji patogenów) na ukraiński zapłaciło USA, ale wsparcie techniczne i konsultacje, prowadziła dla Kijowa - Moskwa...

https://ua.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/151/Pathogen-Asset-Control-System-Eng-ver3.pdf

 

2 hours ago, ntech said:

wycofać wojsko i cały perfidny amerykański plan w pizdu!

Amen. Można też zapytać, dlaczego Rosjanie jeszcze na to nie wpadli...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, ntech said:

Nie autor tylko lewicowy propagandzista.

 

Autor. Jest autorem tego filmu, więc autor.

 

Nie interesują mnie jego afiliacje a fakty. A gość przedstawił, powszechnie dostępne, fakty.

 

Jak to w debacie, żeby dyskutować trzeba mieć argumenty, jak w sądzie, żeby się sądzić trzeba przedstawiać fakty.

 

To, że chwali na końcu Roosevelta, zauważyłem, ale w żaden sposób to nie przeczy przedstawionym faktom.

Jeśli znasz fakty, które dowodzą nieprawdziwa jego tez, to je przedstaw.

Jak nie masz to nie różnić się od tych samych, lewicowych propagandystów.

 

Jest taki reżyser, i lewicowy aktywista Michael Moore, który dawno czasu nakręcił Fahrenheit 9/11, który przedstawiał zbiór faktów na temat prezydenta Busha jr. i jego zachowania przed, w czasie i po tzw. ataku na world trade center. Żadnego filmu tego gościa nie polecam poza tym jednym - bo jest to zbiór faktów, powszechnie dostępnych faktów.

 

Nie oceniam tego czy jego twórczość jest dobra czy zła. Oceniam ten konkretny produkt. A ponieważ opiera się na faktach, to mogę go, ten  konkretny film, ocenić dobrze.

 

Nie znam gościa i nie powiedziałem, że polecam. Nawet dodałem film jako embedded, żeby się mu nie nabijać licznika. Ale to dygresja.

 

6 hours ago, ntech said:

Klasyczny przykład usprawiedliwiania lewicowych bzdur i mrzonek "niesprawiedliwością społeczną".

To że bogaci robią grube wałki nie oznacza że zgadzam się aby lewackie ścierwa okradały mnie pod pozorem "sprawiedliwości".

 

Ja tego nie powiedziałem. Nawet on tego nie powiedział.

 

6 hours ago, ntech said:

Twoje wywody to bezczelne próby relatywizowania rosyjskiego barbarzyństwa, agresji

 

Pokaż mi palcem gdzie ja bronię Rosji, albo gdzie choć o niej wspominam.

 

Film ten pokazuje sposób działania amerykańskiej machiny wojennej, dokładniej pewnego jej aspekty, który, chcąc, nie chcąc jest bardzo, bardzo istotny. Mianowicie pieniędzy. Pieniędzy, finansowania i motywacji ludzi pociągających za sznurki.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/25/2022 at 8:27 PM, Strusprawa1 said:

wierzy ślepo w biolabolatoria (XDD) i wszystkie te bzdury. 

 

I wszyscy Ci odklejeńcy wierzą w takie brednie. To jest ka dramat.

Nawet Victoria Nuland, asystent sekretarza stanu w amerykańskim Departamencie Stanu wierzy w te bzdury.

 

 

Wszystkie te podejrzane laboratoria

 

biolaby.jpg

 

nie istnieją, i nigdy nie istniały. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzyłby Nuland.

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wrotycz napisał:

 

I wszyscy Ci odklejeńcy wierzą w takie brednie. To jest ka dramat.

Nawet Victoria Nuland, asystent sekretarza stanu w amerykańskim Departamencie Stanu wierzy w te bzdury.

 

 

Wszystkie te podejrzane laboratoria

 

biolaby.jpg

 

nie istnieją, i nigdy nie istniały. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzyłby Nuland.

 

Ok, co jest złego w posiadaniu biolabolatoriów?

