Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Niezależnie od tego, kto puścił drona na Kreml, Rosjanie wykorzystają ten fakt w celu nastraszenia i konsolidacji poddanych. Aby Rosjan zniechęcić do wspierania Putina, należałoby takich dronów wystrzeliwać setki dziennie. Na Moskwę, Petersburg, Kazań... A i tak nie wiadomo, czy to jeszcze bardziej by ich nie nakręciło. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na Twittera, a tu 15 pierwszych postów z tym samym filmikiem. Słowem - HAPPENING

 

 

Swoją drogą juz dawno powinni to zrobić zważywszy jakim żartem jest obecna sytuacja międzynarodowa polegająca na tym, że państwa posiadające broń atomową mogą inne r*chać w dupę do woli, a reszta ma tylko to akceptować grzecznie, być na ich sznurku bo inaczej "bójmy się i poddajmy". 

24 minuty temu, zychu napisał:

Niezależnie od tego, kto puścił drona na Kreml, Rosjanie wykorzystają ten fakt w celu nastraszenia i konsolidacji poddanych. Aby Rosjan zniechęcić do wspierania Putina, należałoby takich dronów wystrzeliwać setki dziennie. Na Moskwę, Petersburg, Kazań... A i tak nie wiadomo, czy to jeszcze bardziej by ich nie nakręciło. 

Już się nakręcili gdy stracili krążownik Moskwę. Robią ile mogą. 

A swoją drogą, przeciwnicy Putina są zbyt Mielcu w swoich działaniach i najprawdopodobniej prowadziliby podobną politykę jak on.

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, zychu napisał:

Niezależnie od tego, kto puścił drona na Kreml, Rosjanie wykorzystają ten fakt w celu nastraszenia i konsolidacji poddanych. Aby Rosjan zniechęcić do wspierania Putina, należałoby takich dronów wystrzeliwać setki dziennie. Na Moskwę, Petersburg, Kazań... A i tak nie wiadomo, czy to jeszcze bardziej by ich nie nakręciło. 

 

 

 

Jeżeli z powodu tego "wydarzenia" odwołają paradę z okazji 9 maja to będzie jasna, kto najbardziej skorzystał na dzisiejszym "evencie". ;)

I tak już obecna rocznica byłaby pariodą patrząc na to co się działo w ciągu ostatniego roku, na co uwagę zwraca większość Rosjan.

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, zychu said:

Niezależnie od tego, kto puścił drona na Kreml, Rosjanie wykorzystają ten fakt w celu nastraszenia i konsolidacji poddanych. Aby Rosjan zniechęcić do wspierania Putina, należałoby takich dronów wystrzeliwać setki dziennie. Na Moskwę, Petersburg, Kazań... A i tak nie wiadomo, czy to jeszcze bardziej by ich nie nakręciło. 

 

 

 

 

Rosjanie powinni codziennie strzelać do durnych Amerykańców i Polaków, może by im się odechciało wspierać Bidena/PiS

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, zychu said:

Niezależnie od tego, kto puścił drona na Kreml, Rosjanie wykorzystają ten fakt w celu nastraszenia i konsolidacji poddanych. Aby Rosjan zniechęcić do wspierania Putina, należałoby takich dronów wystrzeliwać setki dziennie. Na Moskwę, Petersburg, Kazań... A i tak nie wiadomo, czy to jeszcze bardziej by ich nie nakręciło. 

 

 

 

 

A no i kilka miasteczek w Mołdawii powinniśmy ostrzelać, żeby z głowy im wybić wspieranie pro rosyjskich ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście, że nikt nie kwapi się do wojny, tylko nasz bohaterski rząd macha szabelką jak w 39? USA są zadowolone bo kręcą lody na broni, tak też mieli by wyjebongo. Świat spizdowaciał, może to i lepiej, bo nasze wojska już podbijały by Moskwę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, slusa napisał:

 

A no i kilka miasteczek w Mołdawii powinniśmy ostrzelać, żeby z głowy im wybić wspieranie pro rosyjskich ludzi

Dupa zabolała, więc próbujesz być złośliwy. A ja tylko napisałem, jakie mogą być konsekwencje - czyli wojenna mobilizacja ruskiego człowieka, spowodowana wzrastającym poczuciem osaczenia. To nie było hasło "walić w nich ile wlezie".

Ten wątek to już nie forum dyskusyjne, a pole bitwy. Nie ma neutralnych wypowiedzi, czego nie napiszesz, to podpadniesz albo jednym, albo drugim.

No i właśnie dostałem nauczkę - nie zastosowałem się do własnej rady, aby nie dzielić się wiedzą z przypadkowymi ludźmi.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, vodkas85 napisał:

Czy zauważyliście, że nikt nie kwapi się do wojny, tylko nasz bohaterski rząd macha szabelką jak w 39? USA są zadowolone bo kręcą lody na broni, tak też mieli by wyjebongo. Świat spizdowaciał, może to i lepiej, bo nasze wojska już podbijały by Moskwę. 

Może dlatego, że jesteśmy w innym miejscu i mamy inną strategię państwa dostosowaną do naszej sytuacji?
Bałtowie także "machają szabelką" i co?

Przez stracenie Ukrainy USA nie będzie kolejne, my zapewne, patrząc po żądaniach rosyjskich sprzed wojny, tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slusa napisał:

Rosjanie powinni codziennie strzelać do durnych Amerykańców i Polaków, może by im się odechciało wspierać Bidena/PiS

Czym, drogi @slusa, czym? Jak nie macie nawet dość amunicji, żeby wziąć głupi Bahmut.

 

Jak 6 lutego pod Wuhłedarem poszły do ataku wasza 40 i 155 dywizja piechoty morskiej to amunicji artyleryjskiej starczyło im na półtorej dnia. Bo tyle dostali, bo priorytetem był Bahmut i wagner. A potem Ukraińcy walili już do nich jak do kaczek. 11 lutego straciliście 30 wozów, czołgów i bojowych wozów piechoty. Jednego dnia, na tym jednym tylko kierunku.

 

Teraz nawet i dla wagnera nie ma i prigożyn płacze.

 

Jak się wojna zaczynała to i ruskie, i Ukraińcy byli na T-72. Te T-72 się wystrzelały, zużyły obu stronom. Na ich miejsce Ukraińcy dostali Leopardy i Bradley'e. Co dostają teraz ruskie? Odmalowane T-55.

 

Nożyce się rozwierają. Powoli ale nieuchronnie.

 

Więc czym chcesz w tych Amerykanów strzelać? Wiesz ile godzin istniałoby jeszcze ruskie lotnictwo gdyby do akcji włączyło się US Air Force?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zychu said:

Dupa zabolała, więc próbujesz być złośliwy. A ja tylko napisałem, jakie mogą być konsekwencje - czyli wojenna mobilizacja ruskiego człowieka, spowodowana wzrastającym poczuciem osaczenia. To nie było hasło "walić w nich ile wlezie".

Ten wątek to już nie forum dyskusyjne, a pole bitwy. Nie ma neutralnych wypowiedzi, czego nie napiszesz, to podpadniesz albo jednym, albo drugim.

No i właśnie dostałem nauczkę - nie zastosowałem się do własnej rady, aby nie dzielić się wiedzą z przypadkowymi ludźmi.

 

Nie, nie "zabolała dupa" xD nie popieram strzelania do jakichkolwiek cywili, nawet sugerowania że można by to robić 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Patrzcie jacy mili, nie to co ci źli banderowcy.

Ukraińcy nie lepsi, dzisiaj widziałem fragment wypowiedzi Zełenśkiego, który skomentował brak swobodnego przepuszczania ich zboża przez nasze terytorium przestrogą, byśmy "nie kroczyli drogą państwa zła" (wiadomo do jakiego państwa zła przyrównywał). Polska-Ukraina to dosłownie relacje beciaka z laską, dopóki ten pierwszy kiwa, jest podnóżkiem, pozwala na siebie pluć i daje na wszystko kasę jest ok... ale jak tylko zająknie się, że coś mu nie pasuje w tym układzie to od razu szpileczka i wbijanie w poczucie winy.

2 godziny temu, zychu napisał:

Ten wątek to już nie forum dyskusyjne, a pole bitwy. Nie ma neutralnych wypowiedzi, czego nie napiszesz, to podpadniesz albo jednym, albo drugim.

No i właśnie dostałem nauczkę - nie zastosowałem się do własnej rady, aby nie dzielić się wiedzą z przypadkowymi ludźmi.

Dokładnie tak. Dlatego ja też powoli odpuszczam ten wątek i walnę jakiś post raz na parę stron.