I oczywiście Nuland argument xDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Strusprawa1 said:

Ok, co jest złego w posiadaniu biolabolatoriów?

 

On 12/25/2022 at 8:27 PM, Strusprawa1 said:

wierzy ślepo w biolabolatoria (XDD)

Laboratoria. Weź pisz po polsku. Bo mi z tego jakieś "blabladory" wychodzą przy czytaniu. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz dziewczyny CBDC startuje w bankach USA co za tym idzie niebawem u nas 😂 wtedy sobie popiszesz w myślach bo jak nie to $ nie będzie albo ban na coś co lubisz a jak i czip dojdzie to i w myślach nie popiszesz 😂...

 

Nie powinno się nigdy tworzyć labów w których robi się cokolwiek innego niż zbadanie wirusów itd itp żadne modyfikacje it'd, bo żaden do tej pory nigdy w historii nie chciał unicestwić ludzkości bo nie taki cel natury jest a nas samych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kespert napisał:

Cóż, na miejscu DoD USA też bym wolał, by poradzieckie laboratoria nie zostały rozkradzione czy sprzedane...

Ale jak to? Demokratyczna i praworządna Ukraina (już po Janukowyczu) miałaby coś tam rozkraść i sprzedać na lewiźnie?

 

To przecież niemożliwe ;)

 

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Obliteraror said:

To przecież niemożliwe

Nic nie jest niemożliwe, dopóki są tam ludzie mentalnie wychowani w ZSRR ;)

 

Newsy ze świata.

 

Miedwiediew opublikował swoje prognozy na 2023 rok, załączając na końcu życzenia.

https://www.rp.pl/polityka/art37672791-miedwiediew-przewiduje-rozbior-polski-to-moze-sie-wydarzyc-w-2023-roku

Z najlepszych - ropa po 150$ za baryłkę, gaz po 5$ za m3, rozpad UE, powstanie IV Rzeszy (w tym Polska zajęta gospodarczo/politycznie przez Niemcy), a w USA wybuchnie nowa wojna secesyjna. Oczywiście zajęcie zachodu Ukrainy przez Polskę i Węgry.

Aha, jeszcze system monetarny MFW/WB i Bretton Woods się załamie, i świat przejdzie na złoto/CBDC.

 

Nieco inaczej zareagował Putin. Podpisał "dekret odwetowy" o zakazie sprzedaży ropy do krajów, stosujących sankcje cenowe UE z 5 grudnia.

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art37681981-rosja-nie-sprzeda-ropy-panstwom-ktore-stosuja-limit-ceny-na-ten-surowiec

Ciekawe, czy Chiny znajdą się na liście "wyjątków" ;) Bo jak nie, to... wiadomo. A przecież oficjalnie sankcji nie stosują... jedynie kupują wyłącznie po cenach zgodnych z sankcjami.

 

Cena gazu na rynku spadła do najniższej od 12 miesięcy... wliczając czas sprzed inwazji Rosji.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29302278,ceny-gazu-jak-przed-wojna-mamy-spore-zapasy-w-magazynach-putin.html

W kuluarach wprost się mówi, że recesja i bankructwa firm są przyczyną, dla której znacząco spadło zapotrzebowanie. Łagodna zima to tylko wisienka na torcie.

Oczywiście co to robi dla finansowania "operacji specjalnej", da się łatwo zrozumieć.

 

Analiza kespercka: można spekulować z powyższych, że w 2023r. nastąpią znaczne i częste wahania kursu na parze dolar/euro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wrotycz napisał:

 

Autor. Jest autorem tego filmu, więc autor.

 

Nie interesują mnie jego afiliacje a fakty. A gość przedstawił, powszechnie dostępne, fakty.

 

Jak to w debacie, żeby dyskutować trzeba mieć argumenty, jak w sądzie, żeby się sądzić trzeba przedstawiać fakty.

 

To, że chwali na końcu Roosevelta, zauważyłem, ale w żaden sposób to nie przeczy przedstawionym faktom.

Jeśli znasz fakty, które dowodzą nieprawdziwa jego tez, to je przedstaw.

Jak nie masz to nie różnić się od tych samych, lewicowych propagandystów.

 

Jest taki reżyser, i lewicowy aktywista Michael Moore, który dawno czasu nakręcił Fahrenheit 9/11, który przedstawiał zbiór faktów na temat prezydenta Busha jr. i jego zachowania przed, w czasie i po tzw. ataku na world trade center. Żadnego filmu tego gościa nie polecam poza tym jednym - bo jest to zbiór faktów, powszechnie dostępnych faktów.

 

Nie oceniam tego czy jego twórczość jest dobra czy zła. Oceniam ten konkretny produkt. A ponieważ opiera się na faktach, to mogę go, ten  konkretny film, ocenić dobrze.

 

Nie znam gościa i nie powiedziałem, że polecam. Nawet dodałem film jako embedded, żeby się mu nie nabijać licznika. Ale to dygresja.

 

 

Ja tego nie powiedziałem. Nawet on tego nie powiedział.

 

 

Pokaż mi palcem gdzie ja bronię Rosji, albo gdzie choć o niej wspominam.

 

Film ten pokazuje sposób działania amerykańskiej machiny wojennej, dokładniej pewnego jej aspekty, który, chcąc, nie chcąc jest bardzo, bardzo istotny. Mianowicie pieniędzy. Pieniędzy, finansowania i motywacji ludzi pociągających za sznurki.

 

 

Micheal Moore to ultra lewicowiec, natomiast nawet on widzi hipokryzję np odnośnie ratowania świata w związku z klimatem, że chodzi wyłącznie o kasę, ma kilka dobrych dokumentów, nie ze wszystkim się zgadzam, ale mimo swojej ultra lewicowości widzi cyrk jaki dzieje się na świecie:

https://www.youtube.com/watch?v=Zk11vI-7czE

 

Najlepszy jest moment w tym dokumencie jak wycinają zdrowe drzewa aby zrobić z nich biomasę do paliw, taka to ekologia :D

 

 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Teraz dopiero wychodzi, że nasze lotniska na początku wojny - w początkowej fazie i przed rozpoczęciem działań na pełną skalę, były zapchane ukraińskim sprzętem lotniczym. 

 

Czyli jednak, żeby nie zostały szybko zniszczone przez rus to stacjonowały u nas, ale nie wykonując jakieś misje bojowe od nas na Ukrainie, tylko po prostu do ocalenia na początku wojny. 

 

Zdjęcia satelitarne się ukazały swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Strusprawa1 said:

Ok, co jest złego w posiadaniu biolabolatoriów?

I oczywiście Nuland argument xDDD

 

A kto powiedział:

 

On 12/25/2022 at 8:27 PM, Strusprawa1 said:

Słucham dalej i jedzie prosto wszystkim. CIA zorganizowało Majdan, wierzy ślepo w biolabolatoria (XDD) i wszystkie te bzdury. 

 

To ty powiedziałeś, że wierzący w biolaboratoria to odklejeńcy.

A jak się Amerykanie przyznali to to wyśmiewasz. Ale kogo ty wyśmiewasz poza sobą? Ten "argument" urąga inteligencji i jest typowo lewacki. Nawet jak masz argumenty to ich nie używasz tylko wyzywasz i wyśmiewasz.

Żenua.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wrotycz napisał:

To ty powiedziałeś, że wierzący w biolaboratoria to odklejeńcy.

A jak się Amerykanie przyznali to to wyśmiewasz. Ale kogo ty wyśmiewasz poza sobą? Ten "argument" urąga inteligencji i jest typowo lewacki. Nawet jak masz argumenty to ich nie używasz tylko wyzywasz i wyśmiewasz.

Żenua.