Bo prawda jest taka. Wygra na full Ukraina = z pieniędzmi od Unii Europejskiej po wejściu do niej ich oligarchowie zdominują nas gospodarczo (przedsmak mieliśmy teraz, a przecież są zrujnowani gospodarczo i w trakcie wojny, lepiej nie myśleć co będzie po wojnie i znacznym wkładzie finansowym zachodu).

A jak wygra na full Rosja, wzmocnią się populacja ukraińską i będziemy mieli przerąbane do końca.

Mnie osobiście już nie obchodzą te bitweki, "kontrofensywy" i co się dzieje obecnie na froncie. Liczę tylko, że po przeczytaniu po końcu wojny nagłówków w gazecie nie okaże się, że któraś strona wygrała "totalnie",  bo wtedy będziemy mieli kłopot... .

Edytowane przez Hubertius
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być ruską onucą aby w ogóle mówić o takich rzeczach xD 

 

Ukrainian National Bank top managers spend hundreds of thousands, while authorities refuse pay to army

Another "money" scandal erupted in Ukraine. While ordinary soldiers are dying for a penny in Bakhmut, employees of the Central Bank are resting abroad. Andrey Suprun, head of one of the departments of the National Bank, spent 175 days abroad during the year. The Kyiv Central Bank spent 650,000 hryvnias to service this top manager. And that's not counting wages.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, KolegiKolega napisał:

Nożyce się rozwierają. Powoli ale nieuchronnie.

Tak, tak, to kiedy Ukraina odbije Krym? Ach, no tak, przecież już to zrobili. 

 

40 minut temu, KolegiKolega napisał:

Jak się wojna zaczynała to i ruskie, i Ukraińcy byli na T-72. Te T-72 się wystrzelały, zużyły obu stronom. Na ich miejsce Ukraińcy dostali Leopardy i Bradley'e. Co dostają teraz ruskie? Odmalowane T-55.

Poczekajmy już do tej szokującej świat kontrofensywy, wtedy zobaczymy na czym stoją obie strony.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Hubertius napisał:

Ukraińcy nie lepsi, dzisiaj widziałem fragment wypowiedzi Zełenśkiego, który skomentował brak swobodnego przepuszczania ich zboża przez nasze terytorium przestrogą, byśmy "nie kroczyli drogą państwa zła" (wiadomo do jakiego państwa zła przyrównywał). Polska-Ukraina to dosłownie relacje beciaka z laską, dopóki ten pierwszy kiwa, jest podnóżkiem, pozwala na siebie pluć i daje na wszystko kasę jest ok... ale jak tylko zająknie się, że coś mu nie pasuje w tym układzie to od razu szpileczka i wbijanie w poczucie winy.

No tak, skrytykowanie zablokowania rynku równa się grożeniem kolejnymi rozbiorami, no tak. Zapomniałem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, slusa napisał:

 

Nie, nie "zabolała dupa" xD nie popieram strzelania do jakichkolwiek cywili, nawet sugerowania że można by to robić 

Z tego co się orientuję, bombardowania miast i ataki na cywilów chyba nigdy nie wywoływały zamierzonych efektów psychologicznych, tj. nie przyczyniały się do zmniejszenia woli walki. Ani Rosja nie jest tak słaba, jak ją maluja, ani Ukraina tak silna, jak chcą ją widzieć.

 

Może trochę przesadziłem, ostatnio odnoszę wrażenie, że czego nie napiszę, to ktoś się czuje urazony. Ale chuj z tym. ;)

 

Cytat

Ukrainian National Bank top managers spend hundreds of thousands, while authorities refuse pay to army

Another "money" scandal erupted in Ukraine. While ordinary soldiers are dying for a penny in Bakhmut, employees of the Central Bank are resting abroad. Andrey Suprun, head of one of the departments of the National Bank, spent 175 days abroad during the year. The Kyiv Central Bank spent 650,000 hryvnias to service this top manager. And that's not counting wages.

 

Nic nowego pod słońcem. Ty zdychasz za ojczyznę, a twoi panowie bajlandoo...