To co powtarzam na te śmieszne argumenty jak mantra - nie da się wywołać rewolucji w kraju bez woli obywateli. W Białorusi było oddolnie - wystarczy poznać tamtejsze młode pokolenie. W Iranie także Persowie buntują się co jakiś czas przeciwko Ajatollahom. Nie da się zrobić tak, że "macie tu pieniążki i róbcie rewolucje, w których możecie zostać rozerwani przez BMP". Tak psychika ludzka nie działa. 

PS. Nie sądzę, z mojego polskiego punktu widzenia, aby było to cokolwiek złego, aby Amerykanie dopłacali do rewolucji na Majdanie - wręcz przeciwnie. To bardzo dobrze. A miłośnicy Rosji niech ryczą i narzekają dalej. W końcu tylko to potrafią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrotycz napisał:

A jak się Amerykanie przyznali to to wyśmiewasz.

No przyznali się. I co dalej? Będziesz wciąż żarł w Mac-u czy pojedziesz śladem odklejeńca Czeczki na wschód aby żyć w jedynym szczęśliwym ustroju i smakować dobroci kartoflanych wiktuałów u  "Dziadzi Wani" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, ntech said:
2 hours ago, wrotycz said:

A jak się Amerykanie przyznali to to wyśmiewasz.

No przyznali się. I co dalej?

 

Jajco.

Jest to dowód na sposób prowadzenia polityki przez USA - nowy Rzym, który  kolonizuje wszystko, co się tylko da, jednocześnie głosząc puste hasła o demokracji, której bynajmniej w skolonizowanych krajach nie ma. Znaczy jest, fasada, za którą kryje się oligarchia. Zamiast pro rosyjska, pro sowiecka, pro socjalistyczna, to pro amerykańska. A ludzie w każdym z tych "demokratycznych" ustrojów są niewolnikami. Sowieciarze też se mordy demokracją wycierali. Może nie pamiętasz ale Polska Rzeczpospolita Ludowa była krajem demokratycznym, tak jak inne kraje demoludowe. I teraz też jest. I tak jak za komuny nasze władze dzwoniły po rozkazy do Moskwy Tak teraz dzwonią do Waszyngtonu i Brukseli.

 

1 hour ago, ntech said:

Będziesz wciąż żarł w Mac-u

 

Nie będę. Nigdy nie byłem, nie jestem u nie będę żarł w Macu ani innym amerykańskim fastfoodzie.

Masz pecha.

 

1 hour ago, ntech said:

pojedziesz śladem odklejeńca Czeczki na wschód aby żyć w jedynym szczęśliwym ustroju i smakować dobroci kartoflanych wiktuałów u  "Dziadzi Wani" ?

 

No i robisz to samo co twój kolega, co już wyjaśniłem.

 

A to jest takie proste - ile było takich Czeczków? Cały jeden, jeden na 40 milionów. Już nawet nie wspomnę, że chłop miał coś z głową i dlatego został wybrany do tej misji.

Ale kto by zwracał uwagę na takie szczegóły. Kto by patrzył na fakty.

Na pewno nie taki postępowiec jak ty.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, wrotycz said:

A ludzie w każdym z tych "demokratycznych" ustrojów są niewolnikami.

Tak, są. Jesteśmy niewolnikami naszych pragnień z jednej, i ograniczonych zasobów z drugiej strony. Od paleolitu do dziś.

 

Różnica tkwi w niewolnictwie pośrednim, lub bezpośrednim.

Pośrednie - kapitalizm/merytokracja - to Twój wybór, by zapędzać się w kierat praca/płaca... lub też "jak bardzo"; nie ma przymusu, dodatkowo w jakiś sposób w części swych owoców pracy partycypujesz.

Bezpośrednie - socjalizm/totalitaryzm - to PRL-owski nakaz pracy, albo wybór "Arbeitskarte, obóz pracy lub kula w łeb". I ta sama racja żywnościowa, niezależnie od tego ile i jak zrobiłeś.

Dlatego właśnie ludzie masowo uciekali z "socjalistycznego raju" do "zgniłego kapitalizmu". Dla tej różnicy.

 

27 minutes ago, wrotycz said:

tak jak za komuny nasze władze dzwoniły po rozkazy do Moskwy Tak teraz dzwonią do Waszyngtonu i Brukseli.

Gdyby dzisiaj nasze władze dzwoniły nadal do Moskwy, to za swoje wpisy zarobiłbyś kilka lat w łagrze - w majestacie putinowskiego prawa. Albo od razu do jednostki karnej i na Kijów/Lwów/Ługańsk/Bahmut itd.

Pozostaje się cieszyć, że jednak dzwonią do Waszyngtonu, no nie? ;)

Nawet jeśli mi się to nie podoba, z dwojga złego - lepsze mniejsze zło. Tertium non datur. Gdyby nigdzie nie dzwonili, proroctwo Miedwiediewa o IV Rzeszy by się spełniło lata temu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kespert napisał:

Gdyby dzisiaj nasze władze dzwoniły nadal do Moskwy, to za swoje wpisy zarobiłbyś kilka lat w łagrze - w majestacie putinowskiego prawa.

 

Yo, najzabawniejsze jest to, że ci ludzie mają po prostu złą perspektywe. Nie zdają sobie tak jakby sprawy, jak to wygląda w krajach wschodu a narzekają na wpływy USA. 

Jak patrzę na osoby w internecie typu nie wiem, sykulski i on tam ciągle nagaduje na USA, z Rosji robi święta praktycznie i ogólnie no to bekę trochę mam, bo za swoje filmy - przeciwko narracji rządu - to by do łagru trafił na starcie. 

I to reszty tych którzy krzyczą, że zachód najgorszy też by trafili lol. 

 

Jaka to logika, jak oni nagrywają wystraszeni, że rząd nas weźmie do wojska a kraje które chwalą przecież działają o wiele bardziej represyjnie. 

Noo jestem pewny, że w Chinach czy jak widać w Rosji by mieli coś do gadania xD. No, ale oni mówią, że tam wolność! 

 

Może są jakimiś masochistami i chcą być traktowani, jak śmiecie. No nie wiem... 

39 minut temu, Kespert napisał:

Nawet jeśli mi się to nie podoba, z dwojga złego - lepsze mniejsze zło. Tertium non datur. Gdyby nigdzie nie dzwonili, proroctwo Miedwiediewa o IV Rzeszy by się spełniło lata temu.

Oczywiście. 

Z Niemcami i można powiedzieć, że Rosja, wiecznie będą konflikty między innymi z powodu geografii. Ameryka jest tam daleko, więc ma nas w dupie a nie, jak Niemcy czy ruscy chcą nas dojechać. 

 

Ruscy nas nie cierpią, jeśli się stawiamy i chcemy być samodzielni. ,,Lubią", ale jako swojego wasala. Nie wiem, 2 vol Białoruś to by lubili. No a tak... 

 

W sumie pisano już o tym setki lat temu. Wystarczy poczytać wiersze rus poetów. 

 

Walka o wpływy na terenach wschodnich. Przeciąganie liny od wieków. Litwa, Białoruś , Ukraina. Zawsze z Rosją  o te tereny będą spory. 

I to nie chodzi o takie fizyczne podbicie, tylko o przychylność tych krajów do siebie. Czy są za Polakami, czy za ruskimi. 

 

Swoją drogą ostatnio w telewizorze ogniem i mieczem leciało. I mnie takie rozmyślenia złapały, ile lat to się ciągnie i historia zatacza koło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wrotycz napisał:

Jest to dowód na sposób prowadzenia polityki przez USA - nowy Rzym, który  kolonizuje wszystko, co się tylko da, jednocześnie głosząc puste hasła o demokracji, której bynajmniej w skolonizowanych krajach nie ma.

O kurwa, właśnie odkryłeś że Twoi starzy się ruchają,

Ile Ty masz lat ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.