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam to cały czas. Gadanie jacy to Ukraińcy źli niczemu nie służy. Z cynicznego punktu widzenia Polaka to my jesteśmy na razie największym wygranym tej wojny. Łącznie zginęło pewnie z pół miliona ludzi po obydwu stronach, wojna szybko się nie skończy (to o pół miliona mniej ukraińców i ruskich których potencjalnie musielibyśmy lać). Jedyne co martwi to to że to co wysyłamy na Ukrainę jest wysyłane ze stanów jednostek liniowych (a tak być nie powinno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Strusprawa1 napisał:

No tak, skrytykowanie zablokowania rynku równa się grożeniem kolejnymi rozbiorami, no tak. Zapomniałem.

No, bo skoro dają tak chojracko pyskują, to powojnie jak zaczną się odbudowywać gospodarczo na pewno będą milsi i znacznie bardziej "altruistyczni"... na pewno. 😛

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KolegiKolega To jest dla niego zbyt ciężkie pytanie. 

Ciężko zrobić jakikolwiek fikołek logiczny, skoro wiadomo o tym, że miasto jest szturmowane x miesięcy i dalej nie jest zajęte a tutaj się wklejało, że już po ukr i się cofają... 

Prigozyn ile razy już mówił, że bachmut jest ich? Nie nadążałem liczyć od kiedy zaczął tak gadać. Nie zliczę. 

 

I tak to się toczy przy jednoczesnym udawaniu ruskich, że wszystko jest pięknie. 

 

Elitarne oddziały pewnie czekają w górach na uralu na rozkaz putina do walki z nato... 

 

Dawno nie słyszałem o bojowych komarach pentagonu na ukr i innych takich. Postarajcie się chłopaki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, $Szarak$ napisał:

Dawno nie słyszałem o bojowych komarach pentagonu na ukr i innych takich. 

To jakaś jednostka z nowego Red Alert? Pokroju pancernego niedźwiedzia i eksplodującej babuszki?

 

A swoją drogą, cholera mnie już bierze od tej dziennikarskiej ignorancji, która skutkuje rusyfikacją naszego języka - regularnie trafiam na niusa, w którym stoi, że ostrzelano kolumnę maszyn okupanta, w wyniku ostrzału najeźdżcy zrejterowali, zostawiając za sobą masę wojskowej techniki, a uciekających dobiła awiacja. Nosz kurwa...

Edytowane przez zychu
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zychu napisał:

Z tego co się orientuję, bombardowania miast i ataki na cywilów chyba nigdy nie wywoływały zamierzonych efektów psychologicznych, tj. nie przyczyniały się do zmniejszenia woli walki. Ani Rosja nie jest tak słaba, jak ją maluja, ani Ukraina tak silna, jak chcą ją widzieć

Hmm. Dawało. Ale dawno temu i w określonych warunkach.

Warunkiem jest to by było to pewne jak w fizyce, że  dane wykroczenie przeciw najeźdźcy będzie na pewno ukarane i że najeźdźca ma znaczną przewagę.

Jest sobie  x. X najeżdżają Rzymianie, burzą  znaczniejsze miejsca (ewentualne ośrodki oporu), biorą masy ludzi w niewolę a dzieci elit na zakładników. 

Dodatkowo  Legion  n+1 tworzy w okolicy obóz. 


Bunt?  Żydzi spróbowali. Była Świątynia, nie ma Świątyni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zychu napisał:

A swoją drogą, cholera mnie już bierze od tej dziennikarskiej ignorancji, która skutkuje rusyfikacją naszego języka - regularnie trafiam na niusa, w którym stoi, że ostrzelano kolumnę maszyn okupanta, w wyniku ostrzału najeźdżcy zrejterowali, zostawiając za sobą masę wojskowej techniki, a uciekających dobiła awiacja. Nosz kurwa...

Jak wyglądał oryginał?

Bo dziennikarz sam tego nie wymyślił, więc pewnie podali źródło.

 

No a potem copy/paste to goolge translate i można publikować. ;) Nawet language nie trzeba umieć i można być dziennikarzem.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BumTrarara, być może przepuszczone przez translator, ale ja nawet słyszałem, jak jeden ptysio na żywo relacjonował i walił tymi rusycyzmami. To trochę jak z tymi babami po konwersji na islam, które same się zakwefiają i co chwilę srają tymi salamalejkum, inszallah etc.

 

No i ten tymczasowo okupowany Krym, który przewija się w prasówkach. Na miłość boską, zostawmy takie zbitki Ukraińcom, nie bądźmy nadgorliwi. 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.